Jump to content

Euroleague 2018/19


zoe Bg

Recommended Posts

Čvrst je CSKA. Očigledno je za njih pravi put kad nemaju jednog ili dva superstara već je to fino raspoređeno. Higgins i Clyburn su odigrali baš šefovske sezone, očigledno imaju jako karakterne Amerikance i grupicu požrtvovanih timskih igrača, svako ima svoju ulogu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, n4l1m said:

isplakase se vatutin i ituidis od srece, ko da im je budzet bio 10k dinara a ne 40+m eura :default_coffee:

i bogati placu.

1 minute ago, uini said:

 

ne, van diskusije ali nisu oni to preko ruke šutirali. fino su pravili višak a neretko su ih fizički unosili u reket. osim rodrigeza su svi fizički baš snažni na 1-3

 

svakako su bolju tekmu odigrali 

ovo. jeste dosta jak procenat ali to su sve dobri suteri.  

Link to comment
Share on other sites

CSKA je uvijek medju 2 favorita, kako nisu medju favoritima. Najveci budzet u ligi.

 

Za razliku od mnogih ranijih zavrsnih turnira (cak i onog kad su osvojili protiv Fenera), ovaj put ne da nisu pukli pod pritiskom nego su sutirali kao da je revijalna tekma.

 

Potpuno zasluzena titula ali je i Efes zasluzio sav respekt.

 

Overall mislim da je Clyburn MVP turnira iako bi to bio Larkin jasno da je Efes uzeo.

 

edit: pogodih za Clyburna. 😄

Edited by Sector
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, n4l1m said:

isplakase se vatutin i ituidis od srece, ko da im je budzet bio 10k dinara a ne 40+m eura :default_coffee:

Nije isto baciti 40 din i 40 mil. A i najsiromašnije se osećaju najimućniji ljudi, njima je uvek malo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro finale, držao je to CSKA u rukama, ali što reče neko, Efesovo odbijanje da se "umru" je spasilo stvar.

 

Nando je odigrao baš dobar turnir, rame uz rame sa Klajburnom, možda čak i bolji. Higins ogroman posao na obe strane terena. Osim toga, postoja već neki šablon da ekipa koja se u polufinalu izvuče neki veliki minus, dobija u finalu.

 

Sinoć sam nekako imao utisak da bi ih CSKA dobio 5 mečeva da treba. Ogromna razlika u iskustvu u ovakvim mečevima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali rekao bih i solidna prednost u atletici na bekovskim pozicijama. Iako je Pejdž za bogate odigrao brutalan napad još brutalnije je ispadao u odbrani. Svako njegovo pokrivanje je koštalo Efes primljene trojke, jer je CSKA imao sjajno kretanje lopte i pronalaženje slobodnog igrača. 

Link to comment
Share on other sites

Steta za Efes, mogli su da razbiju monotoniju u finalima, ovako smo na putu da obrnemo drugi pun krug - Real, CSKA, Fener, Real, CSKA.

 

Pokazali su koliko su dobra ekipa, zapravo tesko je reci u kom mecu su to bolje pokazali, jer ovakva utakmica CSKA i opet su jedva dobili (mozda je Efes najbolji dokaz kaksv je posao sa Barsom uradio Kari). Jos jednom se pokazalo koliko su korisni ovi visoki plejmejkeri sa dobrom defanzivom koji u svakom trenutku rade za ekipu. Opasna utakmica Hacketta, i u napadu puno dobrih stvari, iskoristio je sve prednosti. Normalno, velike zasluge idu i Itoudisu. I Balbay je na drugoj strani bio jako dobar, mozda je mogao neki minut vise za njega.

 

Mislim da Vasa nije odigrao losu utakmicu. Ni po koju cenu nisu hteli da mu dozvole da se razigra i stalno su ga agresivno udvajali na piku. On je davao loptu na vreme, cesto ostavljao Dunstonu 4 na 3, isao je taj napad dobro, ali Efes nije dovoljno kaznjavao iz tih napada. Sut nije isao, bio je van ritma, isekli su ga udvajanjima, time sto je morao da se oslobodi lopte. I Larkina su hteli da udvajaju, ali bukvalno nekad ne mozes da stignes, covek je toliko brz da ih zaobidje sve i dok se ovi okrenu vec je u reketu. Veliki problem za Efes je bio sto maltene nisu imali doprinos sa cetvorke, Moermana nije bilo nigde.

 

Odlican F4 sve u svemu. Odlicna polufinala, vrhunsko finale, istorijski nastup Larkina, nova ekipa u finalu (bas su doneli osvezenje), Vatutin (koliko napacen covek), maestralni Vasa u prvoj, itd.

 

Najlosija stvar sa ovim fajnal forom, kao i uvek, je utakmica za trece mesto. Ne samo da nikoga ne zanima, nego se i Erick Green povredio, i to izgleda ozbiljnije. Rekao sam pre, reci cu opet, izbaciti tu utakmicu i u taj termin staviti juniorsko finale.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Del Pieror

Sta mislis jesu li mogli probati sa Andersonom na cetiri? Bio je vruc, a ni CSKA nije napadao sa cetvorke da bi eksploatisali visinu. Sto je najbitnije Efesu je trebala sirina, tj da razvuku odbranu prijetnjom sa dvije strane. Ovako je sve spalo na Larkina.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Interesantna ideja svakako, ali problem je što mislim da to nismo videli nijednom ove sezone, a finale je malo nezgodno za eksperimentisanje.

 

Ali da, mogli su dobiti širinu, bez da to može CSKA nešto drastično  da kazni u napadu.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, pepe sancez said:

@Del Pieror

Sta mislis jesu li mogli probati sa Andersonom na cetiri? Bio je vruc, a ni CSKA nije napadao sa cetvorke da bi eksploatisali visinu. Sto je najbitnije Efesu je trebala sirina, tj da razvuku odbranu prijetnjom sa dvije strane. Ovako je sve spalo na Larkina.

Ne mislim da im je nedostajala sirina, Moerman je stretch igrac, pretnja u sutu, mislim da im je falio aktivniji igrac, neko ko ce da se ukljuci u igru jer treba ozbiljno napregnuti mozak da bi se setio nekog Moermanovog poteza, a covek je igrao 30 minuta. 

 

Doduse Francuz je uradio dobar posao u odbrani posta protiv Clyburna, mislim da bi tu Will bolje prolazio protiv Jamesa, sto znaci jos veca fizicka dominacija. Ali ne znam koliko bi Efes tu izgubio obzirom da je CSKA vec napadao Larkina preko niskog posta, dakle ne mogu da naprave duplu stetu. 

Link to comment
Share on other sites

Anderson je sigurno zasluzio vecu minutazu. Problem je sto Ataman kad je Kruno raspolozen voli da igra sa tri ballhandlera, da puca iz svih pozicija, i onda spolja nije bilo mesta za njega.

 

Andersona na cetiri je mogao da proba, ako zbog nicega drugog, onda zbog raspolozenja igraca.

Link to comment
Share on other sites

Moerman i jeste bio crna rupa u napadu. 

Inace, slazem se sa Realnim kad kaze nisu to nikad probali. Meni je kod Efesa nekako nedostajalo opcija. Plajs je bio procitan kao bukvar, Danston usao u faulove i ti si u problemu. Da nemas neku smolbol varijantu sa Moermanom i Ozijem ili da dobijes nesto od Sanlija. Takodje, spolja je sve spalo na Larkina i Vasu u ovom dijelu sezone. Zakazao Vasa u sutu i borba sa Rodnijem teska. Zato mi je Anderson jedini izgledao kao otpusni ventil na 4 kojeg su mogli traziti.

Edited by pepe sancez
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice CSKA kako se slijezu utisci sve mi vise djeluje kako je ovo bila odlicno tempirana forma i izvjezbana ekipa za sve scenarije. Nesto slicno kao Real prosle godine, odjednom im se otvorilo pregrst opcija. U svakom slucaju, potpuno drugacije nego CSKA ranije kada su na kvalitetu 2-3 igraca iznosili cijelu sezonu pa ostali bez gasa.

 

Kakav je to luksuz da ti mozes Dekoloa i Caca drzati na leru 30 minuta utakmice, da jednog Kurbanova drzis u zamrzivacu cijelu sezonu, oa ga onda podgrijes za F4. Odjednom svrhu dobije i Hanter, koji je bio fantastican ovde. Djeluje mi da je Itudis dobro promuckao ove godine, da je bio spreman kao Zeljko sto zna da bude. 

 

Sve je zacinjeno vrhunskih sutem u finalu, koji ipak nije standard bez obzira na kvalitet, jer nije normalno da imas pet igraca koji us davali trojke, a da nijedan nije promasio vise od jednog suta, i tako do valjda 35. minuta igre. 

Link to comment
Share on other sites

Redovno čitam telesport i taj Marin Vuco im je ubedljivo najgori kolumnista, a ovo mu je kolumna karijere. 

 

Uz dužno poštovanje, ne mogu ozbiljno da shvatim lika kom Kalina nikad nije umeo da igra na niskom postu, gde je Dixon uzasan defanzivac, a čudi se zbog jedne tekme zašto jw De Kolo čoker. 

 

Jeste čuli Srdjana kad reče u prenosu, ko je sumnjao da će se Simon pojaviti u finalu, pa šta ti pratiš prijatelju. 

Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...