Jump to content

Jokić u reprezentaciji


Darko

Recommended Posts

17 minutes ago, Skyglider said:

A Srbi već masovno planiraju pobedu nad njima u finalu :ajme:


Dzaba jace je to od nas. Ne gleda se na sportske pobede samo kao na sport. Ima Jokic pravo u onom da sport nekad bude tu sporedna stvar. Boze moj svako ima nesto.

 

Svetsko prvenstvo ‘98.  Odlazim iz Beograda kod mojih, Sumadija, leto lep, topao dan, stan blizu lokalnog hotela gde su tada pravili svadbe. Mislim da je bila subota neko popodne ili predvece. Igrali Rusi i Amerikanci.
Prolazim pored hotela, treste one stare svadbarske kad se odjednom orkestar prebaci da svira Kaljinku :classic_biggrin:. Gotovo bilo polufinale

 

Na kraju (skracena Juga) bismo zlatni.

Edited by Plavi Golub
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Plavi Golub said:


Dzaba jace je to od nas. Ne gleda se na sportske pobede samo kao na sport. Ima Jokic pravo u onom da sport nekad bude tu sporedna stvar. Boze moj svako ima nesto.

 

Pa onda kad padne jedno šamaranje u četvrfinalu od recimo Španije ili Francuske ima da bude Pešić matora budala i Danilović akoholičar uništili reprezentaciju i tako sve u krug već više puta viđeno

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam meni je tada ova licna epizoda bila urnebesno smesna, zivo je se secam i danas i mislim da se ovako sta jos uvek radilo vecinom iz zajebancije.

Iako su ljudi bili gladni uspeha nakon par godina potpunih sankcija. Bilo je nekako zdravog samopouzdanja kod dobrog dela ljudi iako je vreme bilo grozno.

 

Ovo sto se radi sada je na mnogo nivoa problematicno. Milosevica koliko god bio lud, sport na srecu onih koji ga vole, nije zanimao da ga zloupotrebljava na ovaj nacin.

 

Prvi put su se ljudi spontano okupili, posle su poceli da prave kontrolisane predstave.

Edited by Plavi Golub
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Skyglider said:

 

Pa onda kad padne jedno šamaranje u četvrfinalu od recimo Španije ili Francuske ima da bude Pešić matora budala i Danilović akoholičar uništili reprezentaciju i tako sve u krug već više puta viđeno

 

 

Zvucis kao zadrti starac.

Link to comment
Share on other sites

Dve stvari.

 

Prvo, sve i da ovo jeste "Bogdanova reprezentacija" kao što je prethodna generacija bila "Teova reprezentacija", videli smo da te dve reprezentacije nažalost mogu maksimalno do srebra. Imamo još samo nekoliko prilika da probamo da vidimo da li "Jokićeva reprezentacija" može da ih nadmaši a nije nerazumno verovati u to s obzirom da je Jokić najbolji košarkaš na svetu čemu ni Teo ni Bogdan ipak nisu ni blizu.

 

Druga stvar, Vasa Micić ako dođe sledeće leto na okupljanje reprezentacije neće doći kao EL MVP već eventualno kao rotacioni NBA igrač sa limitiranom ulogom i minutažom, tako da će morati svoju igru da prilagođava tokom sezone i možda će mu biti lakše da se uklopi u režim u kome ne treba da bude ni alfa ni beta već Gudurić 2.0 verzija a ni to uopšte nije beznačajna uloga.

  • Like 20
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ta'veren said:

 

Zvucis kao zadrti starac.

 

Bolje ko zadrti starac nego kao napaljeni klinac koji se loži na nešto što 99% neće da se desi

 

 

2 minutes ago, DameTime said:

Čisto da se podsetimo kako Jokić do sada nijednom nije dovukao reprezentaciju ni do finala takmičenja, kamoli zlatne medalje. Njegovo prisustvo ne garantuje ništa i selektora sledećeg leta čeka ozbiljan posao - nadam se da će to biti izlapeli Pirotjanac. 

 

Upravo. 2019. i 2022. kad je bio najbolji igrač reprezentacije ispali smo u četvrtfinalu i osmini finala, s toga ne kontam ovu eforiju oko Jokića i Pariza 2024

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2023 at 1:06 PM, Darko said:

Ne znam šta će tu Jaramaz pored zdravog Alekse i Jovića ali dobro. 

 

Meni deluje da je Jovicu ono protiv Litvanije bilo labudova pesma. Realno, ako nas Micic udostoji prisustva, ne verujem da ce "cimati" Jovica da se lomata da bi bio mahac peskira, realno i ne zasluzuje to decko.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2023 at 12:04 AM, Miki28 said:

Zasto ne mogu?

 

Zato sto je tim iz 08 bas onako. 1996. je lagano jaci takodje. Oko tog tima je napravljen narativ kao revenge team ovo ono, sa Spancima je bilo povuci potegni u finalu. 2004. je razalovan bukvalno, jeste bio slabiji ali ne toliko koliko ispada po pricama.

 

Sa ove distance tako je samo zbog rezultata, plus su morali da ponovo izgrade kult USA >>>> Rest of the world, pa su napumpali taj tim preko svake mere i granice.

 

Sada su u slicnoj situaciji.

Link to comment
Share on other sites

@McLeod konkurencija 1992 je ko? Njemacka? Brazil? Hrvatska?🤣🤣🤣 

Jel mozes iz glave da se sjetis 10 igraca van Amera i da se ogranicis na 3 iz Hrvatske u tih 10?

 

Ogromna prednost '92 tima je na 4 i 5 jer su imali zveri u vidu Barkleya, Malone, Ewing, Robinson dok su '08 Dwight, Bosh, Boozer ali ostatak Kobe, Lebron, Wade, Melo, CP3, Kidd, Deron Williams uhhh, brutalno.

 

Kao sto sam vec pisao Magic je tada godinu dana bio u penziji, Bird povrede ledja.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Konkurencija je naravno bila slabija, ali ti igraci koji su tada igrali bi listom u danasnjoj ligi bili samo bolji i imali veci impakt. Jedan Meloun bi recimo ostavio LeBrona da jede njegovu prasinu, da ne pricamo o boljim igracima.

 

Hrvatska 1992. je mozda malo slabija od peak Spanije i jaca od peak Francuske recimo.

Edited by McLeod
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

Zato sto je tim iz 08 bas onako. 1996. je lagano jaci takodje. Oko tog tima je napravljen narativ kao revenge team ovo ono, sa Spancima je bilo povuci potegni u finalu. 2004. je razalovan bukvalno, jeste bio slabiji ali ne toliko koliko ispada po pricama.

 

Tim iz 1996 apsolutno najjači nakon Dream Teama iz 1992 , Jordan je taj koji pravi razliku, da je on igrao i 1996 taj bi bio najjači a ne onaj iz 1992. Bukvalno nije imao nijednu rupu za razliku od onog iz 1992, sve superstarovi i svi u prajmu i punoj snazi 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skyglider said:

 

Bolje ko zadrti starac nego kao napaljeni klinac koji se loži na nešto što 99% neće da se desi

 

 

 

Upravo. 2019. i 2022. kad je bio najbolji igrač reprezentacije ispali smo u četvrtfinalu i osmini finala, s toga ne kontam ovu eforiju oko Jokića i Pariza 2024

 

 

I apsolutno nije kriv ni za jedan od ta dva neuspeha. 

Guranje na četvorku 2019. i zaboravljanje na klupi 2022, dok protivnik stiže i pravi svoju prednost, ne može da bude njegova odgovornost.

 

Ja nisam euforičan oko Pariza. Za uspeh je potrebno više stvari da se poklopi. Da smo dobili sad Italijane, a izgubili smo kao i sa Jokićem, velika šansa bi bila da je SP gotovo za nas već u 1/4.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

USA tim iz 2012. > USA tim iz 2008. 

Po imenima i sta su uradili u karijeri da ali u tom trenutku AD, Iguodala, Harden, Russ ??

 

Jeste KD tu i 5 iz tima '08 ali opet Dwight i Bosh prednost u odnosu na Chandlera i Love a fali DWade. 

 

Mislim da mnogi zaboravljaju kakva je zver Dwight bio u svom prime-u.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki28 said:

Po imenima i sta su uradili u karijeri da ali u tom trenutku AD, Iguodala, Harden, Russ ??

 

Jeste KD tu i 5 iz tima '08 ali opet Dwight i Bosh prednost u odnosu na Chandlera i Love a fali DWade. 

 

Mislim da mnogi zaboravljaju kakva je zver Dwight bio u svom prime-u.

 

KD je najveci cheat code u FIBA kosarci koji sam u zivotu vidio i on je taj koji po mom misljenju pravi razliku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

KD je najveci cheat code u FIBA kosarci koji sam u zivotu vidio i on je taj koji po mom misljenju pravi razliku. 

To svakako ali opet DWade, Bosh i Dwight odnose prevagu. Nije DWade u Fiba kosarci za bacit nikako.

Sa DWade i Dwight u tom 2012 timu i onda druga pjesma, to bi vrvt bio najjaci tim Amera ikada.

Link to comment
Share on other sites

Kad Jokić igra u reprezentaciji - kriv je selektor, zaboravio ga na klupi, nije mu dao da igra,...

Kad Jokić ne igra u reprezentaciji - opet nije kriv, odmara čovek, ali tačno se vidi da on fali i donosi prevagu, ako treba da tražimo krivca to je sigurno Gudura,...

 

:default_coffee:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...