Jump to content

Euroleague 2018/19


zoe Bg

Recommended Posts

Evroliga se iz sezone u sezonu srozava i odluka o prosirenju je poslednja kap u casi  koja opasno preti da se prelije. Jasno je da je ovakav format takmicenja zamisljen kao polurevijalan. Cetvrtfinale i manje od pola klubova koji nastavljaju dalje takmicenje, toga ni u NBA nema. Ispadanje planiraju da uvedu mozda za 5 sezona, a vrhunac bi bio da pozivaju cetvrtoplasiranu ekipu ABA lige bez ikakvih kriterijuma samo jer se slucajno otvorilo jedno mesto.

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, goldberg said:

Ako moze bez zvezda/partizan pokusaja humora.

 

Onaj kome je samo to u glavi, to možda i vidi. Evroliga je napravila grešku prelaskom na ligaški model, prva sezona je dala lažnu sliku sa porastom gledanosti i opšteg interesovanja, ali nakon toga svaka sledeća donosi pad u brojkama, a sa proširenjem na 18 klubova čini se da polako i gube kompas.

 

Naredna sezona će dosta toga reći.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, pepe sancez said:

Koliko istine ima za Korkmaza i Fener? Utice li to bitno na Gudurin status?

 

Tesko pitanje. Mislim da ce Zeljko ostaviti njima dvojici da se sami izbore za poziciju ako Korkmaz dodje.

 

Nisam siguran koliko je Obradovic zadovoljan sa Gudurinim napretkom, mada bih ja rekao da je napretka definitivno bilo.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, goldberg said:

Evroliga se iz sezone u sezonu srozava i odluka o prosirenju je poslednja kap u casi  koja opasno preti da se prelije. Jasno je da je ovakav format takmicenja zamisljen kao polurevijalan. Cetvrtfinale i manje od pola klubova koji nastavljaju dalje takmicenje, toga ni u NBA nema. Ispadanje planiraju da uvedu mozda za 5 sezona, a vrhunac bi bio da pozivaju cetvrtoplasiranu ekipu ABA lige bez ikakvih kriterijuma samo jer se slucajno otvorilo jedno mesto.

 

 

 

Ma da,Partizan ne predstavlja nista u evropskoj kosarci vec je tamo neki klub koji je zavrsio na cetvrtom mestu u nekoj aba ligi...Ne zajebavaj.

Da se ja pitam uvek bih pre dao divlju kartu Partizanu nego Zenitu recimo...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Golijat said:

 

Ma da,Partizan ne predstavlja nista u evropskoj kosarci vec je tamo neki klub koji je zavrsio na cetvrtom mestu u nekoj aba ligi...Ne zajebavaj.

Da se ja pitam uvek bih pre dao divlju kartu Partizanu nego Zenitu recimo...

 

Nisi me razumeo. Davanjem te WC karte Partizanu oni pokazuju totalno odsustvo jasne strategije prilikom odredjivanja kriterijuma ko bi trebalo da igra u njihovom takmicenju. Partizan bi svakako bio pozvan samo zbog trofejne istorije, sto ne bi bio problem da se evroliga u proslosti nije popunjavala malo po sportskim rezultatima (prvak ABA, VTB, nemacke lige), malo zbog budzeta (Darussafaka), i sad malo zbog tradicije.

 

Mora postojati neki koherentni put i neka dugorocna strategija kako oni zamisljaju razvoj evropske klupske kosarke u buducnosti. Ne moze malo veliki budzet, malo tradicija kluba, a malo sportski rezultati.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...