Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

17 hours ago, jedibojan said:

Sta mislite jel ovo eksperiment za EL?

 

U smislu: mogu da povecaju broj ucesnika, smanje broj utakmica, izbegnu "Himki" efekat + play off utakmice su uvek zanimljivije i kvalitetnije

 

Pa vrlo moguće. Mogla bi Evroliga da se podeli na dve grupe po 10, a onda, npr, timovi igraju dve utakmice sa protivnicima iz svoje grupe, i jednu utakmicu protiv protivnika iz druge grupe, to bi bilo ukupno 28 utakmica u prvoj fazi. A onda plej of u koji ide po 8 iz svake grupe.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Haggard said:

 

Pa vrlo moguće. Mogla bi Evroliga da se podeli na dve grupe po 10, a onda, npr, timovi igraju dve utakmice sa protivnicima iz svoje grupe, i jednu utakmicu protiv protivnika iz druge grupe, to bi bilo ukupno 28 utakmica u prvoj fazi. A onda plej of u koji ide po 8 iz svake grupe.

 

Ovaj deo mi nije najjasniji.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Haggard said:

 

Pa vrlo moguće. Mogla bi Evroliga da se podeli na dve grupe po 10, a onda, npr, timovi igraju dve utakmice sa protivnicima iz svoje grupe, i jednu utakmicu protiv protivnika iz druge grupe, to bi bilo ukupno 28 utakmica u prvoj fazi. A onda plej of u koji ide po 8 iz svake grupe.

 

12 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

Ovaj deo mi nije najjasniji.

 

Pisao sam o tome na EL temi, to bi bio neki kvazi-NBA sistem, gde sa ekipama iz svoje divizije igras vise utakmica nego sa ekipama iz druge divizije. Ovde bi to bilo dvokruzno sa svojom divizijom i jednokruzno sa ekipama iz druge divizije (zreb/sistem ko je domacin a ko gost).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Haggard said:

 

Pa vrlo moguće. Mogla bi Evroliga da se podeli na dve grupe po 10, a onda, npr, timovi igraju dve utakmice sa protivnicima iz svoje grupe, i jednu utakmicu protiv protivnika iz druge grupe, to bi bilo ukupno 28 utakmica u prvoj fazi. A onda plej of u koji ide po 8 iz svake grupe.

 

Ovo sam cak i citao negde na netu, da postoji predlog. S tim sto ne bi bilo 30 klubova nego 24 i nije se pominjalo da se igra ovako kao sto si napisao a ja boldirao, vec dve konferencije od po 12 timova, zapadna i istocna. U sustini, mi (aba  region) bi igrali sa Grcima i Rusima.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Hugo Punch said:

 

Ovo sam cak i citao negde na netu, da postoji predlog. S tim sto ne bi bilo 30 klubova nego 24 i nije se pominjalo da se igra ovako kao sto si napisao a ja boldirao, vec dve konferencije od po 12 timova, zapadna i istocna. U sustini, mi (aba  region) bi igrali sa Grcima i Rusima.

 

Grupe treba žrebati. Kada bi se delilo po geografskom principu, to onda znači da bi 5 Španaca uvek bilo u istoj grupi, i to bi bilo monotono. 

I nisam pominjao nigde 30 klubova, nego 20 podeljenih u dve grupe, to bi bilo optimalno za EL. Eventualno 24 u dve grupe po 12, ako budu rešili da ugase Evrokup i sve što vredi natrpaju u Evroligu.

Edited by Haggard
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cooper said:

Ode Mika u Bourg.

Toliko o ambicijama za ovu godinu.

 

 

 

Nije slucajno trogodisnji ugovor sa Zeljkom u pitanju, iako ce se sa svih strana cekati svaki rezultatski neuspeh vec prve godine..

Link to comment
Share on other sites

300k py za 1 Avramovica... Blazena djevice, smiluj se...
Hahaha, nije bitno koliko kosta, vazno je da se vrati Covicu za Waldena, a Covic je sa Waldenom vratio za Jankovica...

Ja ne znam iskreno cemu opsesija sa tim Avramovicem, ili sam ja corav pa nw vidim neki kvalitet koji poseduje. Meni se cini da mu je najveci kvalitet sto je domaci igrac. Ajde taj sut, mada je i to na nekom prosecnom nivou, meni je on definicija beka kakvog ne bih ppzeleo u timu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Znajuci MO KKP a i drugih nasih klubova, nadam se da su ovi raskidi zaista sporazumni i da cemo im isplatiti sve do poslednjeg centa. To bi bio dobar pocetak. Jos samo da se slicna vest objavi i za isvesnog SJ pa da pocne lozenje 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2021 at 10:39 AM, alpaka Bereta Sida said:

Musa u Partizan? Ne bi bio los potpis, ima momak itekako talenta ali mu taman treba neko poput Zoca da ga isamara cim pocne previse srat i pametovat. 

 

Imas li neki info ili spekulises na osnovu medijskih pisanija? No brainer, ali koliko je ovo realno uopste.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Imas li neki info ili spekulises na osnovu medijskih pisanija? No brainer, ali koliko je ovo realno uopste.

 

Postoje neka nagadjanja od ljudi upucenih u Musinu karijeru. Mislim da nije nimalo nerealna opcija ako je sam Dzanan u stanju napokon ostavit ego po strani i shvatit da mu je ovo kljucni korak u karijeri. Njemu je sad i vise nego potreban klub gdje ce imati dobru minutazu, nakon failova u NBA i Efesu nema vise prava na kiks ako zeli ostvariti karijeru dostojnu svom talentu. 

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...