Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Izgleda da je ukrajinski prodor sjeverozapadno od Izjuma veoma ozbiljan, 22000 ruskih vojnika u tom klinu je u opasnosti da im linije snabdijevanja (za početak pruga, koja je od juče u dometu ukrajinske artiljerije) budu presječene.
Koliko čuh, NATO rasporedjuje trupe u Rumuniji, u Poljskoj, Litvaniji i Finskoj su vojne vežbe...bojim se da se oružana dejstva ne prenesu unutar granice Rusije....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mladenvzz said:

...koliko sam čuo na HTV,Italija dobiva/kupuje cca 20 milijardi kubičnih metara plina iz Alžira,premijer Dragi je dogovorio dobavu još 10 milijardi kubika.Koliko to zadovoljava potrebe Italije,zaista neznam.Navodno treba na neki način poboljšati dobavnepravce,vjerojatno vidjeti kapacitet postoječeg podmorskog plinovoda,s time da bi se u to uključile i Hrvatska i Slovenija kao još jedan dobavni pravac uz onaj LNG na Krku,jasno uz asistenciju EU u smislu financija.To je iznio Davor Štern,znalac u toj branši,sa iskustvom u INI,ali i u Rusiji

Ovde se moze pratiti, na dnovnoj bazi, stanje rezervi gasa u EU - https://agsi.gie.eu/

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:

Koliko čuh, NATO rasporedjuje trupe u Rumuniji, u Poljskoj, Litvaniji i Finskoj su vojne vežbe...bojim se da se oružana dejstva ne prenesu unutar granice Rusije....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Pa ne brini, putin je to spriječio preventivnim napadom na Ukrajinu. 🙄

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ne brini, putin je to spriječio preventivnim napadom na Ukrajinu. [emoji849]
 
Naprotiv, imam razloga da brinem. Na stranu tvoj sarkazam o mojoj brizi, ali tek tada bi počeo rat popriličnih razmera. Prema tom ratu bi Ukrajina bila "vojna vežba", mada UA je sila u odnosu na ove, ali mislim da bi odgovor bio poprilično opasan...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Prije nego što ga odložiš na stranu, zapazi da je u njemu poenta mog posta.

Ne vidim povezanost [emoji3061]...ali, neka ga po strani...ev.novi sukob.

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

Zadnja dva pasusa-poentiranje...

Znači, po meni DA, moguće je...

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Constantin said:

ev.novi sukob

Nikoga ne interesuje da napada Rusiju, ni Ukrajinu, ni NATO. Novi sukob je moguć samo ako ga putin započne. Kao što je već dokazano odsustvom bilo kakvog akta agresije NATO prema teritoriji Rusije evo trideset godina, odnosno ruskim aktima agresije na Gruziju i Ukrajinu u istom periodu.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Constantin said:

Koliko čuh, NATO rasporedjuje trupe u Rumuniji, u Poljskoj, Litvaniji i Finskoj su vojne vežbe...bojim se da se oružana dejstva ne prenesu unutar granice Rusije....

 

To je zvanicno najavljeno dan nakon sto je Rusija nasilno prekinula mir u Evropi i izvrsila invaziju na Ukrajinu.

NATO je tada izjavio da ce pojacati vojno prisustvo u istocnoj Evropi. U Litvaniji i Finskoj su vojne vezbe bile i u martu. 

U Norveskoj su krajem marta bile NATO vezbe u kojima je ucestvovalo 30 000 ljudi iz 27 zemalja. Ucestvovali i Svedjani.

Zvanican naziv =>  Cold Response 2022  => odrzava se svake druge godine u martu mesecu => business as usual.

Edited by Cyber
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nikoga ne interesuje da napada Rusiju, ni Ukrajinu, ni NATO. Novi sukob je moguć samo ako ga putin započne. Kao što je već dokazano odsustvom bilo kakvog akta agresije NATO prema teritoriji Rusije evo trideset godina, odnosno ruskim aktima agresije na Gruziju i Ukrajinu u istom periodu.
Nisam baš siguran, ali ok....voleo bih da si 209% u pravu...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Slobodan si da izneseš razloge zbog kojih nisi siguran.
Ja sam staro sumnjalo....jedno od prvih sumnjivih stvari mi je stalno ponavljanje iz NATO, USA, Nemačke da neće ulaziti u otvoreni sukob sa RUS....da znaju da mogu, koliko sutra bi umarširali u Moskvu. To je jedna stvar...druga....hipotetički, da se otpor Ukrajinaca slomi, kakva bi reakcija NATO-USA bila ?

Opet, hipotetički, da Ukrajinci razbiju Ruse i ovi moraju na bojnom polju "podviju rep" kakva bi reakcija bila "kremaljskog diktatora"? Priča se uveliko da je bolestan...igra mu noga, trese mu se ruka, ima rak, otekao...šta znam kravata mu na desno...kakve sve su reakcije od njega moguće.....?




Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ne postoji savrseniji trenutak za napad na Rusiju od ovog. Angazovali su skoro sve snage u Ukrajini, ide im kilavo, srusili su mit o nekoj ne znam kakvoj vojnoj sili, sto mozemo videti i iz obavestajnih podataka zapada, koji su predvidjali scenario slican Avganistanu kad su se Amerikanci povukli prosle godine, kad ono medjutim.

 

Naravno, niko nece to uraditi zbog pretnje nuklearnim ratom, mada zapravo mislim da ta pretnja i ne postoji, ne bi to radili.

 

Zapad ima mnogo efikasnije nacine za postizanje svojih geopolitickih i strateskih ciljeva od ulaska u WWII style rat.

A inace, u svetlu ove vesti Dodikovog ne Putinu (ako je tacna), to je najbolji pokazatelj gde je ovaj potez Putina (a i svi potezi od Osetije na ovamo) doveo Rusiju.

 

Doziveo je da ga jedan manje-vise nebitan politicar sa margine, lokalac, odbija, a pre 15-ak godina na paradi su mu bili SVI, ukljucujuci Busa, francuskog predsednika, britanskog premijera, bukvalno nije bilo bitne politicke figure iz zemalja saveznika WWII koji nisu bili.

 

A sad ce da mu bude Kadirov i Lukasenko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Rusija je angažovala 30% efektiva....
 

 

Moguce u ruskim medijima. Cak i ako racunas ono sto im se nominalno vodi u rezerviste (a objektivno ne postoji), angazovano je preko 70% personala.

 

30% arsenala po nominalnim podacima koje imamo od njih o broju tenkova aviona kamiona i svega ostalog, ali i tu vidimo da su im brojevi prenapumpani i da i ako imaju toliko fizicki "na lageru", preko 50% nije operativno.

 

Tako da u realnosti dolazimo do toga da su gotovo sve sto su imali operativno angazovali do sad.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne treba upasti u zamku kao sami Rusi. 

Jedno su vojnici koji moraju da idu da ratuju na tudjoj teritoriji, a drugo je otpor koji bi usledio ako bi oni bili napadnuti na svojoj, verovatno bi bilo duplo vise ludaka dobrovoljaca u odnosu sta smo videli u Ukrajini, a za defanzivni rat im ne treba tolika gvozdjurija kao kad je napad u pitanju. 

15 minutes ago, McLeod said:

Ne postoji savrseniji trenutak za napad na Rusiju od ovog.

 

Verovatno Franc Halder, 1941. 

 

Sala mala ne zameri. 😄

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, McLeod said:

Ne postoji savrseniji trenutak za napad na Rusiju od ovog. Angazovali su skoro sve snage u Ukrajini, ide im kilavo, srusili su mit o nekoj ne znam kakvoj vojnoj sili, sto mozemo videti i iz obavestajnih podataka zapada, koji su predvidjali scenario slican Avganistanu kad su se Amerikanci povukli prosle godine, kad ono medjutim.

 

Naravno, niko nece to uraditi zbog pretnje nuklearnim ratom, mada zapravo mislim da ta pretnja i ne postoji, ne bi to radili.

 

 

 

A sad ce da mu bude Kadirov i Lukasenko.

Ovde si  odigrao troznak, sve si opcije pokrio.

  • Like 3
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

 
Moguce u ruskim medijima. Cak i ako racunas ono sto im se nominalno vodi u rezerviste (a objektivno ne postoji), angazovano je preko 70% personala.
 
30% arsenala po nominalnim podacima koje imamo od njih o broju tenkova aviona kamiona i svega ostalog, ali i tu vidimo da su im brojevi prenapumpani i da i ako imaju toliko fizicki "na lageru", preko 50% nije operativno.
 
Tako da u realnosti dolazimo do toga da su gotovo sve sto su imali operativno angazovali do sad.
A pa ok, brzo će kraj rata znači, radujem se tome....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, AgroLaki said:

Ne treba upasti u zamku kao sami Rusi. 

Jedno su vojnici koji moraju da idu da ratuju na tudjoj teritoriji, a drugo je otpor koji bi usledio ako bi oni bili napadnuti na svojoj, verovatno bi bilo duplo vise ludaka dobrovoljaca u odnosu sta smo videli u Ukrajini, a za defanzivni rat im ne treba tolika gvozdjurija kao kad je napad u pitanju.

 

Pa da, samo sto ti ludaci dobrovoljci i ostali koji bi stali pod oruzje u ovom trenutku, dakle 5. maja 2022. nisu nikad pusku drzali u ruci. Tako da ne mozemo da ih uzimamo u neki personal.

 

Poenta price je da su Rusi angazovali mnogo vise personala i arsenala trenutno raspolozivog od onoga sto zvanicno priznaju.

 

Taj procenat smanjuju naduvavanjem arsenala koji postoji samo na papiru i smanjivanjem gubitaka i brojke koja je zapravo angazovana.

 

Bukvalno Vuciceve statisticke fore.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, mladenvzz said:

...i da Rusija postigne apsolutnu pobjedu,može li na na srednji a kamoli na duži rok to održati.Povijest govori,a Rusija je agresor,da nijedan agresor svoju pobjedu nije održao

Ako se računa Turska, okupacija Srbije i ovih prostora skoro pet vekova - povijest.

Rusi kao okupatori Luganjske oblasti, Donjecka i Krima ne bi bili tretirani kao neprijateljska vojska....ostali delovi mislim da nisu sfera interesovanja Putina.....znači linija od Harkova do Pridnestrovlja....hipotetički ???

Pitanje je, u tom slučaju, da li bi se Ukrajina "pomirila" s tim i da li bi oni to tretirali kao svoje Kosovo...?

Kako bi uopšte ostatak sveta reagovao ne eventualnu novonastalu situaciju....

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Милица said:

Svi su oni bilmezi kad su dopustili da se ovi desava u Evropi. 

 

Ovo je bas emotivno, samim tim povrsno...ali slazem se, naravno isto povrsno, da su evropa i usa jedan bilmez koji nije na vreme uklonio ovog ruskog bilmezcica. Pregovori nisu ni dolazili u obzir jer je ovaj potonji zacrtao sebi ukrajinu, ali trebalo je kao sto kazes, ipak da ga ne neki nacin onesposobe, uklone, otruju (ovo ja kazem ne ti)... mislim ni sama ne vidim drugi nacin pa rekoh da ne pricam praznu pricu o tome kako su bilmezi nesto dopustili i da posle takve izjave ne izbacim bar neku ideju o tome sta je trebalo uraditi

 

...Ah da, los mi je ovaj plan - trovanje neistomisljenika je u startu odvratno jer tu se oprobao ovaj sto sam ga pripremila u planu...

 

1 hour ago, mladenvzz said:

...i da Rusija postigne apsolutnu pobjedu,može li na na srednji a kamoli na duži rok to održati.Povijest govori,a Rusija je agresor,da nijedan agresor svoju pobjedu nije održao

 

Pa da, nema apsolutne pobede kad si u startu gubitnik, pa uspeo je sav normalan svet da okrene protiv sebe sada cak i da spali celu ukr. i useli se u kijev, sta ce da radi:

 

1 hour ago, Constantin said:


Opet, hipotetički, da Ukrajinci razbiju Ruse i ovi moraju na bojnom polju "podviju rep" kakva bi reakcija bila "kremaljskog diktatora"?

 

Diktatori kada se i AKO se uvere da gube - ubiju se, bar tako bi trebalo ako vec zeli da glumi herr flicka...

znaci to, Ili ce otici na dvor kod sirijskog kasapina ako ce ovaj da ga se uopste seti, ukoliko kao sto kazes ukrajinci razbiju ruse....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...