Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

8 minutes ago, Angelia said:

Kako mislis uopste? upadnes u tudju zemlju i otmes ljude da im sudis za neki montirani nacizam? Ili sto su se branili od tvog napada...

 

Vec vidjeno u nekim drugim upadima u tudje zemlje. Sta ces svijet tako funkcionise.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Kako mislis uopste? upadnes u tudju zemlju i otmes ljude da im sudis za neki montirani nacizam? Ili sto su se branili od tvog napada...
Ne znam Andjo...možda ih odvedu u Gvantanamo ?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

Video zapisi, izjave neposrednik aktera, oštećenih..neki su tvrdili da je UA granatirala njihove kuće pod sumnjom da su tu ruske jedinice, a neki da su nasumično granatirali i ako su znali da nema nikakve vojske...ima tu Ukrajinaca, Rusa...uostalom ti procesi će biti pokrenuti, možda bude i medjunarodnih posmatrača, šta znam...uglavnom mnogo toga ima na Telegramu.......iz naše štampe:

 

https://www.blic.rs/vesti/svet/gori-od-islamista-ovo-su-ukrajinski-specijalci-odgovorni-za-zastrasujuca-zverstva/n7sydjc

 

Tad je Blic bio proruski, bukvalno. Rekla kazala  ostale gluposti. Ne kazem da nije bilo zlocina, ali bilo ih je sa obe strane. Svakako posle 2014 je to smesno sto se pise ili sto pises. Jednostran si poprilicno, a dokaza sem nekih vesti koje su jednostavno mogli i kontra da pisu kao sto danas pisu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Devil In My Pants said:

Tad je Blic bio proruski, bukvalno. Rekla kazala  ostale gluposti. Ne kazem da nije bilo zlocina, ali bilo ih je sa obe strane. Svakako posle 2014 je to smesno sto se pise ili sto pises. Jednostran si poprilicno, a dokaza sem nekih vesti koje su jednostavno mogli i kontra da pisu kao sto danas pisu.

 

 

Juriš svoj rep, ali ti izmiče. Pročitaj šta si napisao, pa vidi ko je smešan.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Constantin said:

Ne znam Andjo...možda ih odvedu u Gvantanamo ?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Konkretno imenovani ljudi nakon istrage, i trazeni. Za konkretnu stvar u kojoj su ucestvovali.

Ne za ideju koju podrzavaju.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kazu i u Abu Graibu da je bilo nekih sitnih nepodopstina.

Ali to je izolovan  i specifican slucaj i US predsednik je izrazio ostru zabrinutost i ogorcenje.

Kad su se pojavile fotografije mucenja, inace je bilo ok.

Cak su i osudjeni neki na zatvorske kazne u rangu obijanja trafike.

A da , i necasno su otpusteni iz vojske.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kazu i u Abu Graibu da je bilo nekih sitnih nepodopstina.
Ali to je izolovan  i specifican slucaj i US predsednik je izrazio ostru zabrinutost i ogorcenje.
Kad su se pojavile fotografije mucenja, inace je bilo ok.
Cak su i osudjeni neki na zatvorske kazne u rangu obijanja trafike.
A da , i necasno su otpusteni iz vojske.
Bez prava na penziju?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Constantin said:

Bez prava na penziju?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Ne znam za to.

Znam za gospodzu Lindi England, koja je dobila 3 godine, odlezala 1 i po i posle je izdala knjigu.

I kaze da je u stvari pomogla irackom zivlju i da se ona ne bi izvinjavala tu sad nesto:
In 2012, following her release, she stated that she did not regret her actions. "Their (Iraqis') lives are better. They got the better end of the deal," she said. "They weren't innocent. They're trying to kill us, and you want me to apologize to them? It's like saying sorry to the enemy."

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guantanamo jeste krsenje svih ljudskih prava i konvencija o zastiti zarobljenika, i meni izgleda veoma slicno situaciji u kojoj se nalaze zatocenici iz Azovstala. 

 

To ne mijenja prirodu ruske agresije na Ukrajinu, niti na bilo koji nacin moze umanjiti zlocin protiv mira koji je pocinio Putin, kao ni zlocine koje je ruska vojska pod njegovom komandom napravila u Ukrajini.

"A sta su oni nama (njima) radili" nije validna odbrana, nego relativizacija zlocina koje ruska vojska trenutno vrsi.  

 

Postoji samo jedna stvar koju cu primijetiti: medjunarodne organizacije (ICRC, UN, Amnesty International, ICC - neki bi rekli pioni u rukama USA) su te koje su ukazale, dokumentovale i javnosti predstavile zlocine u Guantanamu. Zbog toga vjerujem u njihovu nepristrasnost i podrzavam njihove presude, rezolucije i izvjestaje.

 

 

 

Edited by ters
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Clash said:

Ne znam za to.

Znam za gospodzu Lindi England, koja je dobila 3 godine, odlezala 1 i po i posle je izdala knjigu.

I kaze da je u stvari pomogla irackom zivlju i da se ona ne bi izvinjavala tu sad nesto:
In 2012, following her release, she stated that she did not regret her actions. "Their (Iraqis') lives are better. They got the better end of the deal," she said. "They weren't innocent. They're trying to kill us, and you want me to apologize to them? It's like saying sorry to the enemy."

 

Izvini, ali to nikakve veze nema jedno s drugim. Rusija je napala Ukrajinu sa pricom da ce da je denacifikuje od nekih tamo nacista. Onda pokupis neke zarobljenike koji su se opravdano branili od napada, bez obzira da li su nacisti, rasisti ili ne, I odvedes u rusiju da im sudis za ideologiju.. hm, kad je to radjeno I gde? Odgovor je nigde.

Koriscenje guantamana kao argument je besmisleno. Jer ti ukrajinski zarobljenici nisu napali rusiju.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Angelia said:

Izvini, ali to nikakve veze nema jedno s drugim. Rusija je napala Ukrajinu sa pricom da ce da je denacifikuje od nekih tamo nacista. Onda pokupis neke zarobljenike koji su se opravdano branili od napada, bez obzira da li su nacisti, rasisti ili ne, I odvedes u rusiju da im sudis za ideologiju.. hm, kad je to radjeno I gde? Odgovor je nigde.

Koriscenje guantamana kao argument je besmisleno. Jer ti ukrajinski zarobljenici nisu napali rusiju.

Abu Graib, ne Guantanamo.

Abu Graib gde su bili zatoceni iracani koji su se borili protiv vojnika koji su napali njih.

22 minutes ago, ters said:

Guantanamo jeste krsenje svih ljudskih prava i konvencija o zastiti zarobljenika, i meni izgleda veoma slicno situaciji u kojoj se nalaze zatocenici iz Azovstala. 

 

To ne mijenja prirodu ruske agresije na Ukrajinu, niti na bilo koji nacin moze umanjiti zlocin protiv mira koji je pocinio Putin, kao ni zlocine koje je ruska vojska pod njegovom komandom napravila u Ukrajini.

"A sta su oni nama (njima) radili" nije validna odbrana, nego relativizacija zlocina koje ruska vojska trenutno vrsi.  

 

Postoji samo jedna stvar koju cu primijetiti: medjunarodne organizacije (ICRC, UN, Amnesty International, ICC - neki bi rekli pioni u rukama USA) su te koje su ukazale, dokumentovale i javnosti predstavile zlocine u Guantanamu. Zbog toga vjerujem u njihovu nepristrasnost i podrzavam njihove presude, rezolucije i izvjestaje.

 

 

 

Naravno, ne moze se jedan zlocin braniti drugim.

Samo sam hteo da ukazem na ovu smejuriju da se ovo nikad nigde nije dogodilo. Najlakse je na primeru US posto su najveci i posto su demokratska drzava, mada ima drugih sitnijih drzava sijaset koje su isto radile ili rade

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

Abu Graib, ne Guantanamo.

Abu Graib gde su bili zatoceni iracani koji su se borili protiv vojnika koji su napali njih.

 

Abu Ghraib je u Iraku. I tim ljudima nije sudjeno za ideologiju. I nisu bili vojnici. 

To je jedino radjeno u WWII

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

Meni se čini da će SAD, UK i Kanada ostati bez pola generalštaba. Svi izgleda bili u podrumu fabrike po pisanju nekih medija 🙂

 

Ma proverio ovog gore...ako im nestane, šaljemo ove sa Happy-a i Kapetana Dragana.....

 

spacer.png

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Constantin said:

Hajde od ovih momaka kojima dobro ide od ruke istraživanje, da li je ovo stvaran lik:

spacer.png

 

....i niko ne pominje komandante AZOV-a....???

Da li to znači da u katakombama Azovstala ima još izvestan broj ljudi....?

Internetska baljezganja ..tviterasi qurci palci ispaljuju gluposti…ovo za generala. General jeste stvaran lik a slika nema veze sa predajom u Azovstalu niti je on na njoj. Livade i suma okolo a put bez asfalta. 
 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Gistro Bančo said:

Internetska baljezganja ..tviterasi qurci palci ispaljuju gluposti…ovo za generala. General jeste stvaran lik a slika nema veze sa predajom u Azovstalu niti je on na njoj. Livade i suma okolo a put bez asfalta. 
 

...i ima preko 80 godina...:66:

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...