Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Dobro da se Constantin prikljucio na vreme..

️„НАТО је спремао војску Украјине за напад на Русију“: Руски официр о специјалној операцији

НАТО је полако претварао Украјину у антирусију и спремао њену војску за напад на Русију, саопштио је искусни официр у Копненим снагама Русије Рустем Клупов у интервјуу телевизији "Звезда".

 "Боравак снага НАТО-а на територији Украјине је користан за њих. Све је ишло ка томе. Руководство Украјине се самим тим охрабрило, постало безобразно до границе да је почело да прети да ће направити нуклеарну оружје. Другог избора, осим да изведемо превентивни напад, „ставимо их у ћорсокак, померимо ту претњу даље, руско руководство није имало", рекао је Клупов.

Он је подсетио да је све почело још од 1999. године: потписивани су документа са НАТО-ом, закључивана партнерства Украјине са Алијансом, извођене су заједничке војне вежбе са украјинском војском.

"И против кога? Са ким може Украјина још да ратује? Напомињем да војне вежбе у близини граница са Русијом нису имале одбрамбени карактер. Све војне вежбе су биле офанзивне", истакао је Клупов.

 

:Hail:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Dobro da se Constantin prikljucio na vreme..

️„НАТО је спремао војску Украјине за напад на Русију“: Руски официр о специјалној операцији

НАТО је полако претварао Украјину у антирусију и спремао њену војску за напад на Русију, саопштио је искусни официр у Копненим снагама Русије Рустем Клупов у интервјуу телевизији "Звезда".

 "Боравак снага НАТО-а на територији Украјине је користан за њих. Све је ишло ка томе. Руководство Украјине се самим тим охрабрило, постало безобразно до границе да је почело да прети да ће направити нуклеарну оружје. Другог избора, осим да изведемо превентивни напад, „ставимо их у ћорсокак, померимо ту претњу даље, руско руководство није имало", рекао је Клупов.

Он је подсетио да је све почело још од 1999. године: потписивани су документа са НАТО-ом, закључивана партнерства Украјине са Алијансом, извођене су заједничке војне вежбе са украјинском војском.

"И против кога? Са ким може Украјина још да ратује? Напомињем да војне вежбе у близини граница са Русијом нису имале одбрамбени карактер. Све војне вежбе су биле офанзивне", истакао је Клупов.

 

:Hail:

Ja i Klupov nismo kolege....??? Zašto misliš da je dobro da sam se i ja priključio...i koje je to vreme?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sasa965 said:

Svet se menja ali  interesi ostaju isti.

To što je primer star ne menja suštinu.Pax Americana se sprovodi na svakom kutku planete.Svako ko se suprotstavi i  ne igra po Američkim pravilima je ditator .

Pa od slučaja do slučaja se negde izvede državni udar ,,događanje naroda " a negde mora da radi i vojska bilo direktno bilo indirektno.Kako gde.

Tako svetski hegemon uvek radi.

A sta, svi koji su nataknuti na alatku nisu bili diktatori i anticivilizacijski olos nego mahatme? A ko je tacno 9d njih bik najveci mahatma? Da li "sloba", ili Sadam, ili mozda Gadafi?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/16/2022 at 4:25 PM, urosg3 said:


Stvarno je zao taj NATO uspeli su da napadnu Rusiju tako što je Rusija napala Ukrajinu. Ko je tu strategiju u NATO smislio zaslužio je dobru nagradu

 

Pa to je komplikovana strategija kojoj nije dorastao NATO niti njihovi cinovnici 😄

 

....Nego to su izjavili rusi i to tek pre neki dan kao odgovor na konstataciju da se vec na 50 dana razvukla tzv.`specijalna akcija` demilitarizacije ukr koja je trebalo da bude nalik blitzkrieg-u...u tom trenutku je govornik postao nervozan i izjavio to sto je izjavio

(`ovo je treci svetski rat i rusija ratuje sa nato` a ne protiv malih maca`)

 

Tako da sa tim u vezi...putinova propaganda tacno moze da minimalizuje zestoke sankcije...jer ruski narod ce reci - Pa to mala Rusija protiv celog sveta i gutace rado te sankcije a degenerik ce uzivati podrsku umesto da se dogodi ono sto bi sankcije trebalo da isprovociraju a to je revolucija, pad rezima i slicne stvari.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Mama_mia said:

 

Pa to je komplikovana strategija kojoj nije dorastao NATO niti njihovi cinovnici 😄

 

....Nego to su izjavili rusi i to tek pre neki dan kao odgovor na konstataciju da se vec na 50 dana razvukla tzv.`specijalna akcija` demilitarizacije ukr koja je trebalo da bude nalik blitzkrieg-u...u tom trenutku je govornik postao nervozan i izjavio to sto je izjavio

(`ovo je treci svetski rat i rusija ratuje sa nato` a ne protiv malih maca`)

 

Tako da sa tim u vezi...putinova propaganda tacno moze da minimalizuje zestoke sankcije...jer ruski narod ce reci - Pa to mala Rusija protiv celog sveta i gutace rado te sankcije a degenerik ce uzivati podrsku umesto da se dogodi ono sto bi sankcije trebalo da isprovociraju a to je revolucija, pad rezima i slicne stvari.

Pa da tako nekako, u mesec i po dana svašta se desi kad si diktator 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, KfJ said:

Onaj General Petraeus, bivsi direktor CIA i komandir u USA vojskama

Što je najgore od svega, bivši diretor Black Rocka, u doba kad su bili akcionar SBB-a.

Takoreći nalogodavac đilasšolaka 😲

 

Uzgred, Ukrajinci su u kontraofanzivi na čitavom potezu od Kijeva do Toškivke, ako je vjerovati CNN-u i Guardianu, Rusi se povlače čak i iz mukom osvojene Borove.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

 

Uzgred, Ukrajinci su u kontraofanzivi na čitavom potezu od Kijeva do Toškivke, ako je vjerovati CNN-u i Guardianu, Rusi se povlače čak i iz mukom osvojene Borove.

 

Imaju ljude na terenu, tako da nema razloga ne verovati u to. Jedino gde mozda treba da postoji otklon je sto povezuju sve u jednu veliku ofanzivu citavom duzinom tog da ga nazovemo fronta, a izvestava se o pojedinacnim borbama i uspesima. Kojih ima svaki dan na potezu od hiljadu i kusur kilometara.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

Jedino gde mozda treba da postoji otklon je sto povezuju sve u jednu veliku ofanzivu citavom duzinom tog da ga nazovemo fronta, a izvestava se o pojedinacnim borbama i uspesima. Kojih ima svaki dan na potezu od hiljadu i kusur kilometara.

To je moj lični doprinos, kriv sam

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovi Kadirovci na svakom drugom snimku imaju istu koreografiju.

Izadje prvo jedan baja sa rucnim bacacem i rokne granatu dal u zgradu dal u vazduh onda svi vicu alah uekber.

Za njim idu jedan ili par njih i srokaju citav okvir u istom oravcu i onda opet alah uekber.

Ostali se setaju okolo al ono zajebano se setaju, ko Zemunci ispred splavova.

Sta su oni gadjali i sta su pogodili bog zna.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Div said:

 

 

To je OK, to su tvoja pravila, makar deci i nametnuta ali znaju šta da očekuju, ako naučiće.
Ako zakon kaže da je raferendum nevažeći ako ne izađe 50%+1, onda je glasanje 35% glasača nedovoljno, u takvom slučaju, ja i ako sam izričito protiv, ne bih se cimao bez veze da idem da glasam, jer zakon kaže da sam protiv ako ne glasam.
Ne znam kakva je obaveza zakonodavne vlasti, mora li ili ne da poštuje volju izraženu na referendumu, znam da ima različitih rešenjaod države do države, čini mi se čak i jednoj državi može da bude različito po pitanju obaveznosti, zavisno od pitanja o kojem se odlučuje.
Pišem ovo jer smatram da su referendumi nijčešće alibi za odluke koje vlast želi da nametne, barem je tako u slabo razvijenim demokratijama, ali je časno, i bolje po demokratiju, da vlada ili parlament donese odluku umesto da pita glasače i onda ignoriše rezultate.

 

Sve je to OK, ali je oval referendum jasno bio oglasen kao referendum "konsultativnog" karaktera, a da ne bude zabune Zaev je jasno rekao: ако граѓаните останат дома, институциите ќе одлучат за нив

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

 

Slava Ukrajni

 

Ovaj nalog je prevara. Taj fronta nije video.

 

Ne kazem da su mu informacije netacne, uglavnom ih postavlja sa velikim kasnjenjem, sto znaci da skuplja informacije sa rusko/ukrajinsko jezickih medija i onda ih prevodi i objavljuje. Sve to ok, ali meni je iritantno sto pise u prvom licu kao da on licno ucestvuje u svemu tome. Da je na frontu ne bi po ceo dan visio na tviteru. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...