Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, Amigo said:

 

Koje su to pozitivne?

 

 

Ja nemam pojma kako se ko izvinjavao ili ogradjivao, niti mislim da je bitno, komunizam je zbacen, to je najvaznije.

Da ne supljiramo, znaci opravdano je imati fobiju na neki narod. 

 

Pozitivne stvari su njihov doprinos nauci, sportu ....

 

Ne postoji fobija protiv Rusa. Postoji fobija protiv Putina koji je opasan po mir u svetu i to dokazaju svaki put kada mu se pruži prilika.

 

@MeanMachine

 

Tu je upravo i pokazao da je sve što je o SSSR pričao bilo neiskreno. Zato mu Poljaci nisu ni poverovali. Jeljcin je druga priča, Jeljcin je bio zreo političar ali nije imao sreće sa cenom nafte i gasa kao ovaj. Sa Jeljcinovom politikom i ovim cenama gasa i nafte Rusija bi imala duplo veći BDP nego danas. To je ono što Rusiji treba, pragmatičan političar koji će malo staviti snove o svetskoj sili po strani i krenuti u razvoj. Kao recimo Kina 80-ih i 90-ih.

Edited by Klotzen
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Beonegro said:

Antivakserka i teoretičarka zavjere koja tamo boravi o trošku ruskih (ili DNR, svejedno) vlasti. Uzgred, u videu čak i ne priča o dešavanjima u Donjecku, obračunava se sa francuskim mainstream medijima koji je navodno cenzurišu i ismijavaju.

To što je ona autor samo po sebi čini da sumnjam u vijest.

 

EDIT: https://en.wikipedia.org/wiki/Anne-Laure_Bonnel

Moze neki link o njoj kao antivax i kakve veze bi to uopste trebalo da ima sa ratom u Ukrajini ako je ? teoreticarka zavere takodje, link? Uzeh sada da citam o njoj vidim da osporavaju istinitost jer su je manipulisali itd - to vrlo moguce, vidim bila je na tv 

Edited by ciao
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Drug Crni said:

Opravdana. Ili mislis drugacije?

Mada me niko nije pitao, rekao bih itekako opravdana. Mada ne podržavam takav tip generalizacija, mogu da razumem Ukrajince koji sada gaje prema Rusiji emocije, koje bi se mogle opisati aktuelizovanim i na Rusiju primenjenim verzijama čuvene fraze rimskog senatora Cato-a vezane za treći punski rat kao i čuvene fraze američkog generala Sheridan-a, koliko god ona sa današnje tačke gledišta bila blago rečeno politički nekorektna. Ali krvavo divljanje neminovno ostavlja posledice.

 

Na postojeću predistoriju Rusija je sada stavila šlag na tortu ovom krvavom agresijom i neće se od toga oprati decenijama, ako ne i duže. Ne gaje narodi i države koje se graniče sa Rusijom bez razloga rusofobiju, imaju svoja iskustva sa "dragim" komšijom, koji je sada pogubio sve konce i pokazuje divljaštvo, kakvo u posleratnoj Evropi nije viđeno (doduše, imam neki loš osećaj, da bi se mi rado takmičili sa Rusima u tome da smo imali njihovu moć devedesetih godina prošlog veka, ali ostavimo to kao subjektivan osećaj pošto na sreću nismo imali prilike da se još više "pokažemo"). 

 

I bojim se da će sada komunjarofobija ili putinofobija da krene u smeru prave rusofobije. Ne bi ni jedan rusomrzac sveta uspeo to tako da okrene, kako je Putin uspeo.

Edited by Akiro
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Tu je upravo i pokazao da je sve što je o SSSR pričao bilo neiskreno. Zato mu Poljaci nisu ni poverovali. Jeljcin je druga priča, Jeljcin je bio zreo političar ali nije imao sreće sa cenom nafte i gasa kao ovaj. Sa Jeljcinovom politikom i ovim cenama gasa i nafte Rusija bi imala duplo veći BDP nego danas. To je ono što Rusiji treba, pragmatičan političar koji će malo staviti snove o svetskoj sili po strani i krenuti u razvoj. Kao recimo Kina 80-ih i 90-ih.

Da ne preterujemo o zrelom politicaru. Jeljcin je radio ista sranja kao i kepec, ali zbog cena nafte imao je manje mogucnosti i  mnoge stvari su mu tolerisane, zarad mira u kuci. Pridnestrovlje u Moldaviji, Osetija, Nagorno Karabah, slanje tenkova na parlament, burazerska privatizacija, koju je Putin samo dovrsio, sve su to dostignuca zrelog politicara, da ne idem u druge detalje o klanu Jeljcin, koji je i postavio Putina. Jeljcin je ipak imao neko razumevanje za slobodu medija, dok je Putin to sasekao do nule.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Constantin said:

Citiranje Adolfa Ajhmana....

Kolega deljues kao pametan covek , a daleko od toga da si nezreo. Cemu to paljenje na tweeter, tiktok i ostala sranja. Cak i respektabilni mediji u ovakvim situacijama objavljuju neproverene informacije, jer je iste nemoguce proveriti, a onda su ljudi u stanju da poveruju svakom papanu koji postavi nesto na  tweeteru. Ako poslednje dve godine COVID-a nisu nekome bile dokaz da je na tim drustvenim mrezama 90% informacija najobicnije govno koje razni bolesnici podmecu, zasto bi sada u ratu trebalo da bude drugacije, kada je opste poznato da se rat pored bojnog polja vodi prvenstveno po medijima. 

Edited by DJORDJE
slova
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJORDJE said:

Da ne preterujemo o zrelom politicaru. Jeljcin je radio ista sranja kao i kepec, ali zbog cena nafte imao je manje mogucnosti i  mnoge stvari su mu tolerisane, zarad mira u kuci. Pridnestrovlje u Moldaviji, Osetija, Nagorno Karabah, slanje tenkova na parlament, burazerska privatizacija, koju je Putin samo dovrsio, sve su to dostignuca zrelog politicara, da ne idem u druge detalje o klanu Jeljcin, koji je i postavio Putina. Jeljcin je ipak imao neko razumevanje za slobodu medija, dok je Putin to sasekao do nule.

Nakon pucanja na "Beli Dom" Jeljcin je zabranio nekih 15-20 opozicionih medija, a smenio je nekoliko urednika TV. U Parlamentu je tog dana stradalo preko hiljadu ljudi.....šljokara. Takvog ga pamtim.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amigo said:

 

Moze se i tako reci, nemam nista protiv. Sad da li je to u prilog da je rusofobija opravdana, nisam siguran.

 

Ne moze biti opravdana mrznja prema nekom narodu, to smo vec vidjeli u istoriji, moze da se mrzi samo rezim. Jel tako?

Amigo, nemoj da si naivan. Zivis li ti bese u Kanadi vec decenijama? Ako, da...onda znas odgovor bez postavljanja pitanja po forumima.

Nego, drugo me nesto zanima (ovo pitanje nije upuceno konkretno tebi, vez svima): sta ce se desavati u buducnosti? Sta ce biti ako npr 

Rusija do kraja napadne i neku NATO clanicu, neku manje vaznu recimo neku od Baltickih zemalja?! Hoce li NATO tada intervenisati i rizikovati 

nuklearni rat ili ipak nece? Ako ne, onda ce reperkusije biti verovatno vrlo problematicne , jer bi se ostale zemlje clanice mogle zapitati " a sta cemo 

u NATO ako nas ne moze braniti u slucaju napada neke supersile tipa Rusije na nasu zemlju"?!!? 

Putin, ako bude hteo da rizikuje, da stavi sve na kocku, bi mogao to do kraja uraditi. Sta svako od nas misli o tome? Vredi li onda ponuditi mu neki 

kompromis, ili krenuti u nuklearni sukob (tj sigurno bi zapoceo kao konvencionalni rat, ali tesko da do kraja ne bi bilo upotrebljeno i nuklearno oruzje)?

Zamislimo ovu situaciju: da je Hitler pri kraju II sv rata uspeo da razvije nuklerno bombu ("wunderwaffe")? Jeli bi rat bi nastavljen po svaku cenu ili bi se ponudio kompromis?

I sta ako na kraju Rusija iz svega ovoga izadje kao pobednik? Uz, recimo podrsku Kine i jos nekih zemalja, suzdrzanost Indije i Turske .... to nije sasvim nemoguce, bar u vojnom pogledu???

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DJORDJE said:

Kolega deljues kao pametan covek , a daleko od toga da si nezreo. Cemu to paljenje na tweeter, tiktok i ostala sranja. Cak i respektabilni mediji u ovakvim situacijama objavljuju neproverene informacije, jer je iste nemoguce proveriti, a onda su ljudi u stanju da poveruju svakom papanu koji postavi nesto na  tweeteru. Ako poslednje dve godine COVID-a nisu nekome bile dokaz da je na tim drustvenim mrezama 90% informacija najobicnije govno koje razni bolesnici podmecu, zasto bi sada u ratu trebalo da bude drugacije, kada je opste poznato da se rat pored bojnog polja vodi prvenstveno po medijima. 

Djordje...ovaj čovek definitivno postoji, postoji i ta TV stanica "24" i postoji ovaj snimak. Ako se neko igrao Filmorom i seckao iz više njegovih priloga pa napravio ovaj uradak, ok onda sam naseo. Možda je neko uradio nešto sa prevodom i doveo me u zabludu. Priznajem i prihvatam ako sam pogrešio i grešku i kaznu. AKo je sve ovo tačno, pitaš se šta mi je motiv da ovako nešto postavim. Nije ovo do twittera, ako su isključene mogućnosti fejka onda je činjenica da je ipak neki nacoški neuron usadjen kod ne malog broja Ukrajinaca i što je još fancinantnije, taj nacizam, šire gledano se poprilično neguje u državama koje su maltene najviše stadala od istog. Od nekih pokreta u Srbiji i okruženju, pa sve tamo na Istok do Vladivostoka. Meni je to neobjašnjivo...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Amigo said:

Nikakvo to nije podmetanje i to dobro znas.

Ti sada meni podmeces, svjesno ili nesvjesno, ali nije bitno, i sto kazes ne iznenadjuje me.

Cuj, sve je jasno. Imao bi ti puno toga  da objasnis,  ali eto nije vreme ni mesto, zato moras preko Jemena. Ajd' uzdravlje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DJORDJE said:

Cuj, sve je jasno. Imao bi ti puno toga  da objasnis,  ali eto nije vreme ni mesto, zato moras preko Jemena. Ajd' uzdravlje.

 

Ko si ti da ti ja bilo sta objasnjavam i da me ti isledjujes. Meni ti ne trebas nista da objasnjavas, sve si sasvim jasno rekao.

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Darth Bane said:

Amigo, nemoj da si naivan. Zivis li ti bese u Kanadi vec decenijama? Ako, da...onda znas odgovor bez postavljanja pitanja po forumima.

Nego, drugo me nesto zanima (ovo pitanje nije upuceno konkretno tebi, vez svima): sta ce se desavati u buducnosti? Sta ce biti ako npr 

Rusija do kraja napadne i neku NATO clanicu, neku manje vaznu recimo neku od Baltickih zemalja?! Hoce li NATO tada intervenisati i rizikovati 

nuklearni rat ili ipak nece? Ako ne, onda ce reperkusije biti verovatno vrlo problematicne , jer bi se ostale zemlje clanice mogle zapitati " a sta cemo 

u NATO ako nas ne moze braniti u slucaju napada neke supersile tipa Rusije na nasu zemlju"?!!? 

Putin, ako bude hteo da rizikuje, da stavi sve na kocku, bi mogao to do kraja uraditi. Sta svako od nas misli o tome? Vredi li onda ponuditi mu neki 

kompromis, ili krenuti u nuklearni sukob (tj sigurno bi zapoceo kao konvencionalni rat, ali tesko da do kraja ne bi bilo upotrebljeno i nuklearno oruzje)?

Zamislimo ovu situaciju: da je Hitler pri kraju II sv rata uspeo da razvije nuklerno bombu ("wunderwaffe")? Jeli bi rat bi nastavljen po svaku cenu ili bi se ponudio kompromis?

I sta ako na kraju Rusija iz svega ovoga izadje kao pobednik? Uz, recimo podrsku Kine i jos nekih zemalja, suzdrzanost Indije i Turske .... to nije sasvim nemoguce, bar u vojnom pogledu???

 

Ne moze niko tu da izadje kao pobednik, pa cak ni Amerika. Ovaj rat ce da ostavi ogromne posljedice na cijeli svijet i mislim da ce to biti i Putinov kraj. Ko ce da ga zamijeni je pitanje i sasvim je verovatno da ce cak poslije svega da Zapad morati da pomaze obnovu, ne samo Ukrajine, nego i Rusije, bas da ne bi doslo do nuklearnog rata, jer u vrijeme kriza, ekstremisti isplivavaju na povrsinu.

Jedino pozitivno sto vidim da bi ovo mogao biti kraj vojnih intervencija, generalno u cijelom svijetu. Npr Tajvan sigurno moze sada mirnije da spava.

Link to comment
Share on other sites

Jos dve novinarske zrtve u okolini Kieva, ovaj put kamerman Fox Newsa is Irske, i Ukrajinska producentkinja, i povredjen (ne zna se stanje) reporter Fox Newsa iz UK.

Reakcija jedne zene sa CNNa je neljudska I definitivno neprofesionalna, citanje o tome me rastuzilo. Kad se smrt kolege iskoristi za politicko gadjanje blatom.

 

U Rusiji vise ljudi iz medija demonstrativno napustilo pozicije, I svaka im cast. Mozda su dugo prodavali propagandu ali su barem pokazali da imaju crtu preko koje nece preci. 

 

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Jos dve novinarske zrtve u okolini Kieva, ovaj put kamerman Fox Newsa is Irske, i Ukrajinska producentkinja, i povredjen (ne zna se stanje) reporter Fox Newsa iz UK.

Reakcija jedne zene sa CNNa je neljudska I definitivno neprofesionalna, citanje o tome me rastuzilo. Kad se smrt kolege iskoristi za politicko gadjanje blatom.

 

 

 

 

Sta si citala, sta je zena rekla? Imas link?

 

Ja bas gledao uzivo pre dva sata na CNN i glavna foreign correspondence novinarka pricala o njemu, mali tribute napravili. Sve naj, naj. Kad je bila mlada novinarka bila je sa njim u nekoj zemlji konflikta. A i sada u Ukrajini su ti novinari svi zajedno po hotelima ili gde god spavaju. Znaci svi imaju veliki respect za njega. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako da prenesem tweetove: Susan Glasser.

 

https://www.mediaite.com/tv/susan-glasser-goes-on-cnn-hours-after-using-cameramans-death-to-take-a-dig-at-fox-news-and-isnt-asked-about-it/

 

Nasla sam link koji objasnjava sta se desilo

 

 

Edit: tehnicki sam nepismena po pitanju socijalnih medija, samo pratim teme, nisam ni pitala nikog kako prenosite Twitter ovde

 

Edit 2: jos jedna reakcija:

https://www.washingtonexaminer.com/news/new-yorkers-susan-glasser-slammed-for-cold-response-to-fox-cameramans-death

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, nonick said:

 

Sta si citala, sta je zena rekla? Imas link?

 

Ja bas gledao uzivo pre dva sata na CNN i glavna foreign correspondence novinarka pricala o njemu, mali tribute napravili. Sve naj, naj. Kad je bila mlada novinarka bila je sa njim u nekoj zemlji konflikta. A i sada u Ukrajini su ti novinari svi zajedno po hotelima ili gde god spavaju. Znaci svi imaju veliki respect za njega. 

 

 

Imam dosta prijatelja koji su novinari, I radila sam sa tim ljudima, ili ih znam iz neke druge price. Pa zato reagujem licno na te situacije. Jasno je da civili pate vise

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, erwin said:

 

Nije u Srbiji, već u zaseoku Draževini kod Višegrada u Republici Srpskoj.

 

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Споменик_Дражи_Михаиловићу_у_Дражевини

U tvitu ni ne pise da je u Srbiji, vec srpski svestenik.

Zgadiji povredjen ponos jer im je zabranjen skup, da prosetaju malo svoje prljave brade pored bosnjackih kuca sireci strah medju nejac.

Moraju negde da prospu mrznju kojom su zatrovani, pa gde ce nego ispred svoje " kuce "

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ciao said:

Moze neki link o njoj kao antivax i kakve veze bi to uopste trebalo da ima sa ratom u Ukrajini ako je ? teoreticarka zavere takodje, link? Uzeh sada da citam o njoj vidim da osporavaju istinitost jer su je manipulisali itd - to vrlo moguce, vidim bila je na tv 

Tag na videu joj je invaccinable.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Sad je i ulja nestalo u Njemačkoj, kažu da je privremeno i da je problem sa dopremanjem robe do krajnih potrošača, uz pomoć zombi kupovine. Ne znam šta je ljudima, meni je najlakše iz upotrebe izbaciti ulje i toalet papir (kao što neko reče, sad će da olista) 😄

 

Definitivno se osećaju posledice na svakom koraku i u svakoj državi. Taj neki strah provejava, niko ne zna do kad će ovo da traje i da li će da ostane u granicama Ukrajine. Ne znam, jedino su Minski sporazumi neka podloga za pregovore, ali ni oni se u mirnodopskim uslovima nisu provodili, a kamoli sad kad su počela ratna dejstva.

 

Istina je da Ukrajinci povremeno bombarduju civilne četvrti po Donbasu, ali to radi i druga strana. Ne postoji niti jedan rat u kojem nisu stradali civili, ko je pametan i ima mogućnosti, odmah zbriše.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 Normalni  ljudi čim čuju da se priča i piše o ratu treba da zbrišu negde "tamo daleko" 

 Mada ako se ovaj rat produži i proširi neće biti sigurnog mesta na ovoj planeti

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...