Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Spoiler

Сад се вратих из Украјине. Био сам да посјетим овај руски конвој који стоји надомак Кијева већ данима. Шта да вам причам, понио сам из Даниловграда 2 литра нафте у боцу од кока коле, ето колико је озбиљна ситуација на фронту. Све стоји, гуме на руске тенкове попуцале од стајања, Руси преморени од рата, гладни и деморалисани, војници плачу и дозивају мајку, а преко 50.000 војника напустило је фронт и пјешке кренуло назад за Русију. Док сједимо на цјепанице испред једног камиона  московских регистрација који је такође заглавио у конвој јер нема горива, прилази ми један генерал руске војске, онако прљав и преморен после 8 дана ратовања, и тихим гласом изговара: Извини друже, јеси ли ти из Црне Горе? Јесам, одговорих ја. А он ме упита: Да немаш можда 50 центи да ми позајмиш? 
Ето шта се десило најјачој војној сили на свијету и у каквом је стању војска.

 

Evo za Devila, iz prve ruke, da ne čita one lažnjake sa Twittera.

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 16
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, K.Dot said:
  Hide contents

Сад се вратих из Украјине. Био сам да посјетим овај руски конвој који стоји надомак Кијева већ данима. Шта да вам причам, понио сам из Даниловграда 2 литра нафте у боцу од кока коле, ето колико је озбиљна ситуација на фронту. Све стоји, гуме на руске тенкове попуцале од стајања, Руси преморени од рата, гладни и деморалисани, војници плачу и дозивају мајку, а преко 50.000 војника напустило је фронт и пјешке кренуло назад за Русију. Док сједимо на цјепанице испред једног камиона  московских регистрација који је такође заглавио у конвој јер нема горива, прилази ми један генерал руске војске, онако прљав и преморен после 8 дана ратовања, и тихим гласом изговара: Извини друже, јеси ли ти из Црне Горе? Јесам, одговорих ја. А он ме упита: Да немаш можда 50 центи да ми позајмиш? 
Ето шта се десило најјачој војној сили на свијету и у каквом је стању војска.

 

Evo za Devila, iz prve ruke, da ne čita one lažnjake sa Twittera.

Za njih je sad 50centi 20k rubalja...bice bogat covek u Rusiji

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Za njih je sad 50centi 20k rubalja...bice bogat covek u Rusiji

Rus ako drži do sebe ima štek u US dolarima, mrskoj valuti iskonskog neprijatelja. Redak fenomen da je valuta omrzunte zemlje istovremeno valuta od poverenja. I Rus koji drži do sebe ima makar 500 USD u šteku, ameri drž`te gaće...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darth Bane said:

Vracanje Krima Ukrajini a za uzvrat ukidanje svih sankcija Rusiji.

Federalizacijom Ukrajine Krimu se moze dati neko pravo veta, tako da bi Ukrajina mogla da funkcionise po principu BiH. 

To bi u ovom trenutku bio maksimum.

 

Pa to ti dođe na isto kao i da im instaliraju kvislinga u Kijevu. Praktično neće moći ništa da urade bez Moskve.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Venger said:

Rusi se opet priblizavaju nekoj nuklearki. Jbt sta je to, koliko ta Ukrajina ima nuklearki? Svaka dva dana su kod neke nuklearke.

 

Pa fora je da kad zauzmu te nuklearke mogu da iskljuce struju bez da razaraju energetski sistem ko NATO nama. Jer je plan valjda da preuzmu Ukrajinu tj da postave neku svoju marionetsku vlast a skupo bi bilo da polupaju energetski sistem (transformator za isti ne mozes nabaviti danas za sutra vec se ceka).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MeanMachine said:

 

Pa fora je da kad zauzmu te nuklearke mogu da iskljuce struju bez da razaraju energetski sistem ko NATO nama. Jer je plan valjda da preuzmu Ukrajinu tj da postave neku svoju marionetsku vlast a skupo bi bilo da polupaju energetski sistem (transformator za isti ne mozes nabaviti danas za sutra vec se ceka).

Kapiram to, nego mi cudno da Ukrajina ima toliko nuklearnih elektrana.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Venger said:

Kapiram to, nego mi cudno da Ukrajina ima toliko nuklearnih elektrana.

 

Cetiri aktivne. 

 

Jednu su Rusi zauzeli, najvecu evropsku nuklearku u Enerhodaru. Druga je u Juznoukrainsku u Nikolajevskoj oblasti, ali u severozapadnom delu oblasti. 

 

Druge dve su na zapadu zemlje u Rivni i Hmeljnickom. 

 

Ukrajina je imala u planu da izgradi jos tri nuklearke (cetiri ako racunamo i Krim), ali nisu uspeli da realizuju te projekte. Tome jos kad dodamo i Cernobilj... Imaju ih dosta... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bice vrlo tesko napraviti neki sporazum u kome bi bili "vuci siti a ovce na broju". 
Bilo kakav sporazum bi morao uzeti u obzir suverenitet I teritorijalni integritet Ukrajine. 
A postavlja se pitanje kako vratiti Krim u sastav Ukrajine, makar kroz neki konfederalni status, ili reorganizovati Ukrajini kao federaciju ili tako nesto?
 
Pa da putler okupira Ukrajinu a Ukrajinci uđu u nato. To mu je plan a to se i ostvaruje. Već je milion Ukrajinaca u nato-u.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

...već sam napisao da više gledam tv nego inače.Naime,otišlo mi koljeno,jednostavno,može se podvesti kao godina proizvodnje.

Puno srpskih tv/kanala gledam.Nekaka reper je bilo glasanje u UN,jedno prije prije a poslije klanjanje velikom vođi na onom genijalnom uratku u 15 točaka.Mislim da će veliki vođa morati stisnuti guzu i reći idemo sa EU budalama ,koji ništa ne kuže ili ide Srbija sa Bogom iz Kremlja

Link to comment
Share on other sites

U vezi nosača aviona: nije samo on, moraju i prateći brodovi, prateće podmornice, satelitsko pokrivanje, svašta nešto, kompletno zaokruženo. Nije (koliko ja znam) samo kvantitet, mora i da se leveluje nekoliko puta da bi na kraju imalo smisla, tj da na kraju bude najsavršenije ratno oružje koje je ljudski mozak smislio
Ne znam detaljno ali bila je priča da su rusi razvili rakete valjda srednjeg dometa koje lete nadzvucnom brzinom i koje je veoma teško oboriti a koje su praktično smrt za nosač aviona. Da li to postoji ili ne, nemam pojma ali ako imaju rusi imaju i drugi nešto slično ili razvijaju. I šta ti vredi nosač aviona onda kada bude na dnu mora?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Znaci u Moskvi protesti protiv rata a u BG podrska.

Pa je stvarno ne znam koja smo mi maloumna grupa paramecijuma.

Shvatam ove KGB uposlenike kojima je to posao ali ostali, ovo je tuga.

Sta je cilj podske, da se pobije sto vise ljudi i sravni sto vise zgrada?

Brate mili Ukrajinci nikad nista protiv Srbije, pa imaj bar malo mozga i smrdi kuci ne mesaj se u ovo. 
I nije samo grupica budala, dosta ljudi ima.

Uzasno.

  • Like 21
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mladenvzz said:

...već sam napisao da više gledam tv nego inače.Naime,otišlo mi koljeno,jednostavno,može se podvesti kao godina proizvodnje.

Puno srpskih tv/kanala gledam.Nekaka reper je bilo glasanje u UN,jedno prije prije a poslije klanjanje velikom vođi na onom genijalnom uratku u 15 točaka.Mislim da će veliki vođa morati stisnuti guzu i reći idemo sa EU budalama ,koji ništa ne kuže ili ide Srbija sa Bogom iz Kremlja

 

Da bi se to desilo, bitno je da ga ovi iz EU baš dobro pritisnu. Pošto su se do sada pokazali kao nesposobnjakovići čak i kada su u pitanju države EU, ne vidim neku veliku mogućnost da će se to i ostvariti. Zna se ko je kome potreban i ko želi u čije društvo, tj. ne traži EU da se priključi ekonomskom tigru ofucanom mačoru, već ekonomski tigar ofucani mačor želi u EU, mada to radi veoma sporo i nezainteresovano. Doduše, EU ovde i nema ozbiljne partnere, već samo gomilu jajara koje bi da sede na dve stolice. Bio je u subotu neki skup podrške Ukrajini koji su organizovale Žene u crnom. Bilo je njih dvadesetak, a od političkih stranaka se pojavila samo Ne davimo Beograd, nekolicina lokalnih anonimusa levatora koji ne bi mogli da napune ni jedan kombi. Ostali su ispijali prvu jutarnju kafu u 12 sati po kafićima u centru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Clash said:

Znaci u Moskvi protesti protiv rata a u BG podrska.

Pa je stvarno ne znam koja smo mi maloumna grupa paramecijuma.

Shvatam ove KGB uposlenike kojima je to posao ali ostali, ovo je tuga.

Sta je cilj podske, da se pobije sto vise ljudi i sravni sto vise zgrada?

Brate mili Ukrajinci nikad nista protiv Srbije, pa imaj bar malo mozga i smrdi kuci ne mesaj se u ovo. 
I nije samo grupica budala, dosta ljudi ima.

Uzasno.

 

Sta da ti kazem, sredjuj ti preko one rodbine sto si je pominjao BiH pasos. Sad ce nam Kirbas sredit ulazak u EU i NATO, samo dok zavrsi sa tradicionalnim predizbornim obilascima dzemata Skandinavije i Njemacke :default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi se opredeljuju navijacki, kao i o svemu, malo tu razmisljanja ima.

 

Paradoks je i da je Ukrajina jedna od retkih evropskih zemalja koje nisu priznale Kosovo, a Kosovo im daje podrsku i na drustvenim mrezama su Albanci jedni od najaktivnijih na njihovoj strani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, shonke said:

Ne znam detaljno ali bila je priča da su rusi razvili rakete valjda srednjeg dometa koje lete nadzvucnom brzinom i koje je veoma teško oboriti a koje su praktično smrt za nosač aviona. Da li to postoji ili ne, nemam pojma ali ako imaju rusi imaju i drugi nešto slično ili razvijaju. I šta ti vredi nosač aviona onda kada bude na dnu mora?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Zvuči sasvim logično, samo još uvek nije provereno u praksi. Još jednom, nije samo nosač aviona, on je najvidljiviji, uvek je i čitav (mnogo manje vidljiv) sistem drugih vojnih skalamerija uključen.

Edited by Brian Setzer
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...