Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Prvo, treba da se krene od analize te igre "pas vise". Ne znam do koje granice treba da ide taj pas vise. U prvoj cetvrtini Kuruks dva puta ostaje solo i on igra pas vise.
Drugo, Avram izgoreo, trebalo je to dozirati malo.
Trece, iako sam generalno da se forsiraju mladji igraci, ne moraju neki ulaziti posto-poto. Kao sto sam vec govorio, Trifunovic je samo stetocina trenutno na terenu i mislim da se to nece promeniti.
Da ne nabrajam vise.
Videlo se na Smajliju pre onih bacanja sto je omasio da jedva stoji na terenu. To je odlucilo. Da je dao, ne bi Koprivica ni napravio faul i bili bi u egalu. Inace, stizali smo ih sa dva nasa "najteza" igraca u petorci. A i to mi je izgledalo kao "ne ide nista ajd da probamo ovo".
Mislim da je svima jasno da je za malo ozbiljnije poduhvate ove sezone potrebno povecati kvalitet. Ali jednostavno nema tih igraca.


Sent from my SM-G970F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobra utakmica komsije, ali mi smo ocigledno mnogo cvrsci u ovom trenutku. Videlo se da je vaznost meca i atmosfera pojela mnogo vasih igraca sto sam siguran da nece biti slucaj u nastavku sezone. Sa druge strane, vi imate ogromne rupe u organizaciji igre i fali vam plej i centar za bilo sta ozbiljnije.

Verujem da ce svi igraci napredovati do kraja sezone, kao i vasa timska igra, ali za nesto vise vec sada moze da se zakljuci da je potrebna doselekcija na gore pomenute 2 pozicije. Ako tu ubodete dva dobra igraca, onda mislim da imate sanse da ostvarite neki od ovogodisnjih ciljeva (osvajanje aba lige ili kupa). Bez toga, mislim da je to gotovo nemoguce, cak i pored cinjenice da imate najboljeg trenera Evrope u istoriji. Mada, on je danas vrlo lose vodio utakmicu i uopste se nije proslavio.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, realno *w said:

Ok, eto imam previsoke kriterijume. Evo gledao sam uporedo Barsa - Valensija, aspolutno svemirski basket u odnosu na ovaj hrkljuš. 

Zvezda još i solidna u drugom, prvo je bila potpuna komedija na obe strane.

 

Ta ista Valencia ima 2-2 u EC, nije bas da su ultra uspesni sa tim pristupom.

 

ABA liga se osvaja na svodjenje protivnika na manji broj poena, to je uvek bilo jasno. Takodje, jasno je i da je jedino tako moguce pobedjivati u EL mnogo jace ekipe. Izgledace Partizan bolje na domacem terenu jer ce neki kriterijum sudjenja biti na njegovoj strani (nemoj neko da pocinje ovu pricu, u ABA ligi je kriterijum sudjenja uvek u korist domacina), ali dzaba sve jer nema suta i nema doprinosa od bitnih igraca.

 

E sad, sto se tice ABA lige ("nikad jace") i dalje ne vidim ko moze da pobedi Partizan do kraja godine (mozda Igokea ako ne dozvoli dolazak gomile gostujucih navijaca), ali EC polako klizi niz vodu sa ovakvom igrom.

Link to comment
Share on other sites

Odlična utakmica, čestitam komšijama na pobedi. Sve je išlo kako sam i očekivao do 45:40, za više od toga treba iskustva, i ako nije problem,jedan samo solidan plej i centar. Pišu se naučni radovi i disertacije o Zvezdinoj odbrani, koja je bušna kao sir,po svim segmentima, što će se i videti tokom sezone( a videlo se i protiv dobro organizovanih ekipa do sada). Partizan i PAO, nisu trenutno merilo za bilo šta. Igračima nemam šta da zamerim, apsolutno nikome, ovo je bila Željkova brljotina.

  • Ha-ha 3
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, KockoOblo said:

 Pišu se naučni radovi i disertacije o Zvezdinoj odbrani, koja je bušna kao sir,po svim segmentima, što će se i videti tokom sezone( a videlo se i protiv dobro organizovanih ekipa do sada). 

 

au. 

kapiram da imas arenu a nemas sport klub. 

  • Like 8
  • Ha-ha 15
Link to comment
Share on other sites

Just now, oubrevo. said:

 

au. 

kapiram da imas arenu a nemas sport klub. 

Odgledao sam sve vaše utakmice, ako je to bila poenta tvog upisa. Znaš ti vrlo dobro o čemu pišem, ali u tom će i Nova Godina, idu i te neke utakmice sa ekipama koje ne puštaju firnajz u gaće kada im se udvoji igrač i mlati rukama...i tako.

  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, KockoOblo said:

Odgledao sam sve vaše utakmice, ako je to bila poenta tvog upisa. Znaš ti vrlo dobro o čemu pišem, ali u tom će i Nova Godina, idu i te neke utakmice sa ekipama koje ne puštaju firnajz u gaće kada im se udvoji igrač i mlati rukama...i tako.

 

igrali smo utakmice protiv dovoljno dobrih ekipa do sada. ali da ne duzimo ovde, jer svi parametri plus eye test govore da igramo jednu od boljih odbrana u evropi. 

 

ti ocigledno imas neka saznanja koja drugi nemaju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, KockoOblo said:

Odgledao sam sve vaše utakmice, ako je to bila poenta tvog upisa. Znaš ti vrlo dobro o čemu pišem, ali u tom će i Nova Godina, idu i te neke utakmice sa ekipama koje ne puštaju firnajz u gaće kada im se udvoji igrač i mlati rukama...i tako.

 

Pre će biti, prijatelju, da je tvoj klub dobijao hvalospeve za pobede protiv veoma osrednjih ekipa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, oubrevo. said:

ti ocigledno imas neka saznanja koja drugi nemaju.

 

Nemam... imam neko svoje mišljenje/vidjenje, koje ponekad ovde i napišem. A sećam se i nekoh sezona kada smo furali istu odbranu kao i vi sada, pa smo igrali utakmice na 160/170p,gubili i  pobedjivali. Taj način odbrane pije vodu kada igraš sa ekipama koje nisu spremne (fizički,psihički,trenažno) da odgovore na pravi način. Nije toliko teško, kako se čini, + imamo u 21. veku iks ekipa koje su furale istu priču, i nikada nisu stigle dalje od čekaonice na železničkoj stanici u nekom Lajkovcu.

1 minute ago, Edward Louis Severson III said:

 

Pre će biti, prijatelju, da je tvoj klub dobijao hvalospeve za pobede protiv veoma osrednjih ekipa.

 

Slažem se, sa tom razlikom što sam i tada pisao da niko ne zna kud plovi ovaj brod. Mator sam za željkodule magije, i ostala sranja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@KockoOblo, nemam ništa protiv da misliš kako taj pristup neće doneti rezultat, samo mi je poderalo oči "zvezdina odbrana bušna k'o sir, po svim segmentima" a nakon 9 utakmica u el imamo najmanje primljenih poena + ono važnije, očni-test nedvosmisleno govori da igramo dobru odbranu protiv dobrih ekipa.

 

možemo da nastavimo na euroleague ili zvezdinoj temi ako želiš. izjava je toliko neutemeljena da nisam uspeo da ne reagujem.

(pri tome, svi ovde znaju da uopšte nisam fan takvog pristupa bez napada koji to može da materijalizuje)

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, oubrevo. said:

@KockoOblo, nemam ništa protiv da misliš kako taj pristup neće doneti rezultat, samo mi je poderalo oči "zvezdina odbrana bušna k'o sir, po svim segmentima" a nakon 9 utakmica u el imamo najmanje primljenih poena + ono važnije, očni-test nedvosmisleno govori da igramo dobru odbranu protiv dobrih ekipa.

 

možemo da nastavimo na euroleague ili zvezdinoj temi ako želiš. izjava je toliko neutemeljena da nisam uspeo da ne reagujem.

(pri tome, svi ovde znaju da uopšte nisam fan takvog pristupa bez napada koji to može da materijalizuje)

 

Ma opušteno, ako se moderatori ne ljute, možemo pisati i ovde. Statistika neumoljivo pokazuje da si u pravu. No, za finalnu analizu onoga sa čime pokušavam da poentiram, treba nam barem polusezona u EL, da vidimo Zvezdinu odbranu protiv top8 ekipa. Mislim da će statsi pokazati da sam bio u pravu, a i ako ne budem, svanuće sunce i toga jutra. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Jeste prica o davljeniku, ali kad nemas izbor i to je nesto. Za zaista konkurentan tim, sa talentovanim rosterom, treba ti bar 10 miliona evra samo za igrace.

 

Složio bih se sa tobom, da našim kompletnim sportom ne vlada klasično šibicarenje. Ali dobro, niko me ne tera/ ne brani da na SK gledam golf, umesto Avramovićevih bravura,na primer.

Link to comment
Share on other sites

Just now, UDresuKvinsiMilera said:

Kaze protivnicka odbrana busna ko sir-tim mu jedva prebacio 50p.

 

Šta da ti kažem, i da smo ostali na 35p, nič mi to ne bi promenilo mišljenje. Igrali ste protiv tima koji nema igru protiv agresivne odbrane, ako je uopšte ima protiv bilo kakve. Nema sumnje,da još jednom ponovim, to će vam to doneti uspeh protiv nejači, neuigranih i osrednjih ekipa, ali voz koji vi "hvatate" ne prolazi kroz Lajkovac (tom prugom ide samo Mile, i gori mu cigara). Cenim da ćemo ga na proleće uhvatiti pre vas (ako nas tvrdglavost Željunove "magije" ne ostavi tu gde smo sada).

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

 

Ta ista Valencia ima 2-2 u EC, nije bas da su ultra uspesni sa tim pristupom.

 

ABA liga se osvaja na svodjenje protivnika na manji broj poena, to je uvek bilo jasno. Takodje, jasno je i da je jedino tako moguce pobedjivati u EL mnogo jace ekipe. Izgledace Partizan bolje na domacem terenu jer ce neki kriterijum sudjenja biti na njegovoj strani (nemoj neko da pocinje ovu pricu, u ABA ligi je kriterijum sudjenja uvek u korist domacina), ali dzaba sve jer nema suta i nema doprinosa od bitnih igraca.

 

E sad, sto se tice ABA lige ("nikad jace") i dalje ne vidim ko moze da pobedi Partizan do kraja godine (mozda Igokea ako ne dozvoli dolazak gomile gostujucih navijaca), ali EC polako klizi niz vodu sa ovakvom igrom.

 

Uopšte nije to poenta.

 

Hoću da kažem da su to ekipe koje mogu da odigraju vrhunsku utakmicu, protiv vrhunskih ekipa. Valensija je prvo dala 97 poena Virtusu, bez produžetaka, i dobili ih gostima, a onda su dali 87 poena kompletnoj Barsi u gostima, takođe pobedili.

Pri tome igraju bez Tobija i tek hvataju zalet.

Fuelanbrada koju sam spomenuo je dala Realu 85 poena i imala egal do zadnje sekunde. 

 

Ne mislim da očekujem da se postiže 80-90 poena u kontinuitetu, nego da ekipa ima kapacitet da bar jedan u 3-4 meča odigra tako nešto, pa makar i izgubio tesno.

 

 

 

 

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, KockoOblo said:

 

Šta da ti kažem, i da smo ostali na 35p, nič mi to ne bi promenilo mišljenje. Igrali ste protiv tima koji nema igru protiv agresivne odbrane, ako je uopšte ima protiv bilo kakve. Nema sumnje,da još jednom ponovim, to će vam to doneti uspeh protiv nejači, neuigranih i osrednjih ekipa, ali voz koji vi "hvatate" ne prolazi kroz Lajkovac (tom prugom ide samo Mile, i gori mu cigara). Cenim da ćemo ga na proleće uhvatiti pre vas (ako nas tvrdglavost Željunove "magije" ne ostavi tu gde smo sada).

 

Nejači 🤣🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Meni taj vas Zeljko uopste nije jasan sa Koprivicom,ima on neki potencijal, al nije trenutno za ozbiljnu kosarku. Kuruca ne sme kos da pogleda, a trio plejeva je sasecen i ne igraju ono sto imnajvis godi dok ovaj mali Mur nije popizdeo.

 

Mi smo tim i zato smo vas pregazili, vi to sa Zocom nemate i poslenje 3-4 utakmice ste uzasni,cim su dosli kvalitetniji protivnici. Sem Smajlija, ne vidim da neko igra bolje nego sto ste ocekivali, stavise...dosta njih igra losije..

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...