Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

 Kakva je ono loznjava po srpskim medijima o anonimusima I kao njihovim dojavama o podmetnutim bombama?

A komentari se mnoze po sekundi sve u stilu - mi se nicega ne plasimo.. jok, samo ste ispisali trilion komentara na vrljavu vest.

 

Esencija srpske gluposti em na takve debilne vesti kojima se srpska publika obilato zasipa (kao da ima drugacijih, "pametnih" vesti po srpskim medijima),  em standardno srpsko kurcenje u stilu "kakve smo mi baje". Jeste, opake ste baje - ne zna se ko nas nije do sada namlatio ko volove. 😜

 

Komentar sa vesti

 

"Ne poznaju nas mentalitet. Proveli smo bombardovanje pevajuci I igrajuci, inflacija, sankcije a narod peva, slavi, puni kafici I klubovi. 

Cela Evropa zatvorena u karantinu zbog korone nas narod pravi zurke I igra kolo na trgu. Evo mnogo smo se uplasili.

 

(Biba, 17. maj 2022 23.17h)

 

Bibo, lutko, jel ti dobacuje IQ do 50? Cisto sumnjam..

 

Ima jos veselnika koji, posto vest sugerise da su te pretnje stigle iz Ukrajine zato sto Srbija nije uvela sankcije Rusiji, salju 

poruke Ukrajincima tipa "samo nam dodjite ovamo da vam Srbin pokaze tvrdo".. (ovo bi bilo interesantno videte, mislim to tvrdo 

Srbi VS Ukrajinci sa vise aspekata hahaha) 

 

 

Cirkus Srbija.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Constantin said:

...i ima preko 80 godina...:66:

70 ako cemo precizno..no svejedno.

8 hours ago, erwin said:

ma i bez “forenzike” fotografije, odmah je jasno da je ovo jedan u nizu internetsko tviteraskih brejnfartova.

Edited by Gistro Bančo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ma i bez “forenzike” fotografije, odmah je jasno da je ovo jedan u nizu internetsko tviteraskih brejnfartova.
Ne mogu da razumem te ljude, to što rade. Pazi, donekle bih ih razumeo da ti rade za pare, ali sediš kući, za računarom, i iz čiste obesti šalješ u etar nešto što za nekog može da ima nesagledive posledice....strašno.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.foxnews.com/media/msnbc-contributor-deletes-tweet-of-russian-plane-being-shot-down-after-learning-it-was-from-video-game.amp
Ovakve stvari obicno uzimam s rezervom ali ako je stvarno nekadasnji general tvitovao ovo sto se tvrdi da jeste a onda pobrisao…pa jebi ga. Tacno treba odustati od interneta kad covjek napuni 65-70 godina…😁

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Gistro Bančo said:

Tacno treba odustati od interneta kad covjek napuni 65-70 godina…😁

 

Može da bude predsednik USA, Rusije..., ali da se mane interneta. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Znači ostali su još ovi komandanti iz Azovstala da se se evakuišu u ruske zatvore i rat je gotov. Hvalim te Bože, taman da se svi vratimo na covid i maske.

Edited by K.Dot
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Div said:

 

Može da bude predsednik USA, Rusije..., ali da se mane interneta. 

 

 

Starosna granica za penziju i za predsjednika i za internet 😁
Salu na stranu ali barem oni koji su sada u tim godinama (70 i vise) su jako podlozni vjerovanju da ljudi “na internet” postavljaju apsolutno tacne stvari.  I da “televizija ne laze”. 
Nema nekih posebnih novosti cini mi se…osim ovog sto nadjoh na liveuamap

“Advisor to the office of President of Ukraine: Do not offer us a ceasefire - this is impossible without total Russian troops withdrawal. Ukraine is not interested in new "Minsk" and the war renewal in a few years. Until Russia is ready to fully liberate our occupied territories, our negotiating team is weapons, sanctions and money.”

Edited by Gistro Bančo
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, K.Dot said:

Znači ostali su još ovi komandanti iz Azovstala da se se evakuišu u ruske zatvore i rat je gotov. Hvalim te Bože, taman da se svi vratimo na covid i maske.

A što se evakuišu, dojavljeno iz Gambije da je postavljena boNba ? 🙄

Link to comment
Share on other sites




“Advisor to the office of President of Ukraine: Do not offer us a ceasefire - this is impossible without total Russian troops withdrawal. Ukraine is not interested in new "Minsk" and the war renewal in a few years. Until Russia is ready to fully liberate our occupied territories, our negotiating team is weapons, sanctions and money.”


Znači, ne treba nam novi "Minsk" jer ni stari nismo jebavali, a "pregovarački tim" oružje, sankcije i novac...ono što nemamo i što od nekog drugog zavisi....još Rusi da se povuku...a oni nešto i neće to da urade, bar ne pokazuju nameru...Konstrakta.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, KfJ said:

Srbi generalno treba da se manu pitanja sta ce biti sa ratnim zarobljenicima, 

bace te kokice i pokriju se usima

Znači može da se diskutuje o ratnim zarobljenicima ali samo ako nisi Srbin, srpski državljanin, ako sam te dobro razumeo? Ja nisam tako to za mene ne važi ali pitam za constantina, on je iz Niša. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KfJ said:

Srbi generalno treba da se manu pitanja sta ce biti sa ratnim zarobljenicima, 

bace te kokice i pokriju se usima

Srbi su generalno jedna od nacija koja je imala najviše ratnih zarobljenika od kojih se nažalost vrlo malo njih vratilo kući.

izgleda da si te časove propustio ili ti je škola totalno pogrešna 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Savetnik Zelenskog Podoljak danas: "Ne nudite nam prekid vatre - on nije moguć bez povlačenja ruskih trupa. Ukrajina nije zainteresovana za novi Minsk i novi rat za nekoliko godina. Dok Rusija ne postane spremna da se potpuno povuče s okupiranih teritorija, naš pregovarački tim čine oružje, sankcije i novac."

 


 

Edited by erwin
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, K.Dot said:

Znači ostali su još ovi komandanti iz Azovstala da se se evakuišu u ruske zatvore i rat je gotov. Hvalim te Bože, taman da se svi vratimo na covid i maske.

 

Ne mogu da provalim da li se zezaš, ali ovo nije ni blizu kraja...na žalost.

Link to comment
Share on other sites

rusofili bolje da se mole milosrdnom alahu da u azovstalu nema americkih generala jer onih 100k amerikanaca koji su prebaceni na granicu sa ukrajnom nisu tamo samo da bi cesali muda a ako ih ima dole videcemo mocnu rusku vojsku u akciji protiv doraslog protivnika jer ameri milion posto nece ostaviti svoje generale ljudozderima iz azije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, HAMMER said:

rusofili bolje da se mole milosrdnom alahu da u azovstalu nema americkih generala jer onih 100k amerikanaca koji su prebaceni na granicu sa ukrajnom nisu tamo samo da bi cesali muda a ako ih ima dole videcemo mocnu rusku vojsku u akciji protiv doraslog protivnika jer ameri milion posto nece ostaviti svoje generale ljudozderima iz azije.

Zašto već nisu preduzeli akciju spašavanja, ako već znaju da su im generali zarobljeni već danima 🤔

Link to comment
Share on other sites

Naj mit je ipak priča na nekom hr forumu( znam da ga dosta ovdašnjih forumaša prati) da su oviz glavni iz Azova prebačeni u Tursku na sigurno a da rusi prikazuju samo nebitnu boraniju i ranjenike kao da su pripadnici AZOV-a. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Tesko da se može ovo ostvariti, al hajde, ovo bi se smatralo pobedom Ukrajine.

 

Šta bi se moglo smatrati pobedom Rusije?

 

Ako zanemarimo budalaštine o denacifikaciji, zaštiti ruske nejači i ognjišta i ostalo, ja ne mogu da nadjem neki stvarni dobitak koji bi Rusija mogla da izvuče iz ovog rata.

Čak iako zadrži sve osvojene teritorije, što bi predstavili svojoj javnosti kao pobedu, ne znam šta bi to donelo Rusiji u ekonomskom, vojnom, strateškom smislu.

Strateški si se pristupom Nato paktu Finske i Švedske izjebali samo tako, Ukrajina i da ne pristupi Nato paktu dugi niz godina će biti veći neprijatelj Rusije nego bilo ko drugi.

Ekonomski  i teritorijalno se neće ništa značajno ovajditi od Donbasa, to što tu ima uglja i sirovina ima u Sibiru dest puta više.

Vojno takodje, ne vidim šta će dobiti što već nisu imali u Donbasu i na Krimu pre agresije osim kopnene veze sa Krimom.

Sankcije i skidanje EU sa ruskih energenata će razarati ekonomiju dugoročno.

Okretanje Aziji će produbiti civilizacijski jaz sa Zapadom koji će voditi samo u zaoštravanje konflikta.

Zato mi se čini da Rusija nema jasnog cilja, ili ga bar ja ne vidim. Osvajanje ( ili ravnjanje) nekog novog gradića u Ukrajini ništa neće promeniti.

Mislim, probali da se ušetaju, da postave marionetski režim, ispušili, povukli se  i daj sad novi cilja da postavimo.

Na primer izaci cemo na Dnjepar i to je naše i to je granica, ili hoćemo te i te oblasti. Ovako se svodi na rokaj artiljerijom, malo onda pešadija pa ćemo videti gde smo.

I uprkos sankcijama mogu Rusi još dugo ovako. A može i US i EU još duže da pomaže Ukrajinu.

Jasno mi je da je za US čista dobit da iznuri Rusiju ekonomski i vojno ali mi nije jasno da to Rusija radi sama sebi. 

A to je baš ovo što rade, bez jasnog cilja nema ni kvalitetne realizacije nego samo tumaranje u magli.

Jedino je problem što u tom tumaranju pucaju na sve živo i još pride imaju nuklearke.

 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...