Jump to content

Euroleague 2018/19


zoe Bg

Recommended Posts

Što se tiče potencijalnih pojačanja CSKA:

 

Bender deluje intrigantno na papiru i kad vidiš da ima 216 cm, a kao zna da šutne, fluidno se kreće za tu visinu i slično. Osim toga, on još nema 22 godine tako da ima vremena da očvrsne i unapredi svoju igru. Međutim, trenutno je u pitanju najgora moguća verzija Andree Barnjanija i sličnih "unicorna", užasno mekanih dugajlija zaljubljenih u svoj užasno nekonstantan šut, koji ne vole baš da rade u reketu i izbegavaju kontakt sa znojavim muškim telima. Ne znam koliko je za EL relevantna NBA statistika, po kojoj je Bender trenutno klasičan košarkaški kriminalac, veoma gadnih procenata šuta, a eye test je još gori. Činjenica da nijedan NBA klub nije zainteresovan za takvog unicorna iako je još vrlo mlad jasno pokazuje kakav je on utisak ostavio u Americi. Jako sam skeptičan oko tog eventualnog potpisa, u stvari ostajem pri inicijalnom stavu da će to biti jako loš potez za CSKA posebno ako planiraju da mu daju značajniju ulogu. 

 

Ron Baker bi mogao da bude vrlo pristojna opcija u evropskoj košarci jer je, za razliku od Bendera, vrlo borben, fanatično posvećen, dobar defanzivac i ne ide dalje od opanaka. E sad, CSKA već ima jednog takvog lika na PG (Hackett) i još nekoliko na drugim pozicijama, tako da ne znam kako se to uklapa konceptualno. Njima treba neki ofanzivni vođa jer su izgubili Higginsa/DeColoa/Chacha, to je baš teško nadoknaditi.

 

Inače, slažem se da je dopadljivije da se pojave neka nova imena u EL, a ne da se stalno neki mediokriteti vrte u krug.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

 

Ron Baker bi mogao da bude vrlo pristojna opcija u evropskoj košarci jer je, za razliku od Bendera, vrlo borben, fanatično posvećen, dobar defanzivac i ne ide dalje od opanaka. E sad, CSKA već ima jednog takvog lika na PG (Hackett) i još nekoliko na drugim pozicijama, tako da ne znam kako se to uklapa konceptualno.

 

baker može da prevede loptu ali to je to. on je i po poziciji bukvalno lazić - SG, mada mislim da u evropi verovatno može da čuva i SFs

 

ostalo je sve kao što si ga opisao plus ono što je guru rekao, ima relativno visok bball iq, biće on okej kao neki 6-7-8 igrač, u zavisnosti od konačnog rostera cska.

jedino je pitanje kako će kulturološki i psihički da se prilagodi.

 

inače, pre tri godine je napisao knjigu za decu (slikovnicu : ))

 

cookies.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oli definitivno sa manjim budzetom cim potezu za igracima koji nisu vidjeli ni neku reprezentativnu selekciju ni EL tim (FIBA CL se ne racuna). Mozda je ovo i Blatova zelja,  razbio je kostur koji je ranije postojao, Bili/Printezis je van njegovog domasaja, a dovodi igrace kojima je on vece ime od samog kluba.

 

Bice intetesantno vidjeti kakve rezultate ce to dati.

Edited by pepe sancez
Link to comment
Share on other sites

Happ je centar i stil igre mu je old school, dosta dobar na postu, snalazi se  dobro u reketu, ali sut sa poludistance vrlo upitan i bacanja slabo izvodi. Inace vrlo inteligentan igrac, odlican dodavac, a problem je odbrana, slabo brani pik i na NCAA nivou, a ume i da gubi solidno lopti.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Del Piero said:

Happ je centar i stil igre mu je old school, dosta dobar na postu, snalazi se  dobro u reketu, ali sut sa poludistance vrlo upitan i bacanja slabo izvodi. Inace vrlo inteligentan igrac, odlican dodavac, a problem je odbrana, slabo brani pik i na NCAA nivou, a ume i da gubi solidno lopti

Procitao sam nagde da je krilni igrač

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, uini said:

 

baker može da prevede loptu ali to je to. on je i po poziciji bukvalno lazić - SG, mada mislim da u evropi verovatno može da čuva i SFs

 

ostalo je sve kao što si ga opisao plus ono što je guru rekao, ima relativno visok bball iq, biće on okej kao neki 6-7-8 igrač, u zavisnosti od konačnog rostera cska.

jedino je pitanje kako će kulturološki i psihički da se prilagodi.

 

 

 

 

 

 

I meni jebilo zanimljivo da se ovde spominje više kao PG; a ja se ga sječam sa Wichite, gde je bio baš klasičan SG. Mene je recimo malo podsječao na ovog Broekhoffa, što je bio u Kubanu neko vreme. MOžda i ne toliko po igri, koliko po tome da je jako solidan timski igrač koji neče puno skakti van šablona, ali če neke svoje stvari odraditi na jako visokom nivou.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Davidović said:

Svugde pise Forward pa cak i na zvanicnoj stranici Olimpijakosa

Visinom i pokretljivoscu moze na 4, ali igra mu je za klasicnu peticu. Osim ako u medjuvremenu nije mnogo popravio sut, ne vidim kako ce on na krilnog centra.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Del Piero said:

Visinom i pokretljivoscu moze na 4, ali igra mu je za klasicnu peticu. Osim ako u medjuvremenu nije mnogo popravio sut, ne vidim kako ce on na krilnog centra.

Nisam ga pratio iskreno. Covek me je pitao i proverio sam , svugde pise da pokriva krilne pozicije

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, uini said:

 

kurbanov igra sf/pf, baker sg. mislim da je prilično niži a mlađi je cca 7 godina

obojica su hustleri, to im je zajedničko

 

Svi ga uporedise sa Lazicem pa sam zato mislio da je 3, znaci Bejker igra na 2?

Kurbanov je striktno power 3, nikad nije igrao na 4.

Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...