Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, McLeod said:

Tako da u realnosti dolazimo do toga da su gotovo sve sto su imali operativno angazovali do sad.

 

Znaci siguran poraz, jos ce Evropa da pomaze Rusiju uskoro.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Amigo said:

 

Znaci siguran poraz, jos ce Evropa da pomaze Rusiju uskoro.

 

On je poraz vec doziveo. Samo treba da vidimo koje magnitude i kakve ce posledice pretrpeti. I on i svet sa njim.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

Ja sam staro sumnjalo....jedno od prvih sumnjivih stvari mi je stalno ponavljanje iz NATO, USA, Nemačke da neće ulaziti u otvoreni sukob sa RUS....da znaju da mogu, koliko sutra bi umarširali u Moskvu. To je jedna stvar...druga....hipotetički, da se otpor Ukrajinaca slomi, kakva bi reakcija NATO-USA bila ?

Opet, hipotetički, da Ukrajinci razbiju Ruse i ovi moraju na bojnom polju "podviju rep" kakva bi reakcija bila "kremaljskog diktatora"? Priča se uveliko da je bolestan...igra mu noga, trese mu se ruka, ima rak, otekao...šta znam kravata mu na desno...kakve sve su reakcije od njega moguće.....?




Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 


Zasto bi neko zelio osvojiti Rusiju I uci u Moskvu? Sutra, prekosutra ili bilo kad ? Sta bi recimo Amerikanci ili Njjemci dobili time ( sto vec ranije nisu imali) ? 
 

Kontrolu teritorije po enormnoj cijeni? Resurse kojima su svakako pristupali kroz povoljne ugovore ? Mogucnost da smanje izdavanja za vojsku jer nemaju potencijalnu prijetnju - kao sto su vec zadnje tri decenije smanjivali ?

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Constantin said:

Demilitarizacija...denacifikacija...

  
To moraju odraditi sami Rusi. Ako hoce. Ako nece, nikom nista- pepace lopticom o zid dok ostali igraju tennis…

Link to comment
Share on other sites

 

Vojna i obaveštajna pomoć Ukrajini sa Zapada sprečava Rusiju da brzo okonča ofanzivu, saopštio je danas Kremlj...

 

Kriv je zapad jer nije obavestio ruse da ce da pomaze ukr. Eto nacin kako je ovo moglo da se okonca za pola sata samo da su rusi to znali na vreme ...

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mama_mia said:

 

Vojna i obaveštajna pomoć Ukrajini sa Zapada sprečava Rusiju da brzo okonča ofanzivu, saopštio je danas Kremlj...

 

Kriv je zapad jer nije obavestio ruse da ce da pomaze ukr. Eto nacin kako je ovo moglo da se okonca za pola sata samo da su rusi to znali na vreme ...

 

A krivi su i Ukrajinci jer se nisu odmah predali i odusevili se utapanjem u ruski svijet... Zakljucak: sve bi Putinu islo lakse samo da nema Ukrajinaca i Ukrajine... Jednostavno je morao da reaguje.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

 

3 hours ago, Constantin said:

Opet, hipotetički, da Ukrajinci razbiju Ruse i ovi moraju na bojnom polju "podviju rep" kakva bi reakcija bila "kremaljskog diktatora"? Priča se uveliko da je bolestan...igra mu noga, trese mu se ruka, ima rak, otekao...šta znam kravata mu na desno...kakve sve su reakcije od njega moguće.....?

Pa čovek je očigledno nešto kao psihopata. Možda nije takav rođen, možda je takav postao, nije važno, ali kad se gleda sa strane... Što po meni nije ništa loše, čak može biti i prednost.  Verovatno je to uvežbavao. Svakako je kontrol frik, i to najviše frik samokontrole. Što je svakako za poštovanje. I kao takav, sateran u ćošak, što se kaže, "želim da verujem" da bi verovatno izabrao samouništenje, i uništenje onih oko njega koji ga pritiskaju da nuklearno eskalira. To jest ako se okružio takvima :smiley13:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

Pa čovek je očigledno nešto kao psihopata. Možda nije takav rođen, možda je takav postao, nije važno, ali kad se gleda sa strane... Što po meni nije ništa loše, čak može biti i prednost.  Verovatno je to uvežbavao. Svakako je kontrol frik, i to najviše frik samokontrole. Što je svakako za poštovanje. I kao takav, sateran u ćošak, što se kaže, "želim da verujem" da bi verovatno izabrao samouništenje, i uništenje onih oko njega koji ga pritiskaju da nuklearno eskalira. To jest ako se okružio takvima :smiley13:

Ja sam zabrinut za svet....tri najveće svetske sile i njihove vodje....ovog prvog si ti opisao, nemam šta da doddam, ovog, najveće svetske sile kako da opišeš..baulja po stepenicama, rukuje se sa nevidljivim ljudima, njuška ženske kao "avlijaner"....a ovaj treći ...koji pretenduje da bude broj jedan...demokratija-šta je to, čvrsta ruka i ne znaš da li spava ili je budan, ne znaš šta misli, da li je ozbiljan ili se smeje....nego uzdam se u ono "Cara ne čini odelo, nego svita"....tj. uzdam se u svitu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, erwin said:

Putin šalje mobilisane jadnike iz DNR i LNR da praktično goloruki ratuju za njegove ciljeve.

 

 

 

 

 

U međuvremenu, Ukrajinci mobilišu civile koji pušku nisu uzeli u životu, informacija iz prve ruke, koleginica primila izbeglice iz Ukrajine, ženu i decu, muž nije mogao da pobegne preko granice (a želeo, naravno)...

35 minutes ago, Mama_mia said:

 

Vojna i obaveštajna pomoć Ukrajini sa Zapada sprečava Rusiju da brzo okonča ofanzivu, saopštio je danas Kremlj...

 

Kriv je zapad jer nije obavestio ruse da ce da pomaze ukr. Eto nacin kako je ovo moglo da se okonca za pola sata samo da su rusi to znali na vreme ...

 

Baš me interesuje, da li će Rusi da snabdevaju zemlje koje USA širom sveta "demokratizuje". Šteta bi bilo da propuste priliku da vrate.

Biće veselo kad amerima budu obarali sve i svašta... A nisu navikli da ratuju protiv jačeg od praćke...

Edited by Kiwi
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, erwin said:

Putin šalje mobilisane jadnike iz DNR i LNR da praktično goloruki ratuju za njegove ciljeve.

 

 

 

 

 

Mosin - Nagan vintovka video sam je već jednom na nekom videu, ladno lik na nekom punktu pretresa izbeglice sa vintovkom na ramenu.
Teška puška, nezgrapna i zastarela od trentka kad se pojavila, Kalibar je uzgred tako 19. vek i dizajnirana da ubije konjanika na konju na 2 kilometra.

Ovo, da se razumemo, nije u pitanju nestašica kalašnjikova ili bilo šta drugo u pitanju osim birokratije u Ministarstvu odbrane Rusije ako su im zaista podelili vintovke, što ne opravdava nikoga ali eto.
p.s. čak i da je fake - odlično se primilo, uopšte me ne bi iznenadilo, ne mene nego bilo koga, i tu je u stvari problem - od Ministarstva odbrane prosto očekujemo brljotine ovog tipa, očekujemo da nikom tamo i ne padne na pamet da nešto nije u redu i da se svi prave da je sve okay dok ih gleda oko kamere.

6 minutes ago, Kiwi said:

 

Biće veselo kad amerima budu obarali sve i svašta... A nisu navikli da ratuju protiv jačeg od praćke...

Gde tačno nisu navikli? Hajde i taj mit da potkrepimo činjenicama, ako može? Gde tačno?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kiwi said:

U međuvremenu, Ukrajinci mobilišu civile koji pušku nisu uzeli u životu, informacija iz prve ruke, koleginica primila izbeglice iz Ukrajine, ženu i decu, muž nije mogao da pobegne preko granice (a želeo, naravno)...

Baš me interesuje, da li će Rusi da snabdevaju zemlje koje USA širom sveta "demokratizuje". Šteta bi bilo da propuste priliku da vrate.

Biće veselo kad amerima budu obarali sve i svašta... A nisu navikli da ratuju protiv jačeg od praćke...

Mogao je, ali verovatno nije imao dovoljno keša...

5 minutes ago, urosg3 said:

 vintovka 

 

Bold...da ponovim iskusnog "instruktora"...

https://t.me/RepublikaSrpska22/3006https://cloud.tapatalk.com/s/6273b34e2921f/4_6025818281401650310.mp4

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Mogao je, ali verovatno nije imao dovoljno keša...

Bold...da ponovim iskusnog "instruktora"...

https://t.me/RepublikaSrpska22/3006https://cloud.tapatalk.com/s/6273b34e2921f/4_6025818281401650310.mp4

Majko mila 🙂
Video sam danas već ali bez zvuka - ne pitaj nisam mogao na telefonu da pustim zvuk a danas sam uspešno zaboravio slušalice u džepu od jakne, zauzvrat sam polomio cvikere - seo na njih. Još da sam opekao jezik vrelom kafom imao bi 100% uspešan dan, skoro pa kao instruktor!

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kiwi said:

U međuvremenu, Ukrajinci mobilišu civile koji pušku nisu uzeli u životu, informacija iz prve ruke, koleginica primila izbeglice iz Ukrajine, ženu i decu, muž nije mogao da pobegne preko granice (a želeo, naravno)...

 

Da, cak i podmecu informacije kako su Rusi izvrsili zlocine po Ukrajini, a u stvari to su Ukrajinci sami izrezirali.

Ruska propaganda, koja koristi protest protiv klimatskih promena, da bi pokazala kako zapravo Ukrajinci lazu o zlocinima

(btw isti video su koristili i antivakseri da dokazu svoje tvrdnje). Lepo objasnjeno ovde:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kiwi said:

U međuvremenu, Ukrajinci mobilišu civile koji pušku nisu uzeli u životu, informacija iz prve ruke, koleginica primila izbeglice iz Ukrajine, ženu i decu, muž nije mogao da pobegne preko granice (a želeo, naravno)...

 

Baš me interesuje, da li će Rusi da snabdevaju zemlje koje USA širom sveta "demokratizuje". Šteta bi bilo da propuste priliku da vrate.

Biće veselo kad amerima budu obarali sve i svašta... A nisu navikli da ratuju protiv jačeg od praćke...

Pa u pravu si. Od tzv detant-a osamdesetih godina prethodnoga veka, nisu mogle da se na terenu odmere snage. Kakve li radosti, da smo konačno i to doživeli! Vive la opportunités! Vive la liberté!

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Kiwi said:

Baš me interesuje, da li će Rusi da snabdevaju zemlje koje USA širom sveta "demokratizuje". Šteta bi bilo da propuste priliku da vrate.

Biće veselo kad amerima budu obarali sve i svašta... A nisu navikli da ratuju protiv jačeg od praćke...

Pa Rusi vec desetljecima snabdijevaju zemlje koje se bore protiv USA (ili pro USA rezima)  oruzjem i instruktorima... Sirija, Libija, Irak, Vijetnam, Angola, Grenada, Kuba.... Donedavno i Kina cije je vazduhoplovstvo uglavnom sovjetsko/rusko.

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, urosg3 said:

Majko mila 🙂
Video sam danas već ali bez zvuka - ne pitaj nisam mogao na telefonu da pustim zvuk a danas sam uspešno zaboravio slušalice u džepu od jakne, zauzvrat sam polomio cvikere - seo na njih. Još da sam opekao jezik vrelom kafom imao bi 100% uspešan dan, skoro pa kao instruktor!

Nesto se sjecam sa obuke da minobacacke granate u stvari imaju dva osiguraca..jedan je klasicni koji se izvuce prije ubacivanja u cijev a drugi se “deaktivira” u komentu ispaljenja i nalazi se izmedju repa i tijela granate. Istina bilo je rijeci o 82 mm granatama. Prakticno ispaljenje “nabije” rep u tijelo granate i time aktivira upaljac.  Ako nisam sta pobrkao.  

Edited by Gistro Bančo
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, urosg3 said:

Majko mila 🙂
Video sam danas već ali bez zvuka - ne pitaj nisam mogao na telefonu da pustim zvuk a danas sam uspešno zaboravio slušalice u džepu od jakne, zauzvrat sam polomio cvikere - seo na njih. Još da sam opekao jezik vrelom kafom imao bi 100% uspešan dan, skoro pa kao instruktor!

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Gistro Bančo said:

Nesto se sjecam sa obuke da minobacacke granate u stvari imaju dva osiguraca..jedan je klasicni koji se izvuce prije ubacivanja u cijev a drugi se “deaktivira” u komentu ispaljenja i nalazi se izmedju repa i tijela granate. Istina bilo je rijeci o 82 mm granatama. Prakticno ispaljenje “nabije” rep u tijelo granate i time aktivira upaljac.  Ako nisam sta pobrkao.  

Krušikova mina je mislim licenca neke francuske mine i koliko se sećam, a ne drži me za reč da ima samo jedan osigurač.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dragan said:

Da, cak i podmecu informacije kako su Rusi izvrsili zlocine po Ukrajini, a u stvari to su Ukrajinci sami izrezirali.

Ruska propaganda, koja koristi protest protiv klimatskih promena, da bi pokazala kako zapravo Ukrajinci lazu o zlocinima

(btw isti video su koristili i antivakseri da dokazu svoje tvrdnje). Lepo objasnjeno ovde:

 

Malo si se kasnije aktivirao, ali mi smo već ovde to elaborirali.....a da iskoristim tvoj post, jer obećah kolegi da ću da nadjem twitt, jer je onaj koji sam tada postavio bio "navijački"....ovaj je valjda objektivniji...

 

.... od 0:54..

 

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Constantin said:

Malo si se kasnije aktivirao, ali mi smo već ovde to elaborirali.....a da iskoristim tvoj post, jer obećah kolegi da ću da nadjem twitt, jer je onaj koji sam tada postavio bio "navijački"....ovaj je valjda objektivniji...

 

.... od 0:54..

 

 

 

Ovo je bio zvjerski zlocin za koji su vlasti odgovorne prvenstveno zbog guranja po tepih i odbijanja da urade bilo sta na kaznjavanju odgovornih, a moguce i zbog koordinisanja koje mi nije bas ocigledno ali ne dovodim u sumnju. Svijet ce biti bolji kada pravda stigne krivce.  I ne - ovo se nije "desilo" ili "took place" - ovo je neko pocinio. 

 

Edited by ters
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Constantin said:

Malo si se kasnije aktivirao, ali mi smo već ovde to elaborirali.....a da iskoristim tvoj post, jer obećah kolegi da ću da nadjem twitt, jer je onaj koji sam tada postavio bio "navijački"....ovaj je valjda objektivniji...

 

.... od 0:54..

 

 

 

Sam biras da postavljas razno smece i najprizemniju rusku propagandu. Ja ne mogu nista drugo da ti kazem osim da ti uspesno ide borba za reputaciju najveceg proruskog propagandiste na ovom forumu. Devil je za tebe sto se tice propagande amater.

 

9 minutes ago, ters said:

 

Ovo je bio zvjerski zlocin za koji su vlasti odgovorne prvenstveno zbog guranja po tepih i odbijanja da urade bilo sta na kaznjavanju odgovornih, a moguce i zbog koordinisanja koje mi nije bas ocigledno ali ne dovodim u sumnju. Svijet ce biti bolji kada pravda stigne krivce.  I ne - ovo se nije "desilo" ili "took place" - ovo je neko pocinio. 

 

 

Pises o stvarima o kojima ne znas. Uopste nije tako jednostavno i crno belo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prema izvorima Ukrajinske pravde bliskim Zelenskom, britanski premijer Boris Džonson je pri praktično nenajavljenoj poseti Kijevu 9. aprila, u trenutku kad je bilo blizu postizanje dogovora s Rusijom, Zelenskom preneo dve poruke:

 

1. Da je Putin ratni zločinac i da ga je potrebno pritiskati, a ne pregovarati s njim

2. Da čak i ako je Ukrajina spremna da potpiše dogovor o garancijama s njim, Zapad nije.

 

https://www.pravda.com.ua/rus/news/2022/05/5/7344206/

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...