Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, Clash said:

Ako se pusti ovaj snimak goruce Moskve unazad vide se nasukane Nato podmornice.

Pametnom dosta.

 

Najveci mythbuster jos od kad sam saznao da Mia MaLkova actually nije Ruskinja 🙂

Edited by Sreten Žujkić, penzioner
L
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Hvala!

 

Ovo je vrh. Sigurno nije nešto napravljeno sad pa podmetnuto?

 

Natrčao sam na par postovi gde se ljudi sećaju da su gledali crtać, a nisam natrčao da neko spori verodostojnost, mislim da je autentično...

51 minutes ago, Clash said:

Ako se pusti ovaj snimak goruce Moskve unazad vide se nasukane Nato podmornice.

Pametnom dosta.

Ako Windows instalacioni disk pustiš da se okreće u rikverc - ispiše na ekranu 666. Ali ima i gore!
Spoiler alert!
 

Spoiler

Ako Windows instalacioni disk pustiš da se okreće u pravom smeru - instalira ti Windows!

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Najveci mythbuster jos od kad sam saznao da Mia MaLkova actually nije Ruskinja 🙂

Samo neki stresovi, nije lako biti filmofil.

Ni Alexis Texas nije rodjena u Texasu, strasno.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Google Earth i Maps service pustio snimke svih sovjetskih ruskih vojnih postrojenja u punoj rezoluciji. Ne mugu rečima da dočaram koliki je to šamar inače paranoičnim ruskim oficirima. Meni je otac pričao kad je par puta bio u SSSR koliko je grozničava kontrola bila jugoslovenskih oficira da ne slikaju nešto. A sad svako na klik može da im se šeta po bazama 🙂

Uzgred imam neku ideju koliko ih nerviraju Avaksi i šta sve ne leti po Crnom moru i Poljskoj i Rumuniji, ali hajde to je bilo u kugu profesije, ali ovo da svaka budala ima tačne koordinate objekata po bazama, ma idi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nevezano, ali palo mi je na pamet - nisam siguran da li je tako u drugim zemljama (mada nemam ni dovoljno informacija da tvrdim suprotno), ali na ovim prostorima i u Rusiji (SSSR nekada) ima toliko brutalnih "postovalaca" autoritarnog sistema i unistitelja drustva iz kojeg prakticno dolaze.

 

Ova je poreklom Jermenka. Staljin je bio Gruzin. Kadirov. Sojgu. Sve veliki Rusi koji zapravo nisu Rusi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, erwin said:

 

"Brodu i mornarima"

 

 

:classic_sad:

Stravicna posveta.

Jako je tuzno kad odlazi brod jos i posada, bilo cija...

 

More Russian soldiers refusing to fight in Ukraine....

 

(Russia has mandatory conscription, where all men aged 18-27 must be drafted for a year of army service. These conscripts are poorly trained and suffer from poor treatment and hazing. According to EUToday, Russian conscripts make just 2,000 rubles a month, which is currently equivalent to under $17)

 

Zasto se ruska vojska ne okrene od ukr prema putinu....pa sta, ginu i ovako i onako.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Google Earth i Maps service pustio snimke svih sovjetskih ruskih vojnih postrojenja u punoj rezoluciji. Ne mugu rečima da dočaram koliki je to šamar inače paranoičnim ruskim oficirima. Meni je otac pričao kad je par puta bio u SSSR koliko je grozničava kontrola bila jugoslovenskih oficira da ne slikaju nešto. A sad svako na klik može da im se šeta po bazama [emoji846]

Uzgred imam neku ideju koliko ih nerviraju Avaksi i šta sve ne leti po Crnom moru i Poljskoj i Rumuniji, ali hajde to je bilo u kugu profesije, ali ovo da svaka budala ima tačne koordinate objekata po bazama, ma idi.
Jel ima i street view? [emoji3]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, shonke said:

Jel ima i street view? emoji3.png

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

nema ali njihovoj duši i ovaj udarac je bolan 🙂
Ponos Baltika i okeana sveta Admiral flote Sovjetskog saveza Kuznjecov
 

Spoiler

sSsFdDT.png

 

Link to comment
Share on other sites

Putin se brine za životni standard evropljana, kaže sve su nam tanji novčanici. Dirljiva je ta briga za standard svih nas od ovog velikog čoveka i državnika.
Biti pripadnik pravih, a ne lažnih i veštačkih nacija ima privilegija 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, urosg3 said:

Google Earth i Maps service pustio snimke svih sovjetskih ruskih vojnih postrojenja u punoj rezoluciji. Ne mugu rečima da dočaram koliki je to šamar inače paranoičnim ruskim oficirima. Meni je otac pričao kad je par puta bio u SSSR koliko je grozničava kontrola bila jugoslovenskih oficira da ne slikaju nešto. A sad svako na klik može da im se šeta po bazama 🙂

Brat je isao u Moskvu 76te u okviru studentske razmene, imali su uvek pratnju "vodica" i bez tih "turistickih vodica" nisu smeli da se maknu izvan hotela. Bili su prilicno prijateljski nastrojeni, ali su im odmah rekli  da ako se ne prdrzavaju pravila, doci ce u susret sa onima koji nisu prijateljski raspolozeni. Mogli su da fotografisu koliko hoce, jer su posecivali samo ono sto i teba da se vidi. Na samoj granici bio je problem jednog studenta koji je imao kosu duzu nego sto je bilo "pristojno" i na kraju su ga pustili da udje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ukrajinci su oslobodili neka mjesta u okolini Izjuma, čak je javljeno da se vode borbe oko Staroverivke, što je 15-20km sjeverno od Izjuma, ukoliko se to ispostavi tačno, koncentracija ruskih snaga u i oko Izjuma bi mogla da se nađe u obruču.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

Ukrajinci su oslobodili neka mjesta u okolini Izjuma, čak je javljeno da se vode borbe oko Staroverivke, što je 15-20km sjeverno od Izjuma, ukoliko se to ispostavi tačno, koncentracija ruskih snaga u i oko Izjuma bi mogla da se nađe u obruču.

 

Meni je ovo sumnjivo. Ne spominju se konkretna imena mesta nigde, samo da su oslobodili veci broj sela. Cak ni njihovi propagandisti ne spominju nikakva imena, sto znaci da nemaju pojma o cemu se radi. Zato mi je ovo dosta sumnjivo.

 

Staroverivka je dosta severno od Izjuma, otprilike 30-40 kilometara, ali je na skroz drugom pravcu. Ona se nalazi na putu Cugajev-Kupjansk i dosta je blizu Kupjansku. Ako se stvarno tamo vode borbe onda Ukrajinci pokusavaju da okruze Ruse kod Izjuma. To je ono sto i treba da rade. Iskreno, ne verujem u tu vest, jer je Staroverivka dosta duboko u ruskoj teritoriji i to bi bilo veoma brzo ukrajinsko napredovanje. Previse brzo da bi bilo realno, jer to je vest jos od jutros.

 

Naravno, nadam se da gresim i da su obe vesti tacne, ali iskreno sumnjam u obe. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Beonegro said:

To su sigurno krivi Rusi i peta kolona, zato su i otisli. Eno ih ne samo onaj Dugin nego i drugi novoruski mislioci (koje objavljuju na ovim patrijotskim sajtovima) se ubiše dokazujući kako je to dobro što krivi Rusi odlaze iz Rusije, i kako im tamo i ne trebaju takvi koji su se pozapadili, ni oni ni ovi tajfuni sa jahtama i tim stvarima, niko im ne treba, i nista im ne treba, i jos milion drugih gluposti, a sve potpuno isto sto su ovde pricali ovi maloumnici kad se raspadala Jugoslavija. Mozda se i Rusija raspadne na kraju.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...