Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

2 hours ago, threepwood said:

 

3 trojke je u EL prosle sezone ubacivao samo Sved i niko vise, a znamo svi kolika je njegova potrosnja.

Jel moze onda 2 trojke, 3 ulaza i 3 bacanja? Ili jedna trojka, 3 floutera, jedna poludistanca i 4 bacanja? 

Mislim, cega si se ti uhvatio u mom random primeru...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Loyd je imao 52% šuta za 2 u EL, na ogroman broj pokušaja (214) a Dobrić ispod 40% (83 šuta za 2). Pri tome, valjda znamo kakve je sve teške šuteve uzimao Loyd i koliko je puta morao da igra 1 na 5. Nije sve u čvrstini i visini, ima nešto mnogo više u veštini. 

 

Dobrić je bolji šuter za 3 ali iz spot upa. 

 

Baš se precenjuje Dobrić ovde na račun nedavnih herojstava. Samo medveđa usluga momku to može da bude. Moje mišljenje. A ja sam prvi za to da dobije 20 mpg i da mu se napravi prostor da vidimo da li je ovo iz finiša sezone bio samo fluke ili ima tu nečeg trajnijeg.

Vidi, ni Loyd ni Dobric ne mogu da se pohvale nekom vestinom. Jordan je za stepenik iznad po vestini, ali nedovoljno za neku krucijalnu distinkciju po tom parametru. Obojica su igraci velike energije, idu pravolinijski na ulaz, gde Loyd forsira svoju veliku brzinu/ubrzanje, a Ogi cvrstinu, visinu i duge ruke, uz odlican odraz. 

Dobric je vec sad bolji suter za 3, ne samo po proslosezonskim procentima i ne samo iz spot upa, uz daleko bolju selekciju suta, jer zna kako i odakle moze da pogodi. Za razliku od Loyda koji je bukvalno prangijao iz svih pozicija i neretko zavrsavao tekme sa sutem u rangu 0/7, 1/8 i slicno. 

Upravo njegovi problemi u igri bez lopte, gde ga svaki handcheck koji sudije previde skoro potpuno izbaci iz kretnje, tj. tajminga akcije, su doveli do toga da precesto igra 1 na 5. Dok se on probije kroz blokove, vreme curi i onda pripali za 3 u poslednjih par sekundi, obicno preko ruke, tako da mu malo ljudi zameri promasaj i svi imaju razumevanja za njegove lose procente upravo iz ovog razloga. Jedan Bili Baron je imao daleko bolje kretnje bez lopte i bio je mnogo konkretniji u realizaciji kada mu lopta dodje u ruke. Loyd se prvo muci da je uopste primi, pa kad se to napokon desi, onda je odtapka 5, 6 puta da dodje do daha, pa tek onda gleda kako da sutne ili napadne ulazom. Dobric je blizi Baronu u smislu konkretnosti i igre bez lopte, ostaje da pokaze da je i u efikasnosti blizu Bilija. 

Eto, slozili smo se u necemu - obojica bi voleli vecu minutazu i protagonizam za Segija, pa bih se bas na tom mestu poklapanja stavova zaustavio u ovoj prepisci sa tobom. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Igor028 said:

Ne znam zasto imam utisak da nas je Buducnost pokrala u ovoj "trampi" Kuridza-Mitar... 

Mjk je bas zahvalan igrac za rotaciju, a od Mitrovica ne ocekujem mnogo.

Lose-lose situation za oba tima realno.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Kažu da se Budućnost otvorila sa 160k po sezoni, ugovor na 2 godine (da li opciono ili ne nisam dobio info). Ono što je zanimljivo je da mu je FMP bio ponudio trogodišnji ugovor od 120k po sezoni. COL je poslao neku dosta slabiju ponudu, ne znam cifru, ali su uključili klauzulu da mogu da raskinu ugovor ako dođe do povrede kolena pa su u startu otpali. Cibona je prva poslala ponudu ali nisu mogli da se takmiče sa ostalima. U igri je bio i neki klub iz Španije, oni su hteli jednogodišnji ugovor.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Dobrić zaslužio šansu. Kad god su ga izvukli iz naftalina dao je sve od sebe i spašavao nam bulju. Od PO sa Alimpijevićem, do Tomića koji ga je isto skinuo sa kraja klupe da bi odigrao fenomenalan PO. Sad je opet da li spletom okolnosti ili Radonjićevom odlukom dobio šansu sa kraja klupe i opet je iskoristio.

 

Zločin bi bio njegovo vraćanje na 3&D Vadim te iz naftalina kad mi trebaš igrača

 

Niko ne očekuje neki ISO basket od njega , ali je i prošlo vreme ćoškarenja i mahanja peškirima, bar se nadam, zaslužio je . Da su neki koji su percipirani kao talenti ovako odgovorili na svaku šansu davno bi dobili priliku i minute.

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, AgroLaki said:

Ovo za Majkla Dzordana Kuridzu ima smisla samo ako hoce da ga vezu kao neki osigurac za prvi tim, u smislu, igras u Zelezniku no stress za dobre novce, pa ako se ne daj boze nesto desi, prebacujemo te u KKCZ. 

 

Nema smisla ni u kom slučaju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Igor028 said:

Ne znam zasto imam utisak da nas je Buducnost pokrala u ovoj "trampi" Kuridza-Mitar... 

Mjk je bas zahvalan igrac za rotaciju, a od Mitrovica ne ocekujem mnogo.

Potpuno se slazem sa tobom. U situaciji 1 na 1 gde Mitar napada Kuridzu (i obrnuto) ne vidim neku prednost Mitrovica (mozda bolji povratni pas). Alo ovde kontam i da godine igraju ulogu (ako se ne varam Mitrovic je 6 godina mladji). Mada siguran sam i da Radonja ima neku svoju matematiku i racunicu kako da iskoristi najbolje Mitrovica

Link to comment
Share on other sites

I Mitrović i Kuridža su osrednji igrači za Evrokup, ali je Mitrović svakako bolji igrač od Kuridže. Njegova saradnja sa parnjakom pod košem, kretnja, zidanje, horog, pokretljivost...sve sem šuta spolja je na strani Mitrovića.

 

Problem je što Futura igra EC, pa je njima to dobro pojačanje, a mi ćemo morati da za startera ipak dovedemo ozbiljnijeg lika.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Hugo Punch said:

I Mitrović i Kuridža su osrednji igrači za Evrokup, ali je Mitrović svakako bolji igrač od Kuridže. Njegova saradnja sa parnjakom pod košem, kretnja, zidanje, horog, pokretljivost...sve sem šuta spolja je na strani Mitrovića.

 

Problem je što Futura igra EC, pa je njima to dobro pojačanje, a mi ćemo morati da za startera ipak dovedemo ozbiljnijeg lika.

U teoriji... jer mu je BBIQ visi. S' druge starane ima nepostojeci sut za 3 vs. Kuridzinog sporadicnog, ali ipak je znao da pogodi... Kuridza je trebalo da ida, a da li je Mitar trebalo da dodje, valjda zna DR. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Inbox said:

U teoriji... jer mu je BBIQ visi. S' druge starane ima nepostojeci sut za 3 vs. Kuridzinog sporadicnog, ali ipak je znao da pogodi... Kuridza je trebalo da ida, a da li je Mitar trebalo da dodje, valjda zna DR. 

Znaš kako ja to vidim. Dejo zna šta može Luka. Svakako mora dovesti prvu četvorku a onda će još minute tu dobijati Davidovac, Luka i možda još neko.

Da, Luka nema šut, ali ostale stvari rafi bolje od Kuridže. Svakako neće biti nosilac igre, ali potrebni su i rudari u timu.

 

Link to comment
Share on other sites

Još jedan golman :lol_2:

 

"Svi vole da daju golove, šutiraju, ali ljubav prema fudbalu mi se nekako promenila i imam želju, odnosno voleo bih da budem golman. Meni je to toliko dobro, volim parade, bacanje... Ti se baciš i odbraniš težak šut", rekao je Dobrić i uz osmeh zaključio:



"Ne znam da li mi je kasno da se sad prebacim...".

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Luka je pre nekoliko godina imao normalnu mehaniku šuta i solidno je pogađao i za tri.

 

A onda je u zadnjoj sezoni kod nas uveo šut "fali 10 frejmova", gde sa trzajem i prekidom fluidnog pokreta ruku izbacuje loptu.

 

 

Ko mu je to savetovao, taj mu je najgori životni neprijatelj.

 

No, ako ima pameti, provešće čitavo leto sa nekim i pokušati da se ponovo osposobi za normalno šutiranje kako Bob nalaže.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...