Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

6 hours ago, Ridji said:

Danima pričam sa jednim od najboljih drugova koji vec skoro deceniju živi u Hamburgu, kaže da je vec 2-3 dana od našeg kuliranja da uvedemo sankcije Rusiji počeo da dobija pitanja kako i zašto ne uvodimo sankcije. Po njemu običan narod, sasvim nevezano za političare, koji prati dogadjanja je jako kivan na naše ponašanje, još ranije su nas smatrali Ruskim satelitima na Balkanu, sad su im uverenja još više pojačana. 

Pametno. Danas ukrajinska IT firma najavila premestanje firme iz Novog Sada u Zagreb zbog uđiguzstva i neuvođenja sankcija.

 

Mada sankcije vec postoje, samo prema podguznima. Nisam ni ja, u stvari me to i ne zanima, a ima u Danasu tekst od nekoga ko se time bavi, a niko ovde to nije pomenuo, niti primetio, ali ni jedna firma koja posluje sa Rusijom neće moći da radi, već su blokirane, poljoorivredni proihvodi neće moći da se izvoze, ove jabuke i povrće i šta znam, banke ne rade sa Rusijom itd. Dobro, zato će biti sardina.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Angelia said:

 

A tvoj primer nije primer slobode govora.

Medijska propaganda se odvija svuda, jel sad sve da ih poskidamo jer nisu objektivni? Znaci Musk da ocenjuje ko zasluzuje etar a ko ne, mozda da pita i Bezosa i Zuckerberga... a da zaboravila sam oni to vec rade.

 

Nije licemerje ne komentarisati stvari koje bi ti da on komentarise, taj argument je stvarno smorio i ovde na forumu....

Ima mnogo stvari na svetu vrednih komentarisanja - ne mora bas svako sve da iskomentarise. Kad bi on stigao da radi?

 

A genijima se oprasta malo infantilnosti. Inace ja Muska ne volim ich, ali ga ne smatram licemernim zato sto je absolutista po pitanju slobode govora. Sta je on ; Bog? da odredjuje sta je istina a sta ne, mnogi high tech moguli su upravo to utripovali pa nam FB i twitter odredjuju sta je istina a sta ne,kako im se svidja tog dana. Pa aj zaglupljuj raju "da ih zastitimo od misinformation, neka gledaju CNN" :lol_2: koji uopste nije propaganda.

 

Moj primer je tacno ono sto se dogadja sada. Musk bi pustio radio tebe ne bi bilo.

 

Quote

 

Nije licemerje ne komentarisati stvari koje bi ti da on komentarise, taj argument je stvarno smorio i ovde na forumu....

Ima mnogo stvari na svetu vrednih komentarisanja - ne mora bas svako sve da iskomentarise. Kad bi on stigao da radi?

 

 

Ja nisam nikad rekao da se on izjasni oko Kine, to ni on tako pametan ne bi znao da odgovori. Mozda bi se svelo na peace on earth etc. :🙂

 

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pametno. Danas ukrajinska IT firma najavila premestanje firme iz Novog Sada u Zagreb zbog uđiguzstva i neuvođenja sankcija.

 

Mada sankcije vec postoje, samo prema podguznima. Nisam ni ja, u stvari me to i ne zanima, a ima u Danasu tekst od nekoga ko se time bavi, a niko ovde to nije pomenuo, niti primetio, ali ni jedna firma koja posluje sa Rusijom neće moći da radi, već su blokirane, poljoorivredni proihvodi neće moći da se izvoze, ove jabuke i povrće i šta znam, banke ne rade sa Rusijom itd. Dobro, zato će biti sardina.

 

A ti ne umes da cutis? A? Pa im dajes ideje, oni Rusima jabuke i povrce Rusi njima sardine, rece ovaj nas da imamo 32 miliona konzervi malo je to. Jos ce sardina da postane ko nekad marka, zamisli dilere sardina "sardine sadrinne sardine" imamo znatno vise evra nego sardina 😄

 

Doduse kad razmislim evri, dolari, juani, a mozda i svajcarci sve je to fiat novac dok konzerva sardine ima konkretnu vrednost.

 

 

 

Edited by MeanMachine
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pametno. Danas ukrajinska IT firma najavila premestanje firme iz Novog Sada u Zagreb zbog uđiguzstva i neuvođenja sankcija.

 

Mada sankcije vec postoje, samo prema podguznima. Nisam ni ja, u stvari me to i ne zanima, a ima u Danasu tekst od nekoga ko se time bavi, a niko ovde to nije pomenuo, niti primetio, ali ni jedna firma koja posluje sa Rusijom neće moći da radi, već su blokirane, poljoorivredni proihvodi neće moći da se izvoze, ove jabuke i povrće i šta znam, banke ne rade sa Rusijom itd. Dobro, zato će biti sardina.

U subotu sam kupovao u obližnjoj trgovini, fina mala radnjica u koj je sve moguće naći, a što je još bolje po neverovatno povoljnim cenama. Gledam deo sa crnim čokoladama i nekim varijantama sa steviom pa uzeh jednu, zagledam i vidim proizvodnja - Rusija. Kažem radnici u šali Ko zna još koliko dugo ćete ovo moći da prodajete a ona odgovara da već imaju problem sa nabavkom. Pitam Iz Rusije? Kaže Da, imamo baš puno robe iz Rusije ali već neko vreme, od kako je počeo rat, ništa ne stiže.

Link to comment
Share on other sites

Prvi se put prikljucujem ovoj ocito vrucoj temi i moram da priznam kako je nisam ni citao do sada..imao sam vrlo malo vremena kad je sve pocelo,a u medjuvremenu je ispisan preveliki broj postova da bih uspeo da uhvatim prikljucak na pravi nacin.

Stoga ce moj osvrt verovatno biti ponavljanje napisanog od strane drugih forumasa/ica..

Odmah da pitam rusofilicare: Kakva je razlika izmedju Putlerovih agresija na Gruziju i Ukrajinu u odnosu na americke intervencije po svetu? Sramotno. Ja nisam ocekivao ovako brutalnu agresiju..ovo je klasicna okupacija nezavisne drzave...meni je ova ruska agresija toliko odvratna,da nemam reci..Ne svidja mi se sto deo stanovnista Ukrajine zeli u NATO..daj da ih malo pobijem. Pa da bude sve kako se meni svidja.

Sto se ta Rusija nekada ne zapita,zasto ih niko ne zeli za saveznika? Zasto samo zatucana Srbija zeli da bude pod njihovim cizmama,a nijedna normalna drzava to nece? Zasto uvek dominaciju moraju da potvrde silom,a nikada time sto su privlacni za nekoga? Sve te zemlje,cije clanstvo u NATO smeta Rusiji,SAME traze to..dakle,u tom okruzenju,svi hoce u NATO,a niko nece sa Rusima. Neka prihvate da ih svi mrze. Tako je kako je.
Ne moze se silom nametati autoritet i sticati postovanje. Odnosno moze,ali samo prividno.

Ja sam jedan period ziveo u SAD.
Tokom boravka tamo druzio sam se i razgovarao sa ljudima iz celog sveta,pa i iz Istocne Evrope. Svi su zeleli da budu deo Zapada,a proklinjali su Rusiju..pa jebote..nije to za dzabe..Svi..i Cesi,i Poljaci i Litvanci and you name it..svi. Tako da,niko nece sa Rusima pod ruku..sem naroda koji je pogubio sve kompase u poslednjih 35 godina.

Odnos srpskog naroda prema agresorskom ruskom pohodu na Ukrajinu zasluzije poseban post svakako.

U 21.veku,povesti i voditi ovakav rat..potpuno ludilo jednog coveka. Ovo sto Putin radi je katastofalno. Nisi vise u KGB-u,hladni rat je odavno okoncan. Ukrajina se ne pridruzuje NATO savezu. Prekini rat u kojem se masovno gine. Hiljade majki,oceva,kceri,sestara,brace..nece nikada vise videti svoje dete,oca,brata,jer se vracaju u kovcezima..veliki si Vladimire Vladimirovichu. Mozes mirno da spavas. Savest ti je sigurno mirna.

Ostavi se stradalnistva u koje guras nesrecne ljude..Sta bi tvoji komunisticki oci rekli za tvoju ljubav prema novcu,drzavno sponzorisanom kapitalizmu,oligarsima sa kojima pljackas sopstveni narod i enormno se bogatis..umesto rata fokusiraj se na to zasto je zivotni vek muskaraca u Rusiji samo izmedju 62-68 godina,daleko ispod proseka mrskog ti Zapada..?

Osedlaj onog svog konja,skini majicu i vrati se odakle si dosao.
275145975_483400786490864_15866102099255

  • Like 9
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nonick said:

 

Evo - zaboravili inflaciju:

 

"The decision today is not without cost here at home. Putin’s war is already hurting American families at the gas pump," Biden said when announcing the ban, vowing to take steps to "minimize Putin’s price hike here at home."

 

Hours later, White House press secretary Jen Psaki told reporters aboard Air Force one that Americans were facing a spike in gas prices "because of the actions of President Putin."

"This is a Putin spike at the gas pump, not one prompted by our sanctions," she said.

Psaki said gas prices have increased across the United States by an average of 75 cents since earlier this year when Russian military forces lined up at the Ukrainian border, and those prices have only surged in the nearly three weeks since Russia launched its invasion.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Amigo said:

 

Eh da je sada Yoyogi tu, pa da nam kaze kakvo je zaista osjecanje Japanaca prema Amerikancima.

Mozda da ga odbanuju na sat vremena :smiley33:

Tacno, Yoyogi je jednom to i napisao. Pojedini kad se malo zapiju sa nekime u koga imaju poverenja umeju i da kazu "more ucinili su nam uslugu sto su bacili bombu". 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

Kakva je ovo sad prica o US-Ukrajina laboratorijama?

Nemam još formirano mišljenje o tome, deluje kao ruska ratna propaganda. 

 

Sa druge strane nekakve laboratorije izgleda jesu postojale, Rusi su izgleda pokušavali da ih pronađu, Amerikancima je izgleda stalo da ih Rusi ne pronađu a visoka državna dužnosnica deluje zbunjeno dok odgovara na pitanja:

 

 Ima u istom nizu i link na BBC članak o navodno presretnutom razgovoru između iste ove dužnosnice i američkog ambasadora u Ukrajini gde se vidi da su USA do ramena ugurale ruke u događaje kada je pala uslovno proruska vlada.

 

 

1 hour ago, Darth Bane said:

Pa i do sada su ih Ukrajinci razbijali, sta ce tek sada da im rade. 

Drugo, imam neki predosecaj da ce Poljaci da udju u sukob na strani Ukrajine. Pre ili kasnije I to ne kao NATO clanica vec kao Poljska- vekovni neprijatelj Rusije.

Pa jeste, bio je jedno vreme i Poljak na prestolu u Moskvi. Prilika je da se to ponovi.

Edited by Cyrus Smith
slovo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Eddard said:


Mene tast već dva dana smara sa tim, kaže - “vidiš, majku im jebem američku, kako su pravili te silne laboratorije u Ukrajini, da pobiju Ruse! Jebaće njima Putin majku.”

 

Razmišljanja prosečnog Srbina. 

A takvi su tu ogromna vecina, koja decenijama proganja sve koje nisu oni, a i to je vrsta proganjanja, takve price na koje covek ne zna sta da im kaze, ali zna da se oseca kao da se neko posrao po njemu. Isto vazi i za ono sto je Uros napisao, o tom liku koji je tvrdio kako Putin ne moze biti zlocinac zato sto je Rus, a covek ga slusa i samo klima glavom... I onda neki pricaju kako ih neko vređa ili nešto kad takve prikazuje onakvima kakvi su, a ne kako oni sami sebe vide. Oni su uvreda.

 

Od kako su pokazali pravo lice, na sta ih je podstakao prvo Vucic, a sad jos vise Putin koji je ucinio da se potouno otkriju,  pametnije je da te ovako...frakcije koje tu postoje zaziru jedna od druge sa bezbedne udaljenosti, a da se sreću samo na ovim internet mestima.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

Taj tvoj, vešto umetnuti “itd.” 2004. sadrži Estoniju, Litvaniju i Letoniju - na ruskim granicama, ukupne dužine oko 1200km, pa im nije smetalo nešto

Smetalo im je ali nisu mogli ništa da urade. Takođe, ne dižu prašinu oko NATO država, drže se nekih osnovnih pravila još iz hladnog rata. Toliko o nagađanjima da li će se zaustaviti u Varšavi ili Berlinu i da li su sledeće Rumunija ili Mađarska.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mmajstor said:

Kako ko, pa ti cim si srecan sto se Nemci naoruzavaju...ko normalan se raduje kad se Nemac naoruzava

Pa niko ne podvriskuje od srece nego kaze da je to dobro, kad je vec Putler poceo da divlja. I lepo ti kaze covek, to nisu isti Nemci iz 1939. Osim za one koji jos ganjaju Turke i o kojima postoji tekst "Ziv je Hitler umro nije dok je Srba i Srbije" ima na internetu.

 

BTW, i ovi sa "Englezima" su isto uvreda. Sve ce se to naplatiti, samo se vi derite. Tek cete se drati. Pištaćete.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Cyrus Smith said:

Nemam još formirano mišljenje o tome, deluje kao ruska ratna propaganda. 

 

Sa druge strane nekakve laboratorije izgleda jesu postojale, Rusi su izgleda pokušavali da ih pronađu, Amerikancima je izgleda stalo da ih Rusi ne pronađu a visoka državna dužnosnica deluje zbunjeno dok odgovara na pitanja:

 

 Ima u istom nizu i link na BBC članak o navodno presretnutom razgovoru između iste ove dužnosnice i američkog ambasadora u Ukrajini gde se vidi da su USA do ramena ugurale ruke u događaje kada je pala uslovno proruska vlada.

 

 

Pa jeste, bio je jedno vreme i Poljak na prestolu u Moskvi. Prilika je da se to ponovi.

Ja i dalje pokusavam da shvatim sta je Nulandova rekla. Kratak je segment svakako…ali ovo je za cesanje po glavi. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MeanMachine said:

Ako lazu mene lazem ja vas, americki piloti o duhovima i o tome koliko je realno da MiG-29 bude glavni lovac UA a ne Su-27:

 

 

Jedan od njih je i leteo na MiG-29 cini mi se, ili imaju prijatelje koji su leteli.

 

 

Mig-29 se, među nama pokazao kao žilava mašina i više nego sposobna. Sad sa Poljskim dvajesdevetkama je situacija malo komplikovana ali hajde da pišem o tome sutra. I nisu baš sve mašine pogodne a nisu baš ni sve modernizovane niti dovedene čak i na nivo naših MiG29. 
Ali ima upotrebljivih.

2 hours ago, djole said:

ako je to ono sto je Rusija rekla da su hteli da im puste kugu, onda je verovatno isto i ko onaj NATO kompijuter sto su nasli

Thinkpad r500, bila ljuta mašina tamo negde 2009. Bajatija od izjave NATO da će da primi Ukr i Gruziju.

Edited by urosg3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

...... "Ziv je Hitler umro nije dok je Srba i Srbije" ima na internetu.

 

BTW, i ovi sa "Englezima" su isto uvreda. Sve ce se to naplatiti, samo se vi derite. Tek cete se drati. Pištaćete.

 

Jao, opet si poceo da budes onako aktivno pasivno agresivan u svom stilu. Odakle tolika srdzba kod tebe, sta ti se desilo? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:


Mene tast već dva dana smara sa tim, kaže - “vidiš, majku im jebem američku, kako su pravili te silne laboratorije u Ukrajini, da pobiju Ruse! Jebaće njima Putin majku.”

 

Dobro, bar mu ćerka nije na njega… 

 

Auuu kakav bedak, pa kako si onda odnos uspostavio sa tastom? 🙂 

Najbitnije da si dobar sa tashtom....

 

13 minutes ago, urosg3 said:

Mig-29 se, među nama pokazao kao žilava mašina i više nego sposobna. Sad sa Poljskim dvajesdevetkama je situacija malo komplikovana ali hajde da pišem o tome sutra. I nisu baš sve mašine pogodne a nisu baš ni sve modernizovane niti dovedene čak i na nivo naših MiG29. 

 

A gde ce ovaj da uzlece i slece kad su im izbombardovane piste?

 

I on je valjda samo za dog fajt, to se iz daljine skida ko od sale.

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mmajstor said:

 

Auuu kakav bedak, pa kako si onda odnos uspostavio sa tastom? 🙂 

Najbitnije da si dobar sa tashtom....

 

 

A gde ce ovaj da uzlece i slece kad su im izbombardovane piste?

 

I on je valjda samo za dog fajt, to se iz daljine skida ko od sale.

Hajd pišem sutra, na miru, ali ukratko MiG29 može da poleti i sa livade ukoliko treba. Imaš malo ravnog auto-puta još bolje. A najbolje je što je Ukraniji ostala gomila aerodroma iz doba SSSR od kojih se mnogo ne koristi i napušteni su manje više. I lako se i brzo dovedu u operativno stanje. nemaju brige oko infrastrukture toga ima na bacanje.

 

Proveriću sutra ali glavu dajem da ove dvajesdevetke koje Poljska ima imaju sve za r73 AAM, i mi ih imamo. Uz pametno navođenje mogu dosta problema da stvore, nije čak ni ključno da obore nekog, one su sasvim pogodne za odvraćanje, ali pričaćemmo i o taktici.
Ukrajina ima i znanja i ljudi Antonov je Ukrajinska firma, uopšte u svetu letenje Ukrajina je veliko ime. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Odmah da pitam rusofilicare: Kakva je razlika izmedju Putlerovih agresija na Gruziju i Ukrajinu u odnosu na americke intervencije po svetu?

 

Mogao si i sam da ponudis odgovor na ovo vrlo pametno pitanje i da ne pitas samo rusofilicare vec i anglofilicare.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

Jao, opet si poceo da budes onako aktivno pasivno agresivan u svom stilu. Odakle tolika srdzba kod tebe, sta ti se desilo? 

Dogodio se narod. 

 

A evo ti tekst kad nisi hteo da ga tražiš. I sad je aktuelan u vezi ovoga:

 

Živ je...

 

Poenta je, ni za koga Nemacka vise nije to o cemu drndaju na tom mestu, kao sto niko ne radi sad sto na tom mestu rade i govore u vezi Putlera.

 

Je li, jeste stavili ovde sliku murala sa Putlerom koji je u toku noci nacrtan blizu onog mladića i draže, i piše "brat"? Valjda je tu lokacija za murale zlocinaca, pa da budu zajedno.

 

More ponoć već je prošla, vreme da se spije.... Jutro tek dolazi, vreme za sankcije...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Koji je qurtZ Putinu sa ovim slovom Z?

Ja razumem da su bezveze napisali znake raspoznavanja,

ali kad je krenulo to lozenje,

sta je sprecilo Putina da kaze:

Ma zranje je ovo, sta smo mi neki latinicni zombiji, 

WTF ZLO. utihnite ovo.

 

Nasuprot, oni prave sad neke propagandne spotove,

pricamo o nekoj propagandi zapada, a ovo likovi sad

mlate nekim slovom na majcama i u gomilama 

spotova na RT i ostalim kanalima.

+

Ja samo ne znam koji ce to djavo njima, umesto brat Putin da 

odaber neki fini znak iz naseg svetlog pravoslavlja, da se to sve sloZi i oboZi

on ide s ovijem satanistickim svastikama, bachi to jado.

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...