Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 minutes ago, mrd said:

Daj Bože da si u pravu. Putin ovde ne sme da stane. Ako stane, gotov je, što bi bilo najbolje. Ako prođe, polako će da skupi snagu i iduće godine, eto njega.

Što se tiče informcija ovde u US, one su minimlne. Ko da se plaše da ne moraju da se umešaju, da ne padne prodaja.

 

 

Da ne zatrpavam temu nekim svojim teorijama ...

Rusi nemaju ni ekonomski ni vojni kapacitet da ratuju sa EU,na stranu to što bi tako nešto izazvalo nuklearni rat ...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Baby said:

 

Pa nece putin 1000, ali sta ako jos pozivi 25 sto je realno. Predaja Ukrajine moze da bude i signal za dalju invaziju ...

 

Pa ako je tako onda neka NATO udje, a ne da se Ukrajinci zrtvuju. 

Link to comment
Share on other sites

Bizarni su neki video prilozo o napuštenoj ruskoj tehnici. Baš gledam neki likovi ostavili t-72 u nekom blatištu upadaju civili Ukrajinci unutra upale ga mrtvi hladni i teraju. Kakva je muka naterala likove da ga ostave nije sasvim jasno ni traga borbe oko njega. Tenk je očigledno ruski ne padam na fore ima li Z ili nema ovu verziju tenka Ukrajina nema.

Ok razumem, zalutali, našli se u tom blatištu ustanovili da je sam tenk na livadi zeznuta meta i otpalili, ali i dalje ne kapiram što ostaviše tenk?
A i to zalutali mi je bizarno na svoj način, ok, razumem da nemaju gps ali ne komanduju čobani i budale t-72 čak ni u Rusiji, pa ima telefon i fucking Google mape, ok, nema roaming možda na toj livadi nema ni GSM signal ali ne vidim kako nema offline mape pa nije krenuo na izlet majkumu. Offline mape generalno završavaju posao za elementarnu geolokaciju.

Možda rusi i imaju problema sa snabdevanjem kolona ali to će se brzo srediti ukoliko iole žele da budu organizovana vojna sila, razumem da ih zateklo, da su kruti i nesnalažljivi i birokratski zaparloženi do nivoa JNA na kub.

Bizarno sve u svemu i posebno ohrabrujuće za Ukrajinu. Ruska vojska pokazuje ozbiljne znake demotivisanosti, ja to umem da prepoznam iz životnog iskustva, kad nam se JNA raspadala pred očima. Tragove tog fenomena vidim u ovim snimcima.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MeanMachine said:

 

Zapad sto se tice lemanja ti je Amerika a Amerika ima daleko veci problem na Pacifiku. Npr Kina moze kad hoce da se iskrca na Tajvan. Ameri su se obavezali da ce da brane Tajvan pa ako bi npr pritegnuli Putina bas jako on bi onda lako mogao da ne bude neutralan ako izbije rat oko Tajvana, Amerika moze protiv jedne manje super sile protiv dve nemoze. A jasno im je ako bi bili porazeni to je kraj petrodolara i samim tim i americke ekonomije. Dakle stvari uopste nisu jednostavne 

Jer Tajvan vekovima naseljavaju američki farmeri :classic_rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, MeanMachine said:

 

Ukrajinci su ti dosta slicniji nama, jednostavno mi i oni smo da kazemo narod koji se mnogo qurci u situaciji neposredne opasnosti, pa vidis sta prica Zelenski cim Kijev nije pao za par dana liku udario inat u glavu, pa da se Rusi povuku i sa Krima, ili ce valjda da umarsira u Moskvu. A EU i Angli ga tapsu i hvale i jos mu salju zardjale avione!?! a ovaj se nazalost primio. Pri tome imamo slike iz Kijeva gde se topovi razmestaju onako usred naselja a videsmo da Putin jedva ceka da moze nesto da digne u vazduh a da je to vojni cilj ko onu zgradu u Krakovu gde je bio stab teritorijalaca. Ja se iskreno nadam da ruski generali barem ima nesto u glavi pa ce te topove po naseljima da napadnu dronovima, barem tih dronova kraceg dometa imaju dovoljno.

U Harkovu...pomisliće neko da su umarširali u Poljsku..:wink2:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

EU mora dati ultimatum Rusiji da prestanu i povuku se izvan granica ili ce im objaviti rat. Ovo sto rade Rusi je zalosno tacnije Putin. Prso je i sad ide tepih..

 

Evo evo, sad ce ultimatum, samo da prvo prestanu da kupuju od Rusa gas, koji nikako nesto da stane ka Nemackoj sve ove dane.

 

7 minutes ago, urosg3 said:

Bizarni su neki video prilozo o napuštenoj ruskoj tehnici. Baš gledam neki likovi ostavili t-72 u nekom blatištu upadaju civili Ukrajinci unutra upale ga mrtvi hladni i teraju. Kakva je muka naterala likove da ga ostave nije sasvim jasno ni traga borbe oko njega. Tenk je očigledno ruski ne padam na fore ima li Z ili nema ovu verziju tenka Ukrajina nema.
 

 

Kako uopste civili znaju da upale tenk i da ga teraju, ja kad sednem u tudja kola pogubim se 2 minuta dok ukapiram kako ide rikverc, kako radi lamela itd...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Dakle ne mozes naci dokaz da su CNN i zapadni mediji propagandom demonizovali citavu naciju. Hvala lijepo. 

 

 

Ja se uvijek odusevim kako ti ama bas svaki put ne skontas napisano. Fakat svaka cast. 

 

Iskreno, nisam se ni potrudio da potražim. A i ne vidim zašto bi se baš tu povlačila crta između toga koja propaganda je za cenzuru, a koja je ok.

Edited by L' Imperatore
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

 

To znaci nuklearni rat. 

 

Pa znači.

 

1 minute ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Isto vazi i ako Rusija prdne ka Estoniji (o Poljskoj i da ne pricamo). 

 

I to je tačno, mada su svi u fazonu, moramo da zaustavimo Putina inače je neka druga evropska zemlja sledeća.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Isto vazi i ako Rusija prdne ka Estoniji (o Poljskoj i da ne pricamo). 

 

Pa upravo. Ja imam neki utisak, moj licni, da ustvari Putin to prizeljkuje na neki nacin. Ne znam kako da tumacim njegovu izjavu kako ce biti velikih konsekvensi ako se zapad umesa. Zato i mislim da se nece skoro zaustaviti jer ocekuje da se neko ipak umesa i da ima razlog da zvekne negde... ali necu da mracim. 

Link to comment
Share on other sites

 
I to je tačno, mada su svi u fazonu, moramo da zaustavimo Putina inače je neka druga evropska zemlja sledeća.
 
Ovo je dako zamršeno. Nije smelo da dođe do ivoga. Sada u drugij petini 21-og veka imamo Darvinizam, kao iskušenje.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brian Setzer said:

Tviter, Telegram (Sem) i ostale društvene mreže mnogo jača propagandna sredstva od bilo kog drugog masovnog medija.

 

TV prop'o.

 

Ja to nista ne citam i ne pratim. Jos uvijek i pored propagande vise vjerujem zvanicnim tv kucama, nego anonimusima sa tvitera.

Pogledas jednu stranju, pogledas drugu, trecu, ... pa izvedes neki zakljucak, ili ne pratis nista, sto je mozda i najbolje.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nije ovo pitanje USA ili NATO, vec Evrope. Cak mislim da Rusi ne bi napali da nisu imali dogovor sa USA. Oni i Rusi posebno delovanjem u Siriji je jasno da imaju dobre veze. Nece oni to zvanicno reci, ali meni tako deluje. Posle migranata,dolazi i ovo,nece Putin odmah napasti bilo koga, ali u nekoj blizoj buducnosti su sledeci Estonija,Litvanija i Moldavija. Moje misljenje je da oni hoce da vrate sve te ex svoje zemlje,ako se to dozvoli onda ce biti kasno za Evropu i bicemo Ruske kucke. Americke kucke ce biti ko zna ko,ne zelim ni da znam.

 

Jebo ih gas i sve, mora se gledati na duzi period, sto neko kaze posle Putina moze biti samo neko jos bolesniji da opravda svoje imenovanje posle  Froda. Nije to laka odluka,ali jako bitna za buducnost Evrope, razguzice je za 10ak godina da im nece biti jasno gde je levo a gde desno.

Edited by Devil In My Pants
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

 

Ja to nista ne citam i ne pratim. Jos uvijek i pored propagande vise vjerujem zvanicnim tv kucama, nego anonimusima sa tvitera.

Pogledas jednu stranju, pogledas drugu, trecu, ... pa izvedes neki zakljucak, ili ne pratis nista, sto je mozda i najbolje.

Nije tesko zakljuciti

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brian Setzer said:

Tviter, Telegram (Sem) i ostale društvene mreže mnogo jača propagandna sredstva od bilo kog drugog masovnog medija.

 

TV prop'o.

Reddit takodje. Tesko smece. 

 

Mislim ono ja sam na Ukrajinskoj strani ovde i za osudu Rusije. Ali smatram da takodje treba sacuvati i zdrav razum. Jer ako ga Putin i oni koji ga kritikuju nemaju takodje ode sve u majcinu i nista drugaciji nismo od Putina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nije ovo pitanje USA ili NATO, vec Evrope. Cak mislim da Rusi ne bi napali da nisu imali dogovorsa USA. Oni i Rusi posebno delovanjem u Siriji je jasno da imaju dobre veze. Nece oni to zvanicno reci, ali meni tako deluje. Posle migranata,dolazi i ovo,nece Putin odmah napasti bilo koga, ali u nekoj blizoj buducnosti su sledeci Estonija,Litvanija i Moldavija. Moje misljenje je da oni hoce da vrate sve te ex svoje zemlje,ako se to dozvoli onda ce biti kasno za Evropu i bicemo Ruske kucke. Americke kucke ce biti ko zna ko,ne zelim ni da znam.

 

Jebo ih gas i sve, mora se gledati na duzi period, sto neko kazeposle Putina moze biti samo neko jos bolesniji da opravda svoje imenovanje posle  Froda. Nije to laka odluka,ali jako bitna za buducnost Evrope, razguzice je za 10ak godina da im nece biti jasno gde je levo a gde desno.

 

Sta onda predlazes, jedan opsti rat ili neki sporazum?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, AgroLaki said:

 

Evo evo, sad ce ultimatum, samo da prvo prestanu da kupuju od Rusa gas, koji nikako nesto da stane ka Nemackoj sve ove dane.

 

 

Kako uopste civili znaju da upale tenk i da ga teraju, ja kad sednem u tudja kola pogubim se 2 minuta dok ukapiram kako ide rikverc, kako radi lamela itd...

pa brate T72 je, mota se po exSSSR armijama od 1972. Skoro 60 godina. A ćale što ga palio garant je služio armiju u tenkovskim jedinicama i njegov je bio isti takav samo je imao zvezdu petokraku a ne Z

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...