Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Gledam nesto berze po svijetu, americke i evropske u minusu, azijske u plusu.  https://www.marketwatch.com/investing/index/djia

Benzin ide gore, cijene hrane idu gore, plin ide gore, sve poskupljuje i jos ce da poskupi.

Vidim da postoje tvrdnje kao to je samo benzinska pumpa, ali sve cijene pocinju bas od te pumpe, bez energije tesko moze nesto da se radi.

Ne vidim da ce avioni moci da lete na baterije u skoroj buducnosti, kao ni automobili na duge relacije, nafta i gas ce jos dugo da budu osnovni energenti.

Tako da kada se uporedi steta od sankcija i trenutne cijene nafte i gasa, te efekte cemo tek da vidimo u buducnosti.

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Ima to neki backdoor softver garantovano.

Imaju i nekih 37 MiG29, što je značajno više od naših 14 MiG29 koji uspešno, iako u znatno manjem broju, služe kao sredstvo odvraćanja predatoru NATO paktu 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

Gledam nesto berze po svijetu, americke i evropske u minusu, azijske u plusu.  https://www.marketwatch.com/investing/index/djia

Benzin ide gore, cijene hrane idu gore, plin ide gore, sve poskupljuje i jos ce da poskupi.

Vidim da postoje tvrdnje kao to je samo benzinska pumpa, ali sve cijene pocinju bas od te pumpe, bez energije tesko moze nesto da se radi.

Ne vidim da ce avioni moci da lete na baterije u skoroj buducnosti, kao ni automobili na duge relacije, nafta i gas ce jos dugo da budu osnovni energenti.

Tako da kada se uporedi steta od sankcija i trenutne cijene nafte i gasa, te efekte cemo tek da vidimo u buducnosti.

Bez brige. Amerikanci su napravili breakthrough u vezi fuzionog reaktora.

Uskoro ce sve pokretati fuziona energija!

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Mislim da Amerima i Rusima odgovora da razrovare Evropu sto i rae godinama. Ukrajna je tu samo zrtveno jagnje. Ako ima pameti sto rece jedan forumas,mislim Hamlet, da se napravi vojskaEvrope i da sto pre krenu u Urajnu i naprave tampon zonu...inace ide rat velikih razmera..niko nije siguran ako Rusija razjebe Ukrajnu..

Nece stati do Lisabona!

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, brusli said:

Cak je i osvedoceni mrzitelj Rusije i Amricki jastreb, Zbignjev Bžežinski, rekao da Ukrajina ne sme biti primljena u Nato:

 

https://www.slobodnaevropa.org/a/26883241.html

Nego da se nasilniku daju patike? Pa to će ga samo ohrabriti da i dalje ludi. 

 

Nego, gde vam je sad da pustate vise puta Wag the dog? Jahac medveda usrao motku u zemlji, i zato izaziva ratove, to je sve.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, brusli said:

Cak je i osvedoceni mrzitelj Rusije i Amricki jastreb, Zbignjev Bžežinski, rekao da Ukrajina ne sme biti primljena u Nato:

 

https://www.slobodnaevropa.org/a/26883241.html

 

Zaboravio si neke „sitnice”:

1) Bžežinski je malo... mrtav, i to već pet godina.

2) Izjava se odnosi na situaciju od pre sedam godina.

3) Čak i u tom članku piše i ovo: „Moramo da budemo u stanju da isporučimo defanzivno oružje Ukrajini, zato što ako im takvo oružje ne pošaljemo, sve što će (predsednik Rusije Vladimir) Putin morati da uradi da trijumfuje, jeste da izazove dalju eskalaciju sukoba", kazao je Zbignjev Bžežinski. Koliko razumem, ovde je čak i predvideo eskalaciju sukoba.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Cyber said:

Ovo je mudri diplomatski šamar KGB-revizionisti i polusvetu koji se loži na tu barabu.

 

 

 

 

A mozda su bas zbog tog konformistickog stava vekovima bili kolonija i cekali da im slobodu daju ti isti koji su ih pokorili?

 

Sa druge strane, ako ja mogu, zasto ti ne mozes je preglup argument. To je kao da dva coveka sede u ledenoj vodi i dok je jedan na to navikao i uopste mu ne smeta, a drugi je prvi put usao u ledenu vodu, nista mu ne pomaze pitanje prvog: "Kako se ti smrzavas? Pogledaj mene, meni je super. Uzivaj i ti"

 

EDIT: Nisam ni na cijoj "strani" u ovom sukobu, voleo bih da sve prodje bez pravog rata, samo mislim da bi svi trebalo da imaju pravo na "samoopredeljenje". 

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Jurgen said:

 

A mozda su bas zbog tog konformistickog stava vekovima bili kolonija i cekali da im slobodu daju ti isti koji su ih pokorili?

 

Sa druge strane, ako ja mogu, zasto ti ne mozes je preglup argument. To je kao da dva coveka sede u ledenoj vodi i dok je jedan na to navikao i uopste mu ne smeta, a drugi je prvi put usao u ledenu vodu, nista mu ne pomaze pitanje prvog: "Kako se ti smrzavas? Pogledaj mene, meni je super. Uzivaj i ti"

 

Ako misliš na britanski kolonijalni period, Kenija kao celina nije sastavila ni ceo vek, a formalno je bila britanska kolonija od 1920. do šezdeset i neke. Čakl i ako uzmemo to što je deo Kenije priznat kao britanska sfera interesa negde krajem 19. veka, odmah posle II svetskog rata su 7-8 godina imali Mau Mau ustanak protiv Britanaca. Ne bih ni spominjao da su Masai nešto osvajali za to vreme i potiskivali druge kenijske narode. Znaju ti Kenijci posao, ne brini se ti za njih.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mmajstor said:

Zato je moja i pretpostavka da je i ovaj sukob u svetlu necega drugog a sto ima veze sa ekonomijom... ne znam samo ko koga. 

 

Ja bas nesto nisam u toku sa detaljima oko Ukrajine, ali citam kako Rusija nikada nije ucenjivala sa gasom, a sada se Evropa malo toga pribojava, pogotovo Nemacka. Na to sledi komentar kako su Ameri ponudili gas da se od njih uvozi u Evropu, pa se nesto mislim eto ko ce imati koristi a ko stete od svega ovog. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Price o gasu iz USA su za malu decu. Nema ni izdaleka dovoljno kapaciteta ni brodova ni prijemnih luka. Takodje, cena ce otici nebu pod oblake, sto ce podici cene svega, pored vec postojece inflacije zbog "kvantitavnog izovanja".

 

Od ovoga najvise koristi ima USA, jer im je kod kuce sranje u ekonomiji, odstampase trilione i sad se cude inflaciji, i ovo je veoma zgodno da zabavi raju dok joj standard pada.

Takodje, nije zgoreg izazvati koji konflikt po svetu, da se uposli vojna industrija, ionako nema nekih ratova trenutno.

 

Najvise gubi Ukrajina, pitanje je kada ce i da li ce se uopste ikada oproraviti od ove avanture.

EU i Rusija takodje gube zbog ovog sukoba, dok ujka Sem zadovoljno trlja ruke.

Ali dok je EU imala izbora, Rusija nije, jednostavno je predjena njena crvena linija, koja je poznata vec 20 godina, i nije se promenila u poslednjih 7 godina od kada je Bzezinski izjavio cuvenu recenicu.

 

Nato licimuri nikako da pozovu drugove Kineze da otvore baze na Kubi, da bi uspostavili ravnotezu u svetu...

 

Edited by brusli
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad spominjete Keniju, imam komsinicu iz Kenije, koj ima frizeraj u kuci i kod nje se sisam, zena kaze, klasicna korupcija tamo vlada, nisam cuo da je rekla bilo sta pozitivno, ali sam bas u tom frizeraju upoznao neke ljude iz Sirije, koji su drvlje i kamenje na, pogodite koga :whistling:

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, brusli said:

Nato licimuri nikako da pozovu drugove Kineze da otvore baze na Kubi, da bi uspostavili ravnotezu u svetu...

 

Ravnoteza na svetu ce biti uspostavljena tek kad budu unisteni svi neprijatelji slobode i ljubitelji kolektivnih identita i autoritarnih sistema, i ako tada na svetu ostanu dva naša i jedan njihov, mi smo pobedili.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Ja bas nesto nisam u toku sa detaljima oko Ukrajine, ali citam kako Rusija nikada nije ucenjivala sa gasom, a sada se Evropa malo toga pribojava, pogotovo Nemacka. Na to sledi komentar kako su Ameri ponudili gas da se od njih uvozi u Evropu, pa se nesto mislim eto ko ce imati koristi a ko stete od svega ovog. 

 

Sinoć sam gledao malo gostovanja raznih eksperata, bivših i sadašnjih vojnih lica, analitičara i ostalih na CNNu, FOXu i još par medija. Da, ta priča o gasu se često pokreće u stilu naši evropski saveznici moraju da se priključe sankcijama, da se odreknu ruskog gasa. Onda se voditelji zabrinuto pitaju, pa kako će oni to, evo na primer nemačka privreda zavisi od ruskog gasa? Pa ništa, mi smo tu da im pomognemo xexexe, moramo da utrostručimo naše napore u vezi proivodnje i distribucije i tako to.

 

To je sigurno jedan od aspekata cele priče, mada meni to, na duže staze, izgleda kao pucanj u sopstvene noge od strane Evrope. O mogućem guranju Putina u čvrsti zagrljaj brata Sija da ne pričamo, to je nightmare za Amerikance i bukvalno hodaju po oštrici noža sa ovom strategijom. Tu je onda i Iran koji može da profitira sa svojim gasom...haos u najavi ako se ovako nastavi. U ovom trenutku možemo da follow the money i vidimo ko trenutno ima korist, ali na duže staze mislim da niko i ne zna 100 posto, što me malo plaši...lako mogu stvari da se otrgnu kontroli.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, implant said:

 

Sinoć sam gledao malo gostovanja raznih eksperata, bivših i sadašnjih vojnih lica, analitičara i ostalih na CNNu, FOXu i još par medija. Da, ta priča o gasu se često pokreće u stilu naši evropski saveznici moraju da se priključe sankcijama, da se odreknu ruskog gasa. Onda se voditelji zabrinuto pitaju, pa kako će oni to, evo na primer nemačka privreda zavisi od ruskog gasa? Pa ništa, mi smo tu da im pomognemo xexexe, moramo da utrostručimo naše napore u vezi proivodnje i distribucije i tako to.

 

To je sigurno jedan od aspekata cele priče, mada meni to, na duže staze, izgleda kao pucanj u sopstvene noge od strane Evrope - o mogućem guranju Putina u čvrsti zagrljaj brata Sija da ne pričamo. Tu je onda i Iran koji može da profitira sa svojim gasom...haos u najavi ako se ovako nastavi.

 

Ma besmisao evropske politike. Zar je moguce da jedna Francuska ili Njemacka, prate jednog Borisa Dzonsona, koji ih je 'ladno napustio i sada jos povlaci vodu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Amigo said:

Kad spominjete Keniju, imam komsinicu iz Kenije, koj ima frizeraj u kuci i kod nje se sisam, zena kaze, klasicna korupcija tamo vlada, nisam cuo da je rekla bilo sta pozitivno, ali sam bas u tom frizeraju upoznao neke ljude iz Sirije, koji su drvlje i kamenje na, pogodite koga :whistling:

 

Naravno, ne placas kesom i ona ti uredno izdaje potvrdu ?

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...