Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

8 minutes ago, Kronostime said:

Ako ovo nije generalizovanje i relativizacija - ne znam sta je!

 

.

 

To je rasizam...samo meni se cini da oni nisu svesni toga, jer nastupaju sa pozicije moralizatora...agrolaki nekad reaguje, ali u principu, to je 'normalnost" ovog foruma, kronose navikni se)))..

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Nemas sta da mene optuzujes, ti si rekao sta se rekao (Rusi kao narod su zombi,) ja sam samo postavio dio pravilnika koji se odnosi na takve izjave, koji nisam ja pisao.
Inace nisam te prijavio i nije mi cilj da te banuju, nego da razmislis prije nego sto nesto tako napises, ali vidim da nema koristi.
Pa kad pogledaš kolektivno, kako bi okarakterisao npr stanje društva u Srbiji?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, shonke said:

Pa kad pogledaš kolektivno, kako bi okarakterisao npr stanje društva u Srbiji?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

"Neutralno" po svim pitanjima.

Edited by ters
  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, attolini said:

.

 

To je rasizam...samo meni se cini da oni nisu svesni toga, jer nastupaju sa pozicije moralizatora...agrolaki nekad reaguje, ali u principu, to je 'normalnost" ovog foruma, kronose navikni se)))..

 

.

To ne moze i ne sme biti praksa ovog foruma zato sto jedna  generalizacija vodi u drugu i na kraju ostaju Komesari da nam pricaju sta da mislimo.

NATO, EU ili ruski - svejedno je.

 

 

Ne znaju sta je rat i sta to donosi - samo je bitno da sebi nabiju neki plus  popularnosti ovde i na mrezama.

Endi Vorhol ih je dobro opisao davno pre ovoga: Svako ima svojih 5 minuta slave u zivotu.

Tako i ovi relativizatori i sveci....

Link to comment
Share on other sites

malo je nerealno traziti civilizovanu i kulturnu komunikaciju kad je ovim neutralnima normalan ovaj nivo agresije i zverstva koji se desava u ukrajini. desava se pustosenje i unistenje jedne zemlje a oni prodaju pricu kao da su se dvojica nasla na livadi da se malo ispesnicare i posle toga odu kuci. kao da neutralnoj grupi ljudi nije jasno da je jedna grupa ludaka resila da satre, anektira i pokrade sve sto u svom imenu ima ukrajna. neverovatno.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, HAMMER said:

malo je nerealno traziti civilizovanu i kulturnu komunikaciju kad je ovim neutralnima normalan ovaj nivo agresije i zverstva koji se desava u ukrajini. desava se pustosenje i unistenje jedne zemlje a oni prodaju pricu kao da su se dvojica nasla na livadi da se malo ispesnicare i posle toga odu kuci. kao da neutralnoj grupi ljudi nije jasno da je jedna grupa ludaka resila da satre, anektira i pokrade sve sto u svom imenu ima ukrajna. neverovatno.

Zameni u imenu Ukrajina bilo koju drzavu koja je spolja napadnuta pod razlozima koji su se kasnije ispostavili kao laznii i dodjes mu na isto.

Gde je iracko WMD sto ga Britanci onomad objavise na sva jzvona?

Ili je ono sto je unistilo poredak na tim prostorima gore od istog?

Talibani opet jasu u Afganistanu - dje je, ba, zapelo sa oslobadjanjem istog od GWB?

Toliko godina prodje, a nista se ne uradi.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Kronostime said:

To ne moze i ne sme biti praksa ovog foruma zato sto jedna  generalizacija vodi u drugu i na kraju ostaju Komesari da nam pricaju sta da mislimo.

NATO, EU ili ruski - svejedno je.

 

 

Ne znaju sta je rat i sta to donosi - samo je bitno da sebi nabiju neki plus  popularnosti ovde i na mrezama.

Endi Vorhol ih je dobro opisao davno pre ovoga: Svako ima svojih 5 minuta slave u zivotu.

Tako i ovi relativizatori i sveci....

Bitno je da ti znas sta je rat i sta donosi. Pa ti bi za plus na ovom forumu dao sve. 🤡

 

Dobro je sad ste udarili  lepo i muski spolja, dosta ste rovarili iznutra.

49 minutes ago, attolini said:

 

.

 

To je rasizam...samo meni se cini da oni nisu svesni toga, jer nastupaju sa pozicije moralizatora...agrolaki nekad reaguje, ali u principu, to je 'normalnost" ovog foruma, kronose navikni se)))..

 

.

To je rasizam 🤡 jbte jel ti znas uopste sta je rasizam? Dosta si sve uvlacio u oblande da sad ne bi reagovao.Vi bre djuture vas podosta ne sme da iskaze svoj stav, ali to se vidi iz aviona. Ne znas ni znacenje rasizma....

 

Kakav frontalni udar neutralnih, treba da vas je kolektivno sramota vasih godina.

 

Mesecima cutite da je kremaljski zlotvor rekao da UA nije narod da je to Novorusija. Da po TV ruskim pricaju kako treba baciti nuklearku gde stignu. Da u Khersonu vec daju drzavljanstvo kome hoce, jel po tebi to nacizam i satiranje jednog naroda? 

 

Jel ti znas sta znaci rasizam, a sta nacizam? Sram te bilo. Forum trpi sve,a ovo je opasna uvreda sa tvoje strane. Ti mene nazivas rasistom, ccc..Djubre jedno

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Devil In My Pants said:

Bitno je da ti znas sta je rat i sta donosi. Pa ti bi za plus na ovom forumu dao sve. 🤡

 

Dobro je sad ste udarili  lepo i muski spolja, dosta ste rovarili iznutra.

To je rasizam 🤡 jbte jel ti znas uopste sta je rasizam? Dosta si sve uvlacio u oblande da sad ne bi reagovao.Vi bre djuture vas podosta ne sme da iskaze svoj stav, ali to se vidi iz aviona. Ne znas ni znacenje rasizma....

 

Kakav frontalni udar neutralnih, treba da vas je kolektivno sramota vasih godina.

 

Mesecima cutite da je kremaljski zlotvor rekao da UA nije narod da je to Novorusija. Da po TV ruskim pricaju kako treba baciti nuklearku gde stignu. Da u Khersonu vec daju drzavljanstvo kome hoce, jel po tebi to nacizam i satiranje jednog naroda? 

 

Jel ti znas sta znaci rasizam, a sta nacizam? Sram te bilo. Forum trpi sve,a ovo je opasna uvreda sa tvoje strane. Ti mene nazivas rasistom, ccc..Djubre jedno

YnoaUGn.jpg

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Kronostime said:

Zameni u imenu Ukrajina bilo koju drzavu koja je spolja napadnuta pod razlozima koji su se kasnije ispostavili kao laznii i dodjes mu na isto.

Gde je iracko WMD sto ga Britanci onomad objavise na sva jzvona?

Ili je ono sto je unistilo poredak na tim prostorima gore od istog?

Talibani opet jasu u Afganistanu - dje je, ba, zapelo sa oslobadjanjem istog od GWB?

Toliko godina prodje, a nista se ne uradi.

Relativizacija i onaj gore nazivanje rasistom ste zreli za ban.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Devil In My Pants said:

 

To je rasizam 🤡 jbte jel ti znas uopste sta je rasizam? Dosta si sve uvlacio u oblande da sad ne bi reagovao.Vi bre djuture vas podosta ne sme da iskaze svoj stav, ali to se vidi iz aviona. Ne znas ni znacenje rasizma....

 

Kakav frontalni udar neutralnih, treba da vas je kolektivno sramota vasih godina.

 

Mesecima cutite da je kremaljski zlotvor rekao da UA nije narod da je to Novorusija. Da po TV ruskim pricaju kako treba baciti nuklearku gde stignu. Da u Khersonu vec daju drzavljanstvo kome hoce, jel po tebi to nacizam i satiranje jednog naroda? 

 

Jel ti znas sta znaci rasizam, a sta nacizam? Sram te bilo. Forum trpi sve,a ovo je opasna uvreda sa tvoje strane. Ti mene nazivas rasistom, ccc..Djubre jedno

 

 

.

 

Zaustavi se..i smiri se...

 

Jasno sam ukazao da ti pojma nemas sta je rasizam, ne moras bas da se i hvalis time :

 

"predrasude, diskriminacija ili antagonizam pojedinca, zajednice ili institucije prema osobi ili narodu na osnovu njihove pripadnosti određenoj rasnoj ili etničkoj grupi"

 

.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, attolini said:

 

 

.

 

Zaustavi se..i smiri se...

 

Jasno sam ukazao da ti pojma nemas sta je rasizam, ne moras bas da se i hvalis time :

 

"predrasude, diskriminacija ili antagonizam pojedinca, zajednice ili institucije prema osobi ili narodu na osnovu njihove pripadnosti određenoj rasnoj ili etničkoj grupi"

 

.

Ti definitivno ne znas sta je rasizam, a to je tuzno.  Rasna netolerancija je rasizam da ti plitko objasnim. Ovde si ne samo mene nazvao rasistom. Ovo je vise nego bezobrazluk. Ako Ruse nazoves glupim, gde je to rasizam? Pa onda je ceo svet pun rasista. Mozes da izvlacis ovo, ali prosto si promasio ne gol, nego svemir. Stidi se toga.

 

@Kronostime Izrazavanje sumnje u tacnost necega, uslovljavanje necega, uporedjivanje vrednosti..sad se ti vrati na svoj post. Drugi i treci report mi je na ovom forumu za ovaj rasizam i tebe pa nek sud odluci :-))

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Ti definitivno ne znas sta je rasizam, a to je tuzno.  Rasna netolerancija je rasizam da ti plitko objasnim. Ovde si ne samo mene nazvao rasistom. Ovo je vise nego bezobrazluk. Ako Ruse nazoves glupim, gde je to rasizam? Pa onda je ceo svet pun rasista. Mozes da izvlacis ovo, ali prosto si promasio ne gol, nego svemir. Stidi se toga.

Zato sto te demantuju Mendeljejev, Pavlov, Ciolkovski, Tostoj, Dostojevski, Solzenicin, Tarkovski, Puskin, Gagarin, Tereskova......

:default_coffee:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Zato sto te demantuju Mendeljejev, Pavlov, Ciolkovski, Tostoj, Dostojevski, Solzenicin, Tarkovski, Puskin, Gagarin, Tereskova......

:default_coffee:

Imamo i mi Teslu, Misica, Pupina..i sta ti to govori 😞 Kad ce nrod tj njih 80% podrzava bukvalno nacizam od putler i vlasti prema UA narodu...yakv narod u opstem kontekstu ne moze biti pametan. Niko ne kaze da niko nije pametan.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ti definitivno ne znas sta je rasizam, a to je tuzno.  Rasna netolerancija je rasizam da ti plitko objasnim. Ovde si ne samo mene nazvao rasistom. Ovo je vise nego bezobrazluk. Ako Ruse nazoves glupim, gde je to rasizam? Pa onda je ceo svet pun rasista. Mozes da izvlacis ovo, ali prosto si promasio ne gol, nego svemir. Stidi se toga.

 

 

 

.

 

Izgleda da drugacije i ne mozes da objasnis..samo plitko...

 

Rasna netolerancija je bila definicija rasizma, ali vec davno nije samo to...osim toga nisi ti ruse nazivao samo glupim vec i bolesnim. Ti si meni jasan, ti jednostavno ne kapiras, to je samo mnogo veci i siri  narativ koji ti pratis....

 

.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Imamo i mi Teslu, Misica, Pupina..i sta ti to govori 😞 Kad ce nrod tj njih 80% podrzava bukvalno nacizam od putler i vlasti prema UA narodu...yakv narod u opstem kontekstu ne moze biti pametan. Niko ne kaze da niko nije pametan.

 

 

6 hours ago, Devil In My Pants said:

Ne brinite vi za oruzje ono dolazi. Severodonjeck je pao jer ga nema svrhe braniti kad su sve razorili a i prave defanzivnu liniju na dva grada za koja su plakali 2014g. 

 

Rusi kao narod su zombi, mislio sam da su ovi nasi jedni od glupljih, mozda i jesu, ali ovih ima 144m i vojn su sila. Stvarno se nadam da ce im Ukrajinci dati pakao koji zasluzuju.

Hahaha...oni ce da napadnu Tajvan. Cackaju mecku bez razloga.

6PDFAmk.gif

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Izgleda da drugacije i ne mozes da objasnis..samo plitko...

 

Rasna netolerancija je bila definicija rasizma, ali vec davno nije samo to...osim toga nisi ti ruse nazivao samo glupim vec i bolesnim. Ti si meni jasan, ti jednostavno ne kapiras, to je samo mnogo veci i siri  narativ koji ti pratis....

 

.

Dobro, ajde nek sam ja rasista. Kako ti nazivas kad neko kaze da Ukrajina nije drzava, da je to Novorusija i da su to sve Rusi, a skoro ceo narod to podrzava? Daju i prisilavaju na drzavljanstvo, otimaju teritorije, ubijaju,siluju i masakriraju UA narod... Ako mi to odgovoris, onda cu razumeti sta si i meni napisao, pa da te vidimo...

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kronostime said:

Zato sto te demantuju Mendeljejev, Pavlov, Ciolkovski, Tostoj, Dostojevski, Solzenicin, Tarkovski, Puskin, Gagarin, Tereskova......

:default_coffee:

 

.

 

Za Tereskovu se ne moze reci da glupa...ali je pokazala da je moralni gnom posle predloga za ustavni amandman koji je ovom dao prakticno dozivotnu dozvolu za vladanje...

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...