Jump to content

Jokić u reprezentaciji


Darko

Recommended Posts

Dzamal je bas rekao novinarima da izgleda nikad jace, bolje fizicki, bice nesto vise od 2 godine ja mislim kad startuje nova sezona a on ce sve vreme da bude u teretani i na terenu da vezba, sam ja rekao da je u nikad boljoj fizickoj formi, samo da koleno bude kako treba.

 

Dejounte nije jeftin igrac, takodje SA nece za njega da prihvati neku sicu tipa Moris, Barton i Hyland.

Denver ce tu morati da posalje nekog od Gordon, MPJ a ne verujem koliko im se to isplati, mozda Gordona ali ne verujem.

 

Denveru treba jaka spoljna linija, da postoji neko ko moze nekog da odbrani ili da lici da igra odbranu, takodje umesto Bartona im treba dobar 3&D igrac, off sezona koja moze za Denver da odluci sve i pravi trenutak da se napadne prsten sledece

godine.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

kari vec krenuo sa pripremom terene za jokicevo ne igranje..

kae ako ne bude motivisan nema smisla da igra, bitno je da on koji nema zlato nije motivisan a doncic koji ima zlato je motivisan da igra za repku..

al bitno da je naglasio za jokica da je veliki patriota, posto salje poruke na cirilici:default_coffee:

 

Edited by n4l1m
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znači biti patriota igrati za reprezentaciju.

 

Da sam neki vrhunski igrač, nisam siguran da bih se odazivao reprezentaciji. Potrošim dva meseca života i onda u slučaju lošeg nastupa da me nazivaju svakakvim pogrdnim imenima, a nisam plaćen za to. Malo je igrača kao što je Bogdan, ali i on je jedan od poslednjih koji bi to trpili. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jos manje znaci da si patriota ako pises na cirilici...

 

i niko ni ne trazi da igraju, problem je sa ovima sto znaju da nece igrati, al nece to da kazu, vec te 11 meseci drze na "videcemo", i onda mesec dana pred neko takmicenje kazu kako sad nije dobar momenat..

long story short, reci odma da neces igrati a ne videcemo, pa ne znam, tad je period retrogradnog merkura itd itd..:default_coffee:

Edited by n4l1m
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni ne smeta da Jokić unapred hoće da zna koncept, ulogu u timu, plan priprema, pogotovo posle onoga što je prošao 2019. Pešić mora da izbalansira, da mu se prilagodi, a da se ne uvrede ostali igrači, tako ja razumem ono hvaljenje Kaline pre neki dan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ChrisJudd said:

Meni ne smeta da Jokić unapred hoće da zna koncept, ulogu u timu, plan priprema, pogotovo posle onoga što je prošao 2019. Pešić mora da izbalansira, da mu se prilagodi, a da se ne uvrede ostali igrači, tako ja razumem ono hvaljenje Kaline pre neki dan.

 

sasvim je normalno da igrači znaju unapred kakav je plan i program, pogotovo jokić.

 

a "ono što je prošao 2019e" uključuje rekordnu kilažu i odlazak posred priprema i tekme u atini protiv grčke sa giannisom da pogleda malo svoje konje.

nadam se da takve stvari nikada više neće prolaziti ( :

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ja se skroz slažem sa Karijevim rezonom, ako nema dobar motiv ne treba da igra odnosno da bude pozvan. Ako planira da se pojavi kao na prošlom SP bolje neka ostane da se pijan penje po drvećima u Somboru.

  • Like 7
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

sasvim je normalno da igrači znaju unapred kakav je plan i program, pogotovo jokić.

 

a "ono što je prošao 2019e" uključuje rekordnu kilažu i odlazak posred priprema i tekme u atini protiv grčke sa giannisom da pogleda malo svoje konje.

nadam se da takve stvari nikada više neće prolaziti ( :

 

Amen to that.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

sasvim je normalno da igrači znaju unapred kakav je plan i program, pogotovo jokić.

 

a "ono što je prošao 2019e" uključuje rekordnu kilažu i odlazak posred priprema i tekme u atini protiv grčke sa giannisom da pogleda malo svoje konje.

nadam se da takve stvari nikada više neće prolaziti ( :

 

Pa ga je za kaznu Đorđević držao na četvorci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ChrisJudd said:

 

Pa ga je za kaznu Đorđević držao na četvorci.

 

ma dobro, jeste, lud je salo.

ipak, u dve najvažnije tekme, protiv španije & argentine je igrao uglavnom protiv scole i gasola, velikih igrača koji imaju slične prednosti i mane kao jokić ali su ujedno i metuzalemi koji su bili najbolji igrači na tim utakmicama.

 

hoću da kažem kako mislim da jokić iz 2022. ne bi dozvolio tako nešto, pa makar ga selektor stavio na SG.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako neko misli da Jokić treba da ima isti tretman kao, primera radi Dobrić, bojim se da ne oseća najbolje ovo vreme. Jokić je bukvalno nacionalno blago i tako treba da ga tretiramo, na stranu što, van konjičkih aktivnosti, stvarno ne vidim da je težak za saradnju a kamo li loš saigrač. Malo NBA "players first", da ne kažem "superstars first" pristupa mislim da ne bi bilo na odmet. 

  • Like 10
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da to niko ne očekuje i da će mu se maksimalno izaći u susret, samo što je za svaki odnos potreban pozitivan pristup sa obe strane. Bar tako ja tumačim ono Karijevo o motivaciji. Mislim da će postojati jasna razlika u opterećenju i statusu na pripremama među igračima ali da nikom neće biti dozvoljeno da čašćava prisustvom. Kad to ne radi Luka u Sloveniji zašto bi se dozvolilo bilo kome drugom na svetu?

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Drug Crni said:

Dodatak: prikljucice se pripremama malo kasnije.

Nagađaš? Ako je tačno, nema problema sa tim. Samo da se ne zapusti kao 2019-e. Ako cilja na NBA prsten, raditi individualno pa onda voditi tim Srbije do zlata bi bilo sjajno iskustvo za njega i uvertira za novu sezonu.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Manu said:

Ja se skroz slažem sa Karijevim rezonom, ako nema dobar motiv ne treba da igra odnosno da bude pozvan. Ako planira da se pojavi kao na prošlom SP bolje neka ostane da se pijan penje po drvećima u Somboru.

 

Ako nekome treba dodatan motiv osim nacionalnog dresa, stvarno ne treba da igra. Lepo je to Sale Djordjevic opisao. To je bukvalno kruna karijere. Svi treba da osete ponos kada stigne poziv nacionalnog selektora. Ako tog ponosa nema, ne treba ni igrati, jer novca sigurno nema, te nema ni drugog motiva. Motiv je da ostavis srce na terenu da bi predstavio svoju domovinu. Ja licno ne bih vise ni zvao Jokica. Nemam ni najmanji prezir niti bilo sta negativno o coveku, mnogi od nas nisu patriote, mnogima to nije posebno znacajno. I to je sve ok.

Edited by Edward Louis Severson III
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

100 ljudi, 100 ćudi

 

Za mene lično nastup za reprezentaciju jeste isključivo patriotizam i ništa drugo. Za igrače u ekipnim sportovima mogu da se vežem na 2 načina, ili ga mnogo gotivim kao igrača i kao ličnosti ili je naš igrač koji doprinosi reprezentaciji i predstavljanju države na najvećim smotrama.

 

Kod Jokića ovo prvo nije slučaj a kako stvari stoje ni drugo. Tako da sam prilično ravnodušan prema njegovim uspjesima u NBA, čak i da sad zaigra za reprezentanciju mislim da će to biti preko one stvari i da me neće preokrenuti. Što se tiče njegove karijere i privatnog života, sve najbolje mu želim.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ne branim ja Jokica.

Upravo obrnuto - mislim da gresi sto motive za igranje u repki ne trazi/ne vidi u drugim stvarima osim drzave&etnosa. A ima ih. Evo,uini je ponudio jednu takvu perspektivu. Ima ih jos,kazem.

Doduse,ni ne napadam ga niti ga kritikujem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Mislim da to niko ne očekuje i da će mu se maksimalno izaći u susret, samo što je za svaki odnos potreban pozitivan pristup sa obe strane. Bar tako ja tumačim ono Karijevo o motivaciji. Mislim da će postojati jasna razlika u opterećenju i statusu na pripremama među igračima ali da nikom neće biti dozvoljeno da čašćava prisustvom. Kad to ne radi Luka u Sloveniji zašto bi se dozvolilo bilo kome drugom na svetu?

otkud mi znamo kako se Luka dogovara sa Slovenijom oko treninga i uopšte tretmana koji ima kad dođe u reprezentaciju. Ono što vidimo na terenu je da je ekipa apsolutno podređena njemu i njegovom načinu igre, naravno Slovenci su uvek pametniji od Srba pa su i saigrači a i treneri skapirali da uz Luku ( debelog, sebičnog) imaju šansu da nešto urade a da se ravnaju u statusu sa njim ispali bi u prvom krugu na svakom takmičenju.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...