Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

4 hours ago, Constantin said:

Znači, ne treba nam novi "Minsk" jer ni stari nismo jebavali, a "pregovarački tim" oružje, sankcije i novac...ono što nemamo i što od nekog drugog zavisi....još Rusi da se povuku...a oni nešto i neće to da urade, bar ne pokazuju nameru...Konstrakta.

 

Bilo bi nelogicno da su stvari tako jednostavne. Koliko sam ja shvatila, ozbiljan problem je u tome sto Ukrajina i Rusija imaju razlicite poglede na to kako primeniti Minsk-sporazum u praksi. Jedan kamen spoticanja je sta bi zaista znacio specijalni autonomni status Donjecka i Luganska. Drugi je kojim redosledom treba da se ide. Ukrajina zeli da ima kontrolu svojih granica pre nego sto otcepljenim regionima bude dozvoljeno odrzavanje izbora. Rusija prvo zeli izbore. Prema mnogim posmatracima, to bi znacilo da Rusija u praksi odredjuje ishod i moze da imenuje dovoljno proruskih politicara da zaustave politicke odluke u Ukrajini koje im se ne dopadaju. Kijev smatra da je pod pretnjom bio prinudjen da potpise sporazum i da bi prihvatanje primene Minskog sporazuma na osnovu ruske interpretacije verovatno bilo politicko samoubistvo. Ovo je okvirno. Ima tu sigurno jos drugih relevantnih faktora, te stvari zasigurno mogu biti crno-bele samo onima koji donesu aktivnu odluku da krece monohrono.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Bilo bi nelogicno da su stvari tako jednostavne. Koliko sam ja shvatila, ozbiljan problem je u tome sto Ukrajina i Rusija imaju razlicite poglede na to kako primeniti Minsk-sporazum u praksi. Jedan kamen spoticanja je sta bi zaista znacio specijalni autonomni status Donjecka i Luganska. Drugi je kojim redosledom treba da se ide. Ukrajina zeli da ima kontrolu svojih granica pre nego sto otcepljenim regionima bude dozvoljeno odrzavanje izbora. Rusija prvo zeli izbore. Prema mnogim posmatracima, to bi znacilo da Rusija u praksi odredjuje ishod i moze da imenuje dovoljno proruskih politicara da zaustave politicke odluke u Ukrajini koje im se ne dopadaju. Kijev smatra da je pod pretnjom bio prinudjen da potpise sporazum i da bi prihvatanje primene Minskog sporazuma na osnovu ruske interpretacije verovatno bilo politicko samoubistvo. Ovo je okvirno. Ima tu sigurno jos drugih relevantnih faktora, te stvari zasigurno mogu biti crno-bele samo onima koji donesu aktivnu odluku da krece monohrono.  
Jeste, priznajem, ne samo da sam uprostio već i banalizovao, medjutim, mnoge ugovore i sporazume su i smo potpisali, nisu nam se baš svi svideli, ali moramo da ih poštujemo.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Jeste, priznajem, ne samo da sam uprostio već i banalizovao, medjutim, mnoge ugovore i sporazume su i smo potpisali, nisu nam se baš svi svideli, ali moramo da ih poštujemo.

 

Upravo! Rusija je potpisivanjem Minskog sporazuma formalno potvrdila suverenitet i teritorijalni integritet Ukrajine. I onda izvrsi invaziju na suverenu zemlju 24/2. A samo nekoliko dana pre toga (16/2), Zaharova govorila da uopste nemaju takave namere i da je to zapadna propaganda. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Cyber said:

 

Upravo! Rusija je potpisivanjem Minskog sporazuma formalno potvrdila suverenitet i teritorijalni integritet Ukrajine. I onda izvrsi invaziju na suverenu zemlju 24/2. A samo nekoliko dana pre toga (16/2), Zaharova govorila da uopste nemaju takave namere i da je to zapadna propaganda. 

Druze ruska vlada laze gore i vise od nase, a mi smo ovde mislili d je to nemoguce, bar u Evropi.

 

putin je jedan jako bolestan lik i cela ta druzina oko njega, oni su teski u trilionima,takvi ljudi su veoma vocni na svetskom nivou. Doslo je do zasicenja moci unutar granica, sad to rade van. Jos uvek su relativno nesposbni da vrse desante na teritorije gde nemaju bar deo ''prijatelja'', ali su usli u Afriku, Siriju, Venecuelu, Kubu, Severnu Koreju, Beorusiju, Srbiju i ko zna js koju vukojebinu. Polako ali sigurno se sire i skupljaju ratno iskustvo koje nisu imali.

 

Ceceni su tesko zlo, gledam onog Kadirova, njega nesto dizu general/pukovnik...neki drzavnik, meni deluje da je to jedna nesposbna jajara i da je tamo samo zbog prezimena i caleta koji je bio izdajnik No1 Cecenije pa nastavio put sto je Kremlju odgovaralo. Dobio je pare da od cele Cecenije napravi Orke koji ce sluziti iskljucivo za ubijanje.

 

Situacija je teska za Ukrajince iz prostog razloga sto jos uvek nemaju dovoljno teskog naoruzanja, sumnjam da ce i dobiti nesto bas savremeno u celosti i to dosta otezava stvari na terenu.

 

Ipak sam primetio da nem toliko vise prevlasti u vazduhu, a znamo da su Rusi vec 2-3 dan rekli da su sve razorili.

 

Sve u svemu meni ovo deluje kao pat pozicija i stvaranje od UA jedne jake vojne sile koja ce kroz iskustvo ratovanja,a posle rata kad nakupe tesko naoruzanje biti sam po sebi veca pretnja Rusiji nego sto su mogli i da sanjaju.

 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

Since Russia's invasion of Ukraine, Western politicians and business leaders have rushed to leave their lucrative boardroom roles at Russian companies in protest and in order to isolate the country as punishment for the war.

 

But not quite everyone.

 

The European Parliament on Thursday passed a package of measures that urges the European Union to sanction politicians who still receive huge sums of money from Russian businesses.

While the motion is nonbinding, its adoption is an important step to the sanctions being introduced and sends a clear signal that the European community will no longer tolerate a tacit support for President Vladimir Putin’s regime that has characterized much of the continent's approach to the Kremlin for decades.

 

“By serving in top positions of Kremlin-affiliated corporations, the former Austrian Foreign Minister Karin Kneissl and former German Chancellor Gerhard Schröder are de facto closely cooperating with Russia,” said Markus Ferber, one of the members of the European Parliament who drafted the motion.

“Such behavior is unacceptable at a time when Russia is breaking international law and committing war crimes. We ask them to step down from their positions in Russian companies.”

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyber said:

 

Bilo bi nelogicno da su stvari tako jednostavne. Koliko sam ja shvatila, ozbiljan problem je u tome sto Ukrajina i Rusija imaju razlicite poglede na to kako primeniti Minsk-sporazum u praksi. Jedan kamen spoticanja je sta bi zaista znacio specijalni autonomni status Donjecka i Luganska. Drugi je kojim redosledom treba da se ide. Ukrajina zeli da ima kontrolu svojih granica pre nego sto otcepljenim regionima bude dozvoljeno odrzavanje izbora. Rusija prvo zeli izbore. Prema mnogim posmatracima, to bi znacilo da Rusija u praksi odredjuje ishod i moze da imenuje dovoljno proruskih politicara da zaustave politicke odluke u Ukrajini koje im se ne dopadaju. Kijev smatra da je pod pretnjom bio prinudjen da potpise sporazum i da bi prihvatanje primene Minskog sporazuma na osnovu ruske interpretacije verovatno bilo politicko samoubistvo. Ovo je okvirno. Ima tu sigurno jos drugih relevantnih faktora, te stvari zasigurno mogu biti crno-bele samo onima koji donesu aktivnu odluku da krece monohrono.  

 

.

 

Iako si se potrudila, stvari sa Minskom su prilicno jednostavne...

 

 

I za to nije potreban ni Putin ni "ruska propaganda" dovoljan je Gordon...U septembru 2020. najpoznatijem  ukrajinskom novinaru , veoma dugacak eksluzivan  intervju je dao bivsi sef administracije predsednika Zelenskog, " sivi kardinal" Ukrajine..Ceo intervju iako traje vise od cetiri casa je veoma interesantan...odnos Zelenskog prema NATO , prema US, desavanja oko akcije sluzbe drzavne bezbednosti sa wagnerovcima  u Belorusiji, itd...

 

postoji i deo koji se tice pregovora u Parizu u normandskom formatu i Minska...Andrey je bio prisutan i na otvorenim i na zatvorenim pregovorima...1:41:29

 

 

Gordon:

 

Kako se Putin odnosio ka vama?

 

Andrey:

 

S postovanjem.

 

Gordon:

 

Veoma? Bas sa naglasenim postovanjem?

 

Andrey: Da, bas s naglasenim....Meni se cini da je on zaista hteo da se resi problem, ne znam iz kojih razloga ..ekomonskih, politickih..verovatno politickih...Problem je u tome sto na danasnji dan sve kardinalno izmenilo...

 

Gordon:

 

Danas kakav je odnos izmedju njih?

 

Andrey:

 

Ako izadje saopstenje da su razgovarali telefonom, i u press release izadju razlicite poruke, to znaci da se desava diplomatski neuspeh...Kako ja to vidim...meni se cini da smo mi Putina zestoko obmanuli...

 

Gordon:

 

Obecali jedno - uradili drugo?

 

 

Andrey:

 

Mmm ...da...obecali jedno...uradili apsolutno nista...

 

 

.

 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ceceni su tesko zlo, gledam onog Kadirova, njega nesto dizu general/pukovnik...neki drzavnik, meni deluje da je to jedna nesposbna jajara i da je tamo samo zbog prezimena i caleta koji je bio izdajnik No1 Cecenije pa nastavio put sto je Kremlju odgovaralo. Dobio je pare da od cele Cecenije napravi Orke koji ce sluziti iskljucivo za ubijanje.

 

Ljudozderi iz Azije, Ceceni su tesko zlo i sluze, pazi sad koji ce sluziti iskljucivo za ubijanje. itd koliko samo ovde ima generalizacije, a sto se tice Cecenije, po tebi su znaci trebali da vjecno ratuju, umjesto sto su obnovili Ceceniju i zive u miru. 

Da li je tebi jasno sta uopste pises?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Iako si se potrudila, stvari sa Minskom su prilicno jednostavne...

 

 

I za to nije potreban ni Putin ni "ruska propaganda" dovoljan je Gordon...U septembru 2020. najpoznatijem  ukrajinskom novinaru , veoma dugacak eksluzivan  intervju je dao bivsi sef administracije predsednika Zelenskog, " sivi kardinal" Ukrajine..Ceo intervju iako traje vise od cetiri casa je veoma interesantan...odnos Zelenskog prema NATO , prema US, desavanja oko akcije sluzbe drzavne bezbednosti sa wagnerovcima  u Belorusiji, itd...

 

postoji i deo koji se tice pregovora u Parizu u normandskom formatu i Minska...Andrey je bio prisutan i na otvorenim i na zatvorenim pregovorima...1:41:29

 

 

Gordon:

 

Kako se Putin odnosio ka vama?

 

Andrey:

 

S postovanjem.

 

Gordon:

 

Veoma? Bas sa naglasenim postovanjem?

 

Andrey: Da, bas s naglasenim....Meni se cini da je on zaista hteo da se resi problem, ne znam iz kojih razloga ..ekomonskih, politickih..verovatno politickih...Problem je u tome sto na danasnji dan sve kardinalno izmenilo...

 

Gordon:

 

Danas kakav je odnos izmedju njih?

 

Andrey:

 

Ako izadje saopstenje da su razgovarali telefonom, i u press release izadju razlicite poruke, to znaci da se desava diplomatski neuspeh...Kako ja to vidim...meni se cini da smo mi Putina zestoko obmanuli...

 

Gordon:

 

Obecali jedno - uradili drugo?

 

 

Andrey:

 

Mmm ...da...obecali jedno...uradili apsolutno nista...

 

 

.

 

 

 

Svi bi da prevare jadne Ruse,  oni samo zele deo necijih teritorija.

 

35 minutes ago, Amigo said:

 

Ljudozderi iz Azije, Ceceni su tesko zlo i sluze, pazi sad koji ce sluziti iskljucivo za ubijanje. itd koliko samo ovde ima generalizacije, a sto se tice Cecenije, po tebi su znaci trebali da vjecno ratuju, umjesto sto su obnovili Ceceniju i zive u miru. 

Da li je tebi jasno sta uopste pises?

Da, to im je u principu jedino cemu sluze. Kada onaj idiot Kdirov vlada sa 99% sve ti je valjda jasno ili mozda nije. Liku bih dao da vozi kamion mksimum, mada ni za to nije.

 

Nije nikakva generalizacija jer je to tako,naravno ne mogu svi, ali svakako ''izabrani''..niko te tamo nista ne pita vec naredjuju.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Da, to im je u principu jedino cemu sluze. Kada onaj idiot Kdirov vlada sa 99% sve ti je valjda jasno ili mozda nije. Liku bih dao da vozi kamion mksimum, mada ni za to nije.

Nije nikakva generalizacija jer je to tako,naravno ne mogu svi, ali svakako ''izabrani''..niko te tamo nista ne pita vec naredjuju.

 

Kako nije generalizacija kada za jedan narod kazes da sluzi iskljucivo za ubijanje.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Azazelkg said:

Zašto već nisu preduzeli akciju spašavanja, ako već znaju da su im generali zarobljeni već danima 🤔

mozemo da spekulisemo samo. ako ih ima i ako su zivi sigurno je americka administracija pokusala da ih izvuce diplomatskim putem. cela ova evakuacija/predaja nekako cudno deluje. u slucaju da se rusi ne urazume verujem da ce situacija da eskalira.

Link to comment
Share on other sites

On 5/17/2022 at 11:44 PM, Klotzen said:

M777 je važan jer sada će Ruska artiljerija biti u dometu kod kontrabatiranja. Već su stigli na liniju fronta, jedino ne znam da li su im stigli i radari za detekciju protivničke artiljerije. 40 km dometa će im omogućiti ili da tuku iz dubine svoje teritorije ili da tuku u dubinu ruske teritorije tako da će Ruske komunikacije biti izložene. Šteta samo što ih neće dobiti par stotina pa da mogu da ih masovno koriste i naprave neku rezervu.

 

21 vek aman, a mi pricamo o vucenoj haubici kao cudu tehnike?!? Pa bolje da su sa nekog vojnog otpada poslali npr ovu "starudiju":

800px-203mm_Self-Propelled_Howitzer_M110

 

Ako nista drugo opali jednu granatu i tutanj.

 

Dok M777 prolaze ovako:

 

M777.jpg

 

Poklopio ih VBR a snimak je verovatno raketni dron koji BM-30 prvo lansira pre salva raketa.

 

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Minsk 2 je propao još 2015. godine jer ni jedna strana nije htela da sprovede svoj deo sporazuma. Posle toga su se i jedni i drugi pravili da im je stalo do istog samo da bi primirje potrajalo, jer bez tog sporazuma nemaju ni primirje ugovoreno. Pogledajte samo kako i jedni i drugi tumače te čačke i jasno je da od toga nije moglo da bude ništa.

 

Ukrajinci su objavili video gde se vide njihovi vojnici na onom "mostobranu" gde su Rusi izgubili na desetine vozila :

 

 

 

Dakle možemo reći da su ru Rusi odustali.

 

Jedine aktivnosti na frontu juče i danas su napredovanja Rusa od Popasna ka severu i zapadu. Idu sporo tako da verovatno na zapadu će sledeća meta biti Bahmut a na severu još nije jasno kuda su se uputili, pogotovo sada kada znamo da je taj deasnt preko reke severno od Popasne propao. Moguće je da će ići u pravcu Siverska a jednim krakom da napadnu Bahmut sa severa.

 

 

@MeanMachine

 

Ako dobiju nešto modernije i bolje rado će Ukrajinci to koristiti, no za sada ovo im je najbolje što imaju. Inače obe strane koriste vučnu artiljeriju, bilo je dosta snimaka.

 

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/18/2022 at 3:13 PM, Constantin said:

@urosg3 pošto si jedan od najkompetentnijih, mada ne zaostaje ni @MeanMachine....

https://newsunrolled.com/world/15669.html    ???

 

Da li je to ovo što imaju i Kinezi ili oni imaju sličnije nešto po sistemu "Peresveta" na koji su se Astralijski piloti žalili...?

 

Sumljam da je Peresvet jer bi bilo prilicno neodgovorno i za ruske pojmove koristiti takav sistem van Rusije. Koliko mi se cini Peresvet za napajanje koristi nekakav mini nuklearni reaktor, skinuli prasinu projekata SSSR:

http://csef.ru/en/nauka-i-obshchestvo/459/mobilnye-atomnye-elektrostanczii-v-sssr-7602

 

Jer nuklearni reaktor nije dovoljno problematican nego ajde jos da ga strpamo u prikolicu.

 

Po podacima koji su izneti za novi laser radi se verovatno o necemu slicnom drugim sistemima vec razvijanim u Americi i SSSR. Dakle koristi klasican agregat barem se nadam da je tako barem prema navedenoj snazi, u stanju da progori dron na 5km za 5sekundi, ne kazu kakav je dron u pitanju a posto pominju da je namena da gadja dronove koje ne isplati se gadjati sa raketama onda su su to one male zujalice a ne nesto veliko.

 

Npr SSSR je razvio prilicno veliki mobilni laser koji bi se pre svega koristio za gasenje pozara na naftnim poljima, prakticno bi zavario sa bezbedne distance otvor iz kog kulja zapaljena nafta i gas.

 

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Klotzen said:

 

@MeanMachine

 

Ako dobiju nešto modernije i bolje rado će Ukrajinci to koristiti, no za sada ovo im je najbolje što imaju. Inače obe strane koriste vučnu artiljeriju, bilo je dosta snimaka.

 

 

Koriste je ali niko ne kaze npr da je ista neko cudo tehnike, dok se M777 predstavlja ko da to jeste? Rusi inace imaju samohodne artiljerije a pogotovo vbr u ogromnim brojkama, pa im vucena artiljerija dodje samo kao bonus moguce da je koriste tek kad su prilicno sigurni da je protivnicka eliminisana, naravno desi se zajeb ali izgleda je upotreba ruske artiljerija itekako izrazena pogotovo na istoku i verovatno kako bude toplije da ce samohodke koristiti jos vise.

 

Ukrajinska vojska i dalje sovjetska, dakle treba im dosta samohodne artiljerije i vbrova a toga nema na zapadu u vecem broju, cak i pomenuta vucena M777 je napravljena ne u velikim brojevima, pa Ameri imaju manje od 1000 tih haubica.

 

Ideja je bila da se helikopterom prebacuje, i za to je super ali koja vajda Ukrajincima od toga?

 

Da stvar bude gora zato sto je lagana vrlo lako su mogli da naprave neku budzevinu samohodnu i mislim da je bilo zanimljivih ideja cini mi se na nekoj varijanti Humvija ali nista od toga se desilo nije.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

 
Sumljam da je Peresvet jer bi bilo prilicno neodgovorno i za ruske pojmove koristiti takav sistem van Rusije. Koliko mi se cini Peresvet za napajanje koristi nekakav mini nuklearni reaktor, skinuli prasinu projekata SSSR:
http://csef.ru/en/nauka-i-obshchestvo/459/mobilnye-atomnye-elektrostanczii-v-sssr-7602
 
Jer nuklearni reaktor nije dovoljno problematican nego ajde jos da ga strpamo u prikolicu.
 
Po podacima koji su izneti za novi laser radi se verovatno o necemu slicnom drugim sistemima vec razvijanim u Americi i SSSR. Dakle koristi klasican agregat barem se nadam da je tako barem prema navedenoj snazi, u stanju da progori dron na 5km za 5sekundi, ne kazu kakav je dron u pitanju a posto pominju da je namena da gadja dronove koje ne isplati se gadjati sa raketama onda su su to one male zujalice a ne nesto veliko.
 
Npr SSSR je razvio prilicno veliki mobilni laser koji bi se pre svega koristio za gasenje pozara na naftnim poljima, prakticno bi zavario sa bezbedne distance otvor iz kog kulja zapaljena nafta i gas.
 
Hvala puno, a ovo što koriste Kinezi na šta se žale Ozi piloti?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, HAMMER said:

rusofili bolje da se mole milosrdnom alahu da u azovstalu nema americkih generala jer onih 100k amerikanaca koji su prebaceni na granicu sa ukrajnom nisu tamo samo da bi cesali muda a ako ih ima dole videcemo mocnu rusku vojsku u akciji protiv doraslog protivnika jer ameri milion posto nece ostaviti svoje generale ljudozderima iz azije.

Da tamo ima Američkih generala znali bi i jedni i drugi.Što se tiče tih 100000  nadam se da nisu oni što su se povlačili iz Avganistana , te bolje da ne šalju . Jedino ako su spremili neke specijalne, hranjene krvavim mesom.

 Pentagon zna  da bi direktno mešanje Američke vojske značilo objavu rata Rusiji.To ne bi bilo dobro jer bi Rusiji dali odrešene ruke da izvrše mobilizaciju i uđu u rat punom snagom.To bi značilo početak pravog surovog rata sa mnogo više razaranja i više poginulih.Poznato je da  javnost ne voli mrtvačke sanduke , posebno pred izbore u novembru.Da je neka Jugoslavija ili slična boranija u pitanju možda bi i gledali neko kopneno dejstvo.Ovako , ne dolazi u obzir.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MeanMachine said:

 

Koriste je ali niko ne kaze npr da je ista neko cudo tehnike, dok se M777 predstavlja ko da to jeste? Rusi inace imaju samohodne artiljerije a pogotovo vbr u ogromnim brojkama, pa im vucena artiljerija dodje samo kao bonus moguce da je koriste tek kad su prilicno sigurni da je protivnicka eliminisana, naravno desi se zajeb ali izgleda je upotreba ruske artiljerija itekako izrazena pogotovo na istoku i verovatno kako bude toplije da ce samohodke koristiti jos vise.

 

Ukrajinska vojska i dalje sovjetska, dakle treba im dosta samohodne artiljerije i vbrova a toga nema na zapadu u vecem broju, cak i pomenuta vucena M777 je napravljena ne u velikim brojevima, pa Ameri imaju manje od 1000 tih haubica.

 

Ideja je bila da se helikopterom prebacuje, i za to je super ali koja vajda Ukrajincima od toga?

 

Da stvar bude gora zato sto je lagana vrlo lako su mogli da naprave neku budzevinu samohodnu i mislim da je bilo zanimljivih ideja cini mi se na nekoj varijanti Humvija ali nista od toga se desilo nije.

 

Niko ne kaže da je čudo tehnike nego će im omogućiti da dejstvuju sa veće daljine odnosno više u dubinu Rusa. To im je bila rak rana i Ukrajinci su tražili od zapada da im da upravo to, artiljeriju većeg dometa. Dobiće i granate za domet od 30 i 40km, ne sve od SAD nego će i drugi da šalju. Kanada i Turska se već pominju.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Hvala puno, a ovo što koriste Kinezi na šta se žale Ozi piloti?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

Ne znam mnogo o kineskim sistemima ali npr pominjalo se da njihov najbolji tenk ima laser koji moze da osteti optiku drugog tenka, dakle i oni sigurno dosta ulazu u razvoj ustvari moguce da rade i najvise od svih ali se ne hvale puno.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, sasa965 said:

Da tamo ima Američkih generala znali bi i jedni i drugi.Što se tiče tih 100000  nadam se da nisu oni što su se povlačili iz Avganistana , te bolje da ne šalju . Jedino ako su spremili neke specijalne, hranjene krvavim mesom.

 Pentagon zna  da bi direktno mešanje Američke vojske značilo objavu rata Rusiji.To ne bi bilo dobro jer bi Rusiji dali odrešene ruke da izvrše mobilizaciju i uđu u rat punom snagom.To bi značilo početak pravog surovog rata sa mnogo više razaranja i više poginulih.Poznato je da  javnost ne voli mrtvačke sanduke , posebno pred izbore u novembru.Da je neka Jugoslavija ili slična boranija u pitanju možda bi i gledali neko kopneno dejstvo.Ovako , ne dolazi u obzir.

 

 

 

Najjace sto ljudi misle da su se Ameri povukli zbog prejakih Talibana. USA gde god je bila izasla je ''porazena''.

 

Ma sto bi se mesali, Baltik, Poljska i okolina su dovoljni.

Edited by Devil In My Pants
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2022 at 10:56 PM, Valensija said:

Paket od 40 milijardi Ukrajini nije prosao glasanje u americkom Senatu. Senator iz Kentakija je blokirao glasanje. Trazi da se uvede kontrola troskova ukrajinske strane.

 

$40 milijardi prošlo Senat

G7 se dogovorila o daljoj finansijskoj pomoci Ukrajini - 18.4 milijardi $.

https://www.reuters.com/world/money-ukraine-top-g7-agenda-inflation-food-concern-2022-05-19/

 

 

 

Edited by Dragan
  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, MeanMachine said:

 

Da stvar bude gora zato sto je lagana vrlo lako su mogli da naprave neku budzevinu samohodnu i mislim da je bilo zanimljivih ideja cini mi se na nekoj varijanti Humvija ali nista od toga se desilo nije.

Mrzi me sad da tražim ali video sam na nekom videu da ima M777 montirana na neko vozilo. 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...