Jump to content

"Dara iz Jasenovca":umetnicko delo ili propagandni pamflet?


Drug Crni

Recommended Posts

12 minutes ago, Eddard said:

 


Hladnjače i Batajnice si nekako potisnuo....



Sram te bilo.

 

Evo ga ovaj "lovac" mudro ćuti na sve ove bedastoće koje se ovde iznose ali ne moze da izdrži a da ne uskoči ku borbi protiv zlog perkosa. Naravno o samoj temi ni reč ali bi da nekom drzi pridike, a u oglrdalo ne sme da pogleda od bruke.

55 minutes ago, Angelia said:

Pa ako zaboravimo Banjicu....tamo sistem nije bio usmeren na sistemsko unistenje nacije? Da ne ulazim u dalje price

Ja sam tebe par puta pitala sta je poenta toga da je u NDH pocinjen zlocin u Jasenovcu, to svi znamo. To jedino spore oni koji spore i Holokaust, i slicni.

Sta bi se istragom promenilo kad se Jasenovac racuna u jedan od najvecih logora u Evropi, vec sad, sa potpuno tacnom tvrdnjom da su u njemu sistematski vecinski ubijeni bili Srbi?

Svi izvori se slazu da je tacan broj nemoguce ustanoviti

Znaci da gurnemo pod tepih? i pisle ja selektujem zlocine

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Perkos2 said:

Znaci da gurnemo pod tepih? i pisle ja selektujem zlocine

Gde si video da ja pricam o guranju pod tepih? Nikad nije ni bilo, sto sam striktno navela, znaci zna se sta se tamo desilo.

Pitam sta je poenta 75 godina nakon, izvlaciti detalje, iskopavati zrtve ....Pocinioci su mrtvi, zrtvama neces dati pravdu cak ni simbolicnu. Nece biti optuznica.

 

Osim sto ce se koristiti u dnevnopoliticke svrhe i podpirivanje nacionalizma. Istorija je zabelezila, i istoricari se koliko toliko bave time, ili su se bavili, imas dosta radova. Koga interesuje moze da sazna iz raznih izvora.

 

Pokusavam da saznam od tebe, zasto smatras da je bitno. Koja je korist od toga?

Do sada mi nisi dao nijedan argument koji ima smisla, osim da podmeces prikrivanje. 

 

I da me pogresno ne razumes, ja i dalje mislim da je ok praviti filmove, i pricati o zlocinima, da se ne zaboravi, samo smatram da je malo problematicno kad to postane drzavni projekat. Malo smrdi....

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

I da me pogresno ne razumes, ja i dalje mislim da je ok praviti filmove, i pricati o zlocinima, da se ne zaboravi, samo smatram da je malo problematicno kad to postane drzavni projekat. Malo smrdi....

Zasto je pogresno ako nekim delom film i drzava finansira i pomogne? Posebno kada se radi o ovakvoj temi. Sigurno je bolje od raznih Novogodisnjih jelki ili Cecinih koncerata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neverovatno je da i na temi Jasenovca nekako se dodje do Srebrenice, hladnjaca...  Jbt, pa zar toliko zulja kada se govori o stvari kao sto je Jasenovac koja je valjda ocigledna. Ili mozda nije. Kada se god na prethodnom forumu govorilo o Srebrenici, tada se na svako pominjanje ubijanja Oricevih junaka po okolnim srpskim selima usmerio gnev zbog relativizacije i slicno. Nije se smelo ici ni u smanjenje broja zrtava za jedan. A ovde imamo suludo skakanje sa Jasenovca na omiljene teme mnogih hohstaplera tipa Dubravke Stojanovic i nekih nvo protuva.

Nova hrvatska drzava itekako ima dodirnih tacaka sa ndh. U nju se sjatilo mnogo olosa iz ustaske emigracije. Tudjman je mislim 1995.posetio Dinka Sakica koji je kasnije sahranjen u Zagrebu u ustaskoj uniformi. Nada Sakic je u Zagrebu oslobodjena svih optuzbi. Ona bitanga Mesic je javno govorio da je Hrvatska u drugom svetskom ratu dva puta pobedila, 41.i 45.  Drzavni vrh je isao da odaje pocast pojijenoj gamadi u Blajburg, drzavna televizija je prenosila koncert ustasoidnog kretena Tompsona. Kolinda se izvinjavala javno zato sto je delila deci cokolade iz Srbije. Hrvatska nije kaznjena kao sto je Nemacka kaznjena posle rata. Nije se nasao njihov Vili Brant da klekne ispred jasenovackog spomenika i zatrazi oprost. Zato danas imamo tamo relativizaciju genocidnosti ndh, umanjivanje brojki, davanje ulica imenom Budaka... I sada posle toliko godina jedan uistinu los film uzbudi toliki sljam tamo, a bogme i u Beogradu. Sta bi bilo da neki ugledni istoricar, kao sto je pominjana gospodja Srojanovic, u Jerisalimu kaze da je Sindlerova lista falsifikat istorije jee ne prilazuje stradanje jos nekog sem Jevreja.  Bas bi se dobro provela sigurno. 

Srbija? Da, dno smo. Ratni zlocinci se slave, mnogi navodni borci protiv Slobe ga psuju jer nije isao do kraja, sprdaju se sa srebrenickim ztrvama, nalaze opravdanja za silne zlocine koje je srpska strana radila po Bosni, Hrvatskok, Kosovu...

Ali, da se ovako govori kada je rec o Jasenovcu i da se relativizuje, omalovazava, cudi cemu sve to posle toliko godina.... Treba uciti od najboljih, a to su po ovim pitanjima Jevreji. Da nije njih Jasenovac bi bio totalna nepoznanica. Jastrebarsko-grad dece, tako bese pise na ulazu u to mesto. Natpis koji u svakom normalnom coveku mora da izazove sok, bes, tugu, cemer.. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Drakaris said:

Zasto je pogresno ako nekim delom film i drzava finansira i pomogne? Posebno kada se radi o ovakvoj temi. Sigurno je bolje od raznih Novogodisnjih jelki ili Cecinih koncerata.

Nekim delom, neki grantovi koji su dostupni svim producentima i reziserima koji imaju dobru ideju, pomoci....i drzavni projekat nisu isto.

I zasto bas kad se radi o ovoj temi? To ti odmah govori da drzava ima interes bas u toj temi.

Zasto ne projekat o 90tim, i recimo padu Milosevica, i zlocinima te vlasti?

Aj da vidim da drzava to finansira "nekim delom" :classic_biggrin:

 

18 minutes ago, berti said:

Nova hrvatska drzava itekako ima dodirnih tacaka sa ndh. U nju se sjatilo mnogo olosa iz ustaske emigracije. Tudjman je mislim 1995.posetio Dinka Sakica koji je kasnije sahranjen u Zagrebu u ustaskoj uniformi. Nada Sakic je u Zagrebu oslobodjena svih optuzbi. Ona bitanga Mesic je javno govorio da je Hrvatska u drugom svetskom ratu dva puta pobedila, 41.i 45.  Drzavni vrh je isao da odaje pocast pojijenoj gamadi u Blajburg...

E vidis tu je ovde problem, sto se od teme o Jasenovcu pravi obracun sa danasnjom Hrvatskom.

Sve ostalo sto ovde pominjes o Hrvatskoj, i dozvoljavanje relativizacije, i koketovanje sa ustasama i ideologijom....je njihov problem!

To tamo normalni ljudi treba da osudjuju i da se protiv toga bore. A ne da ljudi iz SR pljuckaju po njihivim problemima i demonizuju celu drzavu i ljude zbog istorije.

 

Quote

Srbija? Da, dno smo. Ratni zlocinci se slave, mnogi navodni borci protiv Slobe ga psuju jer nije isao do kraja, sprdaju se sa srebrenickim ztrvama, nalaze opravdanja za silne zlocine koje je srpska strana radila po Bosni, Hrvatskok, Kosovu...

 

Sve dok je Drazi podignut spomenik u SR, i sve ostale gadosti opravdavaju, nemamo moralno pravo da se zalimo na to kako danasnja RH tretira zlocine na njihovoj teritoriji. 

 

Ne mislim da je kritikovanje koriscenja zrtava Jasenovca za "eh sta su oni nama radili" bilo kakvo omalovazavanje Jasenovca. Ustvari mislim da je sramota da se jedan takav zlocin koristi u politicke svrhe, pa sa bilo koje strane granice. Samo sto se to u RH ne radi u moje ime.

 

edit; nepazljivo kucanje

Edited by Angelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Angelia said:

Nekim delom, neki grantovi koji su dostupni svim producentima i reziserima koji imaju dobru ideju, pomoci....i drzavni projekat nisu isto.

I zasto bas kad se radi o ovoj temi? To ti odmah govori da drzava ima interes bas u toj temi.

Zasto ne projekat o 90tim, i recimo padu Milosevica, i zlocinima te vlasti?

Aj da vidim da drzava to finansira "nekim delom" :classic_biggrin:

 

E vidis tu je ovde problem, sto se od teme o Jasenovcu pravi obracun sa danasnjom Hrvatskom.

Sve ostalo sto ovde pominjes o Hrvatskoj, i dozvoljavanje relativizacije, i koketovanje sa ustasama i ideologijom....je njihov problem!

To tamo normalni ljudi treba da osudjuju i da se protiv toga bore. A ne da ljudi iz SR pljuckaju po njihivim problemima i demonizuju celu drzavu i ljude zbog istorije.

 

Sve dok je Drazi podignut spomenik u SR, i sve ostale gadosti opravdavaju, nemamo moralno pravo da se zalimo na to kako danasnja RH tretira zlocine na njihovoj teritoriji. 

 

Ne mislim da je kritikovanje koriscenja zrtava Jasenovca za "eh sta su oni nama radili" bilo kakvo omalovazavanje Jasenovca. Ustvari mislim da je sramota da se jedan takav zlocin koristi u politicke svrhe, pa sa bilo koje strane granice. Samo sto se to u RH ne radi u moje ime.

 

edit; nepazljivo kucanje

To je to cuveno mantranje.

Dakle, Jasenovac je stvar Hrvata, njihova sramota. Oni treba da se bave i bore protiv relativizacije, osporavnja... Posto oni i dalje osporavaju, relativizuju, a mi nemamo to moralno pravo, onda niko o tim jadnicima nece da govori, tj govorice omalovazavajuci. Odlicno!

Jevreji nemaju moralno pravo da pominju zlocine jer imaju prilicno putera na glavi zbog cinkenja po Palestini.

Bosnjaci nemaju pravo da pominju svoje zrtve jer su i oni prilicno.okrvavili ruke i u drugom svetskom ratu i u zadnjem ratu.

Znaci, niko ne sme da prica o svojim zrtvama ili svi smeju, sem Srba. Cudan taj moral...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Perkos2 said:

 Četnici nisu imali drzavu, to je gerilski pokret bez jedinstvene komande i politike. Zločine su uglavnom izvršili u znak o

odmazde i osvete. Naravno zločin uvek mora biti osuđen i sem popa Đujića četnički komandanti su poubijani sto u borbi a neki pred streljačkim vodom( dok se ne otvore arhive i ne kazu istinu). 

 

Evo ja necu da napisem da je ovo relativizacija zlocina, ali ajde daj nam neki izvor po kome su bradonje išle da kolju UGLAVNOM kao znak odmazde.

Link to comment
Share on other sites

Od Draže, četnika, JVUO je samo komunistička propaganda i istoriografija mogla, htela i morala da pravi velike zločince, što bliže kao pandan ustašama, da bi se koliko toliko nekim izjednačavanjem stvorila slika o dva podjednako zločinačka pokreta, samo sa drugim predznakom. Naravno da je to danas deplasirano, zbog relevantne literature o Holokaustu, genocidu nad Srbima i Romima na području Jugoslavije, zbog Operation Halyard i Trumanovog posthumnog Legion of Merit ordena DM, naprosto zbog objektivnije istoriografije. Zločine koje su činili četnici ni u ludilu ne umanjujem/relativizujem, da odmah bude jasno. Pitaš za odmazdu, evo prvi koji mi pada na pamet je već pomenuti Momčilo Đujić, nisam se dohvatio knjige dok ovo pišem, ali sećam se otprilike šta mi je deda pričao za njega, pa u par rečenica: "Kad su ustaše krenule sa pokoljima, nedugo zatim na području oko Knina, Đujić je napravio kontra-pokolje nad hrvatskom populacijom. Borio se protiv ustaša, i u saradnji sa italijanima, je doprineo da srpsko stanovništvo na tom području mnogo bolje prođe nego drugde. Već jako mator,  mora da je izlapeo, je dao Šešelju titulu četničkog vojvode". Evo, ovoliko se sećam od dede. Ako se priča o WW2, kad se već priča, možda da se napravi više tema. Film sam po sebi, čini mi se ne bi imao ni blizu ovoliko stranica na temi.

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Naravno da su veliki zlocinci i ideoloski pandan ustasama. Jedni su imali za cilj istrijebit prije svega Srbe pa onda i Jevreje i Rome sa podrucja koje su smatrali historijski hrvatskim, a drugi su imali za cilj istrijebit svo nesrpsko stanovnistvo sa podrucja koje su oni dozivljavali historijski srpskim. Razlika je sto su ovi prvi imali punu podrsku nacisticke Njemacke dok drugi do takve podrske nikad nisu uspjeli doci pa su i razmjere u kojima su ovi drugi klali kud i kamo manji. Fasisticka bagra i jedni i drugi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

To je to cuveno mantranje.

Dakle, Jasenovac je stvar Hrvata, njihova sramota. Oni treba da se bave i bore protiv relativizacije, osporavnja... Posto oni i dalje osporavaju, relativizuju, a mi nemamo to moralno pravo, onda niko o tim jadnicima nece da govori, tj govorice omalovazavajuci. Odlicno!

Jevreji nemaju moralno pravo da pominju zlocine jer imaju prilicno putera na glavi zbog cinkenja po Palestini.

Bosnjaci nemaju pravo da pominju svoje zrtve jer su i oni prilicno.okrvavili ruke i u drugom svetskom ratu i u zadnjem ratu.

Znaci, niko ne sme da prica o svojim zrtvama ili svi smeju, sem Srba. Cudan taj moral...

Ne Hrvata, nego Hrvatske, primarno. To ne znaci da Francuzi ne mogu da ga pominju, niti USA, niti SR....

Istorija govori.

 

bold - neprimereno i nikad receno, poredjenje :puke:

 

Opet si sve sveo na nacionalno. Ja nemam pojma ni kako da objasnim da su zrtve, zrtve - i Romi koji su ubijeni u Jasenovcu. Cujem taj istorijski drzavni film je toliko njima posvetio u filmu...jednog statistu. Nisam gledala pa mozda gresim.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

 

Evo ja necu da napisem da je ovo relativizacija zlocina, ali ajde daj nam neki izvor po kome su bradonje išle da kolju UGLAVNOM kao znak odmazde.

Kao prvi zapisani zločin ustasa nad srpskim stanovnistvom upisan je 17.04.1941 Nova Gradiška a prvi zločini Srba( četnika i lokanih pobunjenika)su zabeleženi za Vidovdan 28.06.1941. Četnici nisu imali drzavu iza sebe i mogucnost osnivanja logora u kojima bi zatvarali mučili i ubijali pripadnike drugih nacija. Znam da je nekim tesko pod stare dane da ukapriju da su pogresno učeni ali činjenice su ipak najbitnije.  Ima danas u HR čak tumacenja da je ustanak u Srbu o kojem smo inače učili da je dan ustanka u Hrvatskoj u II sv. ratu podigla grupa cetnika koje su predvodili Rokvic i Bogunovic. Oni su pobili neke domobrane koji su čuvali prugu i to je kasnije predstavljeno kao partizanska akcija.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Angelia said:

Ne Hrvata, nego Hrvatske, primarno. To ne znaci da Francuzi ne mogu da ga pominju, niti USA, niti SR....

Istorija govori.

 

bold - neprimereno i nikad receno, poredjenje :puke:

 

Opet si sve sveo na nacionalno. Ja nemam pojma ni kako da objasnim da su zrtve, zrtve - i Romi koji su ubijeni u Jasenovcu. Cujem taj istorijski drzavni film je toliko njima posvetio u filmu...jednog statistu. Nisam gledala pa mozda gresim.

 

 

Dakle, Srbija ne sme da pominje svoje zrtve jer nema moralno pravo na to. Cekaj, ko vaga neciju moralnost? Toliko Srba je stradalo u drugom svetskom ratu kao posledica stravicnog genocida, a nema se moralno pravo to spominjati. Da li si svesna sta pricas.

Paralela sa Jevrejima i moralnom pravu je iz tvoje vizure logicna, iz moje nikada.

Eno, i Spilberg je pominjao u Sindleru druge zrtve. I ne trebe jer se zna konje najvise stradao. Takodje se zna konje najvise stradao u Jasenovcu. Brojke su surove i moraju se uvazavati uvek, a ne da kada to nekome odgovara onda postane bitna, a kada ne, onda...

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Perkos2 said:

Kao prvi zapisani zločin ustasa nad srpskim stanovnistvom upisan je 17.04.1941 Nova Gradiška a prvi zločini Srba( četnika i lokanih pobunjenika)su zabeleženi za Vidovdan 28.06.1941. Četnici nisu imali drzavu iza sebe i mogucnost osnivanja logora u kojima bi zatvarali mučili i ubijali pripadnike drugih nacija. Znam da je nekim tesko pod stare dane da ukapriju da su pogresno učeni ali činjenice su ipak najbitnije.  Ima danas u HR čak tumacenja da je ustanak u Srbu o kojem smo inače učili da je dan ustanka u Hrvatskoj u II sv. ratu podigla grupa cetnika koje su predvodili Rokvic i Bogunovic. Oni su pobili neke domobrane koji su čuvali prugu i to je kasnije predstavljeno kao partizanska akcija.

 

Jel mozemo da se vratimo nekoliko godina unazad?

Da li su postojale četničke organizacije i odbori u Hrvatskoj u tridesetim godinama? Da li je bilo nasilja i ubistava Hrvata od strane četnika još pre WWII?

Tačno je da od '41. Nisu imali državu iza sebe (kao što su imali do tada), ali umesto što se samo zgražavamo nad zločinima Hrvata(koji i jesu za zgražavanje), hajde da vidimo kako se odjednom tolika mržnja stvorila...

Link to comment
Share on other sites

Just now, AgroLaki said:

 

Jel mozemo da se vratimo nekoliko godina unazad?

Da li su postojale četničke organizacije i odbori u Hrvatskoj u tridesetim godinama? Da li je bilo nasilja i ubistava Hrvata od strane četnika još pre WWII?

Tačno je da od '41. Nisu imali državu iza sebe (kao što su imali do tada), ali umesto što se samo zgražavamo nad zločinima Hrvata(koji i jesu za zgražavanje), hajde da vidimo kako se odjednom tolika mržnja stvorila...

Ako krenemo jos malo unazad dolazimo i do Velikog rata. Ovde je osnovna tema Jasenovac i NDH a ti izvoli navedi te četnike koji su klali i ubijali po Hrvatskoj pre 1941. Eto ja da malo prošrim znanje.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, berti said:

Dakle, Srbija ne sme da pominje svoje zrtve jer nema moralno pravo na to. Cekaj, ko vaga neciju moralnost? Toliko Srba je stradalo u drugom svetskom ratu kao posledica stravicnog genocida, a nema se moralno pravo to spominjati. Da li si svesna sta pricas.

 

Obrati paznju sta ja pisem, a ne sta si ti zamislio sta pisem. Srbija nema moralno pravo da prigovara tretmanu Hrvatske prema WW2 i zrtvama, jer dize spomenike svojim zlocincima iz istog perioda. Potpuno sam ja svesna sta pricam - samo ne znam da li si ti?

Pogledaj bold sta si podsvesno napisao. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

Obrati paznju sta ja pisem, a ne sta si ti zamislio sta pisem. Srbija nema moralno pravo da prigovara tretmanu Hrvatske prema WW2 i zrtvama, jer dize spomenike svojim zlocincima iz istog perioda. Potpuno sam ja svesna sta pricam - samo ne znam da li si ti?

Pogledaj bold sta si podsvesno napisao. 

da li je imala Srbija pravo da prigovara i ukaze na zrtve u NDH u vreme SFRJ? pogotovo što nisu baš svi čelnici NDH adekvatno kaznjeni. Tad nije ni spomenika bilo!

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Perkos2 said:

Kao prvi zapisani zločin ustasa nad srpskim stanovnistvom upisan je 17.04.1941 Nova Gradiška a prvi zločini Srba( četnika i lokanih pobunjenika)su zabeleženi za Vidovdan 28.06.1941. Četnici nisu imali drzavu iza sebe i mogucnost osnivanja logora u kojima bi zatvarali mučili i ubijali pripadnike drugih nacija. Znam da je nekim tesko pod stare dane da ukapriju da su pogresno učeni ali činjenice su ipak najbitnije.  Ima danas u HR čak tumacenja da je ustanak u Srbu o kojem smo inače učili da je dan ustanka u Hrvatskoj u II sv. ratu podigla grupa cetnika koje su predvodili Rokvic i Bogunovic. Oni su pobili neke domobrane koji su čuvali prugu i to je kasnije predstavljeno kao partizanska akcija.

Nije li citavo pisanije Perkosa na ovoj temi za ban.Ili se meni opet prividjaju cetnici na ovom forumu, ko onomad kad sam popio kaznu .....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

da li je imala Srbija pravo da prigovara i ukaze na zrtve u NDH u vreme SFRJ? pogotovo što nisu baš svi čelnici NDH adekvatno kaznjeni. Tad nije ni spomenika bilo!

Naravno. Ne secam se da je to bio problem u to vreme, NDH je tretirana kao nacisticka tvorevina, sto i jeste bila. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Angelia said:

Obrati paznju sta ja pisem, a ne sta si ti zamislio sta pisem. Srbija nema moralno pravo da prigovara tretmanu Hrvatske prema WW2 i zrtvama, jer dize spomenike svojim zlocincima iz istog perioda. Potpuno sam ja svesna sta pricam - samo ne znam da li si ti?

Pogledaj bold sta si podsvesno napisao. 

Dakle, Srbija nema.moralno pravo da ukazuje na sve sto radi Hrvatska prema srpskim zrtvama iz ndh. Ok. Srbija nema pravo, Hrvatska moze da radi sta hoce. I onda na kraju te zrtve ostaju po drugi put ubijene jer nema nikoga ko ce dici glas na to se desava.  Srbija nema pravo, Hrvatska radi to sto radi. Pa ko ce onda da pomene te zrtve, da zahteva da se prestane sa relativizacijom, umanjivanjem, osppravanjem. Tvoja.logika je da iz bih nemaju moralno pravo da zameraju Srbiji odnos prema zlocinima jer se nosu suocili sa svijim zlocinima. Ne moze to tako, to nikuda ne vodi.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Foster said:

Nije li citavo pisanije Perkosa na ovoj temi za ban.Ili se meni opet prividjaju cetnici na ovom forumu, ko onomad kad sam popio kaznu .....

Nemoj da ti se priviđa nego pažljivo čitaj da vidiš ko je spomenuo četnike i pokusao da tako skrene diskusiju sa logora Jasenovac i NDH. Naravno ona stara " drz te perkosa" posluzi kad se nema činjenica za diskusiju

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Perkos2 said:

Nemoj da ti se priviđa nego pažljivo čitaj da vidiš ko je spomenuo četnike i pokusao da tako skrene diskusiju sa logora Jasenovac i NDH

Ovo je topic o filmu Dara iz Jasenovca...ko je ubacio ustase,cetnike i ndh u pricu nije ni bitno.Bitno je kakvih si gadosti nadrobio.Ako ti je za utehu, nisi sam ima tu jos par likova tvog mentalnog sklopa....

 

Edited by Foster
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...