Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

21 minutes ago, Cyber said:

 

Vidim da si ti bas to uradio. Iz celog teksta (sa cele livade) koji hronolski opisuje ukrajinsko-ruske istorijske dogadjaje izdvojio si jednu recenicu koja je sustinski skroz nebitna u ukrajinsko-ruskom kontekstu jer nema nikakav uticaj na te odnose. Pazi molim te, ”Švedska je takođe stala na stranu Ukrajine pod kraljem Karlom XII”! Jaka stvar! Ti najbolje sam znas zasto si izabrao bas taj stog sena.

 

 

.

 

Nisam ja jos nista uradio...nisam ni morao...

 

 

Svaki argument je jak koliko i najslabija karika u logickom nizu koju on pravi...Ti nama cak dva puta prenosis iste istorijske" cinjenice" ,valjda jednom nije dovoljno,    objasnjavajuci kako je druga strana "istorijski diletant"

...ako tvoje cinjenice imaju ozbiljan " kvar" tvoj argument ne moze da se razmatra kao ozbiljan...

 

Prekrajanje istorije je popularan sport...na svim stranama...glupo je kad to radi svedsko ministarstvo inostranih poslova, ali verovatno manje gluplje od mesanja Baltickog I Crnog mora nekih drugih ministarstva inostranih poslova...

Uostalom cak i tvoj niz, i poredjenje Minhenskog dogovora i trenutne situacije je cinjenicno netacan...ali priznajem uvek je dobro kad se nadje dodirina tacka sa Hitlerom, zvuci mocno i zastrasujuce...Posebno za vecinu ljudi koji se vode emocijama a ne cinjenicama...

Ako se povezuju Hitler i Putin, onda Minheski dogovor nije bas najbolje mesto za to...

 

 

 

 

I da se vratim na Svedsko sirenje evropskih vrednosti u tadasnjoj Ukrajini...Posle toga kako su zgazili Lvov koji je bio poljski tad, i u gradskom arhivu napravili konjusnicu, krenuli su dalje...o tome svedoci slovacki pisac, svestenik i putopisac Daniel Krman...

 

«Час від часу ми дивувались жорстокості шведів і литовців» «король Карло села й міста наказав плюндрувати, а хати палити. Де натрапив на мешканців, убивав їх» 

 

"From time to time we marveled at the cruelty of the Swedes and Lithuanians"  "King Charles ordered the villages and towns to plunder and the houses to be burned. He attacked the inhabitants, killed them ”

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Liska Manjina said:

Ne samo to, već dele oružje ljudima na ulici. Bukvalno po sistemu još malo pa nestalo. Tu su pištolji, puške, ručne bombe.

Iz iskustva koje imamo iz naših ratova, ovo se pokazalo kao ne baš dobra ideja. Mislim da Rusi nisu blesavi da prihvate neko gerilsko ratovanje po gradovima, a gde će kasnije da završi to podeljeno oružje može samo da se nagađa. 

Recimo oružje iz naših ratova je jedno vreme bilo dominantno kod kriminalnih grupa sa zapada Evrope.

Loša ideja.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Juan said:

Iz iskustva koje imamo iz naših ratova, ovo se pokazalo kao ne baš dobra ideja. Mislim da Rusi nisu blesavi da prihvate neko gerilsko ratovanje po gradovima, a gde će kasnije da završi to podeljeno oružje može samo da se nagađa. 

Recimo oružje iz naših ratova je jedno vreme bilo dominantno kod kriminalnih grupa sa zapada Evrope.

Loša ideja.

Deliš oružje neobučenim civilima i šalješ ih da pucaju na obučene profesionalce sa 135x boljom opremom. Koliko sam video u okolini Kijeva su Spetsnaz, Padobranci i Čečeni. Ali sa druge strane kontaš, ko bi se normalan odlučio na nešto takvo. Ja sigurno ne bih!

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, K.Dot said:

Imam par drugara Čečena i ne mogu da smisle Ruse, zato mi je čudno da se nalaze u ruskoj vojsci. 

Ratuju i u Siriju i u Ukrajinu sada u prvim borbenim redovima, Putin ima tamo  na izborima preko 95% glasova.

 

During the capture of the Gostomel airfield in the suburbs of Kiev, more than 200 nationalists from the special units of Ukraine were killed, the Russian Defense Ministry said.

 

Russian military occupied the Gostomel airfield in the suburbs of Kiev — Russian Defense Ministry

Intel Slava Z – Telegram

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, McLeod said:

 

Sad mi nista ne deluje nemoguce. Samo ne znam kako ce te garancije odrzati, jer je raspolozenje stanovnistva takvo da ce se sada taj sentiment jos jace ucvrstiti. Dobice dve beskorisne republikice, popice sankcije i zavrsio je pricu, krece velika kriza u celoj Evropi.

 

Bukvalno jedini koji ovde profitiraju su Kina i SAD.

S tim da US ovde profitira uglavnom ekonomski, politički poprilično loše ovo hendluju.

Posle konfuznog napuštanja  Avganistana ovo je još jedan udarac statusu vodece sile u svetu.

Podrška u vidu tapšanja po ramenu Ukrajinaca i eksplicitni navodi da se neće mešati nisu baš dobra poruka nacijama koje Rusiju i Kinu vide kao pretnju.

Morali bi malo bolje, meni se lično ne svidja perspektiva da Rusija i Kina budu glavni u gradu, koliko god mana US spolja politika ima.

Hladni rat mu dodje kao poželjno rešenje u odnosu na dominaciju Putina i brata Sija.

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Jaci su, ali bice za njih to ogromni gubici i sto vise ulaze u drzavu to ce im biti teze..kad dolazi Kadirov,znaj da im je situacija bas teska..

Zakoči malo zemljače, ovo traje dva dana, Rusi napreduju brže nego Backa trans autobus za Čurug, Čečni su tu od početka. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

kad dolazi Kadirov,znaj da im je situacija bas teska..

Nema to veze s mozgom, kadirovci su bašibozuk, topovsko meso.

VDV i gardijske oklopne i mehanizovane jedinice su najbolje što ruska vojska ima, tamo gdje je tvrdo idu oni.

Link to comment
Share on other sites

Offtopic mode on:

 

Najizvesnija stvar u ovih 48h je da je Devil ustvari neki softver za automatsko kreiranje poruka sa kontra stavom, na svakoj temi na forumu, na svaki upis...po principu:

 

"Random forumas: Mleko je belo.

Devil: Nisi ti pio mleko, a verovatno ga nisi ni video. Jer da jesi, znao bi da je crnje od noci, dublje od crne rupe i tvrdje od dijamanta."

 

Offtopic mode off.

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Ha-ha 26
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, attolini said:

Prekrajanje istorije je popularan sport...na svim stranama...glupo je kad to radi svedsko ministarstvo inostranih poslova,

 

Samo jedna bitna faktualna ispravka, ne zbog tebe nego da ne zbunjujes druge, iako ovo oko cega cetvoris dlaku nije relevantno u kontekstu, pausalno razvodnjavas. Uopste se ne radi o svedskom ministarstvu inostranih poslova, sto je jasno iz samog naziva. Radi se o istrazivackom institutu koji se bavi geopolitickim istrazivanjima koja obuhvataju Evropu, Bliski istok, Severnu Afriku i istocnu Evropu (sve to stoji na linku koji sam ponudila). Ovim ne kazem da je njihova rec zakon, ali kazem da je to plauzibilan izvor koji ti ili bilo ko moze plauzibilno da ospori tako sto argumentovanu adresira ono sto je relevantno u datom kontekstu i ponudi svoje utemeljene argumente/izvore. To je osnova smislene dikusije. Postoje takodje cetiri konverzacijske maxime kojih se oni kojima je stalo do intelektualnog postenja i fer diskusije drze: 1) govori istinu, 2) drzi se korektne informacije, 3) budi relevantan i 4) budi precizan. Nikad nije kasno da se ovlada ovako elementarnim vestinama. Samo napred!

Edited by Cyber
Link to comment
Share on other sites

Ne znam ko je juce rekao jednu tesku istinu (mozda Devil, there's chance) 

da je ovaj nas otiso pod kamen ne zato sto se plasi Putina,

nego sto se plasi Srblja.

To je ona tema gde je za njega cutanje zlato, jer je ovde pod strasnim teleskopom,

bice detektovan svaki pokusaj relativizacije.

 

Dakle, 'u cutanju se razumemo'.

Ali ipak, Vucic zasio usne i gleda kako Dacic snazno uplivava u ruski sentiment.

 


 

 

Link to comment
Share on other sites

KFJ ja nikad nista pametno ne govorim. Rusi i dalje trpe velike gubitke, probijaju ali bas sa velikim gubicima, cenim da ako neko zeli da uskoci nek saceka jos malo.

 

Kadirov je nemilosrdni ubica, oni sluze za strah, idu u prve redove jer za nesto vise nemaju mozga, ali ocekujem od njih ratne zlocine, pa sv sto zmislite oni ce to uraditi. Mislim da ih Ukrajinci nece drzati kao zarobljenike kao stotine drugih Rusa koje sad imaju.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Klipan said:

Offtopic mode on:

 

Najizvesnija stvar u ovih 48h je da je Devil ustvari neki softver za automatsko kreiranje poruka sa kontra stavom, na svakoj temi na forumu, na svaki upis...po principu:

 

"Random forumas: Mleko je belo.

Devil: Nisi ti pio mleko, a verovatno ga nisi ni video. Jer da jesi, znao bi da je crnje od noci, dublje od crne rupe i tvrdje od dijamanta."

 

Offtopic mode off.

Realno, pomislim kako Putinu jos samo olovka nedostaje da potpise kapitulaciju, lol

 

Kao sto neko rece, ovo se sve tako brzo izdesavalo, a jos brze ce se i zavrsiti sa nekim sporazumom da zapad nece ni stici da da neke zestoke sankcije. Kao i uvek, najvise je propatio narod.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Rusi i dalje trpe velike gubitke, probijaju ali bas sa velikim gubicima, cenim da ako neko zeli da uskoci nek saceka jos malo.

 

Koji je izvor informacija, reko mi jedan co'ek ili nesto relevantno?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Devil In My Pants said:

KFJ ja nikad nista pametno ne govorim. Rusi i dalje trpe velike gubitke, probijaju ali bas sa velikim gubicima, cenim da ako neko zeli da uskoci nek saceka jos malo.

 

Kadirov je nemilosrdni ubica, oni sluze za strah, idu u prve redove jer za nesto vise nemaju mozga, ali ocekujem od njih ratne zlocine, pa sv sto zmislite oni ce to uraditi. Mislim da ih Ukrajinci nece drzati kao zarobljenike kao stotine drugih Rusa koje sad imaju.

Brate Devile daj bar za nas tvoje sugradjane broj dilera, što samo tebi da bude dobro.

Ja sam na Detelinari, ponuda je bogata i raznovrsna ali ovako nešto dobro nema.

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Pošto vidim da se ovde sipa ruska propaganda o nacistima iz Ukrajine samo da objasnim celu priču oko Azova ako nekog interesuje. Azov je bio paravojna jedinica u kojoj jeste bilo gomila neonacista. Kada je ubačen u redovnu jedinicu u roku od godinu dana su iz nje izbačeni svi neonacisti i to je danas potpuno regularna jedinica. Da li ima nekih neonacista i danas to je teško reći ali javno se ne izjašnjavaju. Ali ajde onda i nas Srbe da tako zovemo zbog pojedicana koji su ratovali devedesetih pod nacističkim znakovima. Postoje nacisti i neonacisti i u Rusiji, čak im je vođa blizak Putinu tako da možda da kažemo i da su rusi nacistička država ako usvojimo te standarde. Manje sputnika više guglanja pre nego što iznosite takve stvari.

 

Ti osnivači Azov-a su od 2016. na ovamo osnovali par pokreta i stranaka, svađali se, mirili međusobno uglavnom na zadnjim izborima su išli svi zajedno u koaliciji i nisu prošli ni cezus. Tako da te izmišljotine o nacističkoj Ukrajini deluju presmešno za one koji prate tamo situaciju ali nažalost priča se hvata za ljude koji žele u to da veruju i one koji ne prate temu.

 

Edited by Klotzen
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...