Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

27 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Mene nisi pitao, jer bi dobio odgovor ..sad pitas evo i odgovora

 

 

Kao prvo ja ne razmisljam u relacijama " u pravu" - "u krivu.." dobra strana - losa strana, to je pojednostavljenje u nedostatku sposobnosti analiticki oceniti proces. Mada mogu tako, ako je tebi lakse, Putin sa pokretanjem invazije na susednu drzavu "nije u pravu" ni po moralnim nacelima ni po medjunarodnom pravu, necu pisati diskleimer iznad svakog svog posta., sto ne znaci da u svemu nije "u pravu"..Amerika isto tako "nije bila "u pravu"...moze tako?..principijalnost ne bezi?  

 

Kako stvari nisu tako jednostavne...US nije jedina u svojoj odgovornosti za agresiju na Srbiju...Odgovoran je i Milosevic jer nije prepoznao politicko - ekonomski trenutak na planeti, i napravio od Srbije crnu rupu u  procesu globalizacije i doveo svoju drzavu i njene gradjane u opasnost...tu crnu rupu US je ispeglala bombama...

 

Invaziju na Ukrajinu je izvrsila Rusija i time sama sebe stavila na mesto najodgovornijeg...ali odgovornost lezi i u politici US i Ukrajine...Ako za odgovornost Ukrajine mogu da imam razumevanje, kao mladu drzavu, sa brojnim neresenim unutrasnjim pitanjima koja je postala talac sopstvenog narativa, za US nemam jer je svojom politikom ,jasuci na inerciji,  sasvim svesno isla ka ovom trenutku, ...

 

 

 

Majmunu sa granatom nije vazno da li je on budala, a ne bi trebalo da bude vazno ni onom ko je u dometu...Tako da je sasvim nevazno je li Putin budala...ili je pojeo sifilis za dorucak i prejeo se botoksa za veceru..i  umro dvadesetosam puta za poslednjih deset godina...

Vazno je da je pretnja realna... a smak sveta..to ne znamo , jos uvek nismo probali...I daleko da je on jedini koji je pretio nuklearnim oruzjem, pretilo se jos od Korejskog rata  preko Hong Konga sve do danasnjih dana...

 

 

.

 

 

 

Ako ne razmišljaš ko je u pravu ko je u krivu čemu pravdanje Rusije i čemu kritikovanje SAD ?

 

U čemu je Putin u pravu i koja je krivica Ukrajine za ovaj rat ?

 

Ono za pretnju smakom sveta sam ti napisao da bi shvatio zašto je pretnja nuklearnim ratom nešto za šta ne postoji opravdanje a ne da bih rekao da je neko budala.

 

Edited by Klotzen
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, attolini said:

Posle 30 godina je kristalno  jasno, da mi ovde govorimo o obrascu unutar kojeg je rat u Ukrajini samo deo. To sto mnogi, pa i ovde, nisu  hteli da vide da nam se svet rusi pred ocima sve dok ga je rusio demokratskii zapad i nedemokratska Saudijska Arabija pa ste se sad uznemirili kad se diktatorska Rusija pridruzila je samo vas problem i problem vase indoktrinacije.

Potpis!

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, attolini said:

odgovornost lezi i u politici US i Ukrajine...Ako za odgovornost Ukrajine mogu da imam razumevanje, kao mladu drzavu, sa brojnim neresenim unutrasnjim pitanjima koja je postala talac sopstvenog narativa, za US nemam jer je svojom politikom ,jasuci na inerciji,  sasvim svesno isla ka ovom trenutku, ...

 

11 hours ago, attolini said:

Majmunu sa granatom nije vazno da li je on budala, a ne bi trebalo da bude vazno ni onom ko je u dometu...Tako da je sasvim nevazno je li Putin budala...ili je pojeo sifilis za dorucak i prejeo se botoksa za veceru..i  umro dvadesetosam puta za poslednjih deset godina...

Vazno je da je pretnja realna...

Ova dva stava su u koliziji. Istina je da ako majmun uzme granatu mi ne polažemo na njega teret pravne ili moralne krivice, ali isto tako ne pridajemo apsolutno nikakvog značaja njegovim pseudo-istorijskim škrabotinama i "geo-političkim" teorijama i paranojama kojima pokušava da okrivi ljude da su SVOJIM ponašanjem godinama i vekovima unazad "svesno išli ka tome" da on uzme granatu, ne analiziramo da li je on pravu ili nije već pokušamo da mu iza leđa provučemo čuvara zoo vrta koji ima strelice za uspavljivanje.

  • Like 8
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Azazelkg said:

Forum je jedino mesto na internetu gde se nešto o nečemu može pročitati 🤔

Ma ne to, nego sam shvatio da se kolega poziva na tekst odavde, iz čega zaključujem da je Čomski postao član foruma :wink2:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, attolini said:

 

U prvom postu kojim sam ti se obratio, pitao sam te odakle dobijas informacije o Rusiji...cinjenica je da ja kad otvorim prozor sam vec u znatnoj prednosti...Nikad ne bih pisao Angeliji ili Baby u kakvom drustvu zive, zato sto sam "procitao u medijima"...

 

Cini mi se sasvim nemoguce da `otvaranjem prozora` mozemo da shvatimo sta se oko nas desava tamo gde zivimo stalno ili periodicno...Posebno zbog perspektive koja moze da obmane. Ali dobar primer si dao, za jednu od pomenutih forumasica prema ostavljenim zapisima, moguce je reci da samo gleda kroz prozor i da ne prati izvestaje bar ne sa razumevanjem...

 

Ovo moje cinjenje je potpuno namerno bukvalisticko.

 

 

2 hours ago, Azazelkg said:

Forum je jedino mesto na internetu gde se nešto o nečemu može pročitati 🤔

 

Sta da citas ako imas prozor, ili u prevodu izadjes na ulicu tamo gde zivis i sve saznas npr. u piljarnici.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 Rusija ima nove prijatelje. Hamas.

 

Hamas' visit to Russia at the height of international tensions over the Ukraine war could be the Kremlin's way of pressuring Israel over its stance towards Moscow's invasion.

The Kremlin’s overtures to Hamas also send a clear message to Tel Aviv (and Washington), that Moscow has the capabilities to cause serious trouble to both parties.

(However, one should bear in mind that Russia and Hamas - which Russia does not recognise as a terrorist group - have had a political relationship for many years)

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ters said:

Sta je sa onima koji mogu vidjeti Rusiju kroz prozor a zive negdje drugo?

Recimo Litvanija, Estonija, Ukrajina, Gruzija, Aljaska (Sara Palin)

Da li je Sara presla na camcu preko i uverila se kako jeste ili samo zamislja?

Jbg, kad gledam sa dorcolske strane preko Dunava - rekao bih da tamo zive na sojenicama i hrane se na kanuima.

A Kotez, Krnjaca,,,, onoliki i izgradjeni. :classic_sleep:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kronostime said:

Da li je Sara presla na camcu preko i uverila se kako jeste ili samo zamislja?

Jbg, kad gledam sa dorcolske strane preko Dunava - rekao bih da tamo zive na sojenicama i hrane se na kanuima.

A Kotez, Krnjaca,,,, onoliki i izgradjeni. :classic_sleep:

 

Tacno tako. Moja majka u Kuvajtu tako gledala kroz prozor, vicu ljudi - Dosao Sadam (sadam husein)

a mama kaze - svasta on je u iraku sta ce u kuwaitu...i nastavi da gleda, dobro prozor je bio zatvoren na sto stepeni celizijusa mozda zato nije imala pravu informaciju...

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Kronostime said:

Da li je Sara presla na camcu preko i uverila se kako jeste ili samo zamislja?

 

Sara vjerovatno nije i zbog te izjave je bila predmet sprdnje godinama.

Nisu ni Litvanci, Estonci, Letonci, Finci, Gruzijci, Ukrajinci - nisu imali potrebu - njima su Rusi usli i kroz prozor i kroz zid ...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ters said:

 

Sara vjerovatno nije i zbog te izjave je bila predmet sprdnje godinama.

Nisu ni Litvanci, Estonci, Letonci, Finci, Gruzijci, Ukrajinci - nisu imali potrebu - njima su Rusi usli i kroz prozor i kroz zid ...

Kad?

Price po mrezama su jedno - sta je istina, videcemo na kraju kad se bude trgovalo zrtvama za prekid ovog rata.

Pobednik u ovom ratu je onaj ko prezivi da se bori neki dan kad ima bolje sanse.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kronostime said:

Kad?

Price po mrezama su jedno - sta je istina, videcemo na kraju kad se bude trgovalo zrtvama za prekid ovog rata.

Pobednik u ovom ratu je onaj ko prezivi da se bori neki dan kad ima bolje sanse.

 

Nekima davno ali su im sjedili u kuci do prije 30 godina... Nekima su usli 2008, nekima 2014, nekima i dan danas razvaljuju zidove...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, sasa965 said:

Sovjeti.

 

Ali iz nekog razloga oni nemaju problema sa drugim bivsim sovjetskim zemljama osim sa Rusijom - ni medjusobno, pa ni sa Ukrajinom, ili cak drugim zemljama koje su bile pod Sovjetima: Poljskom, Ceskom,... 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, sasa965 said:

Kakav problem sa Rusijom imaju Litvanci, Estonci, Letonci, Finci ?

 

Ma nikakvih problema nemaju - osim prijetnji da ce biti zgazeni kada za to dodje vrijeme - kao smrdibube... 

Ostalo je sve OK - DOK NE DODJE VRIJEME po rijecima ruskih politicara.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ters said:

Ma nikakvih problema nemaju - osim prijetnji da ce biti zgazeni kada za to dodje vrijeme

Zvanično , Litvanci, Estonci, Letonci su ušli u NATO i nije bilo nikakvih pretnji.

Pretnje su upućene Gruziji i Ukrajini i sprovedene u delo.

A to da neki političar izjavi ovo , ono  toga ima na svim stranama.

Tako da ti onaj  upis nije tačan.

15 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Pa ono par vekova dok su bili pod okupacijom Ruskog carstva.

Bilo pa prošlo.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, sasa965 said:

A to da neki političar izjavi ovo , ono  toga ima na svim stranama.

 

Evo daj jednog litvanskog ili estonskog poslanika  koji prijeti da ce Rusija biti zgazena kada za to dodje vrijeme pa da kazemo da toga ima na svim stranama

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...