Jump to content

Euroleague 2018/19


zoe Bg

Recommended Posts

2 minutes ago, Jelencom said:

Nikad gora Evroliga nikad jaci Evrokup,nikad jaca Evroliga i Cipiripi kup,misljenja su podijeljenja izuzetno objektivnim stavovima

Ja ti objektivno govorim , mani me prepucavanja cigana i grobara u zavisnosti od toga ko koje takmičenje igra.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Davidović said:

Ja ti objektivno govorim , mani me prepucavanja cigana i grobara u zavisnosti od toga ko koje takmičenje igra.

 

recenicu u kojoj iznosis subjektivno misljenje (totalno legitimno), pocinjes sa  "ja ti objektivno govorim".

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gudura said:

Meni se namece logicno pitanje kojeg cemo mi kukavca da dovedemo posle ovog potpisa za nasih cuvenih 300k+bonusi😂

ZVEZDA PRVA REAGOVALA NA MIROTIĆA: Simonovic ponovo u crveno belom , plata 300k plus bonusi😂

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Kankkunen said:

Čekaju se Real i CSKA da odreaguju :classic_biggrin:

 

Ovo ce i otvoriti novo poglavlje u EL.

 

Nesto slicno sam i mislio da ce se desiti. Ulupavati po 30+ miliona iz sezone u sezonu, a da ti opcija bude da spadnes na nekog Presija, Munforda i slicne kese nije mogla dugo da potraje.

 

Definitivno ce cijene nepovratno ici gore, bar do nekog ozbiljnog kraha.

 

Zato podhitno potpisati Kuzmica i preplatiti Jovica dok tajfun nije krenuo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nece, ocigledno samo fudbalske podsekcije mogu ovo priustiti, a to su samo Real, Barsa, Bajern i donekle Fener. Ostali - nevera. Takodje podsetio bih i na finansijski fer plej.... ah da, ovo je Djordijeva Barselona... 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, mmajstor said:

Nece, ocigledno samo fudbalske podsekcije mogu ovo priustiti, a to su samo Real, Barsa, Bajern i donekle Fener. Ostali - nevera. Takodje podsetio bih i na finansijski fer plej.... ah da, ovo je Djordijeva Barselona... 

A koji je to finansijski fer plej u košarci? :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Green23 said:

A koji je to finansijski fer plej u košarci? :lol_2:

 

Finansijski fer plej ti je definisan na najmanje 20 stranica zakona koji definise funkcionisanje evrolige, i to nije jedan n ego citav set uslova koji klubovi moraju da ispune. Posebno je interesantan ovaj:

e) Having a budget allocated to player salaries (gross salary) that does 
not exceed 65% of the total budgeted expenses of the club.

 

Ta stavka stoji da ne bi doslo do ludovanja sa platama. 

Sto znaci ako ces da das igracu 70 miliona evra, to znaci da treba da obezbedis dodatno jos jedno cirka 37 miliona evra koji ne sme biti potroseno na plate, vec na ostale troskove koji se ticu funkcionisanja kluba. Mislis li da ce se to proveravati, i zanimljivo je cak i kad bi se obezbedila ta sredstva, kako bi se opravdali ti dodatni troskovi?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...