Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 hours ago, sreta-steta said:

 

ti nikako da razdvojis moderaciju od diskusije... Jesi to ti dokontao da je Ukri = Siptar ili neko vece mudraca zakljucilo? I gde si video iz bilo kod mog posta da ja omalovazavam bilo sta Ukrajinsko?

Ukri je pogrdan naziv i tu je kraj diskusije i koristi je druga strana. Lepo ti je objasnjeno na tebi je da li ces postovati ukrajinsku naciju, ali i ovaj forum.

 

Mislim da ce se nesto veliko desiti u avgustu jer koliko sam razumeo UA ce do tad imati ogroman broj sistema srednjeg ali i dugog dometa, aviona, usa dronova, barjaktara, dolazi i smena sa obuke negde oko 10k obucenih vojnika sto pesadije, pilota, artiljeraca, bolnicara i da ne zaboravim ove iz prve linije fronta radiovezista.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mislim da ce se nesto veliko desiti u avgustu jer koliko sam razumeo UA ce do tad imati ogroman broj sistema srednjeg ali i dugog dometa, aviona, usa dronova, barjaktara, dolazi i smena sa obuke negde oko 10k obucenih vojnika sto pesadije, pilota, artiljeraca, bolnicara i da ne zaboravim ove iz prve linije fronta radiovezista.

Konačno jedna prava projekcija budućih dešavanja na frontu zasnovana na dubljoj analizi specijalnih obaveštajnih podataka sa twitera.

  • Like 1
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Clash said:

Konačno jedna prava projekcija budućih dešavanja na frontu zasnovana na dubljoj analizi specijalnih obaveštajnih podataka sa twitera.

Ja, primetio si, retko svraćam ovde. Pratim na drugim forumima, učestvujem u diskusijama čak, i niko me ne etiketira, zamisli, ali volim ovde da svratim, čitam. Ovo je jedini forum gde UA svake nedelje kreće u kontraofanzivu i Rusi svaki drugi dan granatiraju sami sebe.....nikad dovoljno informacija .

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Clash said:

Konačno jedna prava projekcija budućih dešavanja na frontu zasnovana na dubljoj analizi specijalnih obaveštajnih podataka sa twitera.

Ovo je sa strane ministarstva vojske Ukrajine.  Moja pretpostavka da ce uskoro ciscenje ostatka okupiranih teritotiraja. 

 

HIMARS je razmontirao VDV bar ono sto je ostalo od njih..ceceni se ne cuju, samo Vagner i jos jefna jedinica na S zataju ozbiljne probleme Ukrajincima.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Ovo je sa strane ministarstva vojske Ukrajine.  Moja pretpostavka da ce uskoro ciscenje ostatka okupiranih teritotiraja. 

 

HIMARS je razmontirao VDV bar ono sto je ostalo od njih..ceceni se ne cuju, samo Vagner i jos jefna jedinica na S zataju ozbiljne probleme Ukrajincima.

Nek pošalju "Krakenovce" na njih....sredili bi to očas posla...

Link to comment
Share on other sites

Krakenovce ? Pa oni su već 5 puta uništeni po ruskim izvorima. Nije valjda da još postoje 🙂

 

 

@Dragan

 

Pretpostavljam da nemaju dovoljne kapacitete da izvoze LNG. Ako zapad škripi sa tim tankerima mogu misliti tek koliko će da škripi Rusima da odgovore potencijalnim kupcima. Mada je i meni iznenađenje da lome kola baš na Indiji, no možda znaju nešto što mi ne znamo.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sreta-steta said:

 

ti nikako da razdvojis moderaciju od diskusije... Jesi to ti dokontao da je Ukri = Siptar ili neko vece mudraca zakljucilo? I gde si video iz bilo kod mog posta da ja omalovazavam bilo sta Ukrajinsko?

 

Jbg, nismo vece mudraca, ali moderacija je zajednicki donela odluku da ce upotreba termina ''Ukri'' biti sankcionisana ubuduce, jer se cesto koristi od strane ljudi koji podrzavaju rusku invaziju na Ukrajinu. Zelimo da napravimo razliku i distancu od takvih mesta na internetu, tako da odatle dolazi i ova odluka. Nisi banovan, samo je bilo upozorenje, nema razloga za ljutnju, i dalje si dobrodosao da podelis svoje misljenje ili informacije koje imas o trenutnom stanju na frontu. 

  • Like 5
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

Pretpostavljam da nemaju dovoljne kapacitete da izvoze LNG. Ako zapad škripi sa tim tankerima mogu misliti tek koliko će da škripi Rusima da odgovore potencijalnim kupcima. Mada je i meni iznenađenje da lome kola baš na Indiji, no možda znaju nešto što mi ne znamo.

 

 

U medjuvremenu u Evropi.

 

Trenutno stanje na skladistima gasa u Evropi (31.7..2022.) - Storage Data

EU - 69.3 % (770 TWh; prosecna potrosnja 1.11.2021. - 1.3.2022. ~ 6 TWh)
Sa ovom kolicinom EU ima gasa za ~ 130 jesen-zima dana (bez ikakve dopune i mera stednje).
Max popunjenost za EU, jesen 2021. je bila 75 %, a minimalna prolece 2022. - 25 %.

UK - 100 %
Portugal - 100 %
Poljska - 98.74 %
Danska - 88.03 %
Francuska - 79.35 % (104 TWh)
Ceska - 79.09 %
Spanija - 77.67 %
Belgija - 76.37 %
Italija - 72.93 % (141 TWh)
Nemacka - 69.04 % (168 TWh)
Slovacka - 68.55 %
Holandija - 65.88% (93 TWh)
Rumunija 58.81%
Austrija - 53.24 %
Hrvatska - 52.85 % (2.5 TWh)
Madjarska - 51.72 %

 

.......................................................................................................................................................

 

Nove brojke: Plina će vjerojatno biti dovoljno “ove i sljedeće zime”

Berlin Rusija ponovno smanjuje: Od srijede će državna tvrtka Gazprom slati samo 20 posto svog punog kapaciteta Sjeverni tok 1 more plinovodom Zauzvrat, raste zabrinutost hoće li biti dovoljno plina za zimu.

Iz četiri vodeća njemačka ekonomska instituta sada stiže oprezno potpuno jasno. Izračunali su što bi se dogodilo da ruske isporuke plina trajno ostanu na 20 posto. Rezultat IWH Halle, RWI Essen, IfW Kiel i Ifo München: U najvjerojatnijem slučaju, zimi neće biti nestašice plina.

"Ako se naše pretpostavke obistine, plina bi bilo dovoljno i ove i sljedeće zime", rekao je ekonomist IWH-a Christoph Schult, koji je proveo izračune. Rezultati su ekskluzivno dostupni Handelsblattu.
Plin: Njemačkoj bi u najgorem slučaju nedostajalo sedam milijardi kubičnih metara ...

Edited by Dragan
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

 

Jbg, nismo vece mudraca, ali moderacija je zajednicki donela odluku da ce upotreba termina ''Ukri'' biti sankcionisana ubuduce, jer se cesto koristi od strane ljudi koji podrzavaju rusku invaziju na Ukrajinu. Zelimo da napravimo razliku i distancu od takvih mesta na internetu, tako da odatle dolazi i ova odluka. Nisi banovan, samo je bilo upozorenje, nema razloga za ljutnju, i dalje si dobrodosao da podelis svoje misljenje ili informacije koje imas o trenutnom stanju na frontu. 

Ali stvarno, ovi koji koriste taj termin verovatno nista lose ne misle, nego samo po lokalnim obicajima vole da ljude ili sta god nazivaju nadimcima koje sami smisljaju, ama to je ruzan obicaj :classic_smile: Mislim da je taj obicaj samo nekakva zelja za "uravnilovkom" kako se nekad tako nesto nazivalo, ali je svakako ruzan obicaj. Narocito zato sto u startu implicira da ovaj koji to radi sebe vidi nize u nekakvoj hijerarhiji, ili kako bilo, koju je naravno sam smislio, i onda koristi te nadimke i skracenice da se ne bi osecao inferiorno. Mozda gresim, ne znam, mozda je samo navika, svakako generalno malo nije kul :classic_smile:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, AgroLaki said:

 

Jbg, nismo vece mudraca, ali moderacija je zajednicki donela odluku da ce upotreba termina ''Ukri'' biti sankcionisana ubuduce, jer se cesto koristi od strane ljudi koji podrzavaju rusku invaziju na Ukrajinu. Zelimo da napravimo razliku i distancu od takvih mesta na internetu, tako da odatle dolazi i ova odluka. Nisi banovan, samo je bilo upozorenje, nema razloga za ljutnju, i dalje si dobrodosao da podelis svoje misljenje ili informacije koje imas o trenutnom stanju na frontu. 

 

Validno, nisam primetio, ali ako ste doneli odluku valjalo bi da se ista stavi u pravilnik gore ili nesto vec. Ili ako ne, onda napises da se izmenilo... nema sada ovde toliko postova da ne moze da se isprati upozorenje moderatora. Nazalost ono sto @fancy demonstrira je tipicno bahacenje... prvo pravilo je ako hoces da uputis poruku kao moderator - bolduj. Ako diskutujes - normalni font. Drugo, da se obracas sa "vama neutralnima"... sta ti to znaci? ako ti smeta da postoje i drugaciji stavovi, banuj care i lepo monolog sa devilom, sigurno ce se nauciti puno. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Prema nekim izvorima Rusi koncentrisali 25k-30k ljudi kod Hersona i Krivog Riha. Da li su naseli na Ukrajinsku "ofanzivu" ili oni spremaju svoju ?

 

Inače toliko stvari se događa na frontu da su i ruski i ukrajinski kanali po mrežama većinski popunjeni tajvanom danas 🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Klotzen said:

Prema nekim izvorima Rusi koncentrisali 25k-30k ljudi kod Hersona i Krivog Riha. Da li su naseli na Ukrajinsku "ofanzivu" ili oni spremaju svoju ?

 

Inače toliko stvari se događa na frontu da su i ruski i ukrajinski kanali po mrežama većinski popunjeni tajvanom danas 🙂

 

 

Kazu Ukrajinci da Rusi spremaju ofanzivu u Hersonu i ka Krivom Rihu. Vrlo malo vesti sa juga a navodno se vode teske borbe, jer kao Ukr ne zeli da otkriva stanje na frontu, a navodno su oslobodili preko 50 naselja.

Ne znam, kad ovako reklamiras ofanzivu mesecima, cini mi se kao neki trik, da ih sto vise prebace preko mosta a onda gadjaju himars sistemima. Drugo koliko Rusi uopste mogu da snabdevaju veci broj trupa u Hersonu, s obzirom na unistene mostove ??? Ovih dana himarsi bas rade i u Hersonu i u Donjecku.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je lose da menjaju Kadirovce. To je seme zla, teroristi i ubice. 

 

Juce se upljuvase rusofilyki telegram kanali kako rasturaju Soledar.

 

Pisao sam ranije, do kraja avgusta veci deo juga ce biti pociscen. Sto kaze onaj vojnik sa pocetka rata, RF vojnici su jednostavno glupi. Mnogo municije, uzasna preciznost.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ono sto sam pisao.

 

 

 

 

 

 

 

Donetsk, Aug 3 — DAN. Olga Kachura call-sign Korsa has been killed today on duty.

“Today is a tragic day for Gorlovka and the Republic. A brave and wise woman who was one of the founders of the People’s Militia and the DPR has tragically died. Kachura Olga Sergeyevna, victorious and unshakable Korsa,” the mayor of Gorlovka Ivan Prikhodko said.

He said that the death of Kachura is an irreparable loss, and extended his condolences to her family and friends on behalf of all the residents of Gorlovka.

“Guard colonel, commander of a rocket artillery battalion, honorary citizen of Gorlovka, all these titles and ranks, people’s love and respect of brothers-in-arms is just a tiny part of her merit,” Prikhodko said.

The circumstances of her death are being clarified. The understanding is that Korsa was killed on duty.

Olga Kachura joined the militia in April 2014, soon to become commander of a Grad MLRS unit of 140 personnel, which she has been leading for eight years. Her battalion took part in the Ilovaisk and Debaltsevo-Uglegorsk operations. *ot

 

 

 

 

Edited by Devil In My Pants
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ras kass said:

 

Kazu Ukrajinci da Rusi spremaju ofanzivu u Hersonu i ka Krivom Rihu. Vrlo malo vesti sa juga a navodno se vode teske borbe, jer kao Ukr ne zeli da otkriva stanje na frontu, a navodno su oslobodili preko 50 naselja.

Ne znam, kad ovako reklamiras ofanzivu mesecima, cini mi se kao neki trik, da ih sto vise prebace preko mosta a onda gadjaju himars sistemima. Drugo koliko Rusi uopste mogu da snabdevaju veci broj trupa u Hersonu, s obzirom na unistene mostove ??? Ovih dana himarsi bas rade i u Hersonu i u Donjecku.

 

Kada planiraš ofanzivu poslednje što ćeš uraditi je da kažeš neprijatelju "Napašćemo vas tu i tu" 🙂 . To je od početka samo priča da se nešto prikrije a usput verovatno fino deluje u propagandne svrhe. Po mom mišljenju ako bude kontraofanzive biće je na pravcu Kupjanska ili Izjuma, dakle tamo gde je front dosta miran.

 

@all

 

 

Danas preko Šredera i Peskova Putin šalje signale da su pregovori ponovo opcija. Mislim da će trebati još dosta vremena da pregovori budu mogući jer su trenutno jako daleko. Osim ako Putin nije smanjio apetit.

 

Lavrov u diplomatskoj ofanzivi, danas je u poseti Mijanmarskoj hunti. Interesantna izjava od njegovog saradnika je danas došla u javnost a to je da se odnosi više neće vraćati na period do 24.02. bez obzira kako se završi ovaj rat. To i ovde neki ne shvataju, Rusija sa Putinom više neće biti u prilici da bilo šta dogovara sa zapadom. Ovo je novi hladni rat koji će se voditi do kolapsa Putinovog režima ili do kolapsa zapada.

  • Like 6
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Lavrov u diplomatskoj ofanzivi, danas je u poseti Mijanmarskoj hunti. Interesantna izjava od njegovog saradnika je danas došla u javnost a to je da se odnosi više neće vraćati na period do 24.02. bez obzira kako se završi ovaj rat.

I ne treba. Oni su imali svoju sansu, pljunuli su na nju, i sad ih treba otpisati kao saradnike, mada moze da se od njih kupuje neka roba, ali samo to. A njihove uđiguze, što su samo jedni u celoj Evropi, treba nemilosrdno zguziti, za primer, i privesti ih poznaniju svesti, a to sto je kod takvih vecina izabrala da ne bude deo civilizacije, koga boli arhimandrit. Nikoga nije briga. Nece ni prase na svadbu, pa ga odnesu, a ovi i tako izumiru, prosecna starost je kod njih sve veca, i nece jos dugo. Kao ni njihiv putler.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Mi da smo pametni kao sto nismo, bolja sansa Vucicu da bude Tito se nece pruziti.

 

Resavanje sitnih problema sa susedima (ajde tu i uradismo nesto tu i tamo, ali interesantno, samo crkvena pitanja sa CG i Makedonijom), Makedonija guta zabe, ali cele i odmah i ide napred, CG isto, samo Republika Srpska i Srbija mrse muda.

 

Kad vec vodimo pilicarsku politiku, ovo je trenutak da ispilicarimo nesto i iskoristimo situaciju u Ukrajini, ali ne mozemo ni to.

 

Fascinantan je zaista nedostatak drzavnistva, vizije, hrabrosti i volje da se zaista radi za dobrobit ove zemlje, pa ako mora i protiv volje njenih izrazito glupih stanovnika.

Edited by McLeod
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, McLeod said:

Mi da smo pametni kao sto nismo, bolja sansa Vucicu da bude Tito se nece pruziti.

 

Resavanje sitnih problema sa susedima (ajde tu i uradismo nesto tu i tamo, ali interesantno, samo crkvena pitanja sa CG i Makedonijom), Makedonija guta zabe, ali cele i odmah i ide napred, CG isto, samo Republika Srpska i Srbija mrse muda.

 

Kad vec vodimo pilicarsku politiku, ovo je trenutak da ispilicarimo nesto i iskoristimo situaciju u Ukrajini, ali ne mozemo ni to.

 

Fascinantan je zaista nedostatak drzavnistva, vizije, hrabrosti i volje da se zaista radi za dobrobit ove zemlje, pa ako mora i protiv volje njenih izrazito glupih stanovnika.

glup je i on, doduse ne kao stanovnici...ali je bas glup

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...