Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

31 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Brt imam za tebe jedan top YT kanal. Fura strogu alternativu i dovodi goste koji svojim izlaganjima redovno otvaraju oci ljudima zatrovanim propagandnom masinerijom neoliberala i neokolonijalista. Balkan Info se zove, preporucujem da bacis pogled. Evo ga i link da se ne patis puno s trazenjem: 

 

https://www.youtube.com/c/tvbalkaninfo/featured

 

 

:lol_2: Ovde sve cvećka do cvećke, jedino Protića snimali verovatno zbog poseta, ali ovo ostalo, sve pacijent do pacijenta. Ubi bože. Bilo bi zanimljivo da se ovima snima glava na onome sa bojama dok buncaju ove njihove gluposti :lol_2:

 

Ima i nesto dobro. Sve drtina do drtine. Neće još dugo svi ovi, a (normalni) mladi nisu na takvim mestima da gledaju ove nevoljnike, nego u Nemackama, Kanadama, Amerikama, kako i treba da bude.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Brt imam za tebe jedan top YT kanal. Fura strogu alternativu i dovodi goste koji svojim izlaganjima redovno otvaraju oci ljudima zatrovanim propagandnom masinerijom neoliberala i neokolonijalista. Balkan Info se zove, preporucujem da bacis pogled. Evo ga i link da se ne patis puno s trazenjem: 

 

https://www.youtube.com/c/tvbalkaninfo/featured

 

 

Skini mi se, ok. Ako ti se ne dopada ne moras da gledas, ako si uopste u stanju da razumijes o cemu se prica.

Nas dvojica nemamo nista zajednicko, ali bez obzira na to, tvoj stav je takav da je nemoguce da komuniciramo normalno.

Znaci prvo se upristoji, pa onda mi se javi, ako te nesto interesuje da diskutujemo, ovako nema nikakvog smisla.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Brt imam za tebe jedan top YT kanal. Fura strogu alternativu i dovodi goste koji svojim izlaganjima redovno otvaraju oci ljudima zatrovanim propagandnom masinerijom neoliberala i neokolonijalista. Balkan Info se zove, preporucujem da bacis pogled. Evo ga i link da se ne patis puno s trazenjem: 

 

https://www.youtube.com/c/tvbalkaninfo/featured

 

 

Taj kanal je postao isuviše fancy sada je ovaj broj jedan :

 

https://www.youtube.com/c/HelmCast

 

🙂

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Amigo said:

 

Skini mi se, ok. Ako ti se ne dopada ne moras da gledas, ako si uopste u stanju da razumijes o cemu se prica.

Nas dvojica nemamo nista zajednicko, ali bez obzira na to, tvoj stav je takav da je nemoguce da komuniciramo normalno.

Znaci prvo se upristoji, pa onda mi se javi, ako te nesto interesuje da diskutujemo, ovako nema nikakvog smisla.

 

 

Cim prestanes sa bezobrazlukom i vrijedjanjem inteligencije svima koji citaju ovu temu. Malo je morbidno da o pristojnosti prica osoba koja od prvog upisa na ovoj temi relativizira rusku agresiju na 300 mogucih nacina i onda kad mu se to ukaze pocne se pravit grbav i bulaznit o nekim stavovima. Slicno si pricao i za najduzu opsadu jednog grada u historiji modernog ratovanja, dakle moral ne da ti je na nuli nego je u debelom minusu. Budi bar dovoljno principijelan pa otvoreno izbaci sve bljuvotine koje sve vrijeme nekako umotano provlacis. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, alpaka Bereta Sida said:

Cim prestanes sa bezobrazlukom i vrijedjanjem inteligencije svima koji citaju ovu temu. Malo je morbidno da o pristojnosti prica osoba koja od prvog upisa na ovoj temi relativizira rusku agresiju na 300 mogucih nacina i onda kad mu se to ukaze pocne se pravit grbav i bulaznit o nekim stavovima. Slicno si pricao i za najduzu opsadu jednog grada u historiji modernog ratovanja, dakle moral ne da ti je na nuli nego je u debelom minusu. Budi bar dovoljno principijelan pa otvoreno izbaci sve bljuvotine koje sve vrijeme nekako umotano provlacis. 

 

Nemam ja sa tobom sta da raspravljam, jednostavno nemas dovoljno znanja, iskustva, vaspitanja, a ni ne interesujes me uopste. Ja tvoje postove uopste ni ne citam, jer je to sve samo prdimahovina.

Evo ti lopta, pa se igraj :s_d:

images?q=tbn:ANd9GcRQVMMrvMweKrM1S4kRDnf

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Klotzen said:

 

Taj kanal je postao isuviše fancy sada je ovaj broj jedan :

 

https://www.youtube.com/c/HelmCast

 

🙂

 

Ovde sve iste drtine kao onamo plus jos vise ludaka :lol_2: Onaj iz dveri u sindikalskom odelu iz sedamdesetih je među jačim pacijentima. Fali im onaj neki varagić ili kako se zove, strucnjak za gej lobi i sve što postoji, taj je isto car :lol_2:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

French President Emmanuel Macron said it is vital that Russia is not humiliated so that when the fighting stops in Ukraine a diplomatic solution can be found, adding that he believed Paris would play a mediating role to end the conflict. 

Macron has sought to maintain a dialogue with Russian President Vladimir Putin since Moscow's invasion of Ukraine in February. His stance has been repeatedly criticised by some eastern and Baltic partners in Europe, as they see it as undermining efforts to pressure Putin to the negotiating table. 
"We must not humiliate Russia so that the day when the fighting stops we can build an exit ramp through diplomatic means," Macron said in an interview to regional newspapers published on Saturday. "I am convinced that it is France's role to be a mediating power." 
Macron has spoken with Putin regularly since the invasion as part of efforts to achieve a ceasefire and begin a credible negotiation between Kyiv and Moscow. 
"I think, and I told him, that he is making a historic and fundamental mistake for his people, for himself and for history," Macron said. 
France has supported Ukraine militarily and financially, but until now Macron has not been to Kyiv to offer symbolic political support like other EU leaders, something Ukraine has wanted him to do. Macron said he had not ruled out going. 
Paris sends offensive weapons including Caesar howitzer canon taken from French army stocks. Macron said he had asked weapons manufacturers to accelerate production.

https://www.reuters.com/world/europe/russia-must-not-be-humiliated-despite-putins-historic-mistake-macron-2022-06-04/

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Amigo said:

 

Dobro si to rekao, nadam se da se poslije ovoga vise nece biti slicnih intervencija po svijetu.

Opet bljuvotina, i to kakva.Ne bih da tumacim sta je hajvan hteo da kaze.Fino

je to upakovano, moze uvek(kao i do sada) da se vadi.Ko zna da cita izmedju redova skontace kakvu monstruoznu poruku salje Amigo.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Foster said:

Opet bljuvotina, i to kakva.Ne bih da tumacim sta je hajvan hteo da kaze.Fino

je to upakovano, moze uvek(kao i do sada) da se vadi.Ko zna da cita izmedju redova skontace kakvu monstruoznu poruku salje Amigo.

 

 

Hajde da ne citamo izmedju redova. Covjek samo zeli da se  dostigne neko konacno rjesenje poslije kojeg vise nece biti sukoba.

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ters said:

 

Hajde da ne citamo izmedju redova. Covjek samo zeli da se  dostigne neko konacno rjesenje poslije kojeg vise nece biti sukoba.

VladimirB je nesto napisao, pa je na njegov upis Amigo odgovorio.U tom kotekstu treba sagledati Amigovu bljuvotinu

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Foster said:

Opet bljuvotina, i to kakva.Ne bih da tumacim sta je hajvan hteo da kaze.

 

Prvo, hajvan si.

Drugo, ne ustrucavaj se pa protumaci, da vidim imas li imalo inteligencije.

Link to comment
Share on other sites

Unazad nedelju dana Rusi su se usredsredili na ovu izbočinu u Luganjskoj oblasti. Zauzet je Liman i navodno su Rusi izašli na Severski Donjec ali danas se pojavio ovaj video :

 

 

 

Tu vidimo da Rusi nisu na reci jer Ukrajinci prelaze reku i to preko drumskog mosta za koji se mislilo da je uništen. Oštećen je ali i dalje služi. Pored ovoga imaju i još jedan manji most/branu desno od ovoga, vidi se u jednom momentu. Rusi su zauzeli 90% Severodonjecka međutim Ukrajinci danas tvrde da su povratili deo grada, na liveuamap su dobrano ofarbali, malo mi to mnogo ali videćemo narednih dana. Tu su Ukrajinci dali video da su neki strani dobrovoljci stigli u grad ali ništa od tih borbi nije prikazano.

 

Rusi od Popasne napreduju polako prema Bahmutu i Siversku, doduše danas se ništa nije dešavalo kao i prošlog vikenda. Izgleda da Rusi imaju slobodne vikende 🙂

 

Gledam ove male dronove :

 

 

To malo sranje kad te nađe samo je pitanje vremena kada će te artiljerija poklopiti, to će verovatno u svim armijama sveta da bude prioritet kako ih sprečiti.

 

Kod Hersona i jedni i drugi mnogo pričaju ali retko šta je potkrepljeno video materijalom. Izašao je video iz Davidiv Brida tako da je to potvrđeno, ostalo sve samo tekstualne vesti. Danas Ukrajinci javaljaju o nekoliko napada njihove avijacije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Foster said:

VladimirB je nesto napisao, pa je na njegov upis Amigo odgovorio.U tom kotekstu treba sagledati Amigovu bljuvotinu

 

Ne dovodim u pitanje bljutavost natpisa. Samo kazem da ga ne treba citati izmedju redova, nego upravo onako kako je napisano. Kao zelju da vojna agresija Rusije dovede do nekog rjesenja jednom i zauvijek, rjesenja koje je krajnje, zakljucno, definitivno...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ters said:

 

Ne dovodim u pitanje bljutavost natpisa. Samo kazem da ga ne treba citati izmedju redova, nego upravo onako kako je napisano. Kao zelju da vojna agresija Rusije dovede do nekog rjesenja jednom i zauvijek, rjesenja koje je krajnje, zakljucno, definitivno...

 

Rezultat vojne agresije može bitivojni i ekonomski slom Ukrajine a može isto tako i Rusije, ili nekakav kompromis, šta god, ne verujem u konačna rešenja, nedajbože ono što bi bilo konačno rešenje. Takođe, ne želim da čitam između redova, pa na osnovu toga da ulazim u polemiku, ako želim polemiku onda bih pokušao da raspravim šta je sagovornik mislio, hteo da kaže, direktnim pitanjem, nekad to bude i provokacijom, karikiranjem, samo da ne pređe u lična vređanja i neprimerena učitavanja, ono, ja bolje znam nego ti, šta si ti želeo da kažeš.

Jedan primer, može se reći da je EU nastala kao posledica WW2, Liga naroda kao posledica WW1, ako nešto tako kažem nikako ne znači da WW2 smatram za nešto dobro, kao što, eventualni vojni i politički slom Putinovog režima ne bi značio da je agresija i žrtve bile korisne, opravdane.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Div said:

 

Rezultat vojne agresije može bitivojni i ekonomski slom Ukrajine a može isto tako i Rusije, ili nekakav kompromis, šta god, ne verujem u konačna rešenja, nedajbože ono što bi bilo konačno rešenje. Takođe, ne želim da čitam između redova, pa na osnovu toga da ulazim u polemiku, ako želim polemiku onda bih pokušao da raspravim šta je sagovornik mislio, hteo da kaže, direktnim pitanjem, nekad to bude i provokacijom, karikiranjem, samo da ne pređe u lična vređanja i neprimerena učitavanja, ono, ja bolje znam nego ti, šta si ti želeo da kažeš.

Jedan primer, može se reći da je EU nastala kao posledica WW2, Liga naroda kao posledica WW1, ako nešto tako kažem nikako ne znači da WW2 smatram za nešto dobro, kao što, eventualni vojni i politički slom Putinovog režima ne bi značio da je agresija i žrtve bile korisne, opravdane.

 

Nema potrebe da postavljam bilo koje pitanje jer ne pokusavam polemisati - ne pravim se da znam bolje sta je sagovonik mislio, jednostavno citam ono sto je napisano. Ja se licno nadam da ce nekada svijet doci u stanje u kojem vise nece biti sukoba, ali o tome sam mogao pricati recimo 90-te kada je Evropa rusila zidove i trazila kako saradjivati, ali to nema veze sa bilo kakvim rjesenjem koje bi mogli donijeti Z-likovci silom i ubijanjem neduznih civila koje traje dok ovo kucam. 

 

Konacno rjesenje - da od Mahatme Gandija i Martin Luter Kinga, ne od Putina i Hitlera.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...