Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

@Milenko Puzigaca onda nemoj citirati nikoga kada se obracas nekom tamo, a ne citiranom. Jer, tako se forum koristi. 

A kad citiras, pa jos kazes "vi", to svakome nedvosmisleno znaci da se obracas toj osobi i jos ga svrstavas u neku grupu. 

 

Ja svoje stavove, vrlo jasne i precizne, imam i ne krijem ih, cak naprotiv, sublimirao sam ih u jednom postu (a ima onih koji ih kriju). 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, ciao said:

 cipele za flamenco :classic_happy:

 

Odlicno si primetila da sam napisala za `tango`,

to sigurno radi podsvest obzirom na onu sliku zenskih falangi...i ja odmah zamislila da ce na kraju da beze u argentinu

kao kad je prethodne jurio nirnberg...asocijacija

 

Videti deo kvota ispod:

16 hours ago, DJ_Vasa said:

već je počelo od realne fotografije ruskih SS-ovki, na šta je kao odgovor usledila autentična slika nemačke uniforme iz II svetskog rata, a onda SS-ovka Zaharova i zajebancija sa Helgom iz humorističke serije.  Poenta je da je RuSSija isto što i nacistička Nemačka iz prošlog veka. Uniforme su samo površinska manifestacija suštine ruSSke naoružane bande koja se naziva vojskom, a koja se trenutno sasvim opravdano poredi sa Hitlerovim hordama.

 

Ako ništa drugo, vidim da je tvoj post bio odličan za outovanje putlerofila jer su se sjatili da ga lajkuju kao Lucilia caesar, narodski poznata kao muva govnara, na... znaš već šta.

 

Molim te ubuduce onu damu iz alo-alo da nazivas Frau Helga a ne prosto Helga.

Jer sigurno Flicka ne zovete flick vec herr flick, kao i Smallhausena sto zovete von smallhausen.

 

A sto se tice one gomile lajkova - istina je da sam ostala zadivljena. Naime, toliko ne bih skupila ni za godinu dana pisanja po sto izvanrednih, revolucionarnih, logicnih, razmisljajucih postova dnevno a ne za jedan prosecan post za par sekundi. 👍

 

Da imam toliku podrsku s njom bih krenula na kremlj i sve ih postrojila. ( da bude jasnije - napisala sam toliku podrsku u smislu kvantiteta a ne kvaliteta). Da pobedis Putina potrebno je ljudstvo a ne par filozofa.

 

i jos jedna napomena, ne shvatiti sve bukvalno, ponesto je plod rasplinute fikcije

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:

Ko vodi, Dostojevski ili Čajkovski ?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

E nije na taj fazon, gledao sam neki video PVO u akciji i sve savršeno, i maskiranje i postavka, i zaštita baterije sve sve na najboljem mogućem nivou, ali hajde to smo kao i očekivali, ali me drugi video oduševio...
Neka motorizovana jedinica kombinovana se kreće kroz neki šumarak, na pola videa staje kolona izlazi pešadija i kreću se i postavljaju kao po udžbeniku. Vidi, znam da nije nešto posebno ali nije ni malo.

Link to comment
Share on other sites



E nije na taj fazon, gledao sam neki video PVO u akciji i sve savršeno, i maskiranje i postavka, i zaštita baterije sve sve na najboljem mogućem nivou, ali hajde to smo kao i očekivali, ali me drugi video oduševio...
Neka motorizovana jedinica kombinovana se kreće kroz neki šumarak, na pola videa staje kolona izlazi pešadija i kreću se i postavljaju kao po udžbeniku. Vidi, znam da nije nešto posebno ali nije ni malo.


Za sedam godina ratovanja...iskustvo mnogo znači.
Video si ono kad je dron uleteo kroz šiber, od šoka ne znaju gde će, "gde biju"....mada, da je tu, u taj šumarak zveknuo neki Iskander bilo bi isto.."dal' sam poš'o, dal' sam doš'o"....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, urosg3 said:

E nije na taj fazon, gledao sam neki video PVO u akciji i sve savršeno, i maskiranje i postavka, i zaštita baterije sve sve na najboljem mogućem nivou, ali hajde to smo kao i očekivali, ali me drugi video oduševio...
Neka motorizovana jedinica kombinovana se kreće kroz neki šumarak, na pola videa staje kolona izlazi pešadija i kreću se i postavljaju kao po udžbeniku. Vidi, znam da nije nešto posebno ali nije ni malo.

Gledao sam i ja `99 PVO uzivo u akciji sa 2 Igle sa krova restorana Gaj u Kumodrazu: jedna spicila skolski Tomahavk iznad Banjicke sume, druga spicila krov kuce ispod zato sto joj se glavni motor upalio kasnije.

Nisam bio odusevljen ni jednim ni drugim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, erwin said:

AP na osnovu izjava 23 svedoka napravio rekonstrukciju kojom procenjuje da je u ruskom napadu na pozorište u Mariupolju poginulo oko 600 osoba.

 

https://apnews.com/article/Russia-ukraine-war-mariupol-theater-c321a196fbd568899841b506afcac7a1

 

Samo 600? Daj 900 bre...

Proguglao sam autore teksta, 100% pišu istinu, sumnje nema, lol

To što autori nemaju pristup pozorištu i sve zaključke (čak i da nemaju agendu, a imaju je) zasnivaju na rekla kazala, to nema veze...

Ovo je jedna od 3 autora:

https://www.instagram.com/vasilisastepanenko/?hl=en

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, erwin said:

AP na osnovu izjava 23 svedoka napravio rekonstrukciju kojom procenjuje da je u ruskom napadu na pozorište u Mariupolju poginulo oko 600 osoba.

 

https://apnews.com/article/Russia-ukraine-war-mariupol-theater-c321a196fbd568899841b506afcac7a1

 

For once, ne vjerujem u ovo. 600 leševa koji se raspadaju bi smrdjeli do neba, a Rusi su tamo dovodili strane novinare da im pokazuju kako su se u zgradi navodno krili ukrajinski vojnici, uz vjerovatno podmetnute komade izgorelog pješadijskog naoružanja i "čudom" neizgorele komade ukrajinskih uniformi. Patrick Lancaster je prilično slobodno šetao kroz zgradu, u jednom trenutku čak snimao i neki suteren, u kojem je po ostavljenim stvarima djelovalo da su u njemu boravili ljudi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

For once, ne vjerujem u ovo. 600 leševa koji se raspadaju bi smrdjeli do neba, a Rusi su tamo dovodili strane novinare da im pokazuju kako su se u zgradi navodno krili ukrajinski vojnici, uz vjerovatno podmetnute komade izgorelog pješadijskog naoružanja i "čudom" neizgorele komade ukrajinskih uniformi. Patrick Lancaster je prilično slobodno šetao kroz zgradu, u jednom trenutku čak snimao i neki suteren, u kojem je po ostavljenim stvarima djelovalo da su u njemu boravili ljudi.

Istina je mrtva, i jedni i drugi je ubijaju, ovoliko laži i dezinformacija nikada nisam video. Ovaj rat se vodi koliko preko cevi još više preko interneta i pera...

Link to comment
Share on other sites

Istina je mrtva, i jedni i drugi je ubijaju, ovoliko laži i dezinformacija nikada nisam video. Ovaj rat se vodi koliko preko cevi još više preko interneta i pera...
Vodio bi se i dalje samo preko pera i neta da monstrum putler nije rešio da 24.2. pokrene klanicu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Constantin said:


 

 


Šta joj fali...?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

Pa valjda to sto je do kraja Februara imala potpuno normalan zivot mlade djevojke… Putovala, dijelila slike u kupacem kostimu sa pratiocima, uzivala u zivotu… Ni jedne slike na profilu koja bi pokazala kako je u stvari planirala dovesti NATO na granice Rusije i unistiti multipolarni svijet… 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, shonke said:

Vodio bi se i dalje samo preko pera i neta da monstrum putler nije rešio da 24.2. pokrene klanicu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Samo tako, palo mu na pamet?

Mislim dal ste ozbiljni, lol?

On topic, da li veruješ da ima 600 mrtvih u pozorištu?

A ako ne veruješ, kako da poveruješ bilo kakvoj propagandi sa Ukrajunske strane (ili Ruske, svejedno)?

Mislim stvarno, bilo 300, sada je 600, možda sutra bude 900 ili 1200, zavisno kakvu progresiju "novinari" odrade...

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...