Jump to content

Euroleague 2018/19


zoe Bg

Recommended Posts

Quote

Savetodavno telo Evrolige usvojilo je ove promene za sezonu 2019/20:

- Vratiće se podbacivanje lopte, umesto dosadašnje promene poseda.

- Protivnikovim napadom od 24 sekunde i izvođenjem lopte sa linije na centru, kazniće se tim igrača koji prekrši pravilo tokom podbacivanja na startu prve četvrtine ili u produžetku.

- Tehnička greška za trenera, klupu i igrača neće biti uračunata u timske faulove.

- Ako sudije zaustave vreme da koriguju merač vremena, on će biti resetovan na prvobitno vreme promene poseda, a lopta će biti izvedena sa mesta gde je posed promenjen.


 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da su trebali konacno da uvedu promenu po uzoru na NBA da se igracu tehnicka greska ne racuna kao licna.  Vec je dovoljno kaznjen time da do kraja meca ne sme da napravi jos jednu tehnicku ili nesportsku(koje se daju lakse nego ikada) i automatski bude isteran sa utakmice.

Link to comment
Share on other sites

Da nastavimo ovde:

 

Meni je baš zabrinjavajuće što za EL ne postoji ozbiljniji kandidat od Zenita.

 

Naravno da tu ne mislim na KKP, nego na neku ekipu koja bi u najavi potrošila bar 4-5 miliona jura i napravila ekipu koja može da uradi nešto u EL. To, plus neka malo ozbiljnija publika. Zenit je u top16 ECa ima tipa 2k ljudi po tekmi, bar sam ja takav utisak imao. Vidim da im je i Karašev prešao u Himki, pa mislim da će tu igrački kadar biti baš upitan. 

 

 

Primera radi, mislim da bi bilo koji od ovih italijanskih boljih klubova, bio bolje rešenje. Pogledajte atmosferu iz plejofa, sve krcate hale, dobra košarka...

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je sa Italijom više pravni problem, da uzmu neke Italijane bilo bi natezanja sa FIBA i njihovim savezom-ligom. Vidiš da im je Virtus već uzdrmao kavez, zamisli sad i neki tim u EL.

 

U samoj VTB su imali bolje prilike, ali kao što rekoh, neće španska gospoda da leti na Kavkaz, Piter im je onako pristojna daljina. Zenitov WC je meni truba, ali to su pravila te privatne lige, i ako se tako igramo, tako i jeste jbg.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se da je Zenit (i bilo koja druga ruska ekipa, osim eventualno Lokomotive) dosta upitna sa aspekta zainteresovanosti publike, ali mislim da će oni napraviti solidan tim, svakako bolji nego što je bila Gran Canaria ili D'Faka. Tu je i faktor Pitera, koji je veliki i prelep grad koji ima ozbiljan potencijal što se tiče priče van terena, mnogo atraktivniji nego Kazanj ili Krasnodar.

 

Ja sam mislio da će Ritas biti uzet u ozbiljnije razmatranje, bivši evroligaš, dobra i posvećena publika a ipak ne divlja kao u Beogradu, mogu da namaknu i korektan budžet, a sigurno imaju transparentnije poslovanje u odnosu na npr KKP. Naravno, KKP je imao svoje adute, ali očigledno nisu bili dovoljni. Verujem i da bi Zvezda izduvala da kojim slučajem nije izborila EL kao šampion jadranke.

Edited by Chaos Is Me
Link to comment
Share on other sites

Ja sam jako sumnjiv po pitanju njihovog sastava, ali videćemo. 

 

Rejnolds mi deluje kao igrač koji može bez problema da igra EL.

 

Elem, kad spomenu Dfaku, promaklo mi da je Džeremi Evans prešao u Oli. Mislim da taj momak ima još jednu dobru sezonu da odigra u EL.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Chaos Is Me said:

Jel pričate o onom centru Reynoldsu? I meni je on neozbiljan igrač, zna da utrpa, ali je nekako neozbiljan sve ukupno, defanzivna rupa, loše izvodi slobodnjake, a traži stalno loptu da se igra na njega, jednom rečju - crni Vlada Štimac.

 

18 hours ago, Chaos Is Me said:

@ Džek Kuli . Nije neki umetnik nit mu je plafon naročito visok al solidna požrtvovana oldschool copina i iznadprosečan skakač, nekakav manje talentovan al jači Vlada Štimac

 

Brate, tebi su svi Štimci 😄

 

 

Rejnolds baš nema veze sa njime, jako se dobro kreće, ima finu praćku sa poludistance. Bacanja - prosečan, nikako loš. Oko 70% na nivou sezone.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nije Reynolds toliko los, ali mu treba ograniciti minutazu na 20 po tekmi, sto je neretko i bio slucaj u Zenitu. Oni su doveli cini mi se Willa Thomasa, Renfroea i jos nekoga. Mislim solidna pojacanja ali morace to bolje, iz proslogodisnjeg sastava mogu da iskoriste 3-4 igraca max: Reynoldsa MillerMcintyrea malo Simona i nekoga od ruskih epizodista tipa Voronova. Osim toga dosta nedovoljno kvalitetnih stranaca se tu provlacilo. Mozda onaj Scrubb moze neku ulogu imati

Edited by bosMan_jr
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pepe sancez said:

Zenit ima sasvim solidne osnove. Najbitnije je da je Plaza tu. Imaju i solidnu osnovu ruskih igraca, Dedu Simona 😄

Simonoviću je istekao ugovor, ako se ne varam, a novi nije potpisao.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, pepe sancez said:

Imaju Plazu, imaju solidnu osnovu dimacih igraca koji imaju EL i medjunarodno iskustvo. Treba im samo para. Mislim da su oni recimo u mnogo boljoj poziciji nego Darusafaka ili Gran Kanarija.

 

A da mogu omanuti, pa mogu naravno.

Iskreno, od te dve skandalozne ekipe prosle sezone tesko da moze gore sve i da se potrudi neko

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Zizu said:

Eurohoops objavio da je Slukas dogovorio sa Fenerom nastavak saradnje na jos 3 god. Visina trogodisnjeg ugovora 6 milona $.

Ertel potpisao za 11 milona evra, a Slukas za 6 miloona $. :ajme:

 

11 španskih bruto je 6 miliona turskih neto.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...