Jump to content

Euroleague 2018/19


zoe Bg

Recommended Posts

Ocekujem pre svega da Zalgiris vrati neke Litvance u svoj tim za sledecu sezonu. Najrealnije mi tu deluju Lekavicius i Kuzminskas. 

 

Mislim da ce mali broj timova koji su ove godine igrali EL, sledeci sezone imati slicne timove. Velike promene ce sigurno zadesiti PAO i Oly, mada ne ocekujem neke njihove velike budzete. Za Cska mi je nekako cudno da tako lako puste Higginsa. Tu mi je nekako Caco prvi pik za odlazak, a nakon njega i De Colo. Mislim da ce se i Barselona resiti nekog od plejmejkerskog dvojca(ako ne i obojice), Serafina...Real ocekuje veliki posao na leto jer je dosta igraca u ozbiljnim kosarkaskim godinama(Ayon, Carrol, Fernandez, Reyes...) Zeljko ce takodje verovatno nesto menjati. Efesu bi najpametnije bilo da sve karte bace na ostanak Micica, Larkina, Dunstona i Moermana, a da Andersona, Simona, Plaisa, Bubou pokusaju da zamene koliko toliko kvalitetnijim stancima. Motum mi je tu cak i prihvatljiv i njega bi ostavio.

 

Cini mi se nekako da Makabi ima bas dobru osnovu da nadogradi svoj tim. Wilbekin-O'Bryant-Black mi izleda bas mocno. Moze na to da se doda i Kane kao odlican defanzivac, i mislim da Sferopulos to nece uprskati. Od njih ocekujem veliki iskorak ako ovi igraci ostanu. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, n4l1m said:

ne znam kako su uopste i zavrsili u nba, pa plus jos dobili i solidne minute tamo..  ajde tajs je jos i imao minute u bambergu, al onaj kleber ne znam dal je i igrao u bayernu :default_coffee:

 

 

kleber igra odlicno u mavsima. nisam ga gledao u evropi ali sam nekako siguran da moze da fura u nba jos xy godina

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pepe lupih tebi plus na prosloj strani ali se vise slazem sa Chaosovim odgovorom, nisu to igraci koji bi mogli da igraju u NBA, o nekoj prici o ulozi su jos dalje. Shveda sam nekako zaboravio, verovatno jedini EL igrac koji moze odmah da upadne u rotaciju na bekovskim pozicijama u dobrom broju ekipa ali mislim da je kod njega stvar jednostavna, kod kuce je, a ima i vece pare. Od Amera su mi favoriti Williams i Wilbekin, Higginsu fali size.

 

U pravu je Twister, veliki problem EL trenutno je to preveliko oslanjanje na 'pouzdane' matorce koji se vrte preko deceniju bez nekog ekstra kvaliteta, dok je mladih igraca u rotacijama nikad manje. Ali deluje mi da ce ovo biti leto kada ce ove najbolje ekipe najzad morati u rebuild sto je takodje pomenuto. Samim tim, verovatno ce i biti mnogo zanimljivije na relaciji Amerika&Kina-> Evropa nego Evropa->Amerika.

Od igraca koje je Pepe nabrojao, od Gortata, Zaze, Kaspija, Jerebka i Bendera ocekujem da dobiju nove ugovore, a za Asika, Kalderona, Luvavua, Abrinesa, Motejunasa mislim da postoji sansa da se vrate.

 

I jos da kazem, tito pojma nemas, odgledaj nekad Mavse i tog Klebera koji ce da dobije lepe pare, imaces sta da vidis.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma mene realno ne zanima ko ce otici u NBA. A otici ce svako za koga se procijeni da moze tamo da igra ili da se razvije da moze da igra jednog dana. Pa sta su uradili Musa, Ntiklina, Bender, Zizic, Luvavu u evropskoj kosarci, a glume marginalce tamo. 

 

Zato mene vise zanima ko se moze dovesti sa druge strane bare, a da zamirise necim visim od mediokritetstva. Gledao sam neka imena. Ima li recimo sanse da se dovede iz Kine Al Dzeferson, on je bio ful tajm kosarkas, je li ista ostalo u njegovim nogama. I marketinski bi to bio dobar potpis. Bilo bi dobro tako nekoga dovesti, malo razmisljati out of the box.

 

Koga sam ono jos vodio da nema ugovor: Vonamejker je siguran izbor, Selvin Mek, Tajler Dorsi. Jbg zaboravih imena, to sam danas gledao.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da će dati lovu da li Kinezi, da li Korejci, i oni su počeli da plaćaju te neke ofucane Amere, mada je Tyreke još uvek u dobrim godinama i formi.

 

Inače kad god se pojavi neko bombastično ime iz USA koje bi moglo put Evrope, meni po automatizmu Maccabi glavni favorit da ih dovede.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Korejska liga je dosta specifična po svemu što se tiče import igrača. Mislim da Tyreke nije taj profil koji bi oni gledali, a i on može mnogo veće pare da uzme u Kini.

EDIT : ako neko nije čitao ranije... https://www.theguardian.com/sport/blog/2015/jul/23/what-happens-in-vegas-the-strange-world-of-the-korean-basketball-league-draft

Inače dosta dobra košarka se igra, sličnije evropi, dakle kao NBL, ali bolje odbrane i shematičnije.

Edited by Mairosu
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam dosta Korejce, još uvek je to slabo.

 

Domaći igrači su im u većini slučajeva toliko slabi, da je u gotovo 99% situacija dogovor da crnac čuva crnca, ma koja pozicija bili. Pa ih bude po 2 u timu, naravno čuvaju onog najsličnijeg sebi, ali bude tu i dve pozicije razlike.

 

Inače, slažem se da se igra "šematičnije" nego u ostatku Azije, mada to nije teško. Australija excluded.

Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...