Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Quote

Russian forces will strike objects of the Security Service of Ukraine (SBU) and the 72nd Center for Information and Psychological Operations (PSO) in Kiev, Russian Defense Ministry warned Tuesday.

"In order to thwart informational attacks against Russia, [Russian forces] will strike technological objects of the SBU and the 72nd Main PSO Center in Kiev. We urge Ukrainian citizens involved by Ukrainian nationalists in provocations against Russia, as well as Kiev residents living near relay stations, to leave their homes," the Ministry said.

https://tass.com/defense/1414199

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Amigo said:

U ovom trenutku jedino ispravno rjesenje, pogotovu za Ukrajince je da se prekinu sva ratna dejstva, da cuvaju svoje ljude i materijalna bogatstva.

Takoreći što da žena rizikuje da je silovatelj prebije na smrt kad može da sarađuje sa njim.

  • Like 11
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Cenzura nikada nije i ne moze da donese nista dobro.
Postojanje samo jedne strane, jednog misljenja, jedne istine i apsolutna kontrola iste i "brutalan napad" na svakoga ko dugacije misli...zar to nije bilo u nacistickoj Nemackoj? Zar to nije odlika svakog diktatora protiv kojeg se zapad borio i "oslobodio" xy zemalja od takvih? Zar to nije ono sto mnogima smeta u Srbiji?
 
Fascinantno je kako ljudi lako primenjuju dvostruke arsine, svesno ili nesvesvo, zaslepljeni nekom emocijom ili ubedjenjem u datom trenutku, spremni na pobunu i borbu protiv necega sto i sami primenjuju prema necemu/nekome drugom...
Zna se ko ima pravo da ubrza snimak nekoliko puta i sve izgleda drugačije....[emoji848]
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

200w.gif?cid=82a1493b4cmz5l8atx97kj0jy81

 

Ma ovo je neka soft verzija, nemaju ni zastavu kako treba...

 

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Puna podrka banovanju RT, Sputnika i ostalih bolesnih propagandnih govana. 

 

Eto sreče da se banuju svi propagandni kanali.

 

Al šta če mi onda televizor...

 

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Nije jednako kad jedna propaganda prica kako Ukrajinci sami sebe gadjaju, kako se u Ukrajini vrsi genocid nad ruskim stanovnistvom, kako su Ukrjainci izmisljena drzava i nacija sa velikim sklonostima prema nacizmu i ono sto recimo Fox i CNN rade. U teoriji i jedno i drugo bez svake sumnje jeste propaganda ali ova prva je mnogo mnogo opasnija i morbidnija. Kad vidimo zapadne medije da pocnu sa propagandom o Rusima kao genetskom otpadu i barbarima sa strogo koljackim sposobnostima onda se mogu propagande izjednacavati. Dok do toga ne dodje, izjednacavanje ove dvije propagande je klasicna relativizacija.

 

Zaboravljaš jednu bitnu razliku. Jedni su u ratu, drugi nisu.

 

CNN trenutno nema potrebe za opasnim i morbidnim lažima kao RT. A svojevremeno je sigurno pravdao razne upade američke vojske raznoraznim izmišljenim razlozima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, L' Imperatore said:

CNN trenutno nema potrebe za opasnim i morbidnim lažima kao RT. A svojevremeno je sigurno pravdao razne upade američke vojske raznoraznim izmišljenim razlozima.

 

Moze se naci na netu snimci americkih medija tokom invazije na Irak 2003 gde su spikeri i voditelji bas onako u navijackoj atmosferi neki od njih su bili skoro ko Pinkijev cale:

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

EU mora dati ultimatum Rusiji da prestanu i povuku se izvan granica ili ce im objaviti rat. Ovo sto rade Rusi je zalosno tacnije Putin. Prso je i sad ide tepih..

Još da izabereš muziku za taj film.  

Neće tu niko da položi oružje. Što se tiče Putina, polaganje oružja bi značilo povlačenje, njegov kraj, vrv i optuženička klupa na nekom tribunalu i pitanje sebi što je uopšte jeo g**na sa ovom avanturom, napadom. Znači ići će do kraja, pa šta košta. Ako Ukrajina položi oružje - nema Ukrajine.

 

Znači nikakav rat, EU, da može, do sada bi ga neko jači poveo. Samo pritisak da se što pre postigne kompromis. Ovaj je lud, ići će do kraja, on je ovo planirao 15 godina.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

Takoreći što da žena rizikuje da je silovatelj prebije na smrt kad može da sarađuje sa njim.

 

To nije adekvatno poredjenje, ja sve to govorim iz licnog iskustva. Znam kakvi su ljudi i kako se lako pale na rat zapaljivim govorima, a niko ne razmislja sta ce biti na kraju, a na kraju ce biti samo jos gore i mnogi nece ni docekati taj kraj.

U stvari bice gore jos decenijama, pogledaj sve te zemlje koje su ratovale u poslednjih 30 godina. U njima jos vlada haos i nikakvih naznaka da ce biti bolje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Iskreno ja nekako imam osecaj da se zapad plasi da ne dodje do zescih sukoba i i sukoba sa Rusijom, ali istovremeno nekih djavo ih tera na rat sa Rusima i kao da jedva cekaju da do njega dodje. Finci se napalili, Poljaci se napalili, Svedjani se napalili, Nemci, Francuzi i Amerikanci ne verujem a opet ako dodje do nekih sukoba rado ce uskociti. Kao da sa ovim ratom u Ukrajini ispipavaju puls Rusije i njihove vojske pre svega i pokusavaju da premere koliko je zaista opasna.

 

Naravno to nema nikakave veze sa ovim suludim napadom Rusije na teritoriji citave Ukrajine i napada i borbi koji ce tek nazalost slediti. Nikakvo opravdanje ne mogu da nadjem za Ruse za ovo, a i vecina ljudi realno ne moze i nece.

 

Ali zapad opasno ispipava situacija, nikad vise kao sada.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, L' Imperatore said:

Eto sreče da se banuju svi propagandni kanali.

 

Al šta če mi onda televizor...

 

Da se banuju kad krenu sa nazi tip propagandom. 

 

5 minutes ago, L' Imperatore said:

Zaboravljaš jednu bitnu razliku. Jedni su u ratu, drugi nisu.

 

CNN trenutno nema potrebe za opasnim i morbidnim lažima kao RT. A svojevremeno je sigurno pravdao razne upade američke vojske raznoraznim izmišljenim razlozima.

 

Ja bih doista volio da vidim gdje su to tacno zapadni mediji za bilo kog protivnika ispaljivali gadosti da sam sebe gadja, da svjesno zrtvuje civile, da su lazna drzava i slicno. Pa ruska diplomatija je bukvalno morbidna propaganda. Danas Lavrov prica o nuklearnom oruzju, Putin laze od genocidu nad Rusima, ruska ambasada u BiH neki dan na FB stranici pise da se u Ukrajini nalaze americke laboratorije za genetsko unistavanje ruskog naroda. To je tip propagande kakvu su nacisti radili jbt. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Devil In My Pants said:

EU mora dati ultimatum Rusiji da prestanu i povuku se izvan granica ili ce im objaviti rat. Ovo sto rade Rusi je zalosno tacnije Putin. Prso je i sad ide tepih..

 

 

Eno sve trce, pa onaj Stoltenberg puna usta podrske Ukraniji ali ponavlja to nije NATO rat. U fazonu protiv Putina sam do poslednjeg Ukrajinca.

 

EU i dalje je u fazonu ˝business as usual˝ sto se tice gasa. Ako posle ovoga ne odrese kesu za Ukrajinu totalni su licemeri.

 

I to ne za oruzije vec da izgrade Ukrajinu da bude tako razvijena da Rusi pizde na svoju oligarhiju u kojoj zive, to bi bio najveci samar Putinu. Zamisli razvalis zemlju a ona posle deceniju bogatija od tvoje oligarhije.

 

Edited by MeanMachine
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Da se banuju kad krenu sa nazi tip propagandom. 

 

 

Ja bih doista volio da vidim gdje su to tacno zapadni mediji za bilo kog protivnika ispaljivali gadosti da sam sebe gadja, da svjesno zrtvuje civile, da su lazna drzava i slicno. Pa ruska diplomatija je bukvalno morbidna propaganda. Danas Lavrov prica o nuklearnom oruzju, Putin laze od genocidu nad Rusima, ruska ambasada u BiH neki dan na FB stranici pise da se u Ukrajini nalaze americke laboratorije za genetsko unistavanje ruskog naroda. To je tip propagande kakvu su nacisti radili jbt. 

Pa nije li mega gadost trtljanje o navodnom hemijskom oruzju Sadama i Iraka. Cela akcija je potekla iz te laži.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Amigo said:

Znam kakvi su ljudi i kako se lako pale na rat zapaljivim govorima, a niko ne razmislja sta ce biti na kraju, a na kraju ce biti samo jos gore i mnogi nece ni docekati taj kraj.

Osim što se Ukrajinci ne pale na rat zapaljivim govorima, ljudi brane svoju kuću, i to što rade je jedina normalna stvar, pa i ako je po cijenu života.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, dzoneee said:

Iskreno ja nekako imam osecaj da se zapad plasi da ne dodje do zescih sukoba i i sukoba sa Rusijom, ali istovremeno nekih djavo ih tera na rat sa Rusima i kao da jedva cekaju da do njega dodje. Finci se napalili, Poljaci se napalili, Svedjani se napalili, Nemci, Francuzi i Amerikanci ne verujem a opet ako dodje do nekih sukoba rado ce uskociti. Kao da sa ovim ratom u Ukrajini ispipavaju puls Rusije i njihove vojske pre svega i pokusavaju da premere koliko je zaista opasna.

 

Naravno to nema nikakave veze sa ovim suludim napadom Rusije na teritoriji citave Ukrajine i napada i borbi koji ce tek nazalost slediti. Nikakvo opravdanje ne mogu da nadjem za Ruse za ovo, a i vecina ljudi realno ne moze i nece.

 

Ali zapad opasno ispipava situacija, nikad vise kao sada.

 

Zapad sto se tice lemanja ti je Amerika a Amerika ima daleko veci problem na Pacifiku. Npr Kina moze kad hoce da se iskrca na Tajvan. Ameri su se obavezali da ce da brane Tajvan pa ako bi npr pritegnuli Putina bas jako on bi onda lako mogao da ne bude neutralan ako izbije rat oko Tajvana, Amerika moze protiv jedne manje super sile protiv dve nemoze. A jasno im je ako bi bili porazeni to je kraj petrodolara i samim tim i americke ekonomije. Dakle stvari uopste nisu jednostavne 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MeanMachine said:

Npr Kina moze kad hoce da se iskrca na Tajvan. Ameri su se obavezali da ce da brane Tajvan pa ako bi npr pritegnuli Putina bas jako on bi onda lako mogao da ne bude neutralan ako izbije rat oko Tajvana, Amerika moze protiv jedne manje super sile protiv dve nemoze. A jasno im je ako bi bili porazeni to je kraj petrodolara i samim tim i americke ekonomije. Dakle stvari uopste nisu jednostavne 

 

 Posle neko tvrdi : Lazanski preminuo ...

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Da se banuju kad krenu sa nazi tip propagandom. 

 

 

Ja bih doista volio da vidim gdje su to tacno zapadni mediji za bilo kog protivnika ispaljivali gadosti da sam sebe gadja, da svjesno zrtvuje civile, da su lazna drzava i slicno. Pa ruska diplomatija je bukvalno morbidna propaganda. Danas Lavrov prica o nuklearnom oruzju, Putin laze od genocidu nad Rusima, ruska ambasada u BiH neki dan na FB stranici pise da se u Ukrajini nalaze americke laboratorije za genetsko unistavanje ruskog naroda. To je tip propagande kakvu su nacisti radili jbt. 

 

kakve veze ima dal je naci propaganda il je nešto drugo. Važan je cilj. A cilj svake propagande je prvo da dezinformiše narod, kreira javno mnenje i onda pravi veča sranja, gradeči na tome.

 

Praviš se naivan po nepotrebnom. Pa CNN bi za Sadama reko da je white supremacist, nacista, bilošta, ako bi to bilo zadovoljilo njihovu javnost i donekle opravdalo napad. Ali pošto je ljude bolela ona stvar šta i kako je sa sadamovim režimom, morali su da izmisle nepostoječe kemijsko orožje.

Moja poenta je da uopšte nema veze tema oko koje oni vrte propagandu ako je cilj na kraju istu - bombe po glavama nedužnih ljudi.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Da se banuju kad krenu sa nazi tip propagandom. 

 

 

Ja bih doista volio da vidim gdje su to tacno zapadni mediji za bilo kog protivnika ispaljivali gadosti da sam sebe gadja, da svjesno zrtvuje civile, da su lazna drzava i slicno. Pa ruska diplomatija je bukvalno morbidna propaganda. Danas Lavrov prica o nuklearnom oruzju, Putin laze od genocidu nad Rusima, ruska ambasada u BiH neki dan na FB stranici pise da se u Ukrajini nalaze americke laboratorije za genetsko unistavanje ruskog naroda. To je tip propagande kakvu su nacisti radili jbt. 

 

Bogme sami Ameri potvrdise da imaju labaratorije i to vojne ali nije kako zli Rusi kazu:

https://thebulletin.org/2022/02/us-official-russian-invasion-of-ukraine-risks-release-of-dangerous-pathogens/

 

Sobzirom da su Rusi teski paranoici verovatno su isparanoisali ali bilo je ranije neko curenje od samih americkih strucnjaka da Petagon stvarno pokusava da napravi genetsko biolosko oruzije.

 

 

6 minutes ago, mare80 said:

 

 Posle neko tvrdi : Lazanski preminuo ...

 

mali sam ja za lozanskog, lozanski bi rekao da Kina sama ili Rusija sama moze vezanih ruku da pobedi Ameriku. Ovo sto ja pisem je ono sto sami Ameri pise, da ne zatrpavam temu guglaj sam.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Beonegro said:

Osim što se Ukrajinci ne pale na rat zapaljivim govorima, ljudi brane svoju kuću, i to što rade je jedina normalna stvar, pa i ako je po cijenu života.

 

 

Pa nije jedina normalna stvar, imaju rukovodstvo koje treba da cuva njihove zivote, a ne da ih trosi. Sta je pogresno da se insistira ako nista na primirju? 

Ali dobro, ne slazemo se, a ja ovo sve govorim iz licnog iskustva i kako se to sve na kraju zavrsilo, opet pregovorima, i to ce na kraju i ovde desiti, tako da sto prije to bolje, i to ne samo za Ukrajinu, nego i za ostatak svijeta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...