Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

1 hour ago, Laki21 said:

No, ako ima pameti, provešće čitavo leto sa nekim i pokušati da se ponovo osposobi za normalno šutiranje kako Bob nalaže.

 

Sezona 2016-17, Mitrović baca cigle i uništava nam spejsing jer defanzivci stoje na 2 metra od njega, mehanika mu izgleda nikada gore, a on u intervjuu izjavljuje sledeće:

 

Quote

 

S obzirom na to da rivali ove sezone izazivaju njegove pokušaje sa distance i da mu daleko od koša dozvoljavaju "otvoren" prostor, Mitrovićev šut iz daljine postao je tema i među navijačima.

On nije zabrinut zbog promašaja i objašnjava da je sve stvar ritma i samopouzdanja.

"Sa verom u sebe doći će i taj šut. To jeste stvar samopouzdanja, jer kada ste u dobrom ritmu, dolazi sve na svoje, siguran sam. Naglašavam još jednom, tim je najbitniji i igra van sistema bila bi štetna za ekipu".

 

Na pitanje o promenjenoj mehanici šuta u odnosu na prvi deo ove, ali i na prethodne sezone, Mitrović kaže da je njegov izbačaj "varirao" zbog dugog odsustva sa terena.

"I povrede i duga odsustva su uticala na to. Van treninga ste šest-sedam meseci, ne držite loptu u rukama, izgubi se rutina, nema ponavljanja, svakodnevnog treninga. Ispadne se iz rutine, padne i samopouzdanje... Ali, ne sekiram se mnogo oko toga, trudim se da radim neke stvari u kojima sam bolji i koje mogu da koriste ekipi.

 

Povlačenje čuvara nekoliko koraka unazad, Mitrović vidi kao svoju prednost u određenim trenucima.

"Ljudi moraju da shvate da kada vam se igrač udalji, imate više vazduha i prostora oko sebe i lakše funkcionišete. Imate bolji pregled, vidite neka druga rešenja i trudite se da to povlačenje gledate kao svoju korist - da iz toga izvučete neku drugu prednost. Meni je najlakše da šutnem 15 ili 20 lopti po utakmici, ali to nije rešenje i ne ide u korist tima", podvukao je Mitrović.


 

 

Do ovog intervjua mi je bio drag i nalazio sam opravdanja za njega, posle ovoga sam i definitivno digao ruke i shvatio koliko je dobri momak Luka zapravo odvojen od realnosti i borderline bezobrazan, jer ovakvo vređanje inteligencije (posebno u poslednjem pasusu) i odsustvo samokritike se ne viđa baš često. 

 

Nakon te sezone, ovako je šutirao za tri poena:

 

2017-18:  4/24 (16.7%) na 35 utakmica

2018-19:  4/12 (33.3%) na 20 utakmica

2019-20:  0/5 (0.00%) na 25 utakmica

2020-21:  0/0 (0.00%) na 40 utakmica

 

Tako da je malo verovatno da će on provesti leto radeći na šutu, a i što bi kada ovako "ima više vazduha i prostora oko sebe" i kada ga mi nakon sezone u kojoj nije ni šutnuo trojku i imao prosek od 3 poena i 3 skoka nagradimo dvogodišnjim ugovorom.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NMX said:

Moramo sad da prestanemo sa prelaznim rokom, dok ne vidimo šta će ostati nakon što Psiho počasti komšije 

za nas se ništa ne menja, nastavlja se maćehinski odnos prema našem kk kao i u prethodnih 70 godina

  • Like 15
  • Thanks 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Danima se pitam otkud grobarima ona preglupa fraza: ulazi vam strah u kosti. Znači povraća mi se kad je pročitam. A sad stvarno vidim da ima među nama kukavaca. Ajde bre šta vam je, je l' ste pri sebi? Nemamo mi čega da se plašimo, mi rokamo našu priču kao i do sad i borimo se najjače do samog kraja.

Što kaže @SunZero, ovo je već viđen scenario, ništa se za nas ne menja..

  • Like 2
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Pa nema slađe pobede nego nad jakim Partizanom. A dobijali smo ih i kada su bili mnogo jači. Tako da opušteno, oni su ti koji treba da razmišljaju o nama, a ne obrnuto. Uostalom, da ne razmišljaju ne bi ni dovodili Robiju i rešili se svog "aparthejd" imidža. Ja ne sumnjam da će DR okupiti i spremiti dobru ekipu i da će pokidati na parketu ko god da je sa druge strane i u ABA i u EL. Vežite se polećemo, biće uzbudljiva sezona to je sad već sigurno.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, thelosttribe said:

Danima se pitam otkud grobarima ona preglupa fraza: ulazi vam strah u kosti. Znači povraća mi se kad je pročitam. A sad stvarno vidim da ima među nama kukavaca. Ajde bre šta vam je, je l' ste pri sebi? Nemamo mi čega da se plašimo, mi rokamo našu priču kao i do sad i borimo se najjače do samog kraja.

Što kaže @SunZero, ovo je već viđen scenario, ništa se za nas ne menja..

Takoe tebra, mi moramo sve sami da stvorimo, da napravimo svog trenera umesto da kupimo za 3 miliona evra, na tati prebrajaju koliko repStativaca ima u Crvenoj Zvezdi ali prećutkuju da je većina stvorena u klubu i u FMP-u dok su neki razigravali masno plaćene igrače za Francusku i ostale evropske repke i kamarali u potkrovlju basnoslovna umetnička dela. Ali instant veštačka priča kao što je ova sa prisloničkim limarom bliskim mafiji na vlasti, najskupljim evropskim trenerom, nasilnim guranjem u EL tima sa dna ABA tablice nikada ne uspeva na duze staze, samo je bitno da ne pokleknemo posle prvog udara a kasnije ce poštenje, skromnost i vredan rad ponovo isplivati. 

  • Like 13
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, SunZero said:

Takoe tebra, mi moramo sve sami da stvorimo, da napravimo svog trenera umesto da kupimo za 3 miliona evra, na tati prebrajaju koliko repStativaca ima u Crvenoj Zvezdi ali prećutkuju da je većina stvorena u klubu i u FMP-u dok su neki razigravali masno plaćene igrače za Francusku i ostale evropske repke i kamarali u potkrovlju basnoslovna umetnička dela. Ali instant veštačka priča kao što je ova sa prisloničkim limarom bliskim mafiji na vlasti, najskupljim evropskim trenerom, nasilnim guranjem u EL tima sa dna ABA tablice nikada ne uspeva na duze staze, samo je bitno da ne pokleknemo posle prvog udara a kasnije ce poštenje, skromnost i vredan rad ponovo isplivati. 

Sve si rekao. Ja bih samo hteo da dodam da mi je sve bilo jasno onog momenta kad nismo dobili podršku kad je F4 bio u BG. To je bio momenat da se ispiše istorija srpske košarke u evropske knjige, ali.. Tad sam video i definitivno na čemu smo i da se ništa neće (na bolje) menjati. Ko to ne vidi, stvarno je slep kod očiju.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

ocigledno je vrh drzave resio ko mora biti sampion u izbornoj godini

ne znam samo kojom metodom izracunaju da SNS kod njih ima vise glasaca...ali ne sumnjam da je tacno

nista, navikli smo sa jednom vezanom rukom da bijemo drzavne projekte u koje se sipa nemilice...sada cemo malo da trpamo sa obe vezane

ne podcenjujte efekat opruge braco

  • Like 11
  • Love 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...