Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Zvanicno iz Kremlja svi zivi su preneli tu vest. Ima cak i na Blicu mislim.

 

Iskander je danas srusen. Izvori nisu neprovereni+ je pogodjen juce mislim brod kod Mariupolja i ubijena dva clana posade, danas cetiri tenka itd u samom gradu..Nestosu AZOV-ci veseli ne znam,imas njihov Telegram i Twiter nalog.

 

Samo sto ni tj ruski broj je smanjen, to verovatno sto je doslo do njih. Da ti malo popravim dan,danas su zarobili 70akUA vojnika.

 

Koliko sam ja ispratio, info je iz novina navodno bliskih Kremlju. Zvanicno su saopstili da im je sajt bio hakovan i da su tu laznu vest obrisali.

Mislim, ako cemo vec o tome sta je zvanicno ili ne. Niko od zvanicnika to nije potvrdio, cak su demantovali.

 

Ali ako je i Blic preneo, e onda sorry, mora da je 100% tacno.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Devil In My Pants said:

Zvanicno iz Kremlja svi zivi su preneli tu vest. Ima cak i na Blicu mislim.

 

Iskander je danas srusen. Izvori nisu neprovereni+ je pogodjen juce mislim brod kod Mariupolja i ubijena dva clana posade, danas cetiri tenka itd u samom gradu..Nestosu AZOV-ci veseli ne znam,imas njihov Telegram i Twiter nalog.

 

Samo sto ni tj ruski broj je smanjen, to verovatno sto je doslo do njih. Da ti malo popravim dan,danas su zarobili 70akUA vojnika.

Jadno, čak i za tvoj nivo. Konstantno si u navijačkom modu, grow up!

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Oko Kijeva je vrlo živo poslednjih sati, ukrajinska vojska je oslobodila Makariv na zapadu i jedno selo na sjeveru - sjeverozapadu Kijeva, između samog grada i Irpina, ali istovremeno gradonačelnik Borispila (glavni kijevski aerodrom, jugoistočno od samog Kijeva) javlja da su noćas vođene borbe u blizini tog mjesta, što je dosta južnije od Brovarija za koji se smatralo da je jedino predgrađe kojem su Rusi prišli sa istočne strane.

 

 

Što se ostatka Ukrajine tiče, djeluje mi da su Rusi poslednjih dana ušli dosta daleko na samom istoku - sjeveroistoku. To je prostor bez većih gradova i nije naročito bitan sam po sebi, ali taj prodor neposredno ugrožava Lisičansk i ukrajinsku odbrambenu liniju dalje prema separatistima, a potencijalno omogućuje i prilaz Harkovu sa istoka, čak i jugoistoka.

 

To selo je Mošun/Moschun. Tačnije to je istočno od Hostomela, Ako je taj most uopšte u životu odatle ide put gde bi ukrajinci mogli izbiti severno od Hostomela.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, nssa said:

 

NATO je 1999 oruzanim snagama prelazio granicu bez dozvole Srbije pa je prema ovoj definiciji izvrsio invaziju (tacka 2). Oruzane snage su i air force ne samo "boots on the ground".

Bombardovanje projektilima bi podpadao pod tacku 1. jer se nije vrsilo sa teritorije Srbije, vec van njenih granica

NATO ne vrsi invaziju nego samo intervenciju - zbog motiva i po definiciji. Samo drzave mogu da izvrse invaziju. 

3 hours ago, Kooineeperk said:

 

Inace, po tom tvom rezonovanju, da je Rusija "samo" gadjala Ukrajinu i podrzavala paravojne formacije koje zele da otcepe regije iz Ukrajine, to ne bi bila invazija?! To bi bila "samo" agresija, "podrska terorizmu", "vojni napad"? To bi bas bila relativizacija.  

 

Ma daj molim te. Itekako bi i to bila invazija. Kao i ovo sada sto Rusija radi. 

 

A sto ne bi magarca zvali konj, pa zivotinja je, ima 4 noge, ima usi, moze da se jase....To ti je ta argumentacija. Invazija znaci sta znaci, nije to moje rezonovanje nego definicija. Reci da je na Kosovu bila invazija je relativizacija, ili pokusaj da se to predstavi kao nesto drugo nego sto jeste.

Znam da je u SR Kosovo 20 godina najveca vojna tragedija, i da se konstantno preuvelicava, ali ... ja kad nekome kazem da je neka drzava izvrsila invaziju, on ima tacno sliku na sta mislim, i to nije finansiranje terorizma, nego odmah vidi vojno iskrcavanje, tenkove...

 

Sad bi se vratila na temu Ukrajine, tamo se zasigurno desila invazija.

  • Like 3
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, attolini said:

 

.

 

A coveka su uhapsili ni za sta?

 

Moja greska, jos na pocetku teme je bilo sasvim jasno da ti pratis svoj narativ, i sve sto izlazi iz njega ma koliko to bilo ocigledno za tebe je "ruska propaganda"...to je tvoj izbor, nemam nista protiv...

 

MO RF ne pratim, ne pratim ni Putina  ni njegove tv kanale, ni njegove novinare, savrseno me zabole za njih...na srecu informacije mogu da se nadju na mnogo mesta, a glavni izvor su ukrajinske drustvene mreze... 

 

Evo snimka MO.. jos pre par dana neki ruski telegram kanali su preko svojih OSINT i GEOINT dosli do tacne lokacije odakle desjtvuju reaktivni sistemi ...

 

 

.

 


Kao neka igrica majku mu

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Angelia said:

Sad bi se vratila na temu Ukrajine, tamo se zasigurno desila invazija.

Da se vratimo na temu Ukrajine - da, tamo se zaista desava invazija. (nazalost, nije se jos zavrsila)

 

Ali da su kojim slucajem recimo Rusija, Belorusija, Kina, Severna Koreja napravile vojnu alijansu tipa NEEATO (North-East-Europe-Asian Treaty Organization), i da su pod tom zastavom, ruske snage vrsile iste ove akcije, to ne bi bila invazija, to bi bila intervencija. Po definiciji. Jer samo drzave mogu da vrse invaziju. Ne i tamo neke organizacije drzava. 

 

Sad ce Putinoljubi, da jave tamo coveku resenje kako da izbegne Hag, dok mu nije kasno. 

 

Sta sve forum trpi... 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Angelia said:

NATO ne vrsi invaziju nego samo intervenciju - zbog motiva i po definiciji. Samo drzave mogu da izvrse invaziju. 

 

 

 

Ovo je stvarno za rubriku verovali ili ne😄  

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2022 at 10:57 PM, Brian Setzer said:

Ja biH samo da otkucam da mi je uvek interesantno da pročitam stavove i upise forumašica i forumaša koji žive na Zapadu (kao i onih koji ne žive u Srbiji), fala im i neka kuckaju što više, da nekako i mi ovde osetimo... "zapadno javno mnjenje".

Čekaj, zar ti nikad nije palo na pamet da su oni upravo zbog toga i otišli odatle, što su imali isto takvo mišljenje kakvo imaju i sad još kad su prvi put ovi nacoši izašli iz rupa i počeli tu da ruše i zagađuju sve tim njihovim fekalijama, i da su upravo zbog toga i otišli?

 

Eno je na primer jedna kurva, na jednom od ovih patrijotskih sajtova, posle 35 godina još uvek šutira istog mrtvog konja (kao ovi neki na ovoj temi) , istim rečima, kao neki od njegovih prethodnika, izvesni Branko Kostić, samo ovaj sad koristi eufemizme, kao neka kurva. 

 

Kaže "ako se Srbija opredeli za istok uz to dolazi manji životni standard..." Kakvo odvratno kurvanjstvo. Umesto da kao čovek kaže ono što ta izjava u stvari znači - "ješćemo i korijenje" (izjava tog Branka Kostića iz 1989, 1990 tako nešto)

 

E zbog toga su normalni ljudi otišli, što se u startu nisu slagali sa ovakvima, koji od tada ne prestaju, evo i ovde u vezi ovog putlerovog rata. Svaka tema na svetu je tema o njima. Neverovatna patologija.  Pa se još tvrdi da tu isto kao ovi bolesnici sa tih sajtova misli 99% građana. Čak ni ja nikada nisam išao toliko u ekstrem, zadržavao sam se na 94%, na osnovu rezultata izbora iz 1990 kad je jedina nenacionalistička opcija imala 6% glasova. Ali dobro.

 

Kad je već dotle došla tema, evo to ide ovako. 99% = '99. Sve je u redu. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Čekaj, zar ti nikad nije palo na pamet da su oni upravo zbog toga i otišli odatle, što su imali isto takvo mišljenje kakvo imaju

 

Ma kakvo misljenje, ja sam otisao jer nisam imao izbora, ostao bez para i krova nad glavom. Dosta ih je takvih otislo, a mnogo ih je otislo striktno zbog para, da imaju vecu platu.Ti zbog misljenja sto su otisli su manjina. Eto ti imas misljenje pa nisi otisao. Imam ja rodicu koja je slicna tebi, pa isto nije otisla. 

Sve je to individualno, svako ima neke svoje razloge koji mogu biti bilo sta.

U principu bi bilo dobro da svako provede makar godinu dana u EU ili Americi, pa da vidi sta je dobro, a sta nije i da to u Srbiji implementira.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

Eno je na primer jedna kurva, na jednom od ovih patrijotskih sajtova, posle 35 godina još uvek šutira istog mrtvog konja (kao ovi neki na ovoj temi) , istim rečima, kao neki od njegovih prethodnika, izvesni Branko Kostić, samo ovaj sad koristi eufemizme, kao neka kurva. 

 

Kaže "ako se Srbija opredeli za istok uz to dolazi manji životni standard..." Kakvo odvratno kurvanjstvo. Umesto da kao čovek kaže ono što ta izjava u stvari znači - "ješćemo i korijenje" (izjava tog Branka Kostića iz 1989, 1990 tako nešto)

 

 

Vesela sumanuta ekipa sa sajta "Novi Standard". Ovaj sajt vredi pratiti u paru sa "Vecernjim novostima", za dnevnu dozu bizarnog.

 

https://standard.rs/2022/03/21/srbi-na-istorijskoj-raskrsnici-jesmo-li-istok-ili-zapad/

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

Te stvari o kojima pricas se nepotrebno guraju u prvi plan, pogotovo imajuci u vidu koliko su sporadicne i koliko ih je zapravo posle, verujem, nepromisljenog i postupka u afektu, povuceno. Sto nece ispratiti mediji. Kao sto nece ispratiti mediji na primer projekat studenata u Italiji koji su oslikali zgradu fakulteta muralom Dostojevskog. Na primer. Ti negativni primeri ce jace odjeknuti i dolaze iskljucivo od privatnih lica i organizacija. Ono zbog cega repliciram je ovo -

 

 

Vrlo gadna zamena teza, koja me nagoni da pitam autorku - cero, jeri si se ti vakcinisala? Cisto da mi neke stvari budu jos jasnije.

 

 

Da, jeste teorija zavere.

 

Opet ono uzroci posledice, tacne premise koje vode do zakljucka. Moj zakljucak je da sva ova briga za zapadne vrednosti koje je autorka, a i mnogi drugi, pozurila da proglasi mrtvim, onako ushiceno sto konacno ima neki argument za tu tezu koju verovatno pokusava da objasni okolini vec godinama, mnogo vise govore o njoj i ovom isforsiranom narativu, nego sto predstavljaju vrednu analizu situacije.

 

Ne slazem se da je sporadicno. Radim sa ekipama koje su uglavnom vezane za istocnu evropu. Ukrajinaca nije bilo ali sam imao projekat gde je od nas 10ak bilo dvoje Rusa. Juce su Poljaci javno na standupu trazili da se Rusi izbace sa projekta. Mislim mozes da zatvaras oci koliko hoces ali se ovo spustilo na nivo obicnih ljudi...

 

Mi smo iz jednog sveta gde je politicka korektnost dignuta na nivo religije otisli u to da je selektivan govor mrznje ipak dozvoljen na svim drustvenim mrezama. 

 

Ovo dalje sto pises je opet jedna generalizacija kojoj su ljudi postali jako skloni u zadnjih dve godine: moramo da podelimo sve ljude na normalne - koji misle kao ja i sve ostale koji su budale. Da, navezbala se poslusnost: beskonacna zakljucavanja, policijski casovi i Australijski pristup koji sam siguran da ce se u nekom trenutku izucavati kao primer nasilja drzave prema pojedincu. Dokazali smo samo da smo mnogo blizi ovcama nego majmunima.  

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dok god ginu ukrajinski civili, onda moraju i ruski civili biti ignorisni. Da bi shvatili da nisu na dobroj strani. Jednostavno Ruse treba izbaciti iz evropskog sistema vrednosti, politike,ekonomije itd..pa cak i Engleze jer seoni ne osecaju kao deo evropske porodice.

 

Evropa mora biti ujedinjena i bez granica i sa sopstvenom vojskom. Da vise ne bude ratova izmedju evropskih zemalja. Komeje do rata u Evropi nek se preseli tamo gde ga ima.

 

Jeste hakovan im nalog, a novinar se okliznuo na bananu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Dok god ginu ukrajinski civili, onda moraju i ruski civili biti ignorisni. Da bi shvatili da nisu na dobroj strani. Jednostavno Ruse treba izbaciti iz evropskog sistema vrednosti, politike,ekonomije itd..pa cak i Engleze jer seoni ne osecaju kao deo evropske porodice.

 

Evropa mora biti ujedinjena i bez granica i sa sopstvenom vojskom. Da vise ne bude ratova izmedju evropskih zemalja. Komeje do rata u Evropi nek se preseli tamo gde ga ima.

 

Jeste hakovan im nalog, a novinar se okliznuo na bananu.

Ako se zapadne vrednosti svedu na ovo, a pre toga vec imamo na istom zapadu tretiranje muslimana i ostalih nehriscana i hriscana pogresne orijentacije - cemu onda stremiti?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Mislio sam na to sto Kosmosmolci kazu da su hakovani, da li i to verujemo jer je izaslo u Blicu.

Elem, stonokazu neki nasi drugari sa sipke:

Blic laze ljude.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kronostime said:

Ako se zapadne vrednosti svedu na ovo, a pre toga vec imamo na istom zapadu tretiranje muslimana i ostalih nehriscana i hriscana pogresne orijentacije - cemu onda stremiti?

Skroz netacno. Tretiranje muslimana je najbolje u Evropi i ostaih nehriscana. Sto se tice Rusije, oni su sami odlucili ratom,i prosto moraju biti odseceni dok im ne dodje iz dupeta u glavu,kao sto smo bili i mi devedesetih,mada nama ni sad nije doslo nazalost.

 

Stremiti ka ujedinjenju Evropei sposbnosti biti vn ruske,kineske i americke sise.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Devil In My Pants said:

Skroz netacno. Tretiranje muslimana je najbolje u Evropi i ostaih nehriscana. Sto se tice Rusije, oni su sami odlucili ratom,i prosto moraju biti odseceni dok im ne dodje iz dupeta u glavu,kao sto smo bili i mi devedesetih,mada nama ni sad nije doslo nazalost.

 

Stremiti ka ujedinjenju Evropei sposbnosti biti vn ruske,kineske i americke sise.

Jeste, pogotovo dobro tretiraju izbeglice iz zemalja Bliskog Istoka i Severne Afrike koji, gle, beze od rata.

:default_coffee:

Edited by Kronostime
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...