Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, dekssy said:

I Ukrajina provocira evo već 8 godina, budi dosledan onda, opravdaj i ovaj napad Rusije kao što pokušavaš opravdati nato bomardovanje.


48h dok se ne dogovorimo. Ovakva blatantna opravdavanja agresije ruskog degenerika na susednu zemlju nećemo tolerisati. 
 

I ne, nikakva poređenja sa NATO/SRJ nisu opravdanje.

 

Isto važi i za @Nek grmi jako

Edited by Eddard
  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mmajstor said:

 

Bajden moze da brani samo prostor koji kontrolise NATO. 

 

A sto se tice VTB banke i USA su im uspostavile neke sankcije samo ne znam tacno koje. Ako ih iskljucis iz finansijskog sistema to znaci da ona ne moze da vraca svoje dugove, jer svaka banka u isto vreme i duguje i potrazuje, tako nije to bas tako jednostavno. 

 

Kako to SAD mogu vojno da intervenišu samo na prostorima koje kontroliše NATO? A SR Jugoslavija, Irak, Panama, Nikaragva, Vijetnam...

 

Pre će biti da se vojno upliću tamo gde misle da neće biti čupavo, sa mogućnošću pogreške kao u slučaju Vijetnama. Dok, s druge strane, poštuju ono što je izjavio feldmaršal Montgomeri, kad su ga pitali koja geopolitička gledišta zastupa, a on odgovorio: Nikada ne napasti Rusiju, nikada ne napasti Kinu.

 

A VTB banka je pokazna vežba Britanaca, koji se nisu libili da je smaknu sa spiska i ne boje se za otplatu dugovanja. 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Neme said:

Zajebem se i pustim emisiju na RTS, i upravo čovek (akademik jbt) kaže kako one prethodne sankcije nisu ništa posebno učinile Rusiji, čak su pospešile poljoprivredu i proizvodnju.

 

I šta da čovek zaključi kad sluša ovakvu jednu budaletinu boljševičku na javnom državnom servisu? Malo pre toga je između redova rekao kako Ukrajina pratično nije ni postojala. Sada briljiratm sa nekim panslavizmom, pa ovo je kriminal...

 

Ako neko gleda, to je onaj Terzić, sedi desno.

Jel` to onaj Terzić što je dao potvrdu Šešelju da je Srbin onomad?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Protesti protiv rata širom Rusije, policija hapsi demonstrante

 

Ja samo čekam da se pojavi malo drugačiji naslov:

 

  Reveal hidden contents

Mitinzi podrške Rusiji širom Srbije

 

 

Ne repliciram sebi, ali sam prijatno iznenađen:

Šetnja i protest u Beogradu protiv rata u Ukrajini

 

Ne znam da li će horde podržavalaca Putlera nešto organizovati, ali lepo je videti dašak normalnosti. Naročito mi se sviđa ovaj deo vesti:

Quote

Među okupljenima bili su aktivisti građanskih inicijativa, ali i ruski državljani koji žive u Srbiji.

 

Mogu misliti kako se oseća onaj pristojni svet u Rusiji koji mora da na granici pokaže ruski pasoš, ali ne podržava Putlerovo orgijanje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, freethrow said:

 

 

Je l mogu izuzetno cenjeni moderatori da mi objasne po kojim kriterijumima su ovakvi upisi u redu na ovoj temi i zog cega se dopusta apsolutno cista seseljizacija jednog topika koji je od rano jutro jako dobro funkcionisao? Ozbiljno me interesuje, je l to jednostavno signal za fajront u smislu hajde sada svako na svoje radne zadatke i nemojte vise svi prdeti o Ukrajini ili jednostavno ne vidite nikakav problem?

 

Unapred zahvalan, citalac iz Beograda.


A ne smetaju ti horde ovih što im je zapad kriv za sva zlodela sveta, što kukaju na NATO bombardovanje Srbije i porede ovo sada sa tim iako veze sa životom nema i time od starta relativizuju čitavu ovu situaciju? Za mene je to definicija “šešeljizacije topika”, a ne jako dobro funkcionisanje topika.

  • Like 3
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Nek grmi jako said:

Pa neće Rusi da okupiraju onoga ko ih lebom hrani, a i već su jednom bili u Nemačkoj.  

Zbog odsustva suštinske reakcije zapada i zbog kineske otvorene podrške Rusiji, ja se bojim da bi moglo da dođe do koordiniranih napada Rusije na baltičke države i Kine na Tajvan. Amerikanci nisu voljni da se sukobe sa jednom ozbiljnom vojskom, bojim se da bi commies mogli da saberu 1 i 1 i dođu do zaključka da bi Amerikanci bili duplo manje voljni da se istovremeno hvataju u koštac sa dvije ozbiljne vojske.

EDIT: pod pretpostavkom brze i relativno bezbolne pobjede Rusa u Ukrajini, that is

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Neme said:

Zajebem se i pustim emisiju na RTS, i upravo čovek (akademik jbt) kaže kako one prethodne sankcije nisu ništa posebno učinile Rusiji, čak su pospešile poljoprivredu i proizvodnju.

 

I šta da čovek zaključi kad sluša ovakvu jednu budaletinu boljševičku na javnom državnom servisu? Malo pre toga je između redova rekao kako Ukrajina pratično nije ni postojala. Sada briljiratm sa nekim panslavizmom, pa ovo je kriminal...

 

Ako neko gleda, to je onaj Terzić, sedi desno.

 

To je mantra koja se vrti da im sankcije nisu naudile itd....nece ni ove, na kraju uglavnom zavrse recenice su Rusi su navikli na patnju i siromastvo, pa im sankcije nece tesko pasti.

A da ga pitas bilo sta o finasijama, pojma nema....ali zna sve o sankcijama.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa realno napasti Rusiju i Kinu je suludo, to je vec pir gde umiru milioni ako ne i stotine miliona ljudi..sa obe strane. Ko bi pobedio je nebitno.

 

Cak i u Siriji su mogli brzo resiti situaciju, pustili Ruse i jednom ih pobili oko 200komada kad su probali doci do naftnih polja i to je to. Putin nije trepno za to i nastavio dalje.

 

Kad vec nagadjamo mozda su oni vec podelili svet kako hoce, samo idu step by step i sta kome treba. Samo mi nije jasno sto drkaju Evropu non-stop. Cak i Rusija sama nema nikakve veze sa Evropom realno..oni u Rusiji ako znaju da navedu sve evropske drzave ja se go kupam sad u Dunavu..

Link to comment
Share on other sites

Just now, attolini said:

 

.

 

Ne gledam...ali verovatno je to Slavenko Terzic...prvi SNS ambasador u RF...to lici na njega

 

.

Jeste Slavenko Terzić. Bio neki duel Draškovića i Šešelja na tv i Drašković ga ložio da su Šešelji hrvati. I Vojislava ne mrzi i traži i dobije od akademika SANU Slavenka Terzića potvrdu da je Šešelj ipak Sbin nekako. A Slavenko istraživao jbt i naučno dokazao.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

Jeste Slavenko Terzić. Bio neki duel Draškovića i Šešelja na tv i Drašković ga ložio da su Šešelji hrvati. I Vojislava ne mrzi i traži i dobije od akademika SANU Slavenka Terzića potvrdu da je Šešelj ipak Sbin nekako. A Slavenko istraživao jbt i naučno dokazao.

A Drašković je tada jasno iskazao i sopstveni fašizam. Nebitno je da li su Šešelji Srbi, Hrvati, Argentinci, Papuanci ili Kostarikanci jer se zna šta je brojanje krvnih zrnaca. Pomenuti Šešelj je fašističko đubre, pa makar bio i Japanac, Turčin, Francuz, Islanđanin ili Kenijac.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Eddard said:

A ne smetaju ti horde ovih što im je zapad kriv za sva zlodela sveta, što kukaju na NATO bombardovanje Srbije i porede ovo sada sa tim iako veze sa životom nema i time od starta relativizuju čitavu ovu situaciju? Za mene je to definicija “šešeljizacije topika”, a ne jako dobro funkcionisanje topika.

Odnosilo se na nepotrebno dizanje tenzija, ne na to čiju stranu ko drži.

Što se tiče ovih koji još jednom na ranjeni srBski ponos privijaju pobjede ruske vojske, ti su tema za tebe (tj. svekoliku moderaciju), ne za Freethrowa.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Beonegro said:

Zbog odsustva suštinske reakcije zapada i zbog kineske otvorene podrške Rusiji, ja se bojim da bi moglo da dođe do koordiniranih napada Rusije na baltičke države i Kine na Tajvan. Amerikanci nisu voljni da se sukobe sa jednom ozbiljnom vojskom, bojim se da bi commies mogli da saberu 1 i 1 i dođu do zaključka da bi Amerikanci bili duplo manje voljni da se istovremeno hvataju u koštac sa dvije ozbiljne vojske.

 

Nemaju Rusi sredstva za toliku operaciju, i ovo moraju brzo da zavrse. Ali realno Nato napasti nece.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

A Drašković je tada jasno iskazao i sopstveni fašizam. Nebitno je da li su Šešelji Srbi, Hrvati, Argentinci, Papuanci ili Kostarikanci jer se zna šta je brojanje krvnih zrnaca. Pomenuti Šešelj je fašističko đubre, pa makar bio i Japanac, Turčin, Francuz, Islanđanin ili Kenijac.

ma jasno ali cela priča postaje nebitna pred naučnom vrednošću istraživanja akademika SANU. I tek onda komedija dobije pravi smisao, da izdaje potvrde jesi li ili nisi Srbin.

Link to comment
Share on other sites

  

9 minutes ago, Eddard said:


A ne smetaju ti horde ovih što im je zapad kriv za sva zlodela sveta, što kukaju na NATO bombardovanje Srbije i porede ovo sada sa tim iako veze sa životom nema i time od starta relativizuju čitavu ovu situaciju? Za mene je to definicija “šešeljizacije topika”, a ne jako dobro funkcionisanje topika.

 

On 2/23/2022 at 8:29 PM, Eddard said:


Vidiš da se na kraju ipak suštinski slažemo. I ti i ja i McL i Milenko… Nije sns problem, već ta matrica.

 

Vidis da se ipak sustinski ne slazemo i ne razumemo, a ukoliko ti zaista nisi u stanju da uvidis razliku izmedju tona na forumu od jutros do podneva, pa do dolaska trece smene na posao, ja ti tu ne mogu pomoci, zaista. A poredjenja uvek mogu postojati, ovo je nesto potpuno drugo. Nemojmo se praviti neveshti.

 

 

Izvinjavam se na nakaradnom pisanju, koristim silom prilika linux sistem na kojem nisam stavio srBska slova.

 

edit sad vidim da ovo treba da ide u topic Ukrajina, ali nije ni bitno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Odnosilo se na nepotrebno dizanje tenzija, ne na to čiju stranu ko drži.

Što se tiče ovih koji još jednom na ranjeni srBski ponos privijaju pobjede ruske vojske, ti su tema za tebe (tj. svekoliku moderaciju), ne za Freethrowa.


Ok, slažem še, ali imamo trenutno ca. 10 reporta sa kojima se bakćemo za sada samo Neme i ja (i to od pre 2h), traje malo dok se ne usaglasimo, dok se još neki ne pojave, jbg. tako je, a postovi se proizvode masovno. Naravno da se u nedostatku brze reakcije moderacije dižu tenzije, ali radi se o tome, da smo to sprečili na vreme, tj. da nije bilo ovih prvih, ne bi ni Milenko ima koga da nabada šimikama u bulju. A FT apostrofira njega kao krivca. Sa tim ne mogu da se složim. On je samo reakcija.

 

Elem, @Milenko Puzigaca oladi malo i pusti nas da pročistimo topik, inače ćeš i ti u paketu.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, freethrow said:

  

 

 

Vidis da se ipak sustinski ne slazemo i ne razumemo, a ukoliko ti zaista nisi u stanju da uvidis razliku izmedju tona na forumu od jutros do podneva, pa do dolaska trece smene na posao, ja ti tu ne mogu pomoci, zaista. A poredjenja uvek mogu postojati, ovo je nesto potpuno drugo. Nemojmo se praviti neveshti.

 

 

Izvinjavam se na nakaradnom pisanju, koristim silom prilika linux sistem na kojem nisam stavio srBska slova.

 

edit sad vidim da ovo treba da ide u topic Ukrajina, ali nije ni bitno.

Piši u DM kako da sredimo taj text input za keyboard.

 

3 minutes ago, freethrow said:

Oh cmon! A taman smo utvrdili da sam gotivac!

Normalno čim si na Linuxu onda si - naš 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ras kass said:

 

Nemaju Rusi sredstva za toliku operaciju, i ovo moraju brzo da zavrse. Ali realno Nato napasti nece.

Sredstava im neuporedivo manje treba za 3 baltičke države od 7 miliona stanovnika nego za Ukrajinu od 40 miliona, to je evidentno. Ili ako je pitanje sredstava, mogu da napadnu samo Litvaniju, da bi uzeli koridor od Bjelorusije do Kalinjingradske oblasti.

Što se tiče toga da neće napasti članicu NATO, ja se stvarno nadam da si ti u pravu. Ono što me muči (i čega se stidim) je da sam ja isto tako do jutros bio ubijeđen da neće dirati Ukrajinu. Sad se iskreno bojim da je ludak u fazonu da testira NATO do kraja i da mu je cilj da ih prikaže kao nepouzdanog saveznika. U tom smislu, napad na baltičke zemlje mu je ograničen rizik, poraz bi svom plebsu mogao da predstavi kao manju neprijatnost (+ dokaz da cijeli svijet radi protiv Rusije, osim slobodarskih naroda i njihovog brigadnog generala, što bi rekao Srky Boy), a pobjeda (odnosno nemiješanje NATO-a ili samo token vojna podrška baltičkim državama) bi totalno redefinisala odnose snaga u Evropi u njegovu korist.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...