Jump to content

Split CL: Superliga


Tamburinjo

Recommended Posts

Nadam se tom scenariju, da poizbaciju sve te timove iz maticnih liga, a ukoliko hoce da se vrate da krenu od amaterskog ranga. Samo jedinstveno protiv bahatih, treba da se pogase Roma, Lacio, Fiore zbog Intera, Milana, Juvea? Sta je Milan pokazao protiv Zvezde da ide u to takmicenje? Sta je Totenhem pokazao protiv Dinama? Arsenal kao koji na tabeli, a ne Lester i West Ham? Bruka!

Edited by Dl91
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Drakaris said:

Ronaldo je skoro pa zavrsio karijeru, Mesija i Ronalda sam stavio kao primer u toj marketinskoj masineriji koju poseduju najveci klubovi sveta. Napravice Super Liga novi rivalitet. Bice opet mocnih igraca.

A gde će da nabavljaju te moćne igrače, ako razjebu sve ostalo? 

 

Sad nešto razmišljam, ta količina novca koju dobijaju na lepe oči i potreba da budu u vrhu SL će proizvesti dodatni rast cena igrača, pa će tako posredno finansirati klubove od kojih su hteli da se odvoje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Barkley#34 said:

A gde će da nabavljaju te moćne igrače, ako razjebu sve ostalo? 

 

Sad nešto razmišljam, ta količina novca koju dobijaju na lepe oči i potreba da budu u vrhu SL će proizvesti dodatni rast cena igrača, pa će tako posredno finansirati klubove od kojih su hteli da se odvoje.

Kao i do sad sto su nabavljali igrace. Cak i da stave kaznu za klubove da ne smeju da trguju sa klubovima iz Super lige, najbolji igraci ce lagano da cekaju kraj ugovora da bi potpisali veliki astronomski ugovor u nekom od klubova Super lige.

 

Ne vidim neki problem u vezi finansiranja, cak i da se neki klub slucajno probije, neki seik upumpa velike pare iliti klub sam poraste do odredjenog nivoa, taj ce zatraziti pozivnicu ove lige da ga ''meri'' sa najjacima i ljudi to vole da gledaju. Ko kaze da u sportu ima pravde. UEFA i FIFA trenutno nisu na vrhu lanca ishrane, to je cinjenica.

Edited by Drakaris
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Dl91 said:

Nadam se tom scenariju, da poizbaciju sve te timove iz maticnih liga, a ukoliko hoce da se vrate da krenu od amaterskog ranga. Samo jedinstveno protiv bahatih, treba da se pogase Roma, Lacio, Fiore zbog Intera, Milana, Juvea? Sta je Milan pokazao protiv Zvezde da ide u to takmicenje? Sta je Totenhem pokazao protiv Dinama? Arsenal kao koji na tabeli, a ne Lester i West Ham? Bruka!

A kada će savezi i klubovi da se bore protiv Uefe, i pokrenuti pitanje zašto Uefa uzima oko 30% profita za sebe? Uefa bi prva napravila zatvorenu ligu, ali nisu smeli da preseku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni klupski fudbal odavno vec nema nekog preteranog smisla tako da ovo nije nikakav sok za mene. Ovo je samo sledeci korak u transformaciji klupskog fudbala kako bi trebao da izgleda po necijem naredjenju nekih koji imaju verovatno neogranicene fondove. Da bude posten prema sebi i sa reprezentativnim ce se isto to dogoditi kad ubace 40, 50, 60 ili koliko vec zele reprezentacija na SP, iako je ta ideja po nekoj formi suprotna sutina ostaje ista samo pare, a EP su vec reformisali tako da to nam je sto nam je. Cisto sumnjam da ce se vuci neki drasticni potezi od druge strane koja je protiv svega ovoga, bice tu "podmazivanja" sa razlicitih strana... pa ti koji su zeleli tu Superligu sigurno su racunali na sve to :classic_biggrin:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Stvarno mi je nejasno da tako stajete na stranu UEFA-e koja koristi tudj rad, rad i uspeh klubova, da uzima najveci deo novca. Jebena institucija koja nista ne radi osim sto organizuje ko ce gde da sudi, kad ce biti zreb i ko ce da otvara podgrejane loptice..

Ajde da UEFA taj novac daje manje bogatim klubovima u nekoj ozbiljnoj meri pa da razumem.

Kao da su patentirali fudbal u Evropi i ne smes da sutnes loptu bez njih.

Prvo ta Uefa je postavila koncept da bogatiji dobijaju više. Ali ne, to sad njima ne odgovara, oni ostaju bez svog kolaca, najveceg dela.

 

Ova kuknjave PL lige mi je jos smesnija. Ubijaju se od para zbog kupljenih TV prava iz inostranstva, a sad kao okrenulo se ledja fudbalu.

Pa kad vam Indonezia, Indija, Egipat, Kina otkupljuju silna TV prava, sto niste toliko posteni da ulazete u neki Saigon Tigers i Zamalek, da i njima pomognete kad vam je stalo do tih fudbalskoh fanova, zbog koji fudbal zivi.

Kad neki Kristal Palas dobije 140 miliona godisnje za TV prava, jer to gledaju svi ljudi na ovom Svetu, tad vam to ne smeta.

Kad neko drugi hoce trzisno da posluje i da zahteva fer udeo za svoj effort, onda kuka i motika.

 

Koliko god da nam se ne svidja ta Super Liga, cela ova ujdurma je fašisticki i licemerni shit.

 

Ja sam levičar po prirodi, socijalista, volim da svi imaju, jednakost itd.

Ali kad se vec prinenjuju kapitalisticki zakoni i probcipi, nek se bude dosledno i nelicemerno.

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/psz-vec-prvak-evrope-uefa-u-petak-izbacuje-pobunjenike/384866

 

 

Uf, haos i treba. Sve ih poizbacivati, sve. 

 

@BattleBender Uefa je licemerno, ali i takva Uefa omogucava da i timovi sa ovih prostora imaju mogucnost da igraju ako nista na velikoj pozornici i da se dobro zaradi. Sta je alternativa? Da pogasimo sve zbog ovih "velikana"? 

Edited by Dl91
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, BattleBender said:

Stvarno mi je nejasno da tako stajete na stranu UEFA-e koja koristi tudj rad, rad i uspeh klubova, da uzima najveci deo novca. Jebena institucija koja nista ne radi osim sto organizuje ko ce gde da sudi, kad ce biti zreb i ko ce da otvara podgrejane loptice..

Ajde da UEFA taj novac daje manje bogatim klubovima u nekoj ozbiljnoj meri pa da razumem.

Kao da su patentirali fudbal u Evropi i ne smes da sutnes loptu bez njih.

Prvo ta Uefa je postavila koncept da bogatiji dobijaju više. Ali ne, to sad njima ne odgovara, oni ostaju bez svog kolaca, najveceg dela.

 

Ova kuknjave PL lige mi je jos smesnija. Ubijaju se od para zbog kupljenih TV prava iz inostranstva, a sad kao okrenulo se ledja fudbalu.

Pa kad vam Indonezia, Indija, Egipat, Kina otkupljuju silna TV prava, sto niste toliko posteni da ulazete u neki Saigon Tigers i Zamalek, da i njima pomognete kad vam je stalo do tih fudbalskoh fanova, zbog koji fudbal zivi.

Kad neki Kristal Palas dobije 140 miliona godisnje za TV prava, jer to gledaju svi ljudi na ovom Svetu, tad vam to ne smeta.

Kad neko drugi hoce trzisno da posluje i da zahteva fer udeo za svoj effort, onda kuka i motika.

 

Koliko god da nam se ne svidja ta Super Liga, cela ova ujdurma je fašisticki i licemerni shit.

 

Ja sam levičar po prirodi, socijalista, volim da svi imaju, jednakost itd.

Ali kad se vec prinenjuju kapitalisticki zakoni i probcipi, nek se bude dosledno i nelicemerno.

 

Koliko te plaća Glazer da pišeš ovo 🤣

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da nije malo licemjerno kad navijaci Partizana i Zvezde, dva superkluba na svom lokalnom nivou kojima neko moze samo slucajno prismrdit, kritikuju superklubove na globalnom nivou sto hoce da zarade onoliko koliko redovno generisu? Ne pada vam tesko sto vam klub ima 100 puta veci budzet i uticaj od nekog Radnika, Spartaka il koga vec al je problem kad neki drugi klub ima 100 puta veci budzet i uticaj od vaseg kluba? 

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alpaka Bereta Sida said:

Da nije malo licemjerno kad navijaci Partizana i Zvezde, dva superkluba na svom lokalnom nivou kojima neko moze samo slucajno prismrdit, kritikuju superklubove na globalnom nivou sto hoce da zarade onoliko koliko redovno generisu? Ne pada vam tesko sto vam klub ima 100 puta veci budzet i uticaj od nekog Radnika, Spartaka il koga vec al je problem kad neki drugi klub ima 100 puta veci budzet i uticaj od vaseg kluba? 

Izvini šta ? 🤣

Kako si samo sklopio ovo i kako si povukao ove paralele, svaka ti čast. 🤣

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

Da nije malo licemjerno kad navijaci Partizana i Zvezde, dva superkluba na svom lokalnom nivou kojima neko moze samo slucajno prismrdit, kritikuju superklubove na globalnom nivou sto hoce da zarade onoliko koliko redovno generisu? Ne pada vam tesko sto vam klub ima 100 puta veci budzet i uticaj od nekog Radnika, Spartaka il koga vec al je problem kad neki drugi klub ima 100 puta veci budzet i uticaj od vaseg kluba? 

Pritom sto Zvezda i Partizan neizgenerisu ni petinu novca koja im drzava da, cisto da bi zamajavala narod loptanjem ta 2 kluba, koja sluze da se neki nakradu ili pak da se podgreva tipicna srpska polarizovanost i mržnja.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, BattleBender said:

Stvarno mi je nejasno da tako stajete na stranu UEFA-e koja koristi tudj rad, rad i uspeh klubova, da uzima najveci deo novca. Jebena institucija koja nista ne radi osim sto organizuje ko ce gde da sudi, kad ce biti zreb i ko ce da otvara podgrejane loptice..

Ajde da UEFA taj novac daje manje bogatim klubovima u nekoj ozbiljnoj meri pa da razumem.

 

UEFA je do sad davala nesto para - ovima da dozvolis da preuzmu organizaciju ne da ne bi davali novac, nego bi ugasili sve sto im predstavlja konkurenciju. Glavni kriterijum za ulazak u Superligu je bankovni racun, o cemu da pricamo dalje? To vise nije sport. Pritom ne sporim da je UEFA sama kriva sto je fudbal otisao u tom pravcu, ali ponavljam - problem se resava unutar institucija, ne izlaskom iz njih. Sasvim je jasno da se iza ovakve odluke 12 odmetnutih ne kriju dobre namere, vec iskljucivo profit.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Neki ovde ozbiljno mase fudbal, so to speak 😄 najveci, da ne kazem i jedini problem sa ovo "superligom" je to sto ce biti zatvorena. I ovako je Evropski fudbal poprilicno bio predvidljiv, ali si uvek imao neki Lajpcig, Porto, Ajax, Atalantu, koji bi malo prodrmali tu ucmalu, repetitivnu scenu. Da su ovi klubovi resili da odjebu UEFU, ali da nastave sa principom inkluzivnosti i da svima daju sansu da igraju to njihovo novo takmicenje, i reakcije bi sigurno bile drugacije. Ovako stvarno ne znam koga moze da zanima ova liga, a da stvarno voli fudbal. Jasno je kome ce ta "superliga" biti namenjena, a to su Ameri i Azijati. Evropski navijaci ce sigurno pre gledati Ligu Sampiona bez ovih klubova, stavise mozda bude i zanimljivije. I dalje ce tu biti dobrih ekipa i igaraca, tu su PSZ, Bayern, Dortmund, Leipzig, Atalanta, Ajax, sasvim dovoljno da zavrsnica bude interesantna.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pojedinci ovde ne mogu da shvate da sport nije suva brojka, da nije statistika nekog Zajona, Lebrona, ili stvaranje super timova po Los Andjelesu ili Bruklinu. Fudbalski klubovi su za dosta ljudi u Evropi religija, i idu na utakmice i kad in je tim daleko od uspeha, a ne da bi gricali hamburgere i hot dogove, ispijali pepsije i kole i da blenu u telefone dok traje utakmica. Velika je razlika, znam, samo pogledati Zuti zid i shvatiti sta fudbal predstavlja za obicne ljude i pogledati one "navijace" po NBA halama, u ligi bez briga i rezultatskog znacaja u 82 utakmice, lige gde je statistika igraca vaznija od toga koji je tim pobedio. Lige u kojoj nisu maltene ni bitna rivslstva izmedju klubova vec da li je Lebron izgubio ili imao lose vece. E, to sledi Evropi sa ovom SL. Srecno nam svima. 

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...