Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

9 minutes ago, ras kass said:

Na videu se nigde ne vidi niti spominje u kom pravcu se krecu. 

 

2 minutes ago, ras kass said:

 

Ja pricam o onom tvitu sa kolonom vozila, nigde potvrda kuda idu. 

Cnn-ov prilog sam gledao juce. 

 

 

Zajebavaš me ?

5 minutes ago, Devil In My Pants said:

Zna Constantin pravac, svaki izvor mu je extremno proruski. U Melitopolju pustaju ruske filmove na binama, dirljivo od druga forumasa kako hoce da nam otvori oci.

 

Svi beze ka putleru...

 

Komentar može da bude proruski ili proukrajinski, ali slika je slika....kažu govori više od 1000 reči....

 

Link to comment
Share on other sites

Nikakva slika to nije vec video. Drugo i osnovno ima tu svega. Uostalom ako si ih poslusao i znas engleski znas i sta su rekli. Par svercera, ndki kupe familiju, neki mozda misle da ce biti sigurniji tamo..

 

Koliko stotina jiljada ljudi su pobegli iz Donjecka, sa Krima itd..tako da nidim poentu tvog posta.?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ras kass said:

Gde se ovde vidi kretanje ka okupiranim delovima? Ne vidim gde stoji gde I kada je snimljen video. 

 

 

 

 

Potrudi se malo, nisi nepismen. Možda piše na tabli autobusa odakle-dokle ide, možda je negde u nekom nizu skriven datum, nemoj da si gotovan. 

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Nikakva slika to nije vec video. Drugo i osnovno ima tu svega. Uostalom ako si ih poslusao i znas engleski znas i sta su rekli. Par svercera, ndki kupe familiju, neki mozda misle da ce biti sigurniji tamo..

 

Koliko stotina jiljada ljudi su pobegli iz Donjecka, sa Krima itd..tako da nidim poentu tvog posta.?

Trenutna situacija na "terenu" bez neke posebne naznake i pitanje zašto se to dešava ? Možda neko ima objašnjenje, a ako će da bude isledjivanje u nameri da mi učitate nešto....mrš bre. Samo debilima nije jasan video CNN-a i i ovaj twit.....ja ne nudim objašnjenje, ne namećem mišljenje......

 

Devile....veruješ u to da je to par švercera ? Eno, ona gospodža kaže da je turista.....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Constantine mslo manje z kanala, pregrejao si se. Sa tim da ste kukali na moje kanale 🙂dodaj neki zvanican kanal, datum, vreme i uopste polozaj ovih ljudi. 

 

Neozbiljno je ovo postavljati

 

 

Neozbiljno...jašta.

 

Neki ljudi idu negde...neki ljudi su postavili neke fotografije, video zapise...oni stoje, postoje, prikazuju nešto. Ja sam samo  pitao šta i zašto se to dešava.....? Nisam ja rekao da su to niti Rusi, nit Ukrajinci....i nisam rekao ni koga vole, ni zašto vole. Činjenica je da se kreću u nekom pravcu....Činjenica je i da se kreću u suprotnom smeru od onoga na koji su pre nekoliko dana pozvani....To što vi vidite, pa vam ne odgovara zbog ne znam ja čega, vaš je problem. 

 

Neću ja @Devil In My Pants da te nerviram....ti pošteno navijaš, nemam ja problem s tim. Ovde me kritikuju ljudi koji na početku agresije nisu ni znali kako se zove predsednik Ukrajine, a s takvima, nema razgovora.....kad kažem, da neću da te nerviram, to znači da nemam šta da više da kažem...čim nema argumenata već krene na lično....ćao......

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma koji argumenti. Deset automobila ide ka Khersonu i sad se veruje CNN i ako je snimak autentican.

 

Ovaj drugi je smesan. Da ne napisem urnebesan. 

 

Npr juce je jedan forumas napisao da je Avdivika okruzena--netacno. Da se ne gadja Donjeck--- netacno.

 

Proruski kanali su neozbiljni..o srpskom pogledu na ukrajinsku krizi moze da se procita na svakom portalu..zali Boze sta ti ljudi pisu.

 

Mene zanima cinjenica da oni ipak pocinju da razumeju Ruse i njihovu akciju pa ce da im se prikljuce.

 

Da ne bude zabune, ne volim putlera, ali Rusi su druga prica. Ovih dana bas treba da se vidim sa nekim posle par godina. Cak i kad sam bio tamo, verujem da u gradskim sredinama imaju kvalitetnije razmisljanje od 90% serpskih rusofila.

 

Ne vidim uopste kako neko moze da podrzava nekog ko kaze da nacija i drzava ne postoje i da crtaju neke blago receno ludacke mape.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Neko misli da Ukrajinci masovno beže iz Ukrajine iako to niko od njih nije izjavio, osim što je onaj jedan bio sumnjiv, neko je na jednom drugom forumu pročitao šta je u ovom videu pa ga ovde podelio i ne pogledaviši ga. No život ide i mora se obezbediti protok ljudima. Recimo stariji ljudi koji su ostali u okupiranom delu nisu napustili svoju kuću i onaj sin ili unuk ide da ih obiđe, sličnih situacija ima verovatno dosta. Verovatno ima izbeglica koje ne mogu da žive tako i odlučuju da se vrate u okupaciju jer će tu ipak biti kući. Sam novinar je rekao da mnogo više ljudi želi iz okupiranih područja ka Ukrajini da ide ali im Rusi ne dozvoljavaju da dođu do ovog prelaza, valjda samo 76 su tog dana pustili. Video je skroz ok samo što neki uzmu iz njega jedan od 5 minuta i onda nam ga predstave kao nešto drugo.

 

S tim u vezi onaj drugi video sa tvitera je verovatno red za izlazak sa okupiranog područja jer znamo da Rusi tu blokiraju ljude već dva meseca, u jednom trenutku su čak blokirali taj put skroz kod Melitopolja ne dozvoljavajući ljudima uopšte da dođu dotle.

 

Na frontu Rusi su imali nekog uspeha i napredovali su do Piskija ali su tu zaustavljeni i tu se vode borbe već skoro nedelju dana. Južno od Bahmuta su takođe imali nekog uspeha ali nije jasno koja i da li su i jedno naselje zauzeli. Pretpostavljam da žele put Horlivka- Bahmut pa da napadnu grad iz više pravaca. Napad iz jednog pravca bi odgovoarao Ukrajincima jer je lakše braniti se u tom slučaju.

 

Evo jednog interesantnog videa :

 

 

 

Ovde vidimo kako Ukrajinci lociraju rusku artiljeriju i zatim navode svoju da unište te ciljeve. Dakle itekako dobro dođe svaka pomoć u artiljeriji, pogotovo u toj što ima veći domet od 20km.

 

Edit : Sad sam ispratio malo ovu bessramnu rusku propagandu na happy pogledajte koji je to nivo laganja :

 

- Ukrajinci kastrirali ruskog vojnika (u stvari bilo obrnuto, pisali smo o tome)

- Savetnik Zelenskog Juri Podoljak izjavio da Rusija pobeđuje. (Jurij je ruski youtuber, inače jedan od najnerealnijih među rusima)

 

I onda se ljudi pitaju "Zašto Srbi podržavaju Putina ?" pa zato što ne znaju ništa o njemu, slušaju samo laži i propagandu i na osnovu toga grade mišljenje o njemu.

 

Edited by Klotzen
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Klotzen said:

Neko misli da Ukrajinci masovno beže iz Ukrajine iako to niko od njih nije izjavio, osim što je onaj jedan bio sumnjiv, neko je na jednom drugom forumu pročitao šta je u ovom videu pa ga ovde podelio i ne pogledaviši ga. No život ide i mora se obezbediti protok ljudima. Recimo stariji ljudi koji su ostali u okupiranom delu nisu napustili svoju kuću i onaj sin ili unuk ide da ih obiđe, sličnih situacija ima verovatno dosta. Verovatno ima izbeglica koje ne mogu da žive tako i odlučuju da se vrate u okupaciju jer će tu ipak biti kući. Sam novinar je rekao da mnogo više ljudi želi iz okupiranih područja ka Ukrajini da ide ali im Rusi ne dozvoljavaju da dođu do ovog prelaza, valjda samo 76 su tog dana pustili. Video je skroz ok samo što neki uzmu iz njega jedan od 5 minuta i onda nam ga predstave kao nešto drugo.

 

S tim u vezi onaj drugi video sa tvitera je verovatno red za izlazak sa okupiranog područja jer znamo da Rusi tu blokiraju ljude već dva meseca, u jednom trenutku su čak blokirali taj put skroz kod Melitopolja ne dozvoljavajući ljudima uopšte da dođu dotle.

 

Na frontu Rusi su imali nekog uspeha i napredovali su do Piskija ali su tu zaustavljeni i tu se vode borbe već skoro nedelju dana. Južno od Bahmuta su takođe imali nekog uspeha ali nije jasno koja i da li su i jedno naselje zauzeli. Pretpostavljam da žele put Horlivka- Bahmut pa da napadnu grad iz više pravaca. Napad iz jednog pravca bi odgovoarao Ukrajincima jer je lakše braniti se u tom slučaju.

 

Evo jednog interesantnog videa :

 

 

 

Ovde vidimo kako Ukrajinci lociraju rusku artiljeriju i zatim navode svoju da unište te ciljeve. Dakle itekako dobro dođe svaka pomoć u artiljeriji, pogotovo u toj što ima veći domet od 20km.

 

Edit : Sad sam ispratio malo ovu bessramnu rusku propagandu na happy pogledajte koji je to nivo laganja :

 

- Ukrajinci kastrirali ruskog vojnika (u stvari bilo obrnuto, pisali smo o tome)

- Savetnik Zelenskog Juri Podoljak izjavio da Rusija pobeđuje. (Jurij je ruski youtuber, inače jedan od najnerealnijih među rusima)

 

I onda se ljudi pitaju "Zašto Srbi podržavaju Putina ?" pa zato što ne znaju ništa o njemu, slušaju samo laži i propagandu i na osnovu toga grade mišljenje o njemu.

 

Jedino negativno iz ovog upisa je to sto gledas happy. Njihovo samo ime je apsurd.

 

Ma to sve pickousti koriguje i uredjuje. Bas bi ovi smeli na svoju tuku tako da lazu. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Devil In My Pants said:

Ma koji argumenti. Deset automobila ide ka Khersonu i sad se veruje CNN i ako je snimak autentican.

 

Ovaj drugi je smesan. Da ne napisem urnebesan. 

 

Npr juce je jedan forumas napisao da je Avdivika okruzena--netacno. Da se ne gadja Donjeck--- netacno.

 

Proruski kanali su neozbiljni..o srpskom pogledu na ukrajinsku krizi moze da se procita na svakom portalu..zali Boze sta ti ljudi pisu.

 

Mene zanima cinjenica da oni ipak pocinju da razumeju Ruse i njihovu akciju pa ce da im se prikljuce.

 

Da ne bude zabune, ne volim putlera, ali Rusi su druga prica. Ovih dana bas treba da se vidim sa nekim posle par godina. Cak i kad sam bio tamo, verujem da u gradskim sredinama imaju kvalitetnije razmisljanje od 90% serpskih rusofila.

 

Ne vidim uopste kako neko moze da podrzava nekog ko kaze da nacija i drzava ne postoje i da crtaju neke blago receno ludacke mape.

 

 

Kako ocenjuješ šta je, što se dešava hiljadama kilometara od nas, tačno ili ne...? Da li samo na osnovu toga ko je to objavio? Ja, recimo, skoro pa ničemu što se objavljuje u medijima ne verujem ko god i o kojoj god temi da objavi... Postali smo društvo koje vapi za informacijama, senzacionalizmom i želimo o svemu sve da znamo, a to je dovelo do kontra efekta, površne tendeciozne informisanosti... 

Link to comment
Share on other sites

@Devil In My Pants

 

 

Moraš da pratiš Ruse i Rusofile da bi znao gde udara ta propaganda i da bi imao drugu stranu. Kada rusi daju vest koja je propraćena videom koji potvrđuje tu vest ja to ne odbacujem. Sve ostale vesti teško da ću poverovati posle svih laži u kojima su hvatani. Slično mislim i o Ukrajinskom MOD, samo što oni mnogo češće prate svoje vesti video materijalima pa tu ima više vrednih informacija.

 

Što se tiče ove emisije jednostavan je odgovor, sada u avgustu zbog letnje šeme ove normalne televizije daju reprize tako da jedino što mogu da gledam uz večeru je strane tv ili happy. Kada je na stranim tv neka tema koja me ne interesuje onda uzmem happy da vidim koji nivo laganja je dostigla ruska propaganda. Iskreno da ti kažem, što više lažu to znači da su stvari sve lošije po njih. Recimo na početku rata ruska strana je retko reciklirala stare video materijale sada to rade svakodnevno. Nema više materijala na pretek pa gledamo te video materijale gde se kuva ručak ili čuče u nekom rovu koji ko zna gde je ali nas oni uveravaju na "majke mi" da je to rov u centru mesta koje je aktuelno u tom momentu 🙂

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Laki21 said:

Zna li neko ime majstora, dobar znalac para vredi?

 

 

Mnogo bolestan nalog 

 

Od milion gluposti, ova je najjaca

 

 

Mada je najbezazlenija. Ima podrska Rusa Kinezima itd...

 

U prevodu Sad napao Ruse preko Ukrajinaca. Ukrajinci su svi redom glupi i pali na to, a kad bi znali kako je lepo pod Rusima...ah, znaju 🙂

 

Kako suverena drzava ne zeli sa putlerom...

 

7 hours ago, Azazelkg said:

Kako ocenjuješ šta je, što se dešava hiljadama kilometara od nas, tačno ili ne...? Da li samo na osnovu toga ko je to objavio? Ja, recimo, skoro pa ničemu što se objavljuje u medijima ne verujem ko god i o kojoj god temi da objavi... Postali smo društvo koje vapi za informacijama, senzacionalizmom i želimo o svemu sve da znamo, a to je dovelo do kontra efekta, površne tendeciozne informisanosti... 

Na osnovu koeficijenta inteligencije

 

 

Ni ovo nije istina..

 

Edited by Devil In My Pants
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Klotzen said:

@Devil In My Pants

 

 

Moraš da pratiš Ruse i Rusofile da bi znao gde udara ta propaganda i da bi imao drugu stranu. Kada rusi daju vest koja je propraćena videom koji potvrđuje tu vest ja to ne odbacujem. Sve ostale vesti teško da ću poverovati posle svih laži u kojima su hvatani. Slično mislim i o Ukrajinskom MOD, samo što oni mnogo češće prate svoje vesti video materijalima pa tu ima više vrednih informacija.

 

Što se tiče ove emisije jednostavan je odgovor, sada u avgustu zbog letnje šeme ove normalne televizije daju reprize tako da jedino što mogu da gledam uz večeru je strane tv ili happy. Kada je na stranim tv neka tema koja me ne interesuje onda uzmem happy da vidim koji nivo laganja je dostigla ruska propaganda. Iskreno da ti kažem, što više lažu to znači da su stvari sve lošije po njih. Recimo na početku rata ruska strana je retko reciklirala stare video materijale sada to rade svakodnevno. Nema više materijala na pretek pa gledamo te video materijale gde se kuva ručak ili čuče u nekom rovu koji ko zna gde je ali nas oni uveravaju na "majke mi" da je to rov u centru mesta koje je aktuelno u tom momentu 🙂

 

Kojim strategijama Putin želi uništiti EU

 

Rusija nije zainteresirana samo za uništenje Ukrajine. Putinov propagandni aparat također pokušava oslabiti liberalnu demokraciju u zemljama poput Njemačke utječući na javnu raspravu.

 

Radikalizacija »lateralnih mislilaca« i protivnika cijepljenja postaje sve ekstremnija. I ne radi se samo o tvrdoj, nasilnoj jezgri. Sljedbenici - posebno na društvenim mrežama - su u spirali alarma koja se sama ubrzava. Često izražavana nada da će s vremenom doći do popuštanja nije se obistinila za značajan dio korona ekstremista, naprotiv. Jedan od razloga tome je namjerna propaganda.

 

Nastupa Angela Merkel . Žena koja je očito sve znala unaprijed, a Njemačku je nekako ipak dovela u duboku ovisnost o Rusiji . U lipnju ove godine objasnila je da je već nakon aneksije Krima upozoravala da Putin želi uništiti EU . Vjerojatno ostaje Merkelina vječna tajna zašto je, znajući to, dovela Njemačku u spektakularnu, duboku, otrovnu ovisnost o Putinovom plinu, nafti i ugljenu.

 

Zanimljivija je, međutim, točna izjava Merkel o Putinu, kako želi uništiti EU. Ključni element toga je propaganda, ipak je Putin bio KGB- a, a destruktivna komunikacija oduvijek je bila specijalnost ove kuće. Postoje jasni dokazi da Putinov propagandni aparat želi oslabiti liberalne demokracije, na primjer jačanjem desničarskih i krajnje desničarskih snaga te također širenjem narativa. No, postoje i jasni pokazatelji da se kritika cijepljenja i »lateralnih mislilaca« potiče, pojačava i usmjerava na sličan način. Mnogi Telegram kanali koji su širili sadržaj "lateralnog mislioca" tijekom pandemije Ukrajinu prešli su na otvorenu podršku Putinu baš u Desničarski narativi odgovaraju oba skupa tema.

 

Najlakši način za identifikaciju veze je s Twitter računima, jer su oni obično otvoreno vidljivi na internetu. Proteklih dana hashtag #Ibereuedievaccination proširio se desetke tisuća puta na Twitteru i dugo je bio broj jedan u njemačkim "trend temama". Mnogi očiti iskazi »stranih mislilaca« koji su se hvalili necijepljenjem bili su gotovo smiješni. Ali već su pričali čudesne priče o tome zašto bi požalili zbog cijepljenja.

 

Desničarska, proruska i propaganda »lateralnog mislioca« objedinjena u jednom računu

Novinar je pobliže pogledao hashtag i otkrio nešto vrlo zanimljivo. Hashtag #Ibereuedievaccination kreiran je računom koji je otvoren u ožujku 2022., ima njemačku zastavu i rusku zastavu s emotikonom rukovanja u svom nazivu, a ponekad je imao antizapadne teorije zavjere u polju "biografija". Desničarska, proruska propaganda i propaganda "lateralnih mislilaca" kombinirana u računu stvorenom nekoliko dana nakon ruske invazije na Ukrajinu.

 

Oni koji bez ironije tweetaju #Žalim zbog cijepljenja su ljudi koji sa sobom često nose distorzijsko sljepilo. Tako se naziva kognitivno iskrivljenje koje utječe na to kako ljudi percipiraju. To znači da imaju čvrsto uvjerenje da je njihova prosudba nepristrana. Istina, mnogi od njih nasjeli su na Putinovu propagandu. Masovna radikalizacija izvan stvarnosti ima za cilj oslabiti demokraciju, i to do određene mjere djeluje.

 

Prema Putinu, slabljenje EU jača Rusiju. A u isto vrijeme insceniranje katastrofalne situacije u EU djeluje kao unutarnji faktor odvraćanja. Mnogi ljudi u Rusiji uvjereni su da u EU postoji nasilje na ulicama i da dijelovi čak zapadaju u anarhiju. S ovom porukom, siromaštvo, korupcija, državno pokroviteljstvo i opća nesloboda u Rusiji trebali bi djelovati privlačnije stanovništvu.

 

Pretvaranje snage liberalne demokracije u slabost

Jedna od Putinovih destruktivnih strategija je pretvoriti snagu liberalne demokracije u slabost, odnosno javnu raspravu. Te su rasprave bitan dio demokracije, služe, primjerice, kao korektiv između izbora. Kombinacijom uređivačkih i društvenih medija, javne rasprave su postale iznimno moćne, mogu stvoriti pritisak javnosti na koji političari moraju reagirati.

 

No raspravama se može manipulirati, a Putinove propagandne trupe to su činile u mnogim europskim zemljama, uključujući Njemačku, Francusku , UK , Italiju i Austriju. Plaćene ruske tvornice trolova, koje su zapravo propagandna djela, imaju mandat utjecati na stvari kao što su sadržaji društvenih mreža i komentari ispod uredničkih medijskih objava.

 

Razmjerno lako manipulirati javnim radovima. Prvo se identificira tema koja dopušta emocionalnu, nepomirljivu kontroverzu, po mogućnosti temeljenu na ljutnji, predrasudama i strahu. Zato Putinova propaganda često dopire do desnog ili desnog ruba društva, gdje je resantiman posebno jak. Desničari su također dali ton korona prosvjedima od samog početka. Osim toga, Putinova politika između kontrole medija, suzbijanja opozicije, rasizma, mizoginije i LGBTIQ neprijateljstva ionako je bila strukturno desno radikalna, prije nego što je postala otvoreni, imperijalni fašizam.

 

Nakon što je tema identificirana, strahovi se namjerno raspiruju kako bi se učvrstile ljutnje, jer su strah i mržnja usko isprepleteni. Za to su posebno pogodne »lažne vijesti«. Jedan od najboljih mehanizama za tu svrhu je ciljana kombinacija empatije i ljutnje. To je već bio slučaj u raspravi o izbjeglicama nakon 2015., gdje je mnoštvo »lažnih vijesti« povezivalo izrazito nevinu žrtvu i počinitelje koji su jasno odabrani zbog njihovog potencijala za rasistički bijes. A tako je i s "lateralnim misliocima", zbog čega se stalno priča o jadnoj djeci (empatija) s najgorom štetom od cjepiva koje su im nesavjesni liječnici (bijes) napravili.

 

Mlada vakcinatorica u Austriji vjerojatno se upravo ubila zbog ovog radikaliziranog bijesa , masovno maltretiranje i prijetnje »lateralnih mislilaca« više nisu mogli izdržati. Regulatorni propusti također su igrali ulogu.

 

Potrebni su zagovornici u dotičnoj zemlji

Kako bi Putinova propaganda ciljano djelovala na različitim područjima, potrebni su joj zagovornici u dotičnoj zemlji. je u prvom planu Gerhard Schröder . Ali ti su zagovornici mnogo širi. Riječ je o multiplikatorima na društvenim mrežama, političarima, posebice iz AfD-a, stranke Ljevice i dijelova SPD , kao i o ljudima koji su što istaknutiji, odnosno ljudi širokog dosega, koji se čuju u raspravama u zemlji, gotovo bez obzira onoga što govore. Jer teško je preoteti raspravu komentarima na forumu SPIEGEL.de i tweetovima guenter2314235 (7 pratitelja) napisanim samo pod pseudonimom.

 

Putinovska propaganda nudi narative aktualnih događaja koji se čine zavodljivo lakima za prepričavanje. Konkretno, to može dovesti do toga da političari kao što su Sahra Wagenknecht ( Die Linke ) i Max Otte, koji je blizak AfD-u, tvitaju gotovo u isto vrijeme i, iznad svega, gotovo potpuno istu riječ kao početkom ožujka ove godine.

Sahra Wagenknecht je napisala: "Putinovi glavni zahtjevi za okončanje rata očito su demilitarizacija i neutralnost #Ukrajine. Bila bi ozbiljna pogreška ako dt. & fr. Vlada ne bi podržala razgovore o zaustavljanju eskalacije i krvoprolića na ovoj osnovi"

Max Otte je napisao: »Čini se da su Putinovi glavni zahtjevi stroga neutralnost i demilitarizacija #Ukrajine. To ostaje nelegitiman agresorski rat, ali bila bi velika pogreška ne voditi pregovore na toj osnovi.”

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Često se tvrdi da sirovine koje Zapad više ne kupuje od Rusije sada kompenziraju Kina i Indija. To očito nije slučaj, kao što pokazuje sljedeći grafikon.

PS

Sorry berti, tek nakon treceg gledanja sam video da sam te pobrkao sa beardom. 😞

Edited by Dragan
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Novi video ratnog zločina Putinovaca. U Popasni je ukrajinskom zarobljenik odsečena glava i šake i nabijeni na kolac i neku ogradu. Slučaj se desio u Popasni krajem jula, još se ne zna identitet nesretnika. Slike su već širom twitera a video nisam pogledao, navodno samo na telegram kanalima ima.

 

Pošto je ovo već drugi monstruozni zločin za koji svi znaju mislim da će doći do odgovora sa druge strane i da ovaj rat polako ulazi u fazu kao naši ratovi 90-ih gde će civili postati mete i jednoj i drugoj strani. Mislim da je to Rusima svakako cilj jer oni su svakako ocrnjeni a i te kako im odgovara ako Ukrajinci krenu da rade iste stvari kao i oni jer to je najbrži put da se izgubi podrška na zapadu.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...