Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 minutes ago, McLeod said:

 

Jasno, zapad vrsi invazije na susedne drzave pod izgovorom zastite svojih sunarodnika na istima.

 

Jedino ako u Zapad svrstavas Hitlera, posto ovo sto Putin radi moze jedino tu da se podvede.

 

Takodje od sveg kukumavcenja na neoliberalizam i neokolonijalizam Zapada i slicne trice i kucine imamo jedinu neokolonijalnu silu trenutno  na svetu, koja nijednu svoju koloniju nije oslobodila, najvecu drzavu na svetu kojoj nikad nije dosta teritorija - Rusiju.

 

Sve je to politika, izgovori za ratove i razaranja su nebitni... u praksi jaci jebe slabijeg i to je jedini zakon.

 

Sad mi treba da poverujemo da ne bi bilo intervencije na Ukrajinu da nije bilo 'pokolja' u Donbasu, ili na YU da nije bilo Racka?

Da je neokolonijalizam zapada bio human ne bi doveli svet u ovakvo stanje raspada u koje su doveli. Ne zna se sta je veci problem - dal ekologija, dal ekonomija, dal resursi, dal slobode, korupcija ili sveopste moralno posrnuce... 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ekipa ispred samiške uz pivo se raduje kao da će braća Rusi i Putin lično da im dozvoli da odu u Ukrajinu i da pljačkaju napuštene kuće - skidaju crepove, nose drvenariju, vodovodne instalacije, srećniji zateknu potpuno ispravnu sovjetsku veš mašinu i tako...
Braća su braća i pravoslavna.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

Ekipa ispred samiške uz pivo se raduje kao da će braća Rusi i Putin lično da im dozvoli da odu u Ukrajinu i da pljačkaju napuštene kuće - skidaju crepove, nose drvenariju, vodovodne instalacije, srećniji zateknu potpuno ispravnu sovjetsku veš mašinu i tako...
Braća su braća i pravoslavna.

 

 

Siguran sam da se Ukrajinci nisu radovali kad smo bombardovani.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

@Devil In My Pants Zar ti ono ne reče da Putin nema muda da napadne? Koliko sam se ja zajebao sa pričom da neće da napadne, toliko si se i ti zajebao sa pričom da nema muda da napadne. Ljudski je priznati grešku!

 

@Kronostime Moj dobri Gazda, većina prisutnih nije ni videla rat. Na sreću nisam imao dovoljno godina da učestvujem (za malo me je omašilo) ali ga se dobro sećam. Svu ekipu iz kategorije "moralna podrška" treba poslati na front. 

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Kronostime said:

Da li mislis da je tako lako zasuti ih bombama i koje bi bile posledice toga - prvenstveno u Evropi, a i u ostatku sveta?

Ukrajinu ce Zapad braniti samo recima i sankcijama za koje Rusiju zabole i to je maksimum svega sto ce se desiti.

Najvise prizivaju rat oni koji baruta nisu omirisali i isti gledali samo u filmovima.

 

FMWlEM4UYAAmxFi?format=jpg&name=small

Pa naravno da nisam osetio rat da sam se ja borio, a opet pises gluposti kao i na svakoj temi. Cuj da li ce ih lako zaustaviti,pa nece biti lako,nece biti lako ni Rusima da osvoje Ukrajnu.

 

Samo da ti znas o ratnim strategijama i sta ce biti. Ti si kao neki vojni strateg pa mislis da ce cutati svi Putinu..Licno eto politicki kao neko ko nije nikad ratovao bih im pokazao zube pa da ih vidimo kako ce protiv celog sveta :))

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

 

Siguran sam da se Ukrajinci nisu radovali kad smo bombardovani.

Znam da nisu, kao što znam da ovoj ekipi nikakav argument neće da prođe. Tu je logika krajnje jednostavna "naši" protiv "njihovih" i "dobri" protiv "loših"
Dobri su dobri zato jer su protv loših, a loši su loši jer su protiv dobrih.
Crepovi i veš mašine nisu etička kategorija nego potpuno prirodna posledica potrebe dobrog čoveka da ima ličnu korist.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

...svatko tko je proživio rat,živio sa sirenama koje su javljale da treba otići u podrume,s jedne strane treba izraziti solidarnost s građanima Ukrajine a s druge strane izraziti prezir prema autokratama koji u u svojoj iracionalnosti obične ljudr gledaju samo kao statistčke veličine.Nemam pojma kako jedna država može drugu,koja je nuklearna veličina,uopće ugrožavati.Koliko sam do sada popratio ovu krizu,ludi diktator je razgovor zamijenio silom,ratom,brojnim mrtvima

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Liska Manjina said:

 

@Devil In My Pants Zar ti ono ne reče da Putin nema muda da napadne? Koliko sam se ja zajebao sa pričom da neće da napadne, toliko si se i ti zajebao sa pričom da nema muda da napadne. Ljudski je priznati grešku!

 

@Kronostime Moj dobri Gazda, većina prisutnih nije ni videla rat. Na sreću nisam imao dovoljno godina da učestvujem (za malo me je omašilo) ali ga se dobro sećam. Svu ekipu iz kategorije "moralna podrška" treba poslati na front. 

Mislio sam da nema muda, nadam se da ovaj rat nece nadziveti Putko..

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mmajstor said:

 

Sve je to politika, izgovori za ratove i razaranja su nebitni... u praksi jaci jebe slabijeg i to je jedini zakon.

 

Sad mi treba da poverujemo da ne bi bilo intervencije na Ukrajinu da nije bilo 'pokolja' u Donbasu, ili na YU da nije bilo Racka?

Da je neokolonijalizam zapada bio human ne bi doveli svet u ovakvo stanje raspada u koje su doveli. Ne zna se sta je veci problem - dal ekologija, dal ekonomija, dal resursi, dal slobode, korupcija ili sveopste moralno posrnuce... 

 

Ovo sto pises mi prosto govori da nema potrebe raspravljati o ovim temama sa tobom. Apsolutno nista sto pises nije tacno, paralele koje vuces su spajanja dupeta sa glavama, a u krajnjoj liniji, i da je apsolutno sve tacno sto pises, buduci dogadjaj ne utice na objasnjenje proslog, to je tako iscasena logika, pod uslovom da nemas dokaz da vreme tece dvosmerno, za sta sam jako zainteresovan, posto bih to mogao da iskoristim da odem u plm iz ovog divnog vremena.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vuciceva glasila su u rascepu i jedva cekaju sta ce Veliki vodja da kaze pa da se i oni znaju postaviti.

Kurir, Informer, Telegraf izvestavaju jutros maltene kao N1, samo prenose agencijske vesti uz sporadicno odusevljenje specijalnim ruskim oruzjem nekim, supernesto sto moze a niko vise to nema.

Informer koji se kune u Putina, tanko skroz naslovi, ja sam ocekivao euforiju level milon.

  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pa naravno da nisam osetio rat da sam se ja borio, a opet pises gluposti kao i na svakoj temi. Cuj da li ce ih lako zaustaviti,pa nece biti lako,nece biti lako ni Rusima da osvoje Ukrajnu.

 

Samo da ti znas o ratnim strategijama i sta ce biti. Ti si kao neki vojni strateg pa mislis da ce cutati svi Putinu..Licno eto politicki kao neko ko nije nikad ratovao bih im pokazao zube pa da ih vidimo kako ce protiv celog sveta :))

Svako ko nije osetio rat, srlja u rat. Svako ko je osetio kaje se i jebe majku sto su bili ludi i srljali u rat. Pitaj malo ove veterane (iz ostalih republika ex-yu) sad kad niko ne vodi racuna o njima. 

Edited by Tomiprunet
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tomiprunet said:

I ja sam siguran 🙃

 

Pa nisu se radovali, medju prvima su osudili, @Referent je okacio gore.

Mi treba jasno da izrazimo svoj stav i osudimo ovu agresiju, ne ulazeci u razloge (i to da li ih uopste ima), svaki napad ovakve vrste je akt krsenja medjunarodnog prava, a nama je valjda do tog prava stalo.

 

Ili mozemo da se sakrijemo pod kamenom, "pravimo mrtvi" i nadamo se da ce brzo proci. Pa da na kraju od obe strane dobijemo po usima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako će naš bezmudi predsednik, koji bi rado da i dalje sedi na dve stolice, reagovati, ne znam, mada mislim da će blago osuditi a nikakve sankcije neće zavesti. Pizdinski, kao i uvek.

 

Za sebe znam da od danas nema više sipanja goriva na Lukoilu i NISu/Gazpromu, iako su mi baš njihove pumpe najbliže. Rado ću malo dalje ići do Grka, Austrijanaca ili Mađara, for that matter bilo koga sem Rusa, i njima ostaviti svoje pare. Kad bi to svako pristojan u ovoj zemlji uradio, iako nas nema mnogo, ipak bi za ruske naftne kompanije bilo osetno. Trošim svega do 200 Eura mesečno goriva, nije to nešto mnogo na nivou pojedinca, ali kad bi nas par desetina hiljada tako postupilo, makar bi pokazali da nismo baš svi ovde rusofili.

 

Pozivam sve da, ako smatraju da ova ruska svinjarija nije u redu (blago rečeno), to i pokažu makar na taj način. A u aprilu nema šanse da ću bilo kojoj stranci, koja ovu invaziju jasno ne osudi, dati glas. Ako opozicija nema muda da po ovom pitanju zauzme jasan stav, onda smo putlerovog sabrata avav-a i nadalje zaslužili.

Edited by Akiro
  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

...ova situacija trebala bi biti pouka za sve nas.Trebamo se kloniti velikih vođa,koji se brinu za sve,koji sve znaju,bez kojih se ne može u državi ništa desiti,kojima se u svakom trenutku zahvaljivati ,ili,čekati što će oni reći.Ne treba "ubijati"opoziciju,pogotovo neku konstruktivnu.Zapravo hoću reći,glasam za parlamentarnu demokraciju,neka cvijeta tisuću cvijetića,neka se odluke teško donose,pa makar i sa vemenskim odmakom

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Akiro said:

Kako će naš bezmudi predsednik, koji bi rado da i dalje sedi na dve stolice, reagovati, ne znam, mada mislim da će blago osuditi a nikakve sankcije neće zavesti. Pizdinski, kao i uvek.

 

Za sebe znam da od danas nema više sipanja goriva na Lukoilu i NISu/Gazpromu, iako su mi baš njihove pumpe najbliže. Rado ću malo dalje ići do Grka, Austrijanaca ili Mađara, for that matter bilo koga sem Rusa, i njima ostaviti svoje pare. Kad bi to svako pristojan u ovoj zemlji uradio, iako nas nema mnogo, ipak bi za ruske naftne komanije bilo osetno. Trošim svega do 200 Eura mesečno goriva, nije to nešto mnogo nanivou pojedinca, ali kad bi nas par desetina hiljada tako postupilo, makar bi pokazali da nismo baš svi ovde rusofili.

 

Pozivam sve da, ako smatraju da ova ruska svinjarija nije u redu (blago rečeno), to i pokažu makar na taj način. A u aprilu nema šanse da ću bilo kojoj stranci, koja ovu invaziju jasno ne osudi, dati glas. Ako opozicija nema muda da po ovom pitanju zauzme jasan stav, onda smo putlerovog sabrata avav-a i nadalje zaslužili.

 

Kako mi je rekao jedan kolega sa faxa pre 2 godine koji radi u NIS-u, svi trgovci naftnim derivatima u SRB moraju minimum 30% zaliha da kupe od NIS-a, tj Gazproma, tako da nema bezanje, svi smo u govna. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Uh ovo nije Rusofilija, ovo je Putinofilija,nema ovo veze sa Ruskim narodom. Slomice zube Putin na Ukrajni...dace oni otpor,nadam se dace dobiti i kvalitetno oruzje!! Ovde se no bori protiv Rusije vec protiv Putina..

Pa mislim da se pod rusofilijom ovde uglavnom i podrazumeva sovjetofilija, staljinofilija, putinofilija, ... Kako smo u proseku nekulturni i nepismeni, sumnjam da je rusofilija ovde izražena ljubavlju prema ruskom baletu, muzici ili književnosti.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, McLeod said:

Ovo sto pises mi prosto govori da nema potrebe raspravljati o ovim temama sa tobom. Apsolutno nista sto pises nije tacno... 

 

A da je 'tacno' onda bi raspravljao?

 

Valjda rasprava ide oko onoga oko cega se ne slazemo, a ne oko cega se slazemo? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Akiro said:

Pa mislim da se pod rusofilijom ovde uglavnom i podrazumeva sovjetofilija, staljinofilija, putinofilija, ... Kako smo u proseku nekulturni i nepismeni, sumnjam da je rusofilija ovde izražena ljubavlju prema ruskom baletu, muzici ili književnosti.

Pod sovjetofilijom podrazumevamo obožavanje Staljina, manjim delom Brežnjava. Gorbačova nikako, on je izdajnik. I svakako ne glorifikacija sovjetske nauke, umetnosti, književnosti, baleta, muzike...
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Al najjači su mi komentari kako su SAD i EU krivi na nek način. Ukrajina će ispaštati zbog njih, bla, bla...  dok Rusija vrši klasičnu invaziju na drugu zemlju 

 

Pošto se možda moji neki prethodni postovi mogu pogrešno protumačiti na ovaj način, osećam potrebu da razjasnim.

 

Kremlj nosi stopostotnu krivicu za ovo što se dešava - kao što si rekao u pitanju je klasična invazija druge suverene države u Evropi u 21. veku. Ovo je samo po sebi izuzetno poražavajuće i izaziva nekakvu mučninu pri samoj pomisli da se tako nešto dešava, čak i ne toliko daleko od nas.

 

Ono sa čime ja imam problem je što su USA i Evropa dozvolile da ovaj kremaljski mentalni bolesnik sa napoleonskim kompleksom radi šta hoće u srcu Evrope. EU (pre svega Nemačka) je dozvolila da i dalje energetski zavisi od Rusije. I šta su onda očekivali, da kada ovom degeneriku daš i pogaču i nož, da on to neće iskoristiti? Britanci su uzimali šakom i kapom ruske pare, Boris Johnson je pio šampanjac, jeo kavijar i jebavao se po zabavama ruskih oligarha, sve to dok se Ukrajincima pričaju bajke.

 

Koliko i šta su mogle USA da urade ne znam, ali znam da kenjanje Bajdena i Blinkena kako će oni odlučno da se suprotstave Rusiji za razliku od Trampa očigledno nema nikakvo utemljenje.

 

Bottom line, veliki poraz Zapadnog sveta.

Edited by djole
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...