Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

30 minutes ago, ters said:

 

U ovo ne mogu i ne zelim vjerovati - siguran sam da postoje mnogi normalni Rusi u Rusiji koji ne zele zlo Ukrajincima i koji saosjecaju sa njihovim patnjama.

Hiljade Rusa se nije ustrucavalo dici glas protiv agresije i sada placaju cijenu za to - a na svakog ko se ne boji da u teskoj situaciji bude covjek prije svega ostalog, postoje stotine i hiljade onih koji za sada cute. Vjerujem da je i u Srbiji slicno, i da postoje hiljade i desetine hiljada onih koji zele pomoci Ukrajincima, mada se u javnosti cuje svega nekoliko desetina glasova za sada. 

 

 

 

 

Mali je to procenat kao i u Srbiji

 

 

 

Edited by Devil In My Pants
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo sto radi Putinova armada nije rat, vec potpuno zatiranje zivota, praceno zverskom okrutnoscu - izgladnjivanjem nevinih ljudi, unistavanjem civilnih objekata, masovnim pljackama i silovanjima.
Golo divljastvo, operisano od minimuma vojnicke casti i ljudskog morala.

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Perkos2 said:

I sad poznata licitacija brojem boraca na ukrajinskoj strani, pisalo se čini mi čak i ovde o 20-30 hilajda boraca koji brane Mariupolj a sad kažu da ih nije bilo više od 5000 a da barem još polovina pruža otpor ruskim snagama. 

 

Teško, ja sam na nekim rusofilskim sajtovima nalazio tvrdnje o 15k Ukrajinaca u Marijupolu dok su Ukrajinski i neutralni sajtovi imali tvrdnje od 4,5k do 8k boraca. Sad će Rusi da tvrde da su tu uništili 50k Ukrajinaca da se operu što mesec i po dana nisu osvojili grad. Grad je svoje odradio, Mi smo ovde pre mesec dana imali prognoze od par dana do 2-3 nedelje do pada, svi smo omašili 🙂 . No svoj zadatak da zadrže ove ruske jedinice su odradili i olakšali posao na drugim frontovima. Ja bih se iznenadio da izdrže do sledeće nedelje mada mi više nemamo nikakve informacije iz grada osim onoga što Rusi daju tako da je teško oceniti gde je front trenutno.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Klotzen said:

mi više nemamo nikakve informacije iz grada osim onoga što Rusi daju tako da je teško oceniti gde je front trenutno.

Ima video pripadnika Azova (van Azovstala, u nekom stambenom kvartu) od juče kako pobiše neku rusku komoru, i jutros Prokopenkov apel vladama zapadnih zemalja da izbave civile, ranjene vojnike i tijela poginulih vojnika iz Azovstala. Ima i jedno i drugo na YT

Takođe, Patrick Lancaster (Amerikanac embeddovan sa DNR-ovcima, svakodnevno postalvlja snimke iz samog grada, naravno, dobrim dijelom je u pitanju propaganda) je juče tvrdio da iz Azovstala i dalje dejstvuje artiljerija.

 

EDIT: pišem ovo zato što sam vidio više indikacija da ostatak ukrajinskih snaga i dalje djeluje kao organizovana sila.

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Evo dva sredovecna lika u busu raspravljaju dal je Zelenski narkoman ili gej. Za pocetak su dosli do konsenzusa da mu se u ocima vidi "da je nesto", e sad sta je od ta dva tacno, zakljucice valjda posle diskusije koju, na zalost, necu ispratiti do kraja.

Ako idu do zadnje stanice onda drogirani gejpeder.

Nego u medjuvremenu Rusi obnavljaju poruseno 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ters said:

Idiot ponavlja na TV sa nacionalnom frekvencijom pricu o tome da su Rusi sami potopili Moskvu da bi "zarobili 12 NATO podmornica"

 

 

Лол

 

Кајтез је лик који је постао верник када је то постало популарно. Набеђена дебилчина.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

I sad poznata licitacija brojem boraca na ukrajinskoj strani, pisalo se čini mi čak i ovde o 20-30 hilajda boraca koji brane Mariupolj a sad kažu da ih nije bilo više od 5000 a da barem još polovina pruža otpor ruskim snagama. 

Mislio sam na civile u mom postu. Za borce me je manje zao.

 

 

Naravno ne zelim ni to da vidim, pogotovo ako je smrt nastala usled nekonvencionalnih metoda rata, ali sami su sebe u taj rizik stavili. Da mene neko pita, sa koje god da sam strane, u ovom apsolutno besmislenom ratu, ja bih dezertirao i nije me blam to da kazem. 

 

... 

 

Ne mogu da razumem ni rusku stranu koja je zapocela i vrsi ovu agresiju, ni ukrajinsku koja konkretno u Mariupolju brani nesto neodbranjivo i jos "za cije babe zdravlje?" jer od tog grada nema vise nista, bio je i pre toga pola-pola podeljen a sa dominantnom upotrebom ruskog jezika, a ljudi koji su ostali tamo kako mi se cini su pro-ruski orijentisani (videh neke izjave sa lica mesta). 

 

Uzasno mi je sve ovo. Ne znam kako vi uspevate da se lozite na to koja strana koje naourzanje ima i sta ce kada biti upotrebljeno, ko kako napreduje i slicno. 😕 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, AgroLaki said:

Vidim da se senzacionalno izvestava kako su Rusi podigli BoNbaRdere. Koja je sad to razlika u odnosu cime su do sada rokali sve zivo artiljerijom, stim sto sad mogu brze da ravljanju gradove ko Vucic Savamalu. 

 

Velika je razlika... Ako se secas '99 je pocela da bude vidljiva razlika kada su se B-52 ukljucili iako je NATO tada i dalje bio prilicno selektivan u odabiru meta u odnosu na Ruse. Elem, SU-34 mislim da u totalu ne moze da nosi vise od 2t vazduh zemlja bombi i to su uglavnom vodjeni projektili. TU-95 i TU-23 mogu da izruce oko 10t nevodjenih bombi. Eto, eskadrila toga moze da poravna to sto je ostalo od Mauriopolja... dakle pretnja je realna a i pokusavaju da ih malo naplase da posle pripreme idu sa termobaricnim bacacima i nece bubasvaba ostati ziva u Azovstalu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

 

Ne mogu da razumem ni rusku stranu koja je zapocela i vrsi ovu agresiju, ni ukrajinsku koja konkretno u Mariupolju brani nesto neodbranjivo i jos "za cije babe zdravlje?" jer od tog grada nema vise nista, bio je i pre toga pola-pola podeljen a sa dominantnom upotrebom ruskog jezika, a ljudi koji su ostali tamo kako mi se cini su pro-ruski orijentisani (videh neke izjave sa lica mesta). 

 

Marijupol nije pro ruski grad nego tamo živi 40% Rusa. Ti što podržavaju Ruse su verovatno Rusi. Od Ukrajinaca koji su bili proruski orijentisani neće biti više ništa posle ovog rata. Od 2014. na ovamo su se konstantno smanjivali ali posle ovoga više ni jedan ukrajinac neće biti za Rusiju. Naprotiv biće ostrešćeni u mržnji prema Rusiji kao na primer Poljaci danas.

 

Zašto brane grad ? Pa da bi vezali ruske jedinice za grad i kupili vreme na drugim frontovima. A ako pitaš na ličnoj osnovi zato što vole svoju zemlju i žele da se bore za nju. Ukrajinci za razliku od nas 1999. većinski podržavaju svoju vlast i žele da se bore za svoju državu. To nije uporedivo sa nama 1999. gde bih se i ja najverovatnije predao prvom prilikom jer ne želim da ratujem za Slobu.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Klotzen said:

Ukrajinci za razliku od nas 1999. većinski podržavaju svoju vlast i žele da se bore za svoju državu. To nije uporedivo sa nama 1999. gde bih se i ja najverovatnije predao prvom prilikom jer ne želim da ratujem za Slobu.

 

Ja u ovo ne vjerujem, tacnije ne vjerujem ovu prvu recenicu. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Klotzen said:

 

Marijupol nije pro ruski grad nego tamo živi 40% Rusa. Ti što podržavaju Ruse su verovatno Rusi. Od Ukrajinaca koji su bili proruski orijentisani neće biti više ništa posle ovog rata. Od 2014. na ovamo su se konstantno smanjivali ali posle ovoga više ni jedan ukrajinac neće biti za Rusiju. Naprotiv biće ostrešćeni u mržnji prema Rusiji kao na primer Poljaci danas.

 

Zašto brane grad ? Pa da bi vezali ruske jedinice za grad i kupili vreme na drugim frontovima. A ako pitaš na ličnoj osnovi zato što vole svoju zemlju i žele da se bore za nju. Ukrajinci za razliku od nas 1999. većinski podržavaju svoju vlast i žele da se bore za svoju državu. To nije uporedivo sa nama 1999. gde bih se i ja najverovatnije predao prvom prilikom jer ne želim da ratujem za Slobu.

Malo si kontradiktoran, kažeš da Ukrajinci većinski podržavaju svoju vlast i bore se za svoju državu a onda kažeš da se ti ne bi borio za Slobu iako su i njega 1999 Srbi većinski podržavali. Zanimljivo je da li neki Ukrajinac kojem nije po volji Zelenski i glasa za neku desetu partiju koja nije ni proruska već demokratska danas tako razmišlja u fazonu ovo je rat zelinskog i mene nije briga što bombe padaju u moje dvorište.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ukrajinci se bore za vlastiti opstanak protiv vojske ciji ih vrhovni komadant smatra izmisljenom nacijom i laznom drzavom, ne za Zelenskog i vladu. To je prva stvar koju relativizatori ruske agresije moraju shvatiti. Samim tim paralele sa Srbijom 1999. ili ranije tokom 90ih gube smisao. 

Zelenski nije dobio 100% na izborima pa bi se i tamo možda pojavio neki Klotzen  koji glasa protiv vlasti i neće da ratuje za istu.

Rat je uvek rat, nema tu mnogo filozofije, neko napada neko se brani a mediji serviraju kako im se naredi.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...