Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Sumnjam da si nekad trenirao kosarku..sigzran sam da biJokic isto prosao u svakom drugom NBA klubu..

 

nisam trenirao košarku. 

nisi mi odgovorio, zaista misliš da je moguće na pola sezone unaprediti igrača od 26 godina? 

 

radonjić ga je namerno ili slučajno stavio u kontekst u kojem je dobrićev kontinuirani rad na sebi mogao da prosperira.

košarkašima treba offsezona da se posvete korekciji šuta a kamo nešto komplikovanije od toga

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, oubrevo. said:

 

nisam trenirao košarku. 

nisi mi odgovorio, zaista misliš da je moguće na pola sezone unaprediti igrača od 26 godina? 

 

radonjić ga je namerno ili slučajno stavio u kontekst u kojem je dobrićev kontinuirani rad na sebi mogao da prosperira.

košarkašima treba offsezona da se posvete korekciji šuta a kamo nešto komplikovanije od toga

Dao mu je slobodne ruke, da sutira, da vodi loptu i da bude lider...sve sto treba jedan trener da uradi za igraca da napreduje...sam Dobric je rekao, omasio tri suta...sutiraj sine vice mu Radonja...imao je puno poverenje u njega i znao je sta moze...poverenje je kljucna rec..naucio je i kasnije Simona da moze lopta da se udari od parket

Link to comment
Share on other sites

dao mu je odredjenu slobodu u igri i primerenu ulogu, tu se slazemo

 

to ne znaci da je radonjic unapredio dobrica vec ga je stavio u kontekst u kojem moze da pokaze sve sto trenutno ume

 

edit typos

Edited by oubrevo.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, oubrevo. said:

dao mu je odrdjenu slobodu u igri i primerenu ulogu, tu se slayemo

 

to ne ynaci da je radonjic unapredio dobrica vec ga je stavio u kontekst u kojem moye da pokaye sve sto trenutno ume

 

Onaj flouter ranije nije imao u repertoaru. Drugo neki treneri nisu znali da mu daju pravu ulogu za razliku od Radonjica, sto ije isto Radonjin plus u odnosu na ostale.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zvezdinho said:

 

Onaj flouter ranije nije imao u repertoaru. Drugo neki treneri nisu znali da mu daju pravu ulogu za razliku od Radonjica, sto ije isto Radonjin plus u odnosu na ostale.

 

pa brate nije sa radonjom vežba taj floater posle časova. bezveze se ponavljam u tri posta. to što nešto do sada nismo videli od dobrića, to ne znači da je sa radonjićem došao na ideju da radi na tome, na takvim stvarima se radi godinama.

 

radonjić vidi nešto na treningu (gde igrači razume se, urade ponešto što ne rade na utakmici) i sugeriše mu da proba na tekmi xy stvar. pa ako prolazi, onda se i to uvrsti u redovan repertoar.

 

naravno, to je jedan od bitnih aspekata trenerskog posla: da vidi segment kod igrača koji bi mogao doprineti uspehu ekipe i da stavi igrača u pravu ulogu.

 

isto tako se često tokom tekme pitamo "zašto xy igrač radi to što radi" kada nešto ne ide - pa se onda poneko i seti da mu je verovatno trener tako nešto tražio ili sugerisao.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Dropkick Murphys said:

Hoće li biti glavni igrač u Partizanu ili slučajno igra na poziciji na kojoj su platili igrača 3 miliona za 2 godine? : )

Kad sam ga gledao u Endesi, delovao mi je kao glavni njihov igrač, gde se dosta toga vrti oko njega. To sad neće biti slučaj, pa se nadam da će na njega uticati kontraproduktivno.

To zaista ne znam, bio je glavni i najbolji igrač Estudiantesa. Kakvu će ulogu imati kod komšija trenutno zna samo Obradović. Složio bih se da bi mu manja minutaža mogla uticati na samopuzdanje, naročito šutersko samopouzdanje, ali to je već komšijski problem. Treba rasporediti minutažu!

17 hours ago, thelosttribe said:

Pusti prosek, uopšte nije merodavan kad igraš u timu koji ispada iz lige. Šta ti to govori o toj organizaciji? Divljina jedna od ekipe i on je za to super.

Protiv 4 najbolja ACB tima u proseku ima 14 poena, ne znam o kojih 20+ pričaš.

Protiv Barse sam obe gledao, imao je kriminalne procente. Divljao i divljao i divljao. On je dobar za neki osrednji tim, gde će biti prva opcija i imati loptu u rukama. 

Nije tačno da je dobar defanzivac, agresivan jeste, al džabe kad ispada kao na traci. 

Čovek je napadački izuzetno limitiran a o tome dovoljno govori to što mu je završetak na obruču desnom rukom na nivou pionira.

 

Koliko su naši bekovi dali poena protiv Barse? Wolden 8 i 7, a Lojd 9 i 2. A po mišljenju većine oni su za Aleksu igračine, naročito Lojd.

 

Kako možeš nazvati nekog carinikom kad je dečko prosečno uzimao 12 šuteva po utakmici uz 4 bacanja po utakmici. Gde je tu privatluk?

 

Ti uopšte nisi gledao njega kako igra odbranu, ali uopšte. Zaključke izvlačiš na osnovu kvalifikacionog turnira. Njegov poenterski učinak nipodaštavaš na osnovu činjenice da je igrao u "divljačkoj" ekip koja je ispala, ali isto tako ceniš njegov defanzivni performans u takvoj ekipi. Jako korektno i logično.

Link to comment
Share on other sites

Previše kukate braćo. Nije ovo ni prvi, na žalost ni poslednji put.

Možda se neko na forumu seća,ako ne, pitajte starije, očeve, dede, komšije, kako su početkom sedamdesetih udbaši iz Geneksa od partizana koji je ispao u drugu ligu napravili "instituciju". Istovremeno velika Zvezda učesnik polufinala Kupa šampiona, osvajač Kupa kupova se srozava do borbe za opstanak.

Zatim 2000. uništava se Zvezda koja ima Vujanića i Radmanovića talente tad u rangu Gasola i Navara, a uzdiže znate već ko.

Glavu gore, mrtvi će se brojati na kraju sezone. 

 

  • Like 7
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Dok su se nakon Puntera spominjali Micov, Avram pa i Bjelica...imalo je smisla pričati o nekom egal fajtu tima i instant bankomat konstrukcije...ali uz Zaka, Smitha i sada već sigurno pleja i centra iz top ranga...takva petorka i po lošem danu može da prepegla pola EC samo na fore i fizikalije i biće žešće mučno gledati bahaćenje po ABA ligi tako ,,znalački okupljenog tima''.

Najtamnija zavesa u odnosima dva kluba spustiće se nakon prvog derbija...ko god da se tu ofajdi bićemo grdni obaška. Još ako se i kod sudijskog kriterijuma primeti inicirana ili samo tendenciona ''zaštita kapitalne investicije u košarci na ex-yu teritoriji...ikad''...ode sve u trista majčine. Nema nam tu popravke odnosa međ klubovima i zdravog funkcionisanja saveza za narednu deceniju. Dovoljno je samo zamisliti gostovanje ovakvog freak show cirkusa u Zadru ili kada izadju milijunaši da se zagrevaju u onoj Krkinoj fiskulturnoj sali. Lebte jebo gde ovo ide...

Al kad je bal nek se 'ebe i mlada. 


 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Chaos Is Me said:

Svako ko je okusio lagane ruske pare razumljivo je da mu se ne dolazi ovde da igra za manje novca a 100 puta više pritiska.

Sigurno ga dodatno ne motivise cinjenica da treba da prima platu sa po 2-3 meseca zakasnjenja, ako ne i vise. 
Sa Jovicem je to bio problem u prvom mandatu, nije bas imao strpljenja kao vecina ostalih igraca.

 

7 hours ago, Profesor said:

Potrebno nam je svima malo vise samokritike. Sve sto se u klubu desavalo nakon odlaska DR nema veze sa zivotom. Gomila bacenih para bez ikakvog sistema, urusavanje mladjih kategorija, besmislenost FMP-a, dovodjenje polu igraca koji nicemu ne sluze. Prosle sezone nemamo pare za Pengosa, a onda potrosimo pun kofer para za Simonovica, Hola i Rita koji ne znaju ni gde su bili ni sta su radili protekle sezone. Umesto da roster popunjavamo sa Uskokovicem, Radanovim, Djordjevicem, Lazarevicem ili bilo kojim drugim igracem, a da stranci budu pravi igraci, a ne neki bezveznjakovici.

 

Sad opet nemamo para, ali  cemo da pljunemo Simonovicu jednu stotku da bleji jos godinu dana. Onomad Keselj i sin... to su sve stvari koje vise brinu od Ostojinog Armanija. Jedina pozitivna stvar je trener i to je prilicno veliki splet srecnih okolnosti. 


Sve se slazem, samo jedan mali dodatak za Keselja, moguce da je to bila neka vrsta kompenzacije ili oduzivanja za 2011 i nacin kako je oprostio dugovanja 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Dropkick Murphys said:

Što se tiče skandiranja.... Ako Čović bude hteo da se skandira, tako će i biti. Bar što se tiče ABA tekmi. 

 

Ako su udarili na njega, sve će on to organizovati, a onda na TV-u će se pravdati da ne treba tako, ipak država daje pare bla bla...i sledeći put još jače. Mislim da, ako je i hteo da se povuče sa mesta predsednika, sad očekujem promenu odluke, jer on za ovakve stvari živi i sujeta mu ne dozvoljava da se samo skloni. 

 

8 hours ago, Dropkick Murphys said:

Nebojša je najjači kad se potceni ( :

 

Videćemo dokle je spremam da ide. 

 


Ali zato se i dobrano precenjuje na forumima, barem ta neka njegova moc, arhiva koju poseduje i sta moze da izvuce iz fioke. 
U principu Nebojsa Covic je poslednje 3-4 godine za vlast bio manje vise nebitan lik, koji je tu i tamo posecivao ove jadne televizije od pinka i hepija, dobijao odredjeni novac za Zvezdu sa kojim je mogao da odrzava status kvo, bez mogucnosti da napravi znacajniji iskorak (posebno ako se uzmu bravure koje je pravio sa trenerima) a pri tome pokusavajuci da igra kao neku dvostruku igru. Hvalio je Vucica, naravno cim je bio na pomenutim televizijama, donekle se i zahvaljivao ali ipak pokusavao da ima odredjenu kocnicu i otklon tako da nije nikad dosao do granice da upadne u dupe AVu. Naravno ni to nije radio (mislim na odredjenu suzdrzanost) zbog Zvezde ili zato sto ima neka iskrena politicka uverenja, na kraju krajeva nije ni usao u SNS, vec zato da bi omogucio sebi prostora da se u buducnosti, po njemu dobrim poznatim manirima, zahvaljuje nekom drugom, na nekim drugim ili jos verovatnije istim televizijama. 
Medjutim, kao sto rekoh, mislim da je sve to vreme bio nebitan lik kojim nisu imali vremena ni zelje da se bave. Da je AV ranije imao ideju da se vise umesa u kosarku nikakve fijoke ili arhive ne bi spasile Covica. 
 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Nebojsa Covic ima dosta mana karakterno. Recimo, svi koji su pored njega u rukovodstvu kluba su malte ne marionete. Onaj Suntrlic, Nebojsa Ilic... jos ko zna koliko njih, nemaju ingerencije ni da nabave WC papir.

 

Tacno je i da je manje vise nebitna licnost za ovu vlast. Tacno je i da se on umereno ulizuje toj vlasti.

 

Medjutim, sta je pa Ostoja vazan? Ne radi se o vaznosti pojedinca. Ovo je jednostavno zelja bolesnog AV-a da kontrolise sve. U Zvezdi je odjeban njegov batica i ovo je osveta. Vec su Zvezdi zatvorili vrata 2017. godine. Da je tada upumpan novac, mogli bismo na F4 koji je bio u BG-u sledece sezone. Tada je i Radonjic otisao.

 

Od  tada Zvezda funkcionise toplo-hladno. Mnogo gresaka sportskog sektora. Mnogo promasaja, prakticno 50-50 sa pogocima.

 

Ali, da se razumemo. Zvezda NIKADA nije imala mogucnost da dovede igraca iz npr Armanija i to nakon odlicne sezone. Mogla je, kao sto je i sad dovela White-a, nakon losih sezona, u padu karijere. Na vrhuncu nikako. Ovolike paretine nikad vidjene nisu. Vuckovi kompleksi su jezivi. Zgazice i klub za koji navija samo da kontrolise sve.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ovo verovatno neće biti popularan post na ovoj temi ali je info od čoveka kome verujem. Jeste država pojačala budžet KKP ali je veliki deo novca koji se sada pojavio sa strane i nije samo od Branka Milutinovića. Akcija je koordinirana i planira se od prošle godine. Sa Obradovićem je sve dogovoreno još pre 2 meseca, ne bi ni došao da mu nisu predstavili plan i okvirni budžet, samo se čekao amin vrhovnog vođe koji je došao bukvalno na dan kada je sportando objavio. Čak su pokušali da izdejstvuju WC za evroligu ali nisu uspeli.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Knipex said:

Ovo verovatno neće biti popularan post na ovoj temi ali je info od čoveka kome verujem. Jeste država pojačala budžet KKP ali je veliki deo novca koji se sada pojavio sa strane i nije samo od Branka Milutinovića. Akcija je koordinirana i planira se od prošle godine. Sa Obradovićem je sve dogovoreno još pre 2 meseca, ne bi ni došao da mu nisu predstavili plan i okvirni budžet, samo se čekao amin vrhovnog vođe koji je došao bukvalno na dan kada je sportando objavio. Čak su pokušali da izdejstvuju WC za evroligu ali nisu uspeli.

 

I te novce sa strane je Vucic aminovao. Zvezdi nije dozvoljavao da je Huawei sponzorise. Osim toga, ti privatni sponzori verovatno nisu ni 20% od drzavnih para, sto je bolesnik i sam rekao kada je izjavio da je 4/5 budzeta dala drzava.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe ovde više da se bavimo Partizanom, a još manje potrebe da se ističe da ovakva finansijska moć nekog regionalnog KK nikad nije postojala u ovoj meri, to ni komisija Kuper - Brimstone - Kendrick ne može da ospori.

 

Hajde da se bavimo KKCZ, tvrd je orah voćka čudnovata. 

  • Like 23
  • Love 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nema potrebe ovde više da se bavimo Partizanom, a još manje potrebe da se ističe da ovakva finansijska moć nekog regionalnog KK nikad nije postojala u ovoj meri, to ni komisija Kuper - Brimstone - Kendrick ne može da ospori.

 

Hajde da se bavimo KKCZ, tvrd je orah voćka čudnovata. 

A mogao bi ti u svrstu moda da zamolis da se prestane koristiti Obraeffect?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Radonja said:

A mogao bi ti u svrstu moda da zamolis da se prestane koristiti Obraeffect?

 

Sto? Meni bas zanimlja ta njihova debilana. Ja nisam da se ljudi olako kaznjavaju. Jedini koji bi trebalo da bude izbacen i to trajno, i to odavno, je Kuper. Ovi ostali su ne samo podnosljivi nego su vecinom i korektni. I svega ovoga ne bi bilo da je taj kancerogeni element odstranjen.

 

Ali aj stvarno ovde da udjemo u normalu i pricamo o nama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Knipex said:

Ovo verovatno neće biti popularan post na ovoj temi ali je info od čoveka kome verujem. Jeste država pojačala budžet KKP ali je veliki deo novca koji se sada pojavio sa strane i nije samo od Branka Milutinovića. Akcija je koordinirana i planira se od prošle godine. Sa Obradovićem je sve dogovoreno još pre 2 meseca, ne bi ni došao da mu nisu predstavili plan i okvirni budžet, samo se čekao amin vrhovnog vođe koji je došao bukvalno na dan kada je sportando objavio. Čak su pokušali da izdejstvuju WC za evroligu ali nisu uspeli.


To je ono sto sam napisao pre nekoliko dana na Tata temi, isti info da je prica negde na pola puta, ili mozda neki drugi odnos ali ipak budzet nece biti samo i sve od para gradjana. 

Na kraju krajeva za rezultat na terenu i posledice za neke naredne sezone je nebitno odakle dolazi svaki euro koji ce KKP dobiti. Bitno je za navijace, jednima (velikom broju, ne svima da ne generalizujemo) da nadju vise razloga za kuknjavu i zatvore oci na neke sopstvene mane/propuste a drugima (opet velikom broju, ne svima da ne generlizujemo) da se prave ludi i pokusavaju da nadju izgovore za to sto znaju da im ne prija i da u konacnici ipak nije ispravno u zemlji Srbiji. I naravno bitno je za celokupan narod, odnosno obicnog coveka, jedne siromasne i korumpirane drzave gde se ulupavaju desetine miliona eura na neprofitabilan sport. 

Sto se tice same kosarke i takmicenje Partizan ce imati mocan tim, ali to nuzno ne znaci da ce biti prvak, velike su sanse da hoce ali to takodje ne znaci da ce napraviti kvalitetan posao za buducnost, bas kao sto ga Zvezda nije uradila prethodne 3-4 sezone. Prosla su vremena kad si mogao da pokupis sve najbolje i najtalentovanije iz ostalih domacih klubova pa time obezbedis opstanak na vrhu godinama unapred. Tu uvek dobro dodje neki kvalitetan povratnik ali za domace klubove sve vise i to postaje problem, u ovom slucaju posebno za Partizan jer od realnih povratnika mozda imaju opcije Veselog i Vestermana i u nekim narednim godinama Lucica i Lovernja. Uostalom to pokazuje i ova silna jurnjava svih mogucih igraca koji su nosili crveno-beli dres. Ovde se poslednjih godina sve svelo na jednogodisnje projekte, to sto neki igrac mzoda i potpise na 2-3 sezone nista posebno ne znaci, tako da ova godina ne mora da bude nikakva prekretnica bez obzira na ogromne razlike u budzetima. A nakon ovakvog iskoraka Partizana mislim da jos vise u oci upadaju nase greske sa selekcijom odredjenih igraca u prethodnom periodu, pa vec i iz ovog prelaznog roka sa zadrzavanjem Simonovica. Iz tog razloga mislim da bi bilo pogubno da sad pokusavamo da udjemo u neke pokusaje da nasilno i neplanski probamo da ispariramo sa preterano skupim ulaganjem u ovogodisnji tim. Na kraju, imamo prednost na strani trenera koji ume da radi u uslovima siromasne drzave i finansijski nestabilnog kluba gde se nikad ne zna kada ce novac presusiti.
 

 


edit: jbga nisam video Chaosov post dok sam pisao, a ionako se nisam bavio pre svega i samo Partizanom

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Liska Manjina said:

To zaista ne znam, bio je glavni i najbolji igrač Estudiantesa. Kakvu će ulogu imati kod komšija trenutno zna samo Obradović. Složio bih se da bi mu manja minutaža mogla uticati na samopuzdanje, naročito šutersko samopouzdanje, ali to je već komšijski problem. Treba rasporediti minutažu!

Koliko su naši bekovi dali poena protiv Barse? Wolden 8 i 7, a Lojd 9 i 2. A po mišljenju većine oni su za Aleksu igračine, naročito Lojd.

 

Kako možeš nazvati nekog carinikom kad je dečko prosečno uzimao 12 šuteva po utakmici uz 4 bacanja po utakmici. Gde je tu privatluk?

 

Ti uopšte nisi gledao njega kako igra odbranu, ali uopšte. Zaključke izvlačiš na osnovu kvalifikacionog turnira. Njegov poenterski učinak nipodaštavaš na osnovu činjenice da je igrao u "divljačkoj" ekip koja je ispala, ali isto tako ceniš njegov defanzivni performans u takvoj ekipi. Jako korektno i logično.

Nema poente da se rapsravljam sa tobom, prvi započinješ temu o proseku koja je potpuno nebitna, a sad izvrćeš stvari iz konteksta. 

Ja ti lepo kažem, Avramović ne zna da koristi desnu ruku i ne znam da li si svestan koliki je to hendikep na evroligaškom nivou?

 

Ne znam zašto daješ sebi za pravo da određuješ šta sam ja gledao, a šta ne, ali evo pošto si već slobodniji, da budem i ja malo. Ako si ga gledao koliko tvrdiš da jesi i i dalje tvrdiš da je on dobar defanzivac, ti ne razumeš košarku. Eto toliko, ne bih se dalje nastavljao.

 

Živi bili, pa videli. Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ridji said:

Prosla su vremena kad si mogao da pokupis sve najbolje i najtalentovanije iz ostalih domacih klubova pa time obezbedis opstanak na vrhu godinama unapred.

 

Da, kljuc svega, nazalost. Osnova koju je Zvezda napravila tamo neke 2014. godine je puka slucajnost jer su postojali i drugi kosarkaski centri. U medjuvremenu ugasili smo Hemofarm, ugasili smo Radnicki, Borac sveden na borbu za opstanak.

 

Unistili smo one klubove koji treba da rade za velikane.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...