Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

17 minutes ago, Avda Zekić said:

Nemoj be Vaso tako, nisu ispolegala sva deca na forum. Tek posle dvanes sati...RRA će napiše prijavu Metalnom emoji23.png

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

Ma nek si čitaju, će da nauče kako stoje stvari u beli svet :wink2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

Other than mahanje skuvanom spagetom, sta se desava na frontu ovih dana, deluje da su Rusi ustopovani na trenutnim pozicijama?

 

U Severodonjecku ima dešavanja ali nije jasno šta se tačno dešava, ostalo je sve realtivno mirno. U Severodonjecku i jedni i drugu imaju maksimalističke izjave. Rusi su priznali da su potisnuti u gradu juče ali danas već idu priče da su povratili neke delove grada dok Ukrajinci nastavljaju u istom stilu kao juče i tvrde da se povratili skoro ceo grad. Nema video materijala ni jednih ni drugih što znači da borbe još traju i da neće da odaju svoje položaje sa takvim materijalom. Pojavljuju se snimci od početka Ukrajinske operacije ali na osnovu njih ne može ništa da se vidi jer su većinom u Azotari snimljeni.

 

Edited by Klotzen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam uspeo da ispratim nije se desilo nista. Prateci UKR izvore, doveli su pojacanja u azotaru odakle su pokrenuli kontranapad, potisnuli Ruse i dan kasnije vraceni su u azotaru. Moja pretpostavka je da je to bila tviter kontraofanziva... Ukrajinci nemaju niti ce skoro imati snage za bilo kakvu kontraofanzivu, njima i dalje osnovni cilj predstavlja prezivljavanje. Popasna je i dalje kriticna, Rusi ukoliko napreduju jos 5km na sever presecaju glavni put kojim se trupe mogu organizovano povuci. Ukoliko zakasne, imacemo Azovstal 2.0 samo sto ovaj moze Ukre da kosta rata. Napisao sam pre par strana: njima je tu najbolje resenje povlacenje na liniju kod Kramatorska, ovo sada je krvarenje bez mogucnosti da promene situaciju na terenu. Ali postoji nesto sto se zove i obaveza prema donatorima oruzja: ocekuje se da se to oruzje i koristi.  

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, sreta-steta said:

Koliko sam uspeo da ispratim nije se desilo nista. Prateci UKR izvore, doveli su pojacanja u azotaru odakle su pokrenuli kontranapad, potisnuli Ruse i dan kasnije vraceni su u azotaru. Moja pretpostavka je da je to bila tviter kontraofanziva... Ukrajinci nemaju niti ce skoro imati snage za bilo kakvu kontraofanzivu, njima i dalje osnovni cilj predstavlja prezivljavanje. Popasna je i dalje kriticna, Rusi ukoliko napreduju jos 5km na sever presecaju glavni put kojim se trupe mogu organizovano povuci. Ukoliko zakasne, imacemo Azovstal 2.0 samo sto ovaj moze Ukre da kosta rata. Napisao sam pre par strana: njima je tu najbolje resenje povlacenje na liniju kod Kramatorska, ovo sada je krvarenje bez mogucnosti da promene situaciju na terenu. Ali postoji nesto sto se zove i obaveza prema donatorima oruzja: ocekuje se da se to oruzje i koristi.  

Pa Zelenski je rekao: ako sada izgube Severodonjeck, kasnije ce biti mnogo teze da ga povrate. Zato nema povlacenja vec - junacka borba! 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sreta-steta said:

Koliko sam uspeo da ispratim nije se desilo nista. Prateci UKR izvore, doveli su pojacanja u azotaru odakle su pokrenuli kontranapad, potisnuli Ruse i dan kasnije vraceni su u azotaru. Moja pretpostavka je da je to bila tviter kontraofanziva... Ukrajinci nemaju niti ce skoro imati snage za bilo kakvu kontraofanzivu, njima i dalje osnovni cilj predstavlja prezivljavanje. Popasna je i dalje kriticna, Rusi ukoliko napreduju jos 5km na sever presecaju glavni put kojim se trupe mogu organizovano povuci. Ukoliko zakasne, imacemo Azovstal 2.0 samo sto ovaj moze Ukre da kosta rata. Napisao sam pre par strana: njima je tu najbolje resenje povlacenje na liniju kod Kramatorska, ovo sada je krvarenje bez mogucnosti da promene situaciju na terenu. Ali postoji nesto sto se zove i obaveza prema donatorima oruzja: ocekuje se da se to oruzje i koristi.  

 

.

 

Ne znam kako danas stoje stvari, i ne pretendujem na nekog vojnog stratega, ali manje vise to sto pises sve su s ukrajinske strane potvrdili i Butusov , i Arestovic juce kod Fejgina...covek je apsolutno velicanstven!...kad laze o pobedama laza tako masno, ali s druge strane kad prica o porazima , prica kao da ne postoji sutra za Ukrajinu, uporedio je situaciju na korak do Debaljceva... mislim da to nikome na svetu ne uspeva...

 

Ne bih se slozio da trenutna situacija moze da kosta Ukrajinu rata...koliko sam shvatio iz ruskih telegram kanala, ukrajina u tom delu istureno drzi uglavnom TO, slabo motivisanu, neobucenu, zajedno sa jedinicama tipa Donbas,ideoloski snaznih koji ne daju da se raspadne front...

Elitne snage, vojska pod ugovorom se nalazi tek negde u trecem esalonu odbrane, verovatno je cilj da ove"potrosne", TO, strane placenike , nacionaliste potrose na prvoj liniji, sacekaju lend lease, i krenu u odlucnu borbu...

 

.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da slusam Arestovica, previse je za moj ukus... slicno kao onaj moron Beric kome su svi Ruski porazi zapravo zamke za neprijatelja, ili onu ruskinju na TV sto joj podju bale kada krene da prica o nuklearkama. Ne verujem da bi se odbrana Donbasa toliko dobro drzala da su tu TO ili neobucene trupe. Vidi se kod Harkova kako izgleda kada liniju drze trecepozivci. 

Inace ta taktika o kojoj pricas je potvrdjena sa ruske strane kod one brane na jugu gde su poslali slabije trupe, Ukri otkrili polozaje i onda artiljerija + wagner. Videcemo, ja ocekujem pre neku eskalaciju od strane Rusa pre nego li se Ukri skroz konsoliduju: njima je apsolutni must da dodju do Kramatorska... ovo je dosta sporo za ciljeve koje su oni zacrtali. Dakle neki show of u smislu Iskandera po naseljenim mestima + eventualno neka provokacija od strane BLR su sledece stvari. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sreta-steta said:

Ne mogu da slusam Arestovica, previse je za moj ukus... slicno kao onaj moron Beric kome su svi Ruski porazi zapravo zamke za neprijatelja, ili onu ruskinju na TV sto joj podju bale kada krene da prica o nuklearkama. Ne verujem da bi se odbrana Donbasa toliko dobro drzala da su tu TO ili neobucene trupe. Vidi se kod Harkova kako izgleda kada liniju drze trecepozivci. 

Inace ta taktika o kojoj pricas je potvrdjena sa ruske strane kod one brane na jugu gde su poslali slabije trupe, Ukri otkrili polozaje i onda artiljerija + wagner. Videcemo, ja ocekujem pre neku eskalaciju od strane Rusa pre nego li se Ukri skroz konsoliduju: njima je apsolutni must da dodju do Kramatorska... ovo je dosta sporo za ciljeve koje su oni zacrtali. Dakle neki show of u smislu Iskandera po naseljenim mestima + eventualno neka provokacija od strane BLR su sledece stvari. 

 

.

 

Moj izvor je telegram...Berica nisam nikad gledao, nisam ni znao da on nesto komentarise..Skabaeva je iz druge price, retko iritantan lik, ali ona je prosto voditelj, i veoma cesto se njihov tv show prenosi na zapadu veoma tendeciozno, sto ne umanjuje kolicinu gluposti koja je namenjena rusima koji jos uvek gledaju tv...

 

Ostatak..slazemo se...rat je daleko od kraja, jer se ni jedni ni drugi predati nece..

 

Koliko vidim na ruskoj strani, bolje rezultate imaju novoformirane snage LDNR, fleksibilniji su, otvoreni za inovacije, "muzikanti" Wagnera, pilot - general koji je nedavno poginuo je leteo za njih. Ruska vojska pati od brojnih nedostataka, neke od njih pokusavaju da poprave u hodu, ali im prestoji ozbiljan remont...Ovo naravno uslovno, i ruska i ukrajinska armija su za ostatak Evrope Amerika...

I dolazak do Kramatorska-Slavjanska, znaci da su vec uzeli Bahmut, a to nece biti nimalo lak zadatak...s tim sto ni to nije linija gde se rat zaustavlja, ni blizu...

 

.

 

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, attolini said:

Skabaeva je iz druge price, retko iritantan lik, ali ona je prosto voditelj, i veoma cesto se njihov tv show prenosi na zapadu veoma tendeciozno, sto ne umanjuje kolicinu gluposti koja je namenjena rusima koji jos uvek gledaju tv...

Mozes li pojasniti u cemu se ogleda to tendenciozno prenosenje Skabaeve na zapadu? Puste ono sto ona i gosti govore?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, ters said:

Mozes li pojasniti u cemu se ogleda to tendenciozno prenosenje Skabaeve na zapadu? Puste ono sto ona i gosti govore?

 

.

 

Mogu, naravno...primetices da nisam govorio u tom kontekstu o Skabaevoj vec o samom show-u...

 

Slika koju ti dobijas iz twitera, ili nekog drugog medija,  koji to prenose se zasniva na onom najgorem sto ti mozes da cujes tamo, a show ide valjda svaki dan,...da recimo ja otvorim twiter akaunt i skupljam gluposti koje se cuju na zapadu od raznih ludaka, da li bi ja imao ispravnu sliku zapada?.. a  nije da ih nema...

Da ne govrim o tome kako se to predstavlja kao da Putin licno govori a ne neki , ipak nebitan lik...na tv ne dolaze bitni likovi, posebno ne u takve emisije...i samoj Skabaevoj se daje na znacaju, ona je bila koliko se secam reporter, ali imala je tu iritantnu gestikulaciju Kiseljeva  i tonalitet , koju je ovaj "skinuo" od CNN vedeta..

 

Da skratim , taj tv show nije merilo ni za sta, cak ni u Rusiji.. a jos manje bi trebalo da bude na zapadu...

 

.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, attolini said:

 

.

 

Moj izvor je telegram...Berica nisam nikad gledao, nisam ni znao da on nesto komentarise..Skabaeva je iz druge price, retko iritantan lik, ali ona je prosto voditelj, i veoma cesto se njihov tv show prenosi na zapadu veoma tendeciozno, sto ne umanjuje kolicinu gluposti koja je namenjena rusima koji jos uvek gledaju tv...

 

Ostatak..slazemo se...rat je daleko od kraja, jer se ni jedni ni drugi predati nece..

 

Koliko vidim na ruskoj strani, bolje rezultate imaju novoformirane snage LDNR, fleksibilniji su, otvoreni za inovacije, "muzikanti" Wagnera, pilot - general koji je nedavno poginuo je leteo za njih. Ruska vojska pati od brojnih nedostataka, neke od njih pokusavaju da poprave u hodu, ali im prestoji ozbiljan remont...Ovo naravno uslovno, i ruska i ukrajinska armija su za ostatak Evrope Amerika...

I dolazak do Kramatorska-Slavjanska, znaci da su vec uzeli Bahmut, a to nece biti nimalo lak zadatak...s tim sto ni to nije linija gde se rat zaustavlja, ni blizu...

 

.

 

 


Nemaju Rusi sta da traze zapadno od Kramatorska. Osvoje to na misice i cao djaci, rat ce biti umrtvljen. 
Posebno ako se u moskvi plasira prica idemo jako i do samog kraja

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Mogu, naravno...primetices da nisam govorio u tom kontekstu o Skabaevoj vec o samom show-u...

 

Slika koju ti dobijas iz twitera, ili nekog drugog medija,  koji to prenose se zasniva na onom najgorem sto ti mozes da cujes tamo, a show ide valjda svaki dan,...da recimo ja otvorim twiter akaunt i skupljam gluposti koje se cuju na zapadu od raznih ludaka, da li bi ja imao ispravnu sliku zapada?.. a  nije da ih nema...

Da ne govrim o tome kako se to predstavlja kao da Putin licno govori a ne neki , ipak nebitan lik...na tv ne dolaze bitni likovi, posebno ne u takve emisije...i samoj Skabaevoj se daje na znacaju, ona je bila koliko se secam reporter, ali imala je tu iritantnu gestikulaciju Kiseljeva  i tonalitet , koju je ovaj "skinuo" od CNN vedeta..

 

Da skratim , taj tv show nije merilo ni za sta, cak ni u Rusiji.. a jos manje bi trebalo da bude na zapadu...

 

.

 

To je ipak jedan dio slike o Rusiji, kao sto je postojanje Happy-ja i Pinka dio slike o Srbiji, ili Rebel News dio slike o Kanadi... S tim sto je ona na Russia-1 koji je ipak drzavna televizija. I niko joj ne ubacuje rijeci u usta nego prenosi ono sto je receno i to sa koliko ja razumijem prilicno tacnim prevodom.

 

Iskreno ja ne vidim da bi Maric mogao pricati sta prica na RTS-u , jadnom kakav vec jeste, ili Ezra Levant na CBC-ju, opet jadnom kakav vec jeste...

 

 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, KfJ said:


Nemaju Rusi sta da traze zapadno od Kramatorska. Osvoje to na misice i cao djaci, rat ce biti umrtvljen. 
Posebno ako se u moskvi plasira prica idemo jako i do samog kraja

 

.

 

Moj utisak je da bi oni bili srecni takvim razvojem sitacije...ali pita se nesto i Ukrajina, i ona ce nastaviti rat, to znaci da ce rusi sa svoje strane nastaviti napredovanje i unistavanje ukrajinske armije do njene kapitulacije..

 

Naglasavam, to je iz ruske perspektive, i razvoja dogadjaja u tom pravcu...sto zapravo uopste ne mora da bude slucaj, ako polome zube u Donbasu...

 

.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, ters said:

 

To je ipak jedan dio slike o Rusiji, kao sto je postojanje Happy-ja i Pinka dio slike o Srbiji, ili Rebel News dio slike o Kanadi... S tim sto je ona na Russia-1 koji je ipak drzavna televizija. I niko joj ne ubacuje rijeci u usta nego prenosi ono sto je receno i to sa koliko ja razumijem prilicno tacnim prevodom.

 

Iskreno ja ne vidim da bi Maric mogao pricati sta prica na RTS-u , jadnom kakav vec jeste, ili Ezra Levant na CBC-ju, opet jadnom kakav vec jeste...

 

 

 

.

 

A drugi deo slike gde je ?

 

 

O tome ja govorim, ti na zapadu vidis Rusiju tacno onako kako nekom ili nekima to odgovora, cak iz raznih razloga... kao sto i u Rusiji nekom ili nekima odgovara da vide zapad samo u jednom vektoru...

Ako ne zelis da citas ili mi ne verujes, mnogo je bolje da tako i napises, Skabaeva je opskurni tv voditelj, daleko manjeg uticaja od onog koji joj se pridaje... to sto iz pet sati programa neko izvuce dva minuta ne znaci apslutno nista, osim da se radi o jeftinoj propagandi sa zapadne strane...to nije slika , nije cak ni deo slike, to je deo pazla iz 200 delova koje moja cerka razbacuje po domu...

 

Kad vec pominjes Marica Happy Pink...Retko sam u Srbiji, ali medijski pritisak vlasti je tamo snazniji nego u Rusiji, mozes da verujes i ne moras..tamo ljudi to gledaju, ovde i ovi na frontu pljuju po njima...

Porediti Marica i  Skabaevu je nenormalno...Vladimir Pozner isto tako ne bi nikad rekao to sto ona sebi povremeno dozvoljava...ali to su sasvim razne kategorije, neuporedive...

 

 

Na kraju...ako je to o cemu ti pises deo narativa " rusi prete nuklearkama"...a cime da prete? Razorne sankcije oni ne mogu da uvode, ne kontrolisu nista na ovoj planeti, vojna doktrina je odbrambena, zato i postoji mocni nuklerani arsenal...Ako govoris o tome, tada da, ali mnogo je ozbiljnija pretnja kad to izgovori umereni liberal Dmitrii Medvedev nego neka Skabaeva...

 

To jeste pretnja..i na nju treba racunati, koliko god se to tebi meni , bilo kome ne dopada...

 

.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pretnja nuklearnim napadom je nešto gde nema opravdanja. To se jednostavno ne radi. Tu nema nikakvog opravdanja. A iz Rusije smo čuli to u više navrata u ova 3-4 meseca. 

 

Ako postoji druga Rusija, neka pozitivna napišite nam šta pod tim podrazumevate pošto koliko ja znam druga Rusija je ubijena ili u zatvoru. Ostavio je samo komuniste kao alternativu a svi znaju da oni samo glumataju opoziciju.

 

Skabaeva kao i ostali sa državnih medija nemaju nikakvu slobodu nego sprovode propagandu, zato se na te emisije na državnim medijima gleda sa posebnom pažnjom. Slično je bilo i sa našim RTS-om devedesetih. To nisu normalne države gde postoji autonomija novinara koji mogu da zovu koga hoće i kad hoće i da se priča slobodno u tim emisijama.

 

Dobar primer je onaj vojni analitičar koji je jedan dan rekao da je Rusija u katastrofalnoj spoljnopolitičkoj situaciji a posle par dana je ponovo pozvan da gostuje i imao obrnutu priču. Potpuno je jasno da to nije njegova slobodna volja nego neko nije dobro pripremio gosta šta će sve biti pitan pa se omaklo. Kao kod nas kada onaj iz megatrenda optuži Palmu za orgijanje pa sutra dođe da uverava javnost kako on o tome ništa ne zna.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, attolini said:

A drugi deo slike gde je ?

 

O tome ja govorim, ti na zapadu vidis Rusiju tacno onako kako nekom ili nekima to odgovora, cak iz raznih razloga... kao sto i u Rusiji nekom ili nekima odgovara da vide zapad samo u jednom vektoru...

Ako ne zelis da citas ili mi ne verujes, mnogo je bolje da tako i napises, Skabaeva je opskurni tv voditelj, daleko manjeg uticaja od onog koji joj se pridaje... to sto iz pet sati programa neko izvuce dva minuta ne znaci apslutno nista, osim da se radi o jeftinoj propagandi sa zapadne strane...to nije slika , nije cak ni deo slike, to je deo pazla iz 200 delova koje moja cerka razbacuje po domu...

 

 

Ja na zapadu vidim Rusiju onakvom kako se ona odluci predstaviti.

 

2010 u Vankuveru je za olimpijadu je prezentacija Rusije i Sochija bila na svakom koraku, od paviljona za publiku, preko nastupa na ulicama, pa do poslovnih susreta i tada je Rusija odlucila da se predstavi kao zemlja koja MOZE POSTICI SVE STO POZELI i koja ima prakticno nepresusnu kreativnost i energiju...Izvanredan i pouzdan partner za saradnju, dovoljno drugaciji da bi bili veoma interesantni, dovoljno slicni da ne bi raspirivali strahove.  I na stvaranju te slike su radili i drzavni aparat Rusije  i hiljade ljudi u marketinskim agencijama, i na osnovu te slike ljudi na zapadu  su pod tepih gurali cak i otvorenu agresiju na Gruziju.

 

Dvanaest godina kasnije:

 

Slika koju je Rusija odlucila projektovati danas je slika armade koja razaera gradove, ostavlja masovne grobnice nakon povlacenja  i nosi wc solje i ves masine na tenkovima. I ta slika je izbor Rusije i na stvaranju te slike brizljivo radi 200,000 vojnika i citav drzavni aparat. 

 

I rekao bih da su i 2010 i 2022 dobili dosta vremena na istim medijima, na kojima su uglavnom isti ljudi i 2010 i 2022.

Slika Rusije u svijetu nije do zapada. Do Rusije je.

 

 

Edited by ters
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Klotzen said:

Pretnja nuklearnim napadom je nešto gde nema opravdanja. To se jednostavno ne radi. Tu nema nikakvog opravdanja. A iz Rusije smo čuli to u više navrata u ova 3-4 meseca. 

 

Ako postoji druga Rusija, neka pozitivna napišite nam šta pod tim podrazumevate pošto koliko ja znam druga Rusija je ubijena ili u zatvoru. Ostavio je samo komuniste kao alternativu a svi znaju da oni samo glumataju opoziciju.

 

Skabaeva kao i ostali sa državnih medija nemaju nikakvu slobodu nego sprovode propagandu, zato se na te emisije na državnim medijima gleda sa posebnom pažnjom. Slično je bilo i sa našim RTS-om devedesetih. To nisu normalne države gde postoji autonomija novinara koji mogu da zovu koga hoće i kad hoće i da se priča slobodno u tim emisijama.

 

Dobar primer je onaj vojni analitičar koji je jedan dan rekao da je Rusija u katastrofalnoj spoljnopolitičkoj situaciji a posle par dana je ponovo pozvan da gostuje i imao obrnutu priču. Potpuno je jasno da to nije njegova slobodna volja nego neko nije dobro pripremio gosta šta će sve biti pitan pa se omaklo. Kao kod nas kada onaj iz megatrenda optuži Palmu za orgijanje pa sutra dođe da uverava javnost kako on o tome ništa ne zna.

 

.

 

U prvom postu kojim sam ti se obratio, pitao sam te odakle dobijas informacije o Rusiji...cinjenica je da ja kad otvorim prozor sam vec u znatnoj prednosti...Nikad ne bih pisao Angeliji ili Baby u kakvom drustvu zive, zato sto sam "procitao u medijima"...

 

Ti uporno od nekakvih medijskih isecaka...poluinformacija..informacija...sam konstruises sliku i narativ koji odgovara tvom stavu....

 

To sto za tebe ili bilo kog drugog "nema opravdanja" ne znaci nista...ako ti fiktivno, meni titras slamcicom po oku i ja ti zato fiktivno opalim samarcinu , u krajnoj liniji za tebe ili mene opravdanje kakvu ulogu ima...nikakvu...

 

I ko je tacno taj koji utvrdjuje za sta postoji opravdanje  a za sta ne? Braniti svoju bezbednost deset hiljada dalje od svog praga ima opravdanje? Kad smo se to "mi" dogovrili kakvi su kriterijumi za ono ili ovo,...invazije susednih, ili dalekih drzava...uvodjenje sankcija..od kojih takodje umiru nevini ljudi...cak i ne mislim na Rusiju sad...

 

Neverovatno je da  mora da se pise o tome posle 30 godina tokom kojih su se "opravdanja" menjala od humanitarnih katastrofa, preko davanja logisticke podrske napadu na SAD i posedovanja oruzja za masovno unistavanje, pa sve do sadasnjeg ukrajinskog neonacizma koje Putin dobronamerno pokusava da slomi (ovo je ironija, to se, na zalost, nekima mora posebno naznaciti). Sve odreda najobicnije lazi i jadni izgovori za ratna satiranja neposlusnih.

 

Da, tim stvarima je itekako mesto na topiku o Ukrajini, koliko god se apologete NATO pakta upinjale da zaboravimo sve sto je prethodilo ovom najnovijem haosu.

 

Posle 30 godina je kristalno  jasno, da mi ovde govorimo o obrascu unutar kojeg je rat u Ukrajini samo deo. To sto mnogi, pa i ovde, nisu  hteli da vide da nam se svet rusi pred ocima sve dok ga je rusio demokratskii zapad i nedemokratska Saudijska Arabija pa ste se sad uznemirili kad se diktatorska Rusija pridruzila je samo vas problem i problem vase indoktrinacije.

 

.

Edited by attolini
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, attolini said:

 

 

Posle 30 godina je kristalno  jasno, da mi ovde govorimo o obrascu unutar kojeg je rat u Ukrajini samo deo. To sto mnogi, pa i ovde, nisu  hteli da vide da nam se svet rusi pred ocima sve dok ga je rusio demokratskii zapad i nedemokratska Saudijska Arabija pa ste se sad uznemirili kad se diktatorska Rusija pridruzila je samo vas problem i problem vase indoktrinacije.

 

.

Ja u prolazu....vidiš da nije mnogima poenta da Ukrajina dobije rat, nego da ga Rusi izgube.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Avda Zekić said:

Ja u prolazu....vidiš da nije mnogima poenta da Ukrajina dobije rat, nego da ga Rusi izgube.

 

.

 

Ne znam..moguce..ne razmisljam o tome, svako za sebe 😉...Za mene je poenta da razumemo kako smo dosli do ovog trenutka..i vaznije, kako da izadjemo iz ove jednosmerene ulice ..

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa mozda oni ne misle da je rusenje sveta kad naši guze po njemu. Možda misle da tako i treba. Ili da nisu guzili dovoljno. Mozda da su više guzili ne bi ni bilo tog rata sad. I kakva im je to odbrambena vojna doktrina da napadas nekoga. Pa sve sve, hajde neka i prete nuklearkama, ali zasto pustaju one majmune koji neprekidno kenjaju o slanju raketa ovamo i onamo, kako ce rusiti "zapad" itd. Sto ne nabiju sve to u Sibir.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa mozda oni ne misle da je rusenje sveta kad naši guze po njemu. Možda misle da tako i treba. Ili da nisu guzili dovoljno. Mozda da su više guzili ne bi ni bilo tog rata sad. I kakva im je to odbrambena vojna doktrina da napadas nekoga. Pa sve sve, hajde neka i prete nuklearkama, ali zasto pustaju one majmune koji neprekidno kenjaju o slanju raketa ovamo i onamo, kako ce rusiti "zapad" itd. Sto ne nabiju sve to u Sibir.

 

.

 

A ti stvarno mislis da je to "mozda" a ne tacno tako?😉

 

Ti znas da ja mislim da bi ceo svet trebalo da bude nalik na zapad, zbog sebe ne zbog zapada,  razlika u nasem razmisljanju je u tome sto sam ja stava da sam zapad to ne zeli, ili zeli po njegovim uslovima, sa jasno odredjenim mestom na planeti za svakoga.To prolazi dok guzis boraniju, poput Srbije, Libije...koje bi trebalo da toga budu svestne i uzmu mesto koje im se nudi, bilo kakvo...

 

 

Sto se tice 'kakva im je odbrambena doktrina kad napadaju" vidis i sam iz toga kako napadaju...nikako..muce i sebe i Ukrajinu...

 

 

 

U decembru prosle godine sam napisao sledecu recenicu, povodom zahteva za pregovore sa ruske strane:

 

"To je formalizacija ruskih crvenih linija, i polazna tacka u hipotetickoj "trgovini" u kontekstu tekuceg hladnog rata...Da bi US prihvatila ovako nesto , mora doci do velike vojno-politicke  krize, uz naglo povecanje verovatnoce nuklearnog rata..."

Smaram sa eskalacionom spiralom..ali trebalo je samo sedam meseci da dodjemo blizu te tacke...blizu..ali uporno idemo ka njoj...

 

.

 

 

Link to comment
Share on other sites

@attolini

 

Opet ne čusmo o drugoj strani Rusije, a koristiš ga kao argument da opravdaš Rusiju. I opet je važno šta je SAD radio. Ali meni sad nije jasno kako je SAD bio u krivu u Iraku i Srbiji a sada je Rusija u pravu u Ukrajini i mi ne vidimo "dobru stranu" Putina. Znači li to da je onda po ovim istim rezonima i SAD bio u pravu kada je bombardovao Srbiju ? Totalno mi je pobegla principijelnost takvog stava, pitao sam još dvojicu isto pitanje i nisam dobio odgovor.

 

Ja činjenice dobijam i iz Ruskih medija, citirao sam ti primer iz njihovih medija a ne šta su o tome rekli zapadni mediji. Ako ne znaš o čemu pričam kaži, iskopaću link tog vojnog analitičara da vidiš i sam. Uostalom ako se ja koristim poluinformacijama zašto nam ti ne ponudiš te prave informacije koje su istina. Interesantno mi je da je tvoj post upućen meni identičan izjavama gostiju u RT emisijama, a ja sam jednostran 🙂

 

To što živiš u Rusiji ti je otežavajuća okolnost po mom mišljenju što se tiče pristupa informacijama, vidim u medijima šta sami Rusi govore za svoju državu ili za svoje rođake koji su u Rusiji i jasno mi je kako tamo funkcioniše sistem informisanja. Ti si u malo boljoj poziciji od prosečnog Rusa jer možeš na Srpskom da nađeš informacije koje nisu Ruska propaganda ali vrlo malo od toga si usvojio što znači da je i kod tebe izgrađen taj odbrambeni mehanizam gde su sve informacije loše po Rusiju u najboljem slučaju makar "sumnjive" dok su informacije koje stižu od Putina, Peskova i Zaharove proverene informacije.

 

Pokrenete temu, čovek vas pita da pojasnite vi odete na sledeću, prilično sam siguran da neću dobiti odgovore ni na ova pitanja nego ćemo sada da otvorimo još dve-tri teme.

 

Edit :

 

Pretnja nuklearnim napadom je pretnja smakom sveta. To rade samo budale.

 

 

Edited by Klotzen
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Klotzen said:

@attolini

 

Opet ne čusmo o drugoj strani Rusije, a koristiš ga kao argument da opravdaš Rusiju. I opet je važno šta je SAD radio. Ali meni sad nije jasno kako je SAD bio u krivu u Iraku i Srbiji a sada je Rusija u pravu u Ukrajini i mi ne vidimo "dobru stranu" Putina. Znači li to da je onda po ovim istim rezonima i SAD bio u pravu kada je bombardovao Srbiju ? Totalno mi je pobegla principijelnost takvog stava, pitao sam još dvojicu isto pitanje i nisam dobio odgovor.

 

Ja činjenice dobijam i iz Ruskih medija, citirao sam ti primer iz njihovih medija a ne šta su o tome rekli zapadni mediji. Ako ne znaš o čemu pričam kaži, iskopaću link tog vojnog analitičara da vidiš i sam. Uostalom ako se ja koristim poluinformacijama zašto nam ti ne ponudiš te prave informacije koje su istina. Interesantno mi je da je tvoj post upućen meni identičan izjavama gostiju u RT emisijama, a ja sam jednostran 🙂

 

To što živiš u Rusiji ti je otežavajuća okolnost po mom mišljenju što se tiče pristupa informacijama, vidim u medijima šta sami Rusi govore za svoju državu ili za svoje rođake koji su u Rusiji i jasno mi je kako tamo funkcioniše sistem informisanja. Ti si u malo boljoj poziciji od prosečnog Rusa jer možeš na Srpskom da nađeš informacije koje nisu Ruska propaganda ali vrlo malo od toga si usvojio što znači da je i kod tebe izgrađen taj odbrambeni mehanizam gde su sve informacije loše po Rusiju u najboljem slučaju makar "sumnjive" dok su informacije koje stižu od Putina, Peskova i Zaharove proverene informacije.

 

Pokrenete temu, čovek vas pita da pojasnite vi odete na sledeću, prilično sam siguran da neću dobiti odgovore ni na ova pitanja nego ćemo sada da otvorimo još dve-tri teme.

 

Edit :

 

Pretnja nuklearnim napadom je pretnja smakom sveta. To rade samo budale.

 

 

 

.

 

Mene nisi pitao, jer bi dobio odgovor ..sad pitas evo i odgovora

 

 

Kao prvo ja ne razmisljam u relacijama " u pravu" - "u krivu.." dobra strana - losa strana, to je pojednostavljenje u nedostatku sposobnosti analiticki oceniti proces. Mada mogu tako, ako je tebi lakse, Putin sa pokretanjem invazije na susednu drzavu "nije u pravu" ni po moralnim nacelima ni po medjunarodnom pravu, necu pisati diskleimer iznad svakog svog posta., sto ne znaci da u svemu nije "u pravu"..Amerika isto tako "nije bila "u pravu"...moze tako?..principijalnost ne bezi?  

 

Kako stvari nisu tako jednostavne...US nije jedina u svojoj odgovornosti za agresiju na Srbiju...Odgovoran je i Milosevic jer nije prepoznao politicko - ekonomski trenutak na planeti, i napravio od Srbije crnu rupu u  procesu globalizacije i doveo svoju drzavu i njene gradjane u opasnost...tu crnu rupu US je ispeglala bombama...

 

Invaziju na Ukrajinu je izvrsila Rusija i time sama sebe stavila na mesto najodgovornijeg...ali odgovornost lezi i u politici US i Ukrajine...Ako za odgovornost Ukrajine mogu da imam razumevanje, kao mladu drzavu, sa brojnim neresenim unutrasnjim pitanjima koja je postala talac sopstvenog narativa, za US nemam jer je svojom politikom ,jasuci na inerciji,  sasvim svesno isla ka ovom trenutku, ...

 

 

 

Majmunu sa granatom nije vazno da li je on budala, a ne bi trebalo da bude vazno ni onom ko je u dometu...Tako da je sasvim nevazno je li Putin budala...ili je pojeo sifilis za dorucak i prejeo se botoksa za veceru..i  umro dvadesetosam puta za poslednjih deset godina...

Vazno je da je pretnja realna... a smak sveta..to ne znamo , jos uvek nismo probali...I daleko da je on jedini koji je pretio nuklearnim oruzjem, pretilo se jos od Korejskog rata  preko Hong Konga sve do danasnjih dana...

 

 

.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, attolini said:

Na kraju...ako je to o cemu ti pises deo narativa " rusi prete nuklearkama"...a cime da prete? Razorne sankcije oni ne mogu da uvode, ne kontrolisu nista na ovoj planeti, vojna doktrina je odbrambena, zato i postoji mocni nuklerani arsenal...Ako govoris o tome, tada da, ali mnogo je ozbiljnija pretnja kad to izgovori umereni liberal Dmitrii Medvedev nego neka Skabaeva...

 

Izvini, ali koja normalna država u 21. veku preti nuklearnim bombama? Do sada je ozbiljne igračke spominjala samo Severna Koreja, koju niko realno ni ne shvata ozbiljno i puštaju ih da luduju u svoja četiri zida jer su ionako bezopasni. Ako je Medvedev umereni liberal, ne znam kakvi su onda pravi ruski ludaci. I ovi klasični ludaci se ponašaju kao ono što jesu - ludaci. Ulete u stranu zemlju, uništavaju je svakodnevno, negiraju ukrajinsku naciju, a od tolike brige da 'oslobode braću' u nekoliko vukojebina su se rešili da odu sve do poljske granice. Usput su uspeli da stvore milione izbeglica, da celoj tzv. državi normalan svet s pravom stavlja etiketu novog rajha i da dokažu da nisu za civilizaciju. Uspeli su i da mnogima neopravdano ogade Čajkovskog, Tolstoja, Jesenjina, Puškina, Musorgskog i mnoge druge nedužne umetnike, čime su se posrali na sva dostignuća sopstvene kulture.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...