Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

59 minutes ago, A sad said:

Intresantna stvar, Rusi su pustili deset zarobljenih stranaca 5 Britanaca, 2 Amerikanca i po jednog Hrvata, Svedjanina i Marokanca. To su verovatno ljudi o kojima se ranije pisalo i od kojih su neki osudjeni na smrt.

 

Posrednik je bila Saudijska Arabiji i Mihamed Bin Salman. Navodno je avion sa pomenutim ljudima vec sleteo u Rijad.

 

Intresantan tajming za ovako nesto. Deluje mi da se iza zatvorenih vrata vode ozbiljni pregovori i da je ovo dobrim delom igra podizanja uloga, a mozda i predstava za javnost. 

Da li to Bin Salman pere svoju biografiju?Ne znam kako ce ga sada tretirati lazni dusebriznici,poput onih iz New York Times-a ili Washington Post-a.Mozda ga Amanpur ponovo intervjuise kao nekog ko donosi modernost u zaostalu kraljevinu kao pre nekoliko godina kada ga je na sva usta hvalila kako je zenama da mogucnost da voze .Mozda ce iskasapljeni novinar Kasogi pasti u zaborav (do eventualne Trampove kandidature za izbore 2024.).

 

Mobilisati 300000 ljudi nije lak logisticki poduhvat.Amerikansima je trebalo cetiri godine da 1968. godine dostignu maksimalni broj od 525000 ljudi u Juznom Vijetnamu. Poseban problem je i to ko ce dobiti pusku u ruke.

Gledajuci istoriju Rusije od 1904. godine do danas,mislim da se glavesine u Kremlju boje ponavljanja  Cusime,Tanenberga,niza poraza i nesupesnih ofanziva na Istocnom frontu od   1915. do 1917. godine, krvave pat pozicije afganistanskog i prvog  cecenskog rata...Putin i njegova kamarila moraju da pronadju dovoljno Rusa koji misle da su teritorije do Dona i crnomorske obale do  Moldavije (ukljucujuci i gradove Kijev,Harkov i Odesu) ruske i koji su spremni da se zrtvuju radi  njihovog  oslobodjena i pripajanja rodini.U protivnom,mogu da se u nekoj formi ponove krvava litija iz 1905. ili februar  1917. godine. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Miki28 said:

@Clash tebi je zabavno da ostavljas ovo dok masu naroda gine na ovje strane?

Nije za svakoga, zato sam i stavio u spojler.

Izvinjavam se ako je nekom zasmetalo ali na osnovu mog zivotnog iskustva za mene maltene ne postoji stvar oko koje se ne moze zezati.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Miki28 said:

@Clash tebi je zabavno da ostavljas ovo dok masu naroda gine na ovje strane?

 

Ovo je očigledno namenjeno podizanju morala Ukrajinaca, a čovek je lepo stavio u spojler.

 

Tačno je da ginu na obe strane, ali... sa ukrajinske strane ginu vojnici koji brane svoju zemlju i civili, a sa druge ginu Putlerove SS trupe. Ovi prvi su napadnuti u svojoj zemlji, a ovi drugi su otišli u tuđu zemlju, baš kao i Hitlerove trupe u II svetskom ratu. Naravno da pripadnici Putlerovih SS hordi ginu jer se ne može očekivati da Ukrajinci ubicama gađaju cvećem i da ih zovu na ručak. Mogu da odu kući sami, a mogu da se vrate i u kovčezima, kako se okupator često ispraća.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Bar smo mi prosli svasta da se ne zajebavamo sa ovim stvarima. 

Postujem takav stav, ljudi se nose sa stvarima na sebi svojstven nacin.

Moj je da se bas zbog toga sto sam svasta prosao odnosim prema vecini stvari sa zajebancijom.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

 

Ovo je očigledno namenjeno podizanju morala Ukrajinaca, a čovek je lepo stavio u spojler.

 

Tačno je da ginu na obe strane, ali... sa ukrajinske strane ginu vojnici koji brane svoju zemlju i civili, a sa druge ginu Putlerove SS trupe. Ovi prvi su napadnuti u svojoj zemlji, a ovi drugi su otišli u tuđu zemlju, baš kao i Hitlerove trupe u II svetskom ratu. Naravno da pripadnici Putlerovih SS hordi ginu jer se ne može očekivati da Ukrajinci ubicama gađaju cvećem i da ih zovu na ručak. Mogu da odu kući sami, a mogu da se vrate i u kovčezima, kako se okupator često ispraća.

Lijepo si ti to upakovao u ono pakovanje koje ti odgovara, tako ce i onaj sa druge strane ali cinjenica ostaje ista.

 

Mozemo do sutra pravdati interese obje strane ali nevin narod gine sa obje strane zbog interesa drugih.

Ukrajina je za zapad samo marioneta

Just now, Clash said:

Postujem takav stav, ljudi se nose sa stvarima na sebi svojstven nacin.

Moj je da se bas zbog toga sto sam svasta prosao odnosim prema vecini stvari sa zajebancijom.

 

Ja smatram da ne bi trebao. Izgubili smo ono najosnovnije kod ljudi, empatuju a bas mislim da je zbog ovakvih i slicnih stvari. Ljudi su postali indifirentni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Miki28 said:

Bar smo mi prosli svasta da se ne zajebavamo sa ovim stvarima. 

Hajde da ne glumimo francuske sobarice bez potrebe. Koliko se sećam, kada je počela intervencija NATO, pojavljivale su se sličice, preci onoga što danas zovemo meme, gde je pisalo 'Monika, stisni zube', 'Mi imamo PVV - pravoslavni i vrlo vidljiv' (povodom obaranja onog nevidljivog aviona), idiotske žurke sa metom na mostovima, ali se niste bunili xbog zajebavanja. Namerno kažem 'vi' jer nisam deo te priče.

 

Ja bih pre nazvao zajebavanjem to što si napisao da ginu na obe strane. Meni nije poznato da su ukrajinske trupe krenule na Moskvu, ali celom svetu je poznato da su Putlerove SS horde krenule na Ukrajinu.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ne vidim kakve to veze ima sa bilo cim

to sto zapad mozda  ima svoj licni interes da im pomaze nema mnogo veze sa tim da ti ljudi tamo brane i bukvalno svoje kuce

Zapad uvijek ima interes

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

Hajde da ne glumimo francuske sobarice bez potrebe. Koliko se sećam, kada je počela intervencija NATO, pojavljivale su se sličice, preci onoga što danas zovemo meme, gde je pisalo 'Monika, stisni zube', 'Mi imamo PVV - pravoslavni i vrlo vidljiv' (povodom obaranja onog nevidljivog aviona), idiotske žurke sa metom na mostovima, ali se niste bunili xbog zajebavanja. Namerno kažem 'vi' jer nisam deo te priče.

 

Ja bih pre nazvao zajebavanjem to što si napisao da ginu na obe strane. Meni nije poznato da su ukrajinske trupe krenule na Moskvu, ali celom svetu je poznato da su Putlerove SS horde krenule na Ukrajinu.

Ajde da ne glumimo francuske sobarice. Jell ti stvarno mislis da je Putinu doslo, ej ae da napadnemo Ukrajinu?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Miki28 said:

Zapad uvijek ima interes

Ajde da ne glumimo francuske sobarice. Jell ti stvarno mislis da je Putinu doslo, ej ae da napadnemo Ukrajinu?

 

Zapad? Imas sigurno zemlje zapada koje nemaju nikakav interes u ovom ratu, npr sta bi bio interes Nemacke ili Francuske? Nista. Nemcima samo problem sa energentima i pljuvanjem da malo pomazu a Francuzima tj Makronu razjebana ideja nekakve nezavisne i jake EU.

 

Pa cak ni Amerika nema neki interes iako tako deluje, na krace staze ima ali na duge ovaj rat je zadnje sto joj treba, krenuli su da se fokusiraju na Pacifik tj Kinu, formirali AUKUS i sad moraju opet da se vrate u Evropu. Pri tome rat je samo zblizio Rusiju i Kinu ustvari stvara savez te dve zemlje, zajednicke pomorske i avio patrole na Pacifiku nije nemoguce da uskoro vidimo i kineske bombardere iznad Artika prelecuci Rusiju.

 

Cak ni Britanija nema neki interes ako zanemarimo animozitet BoJo prema Putinu a i Rusiji (lozenje na stare dane slave imperije).

 

Ovaj rat je iskljucivo maslo VVP, i seti se da je on lik napad obrazlozio time da je Ukrajina ustvari vestacka tvorevina koja je dobar deo teritorija dobila od susednih drzava malte ne poziv da je rasparcaju. A slicno je pricao i o ukrajinskoj naciji.

Edited by MeanMachine
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Samo cu ti reci,istorija ce suditi...

Pa ne znam šta istorija ima da sudi o staljinističkoj svinji koja je napala drugu državu. Ja bih više voleo da se Putler pridruži Karadžiću ili Mladiću, ionako su braća, ili u boljem slučaju, da mu koliko sutra neko pomogne da ode kod Miloševića.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Miki28 said:

Zapad uvijek ima interes

To care! Nemam nameru da širim priču posle 30 godina drndanja iste vune od takvih careva koji su tu jedno 90% stanovniptva, samo u vezi ovoga, ako hoćeš da čitaš. Ako nećeš, ništa

 

Danas sam jednoga slušao isto to samo ne u vezi rata, nego ono uobičajeno "a, zli oni dođu ovde zbog jeftine radne snage da bi oni imali profit"... Retko se ja viđam sa bilo kime upravo zbog ovoga - nema tu drugačijih, tj ima nego treba previše energije da se uživo nađu, nego sam nešto morao da svratim, ali više neću. I ovaj bunca, bunca, a ja ga gledam isto kao što u Balkanskom špijunu Jakovljević gleda Iliju Čvorovića dok Ilija drži onaj govor na kraju. Onaj govor posle "ako niste ludi a tako se ponašate, to je gore nego nego da ste ludi, to je..."

 

Šta je trebalo da mu kažem? Alo, to isto je bilo gde, firma... ne znam iz... neka bude Pariza, otvori pogon negde u Francuskoj gde je u odnosu na Pariz jeftina radna snaga, manji porezi, jeftinije zemljište, nebitno, da bi imala profit,  pa tamo niko ne priča takve gluposti, nego je to sasvim normalno, vekovima, a ljudi su zadovoljni što se otvaraju radna mesta.

 

Poenta je, pišnem vam na "resentman" kao način života. Nikada se vi nećete izvući, taman taj vaš Putler da stvarno postane car sveta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Među oslobođenim šef policije iz Marijupolja. Sa druge strane u Saudijskoj Arabiji je Ajslin koji je osuđen na smrt od strane pobunjenika iz Donbasa. Za to vreme Lavrov i dalje u NY.

 

Putin odma danas krenuo sa masovnim hapšenjima ljudi koji mirno protestvuju, preko 1000 uhapšenih.

 

Finska planira da uvede zabranu ulaska Rusima jer su danas preplavljeni sa njima. Ostaje još Norveška granica kao jedini kopneni put ka evropi. Doduše nisam ispratio da nisu i oni zabranili ulazak.

 

Girkin kaže da 300k neće biti dovoljno, potrebno je milion vojnika da se rat dobije.

 

Na frontu se nastavlja ofanziva na Liman. Ukrajinci danas zauzeli Dobriševe tako da sada mogu da napadnu Liman i sa severozapada. Vidim po komentarima da postoji video snimak ali ga ja nisam video, ako su lagali mene ....

 

Počelo je korišćenje i M270 :

 

 

 

Koliko je bolesna ruska propaganda možemo videti iz jednog detalja Putinovog govora. Pazite on kaže da mu zapad preti nuklearnim napadom. Zamislite tu budalaštinu. Čak i na sve dosadašnje njegove provokacije zvaničnici zapada nijednom nisu odgovorili istim stilom a on sada kuka kako im neko preti. Ovo kada Rusi jednom saznaju njihov bes će biti mnogo gori od nas izvan Rusije. Jer nas Putin ne može da laže ili bar ne može u kontinuitetu. Njima je poptuno iskivljena slika šta se događa oko njih. Mislim da je stepen dezinformacije samih rusa veći nego kod nas 90-ih.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Miki28 said:

@Klotzen 1000 uhapsenih? 

 

da, to je info od pre par sati a protesti u nekim gradovim još uvek traju. Evo live stream iz Moskve :

 

 

 

Cifra će verovatno biti preko 2k do kraja dana, a ako bude hapsio sve koji su izašli na ulice onda će morati da aktivira staljinove gulage.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Miki28 said:

Ko si ti da sudis o bilo cemu? 

Pa lepo sam se predstavio, i to na ruskom. Nacrtao bih, ali me mrzi da sad povezujem drawing pad. Ne mogu da ti baš sad dam otiske prstiju, ali volim sve što vole mladi, skupljam salvete, priveske i značke, hoću da budem pilot kad porastem i tako to. Elem, drago mi je što smo se upoznali, mi smo dobro što i vama želimo.

 

13 minutes ago, Miki28 said:

Ko je tebi dao za pravo da ti to sto pises mislis da je tacno?

Vlasnik foruma. Ima nešto što se zove pravilnik, potraži i pročitaj. Nisam video pravilo koje brani da mislim da je ono što pišem tačno.

 

Nego, šta je netačno u tvrdnji da su Ratko Mladić i Radovan Karadžić ratni zločinci (nešto rek'o i sud), i da je Putler dobar kandidat da im se pridruži u ćeliji?

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...