Jump to content

"Dara iz Jasenovca":umetnicko delo ili propagandni pamflet?


Drug Crni

Recommended Posts

1 hour ago, Perkos2 said:

Dakle dođosmo do toga da bi film " Dara iz Jasenovca" dobio Oskara i sve moguće pohvale, čak i za masku monstruma majstorovića samo da ga je snimio neko drugi a ne srpski režiser uz pomoć drzabe Srbije. To je znači ono što žulja ovdašnje "filmske kritičare"  a ne loša gluma, loša rezija i neistina na filmu.  Moglo je to da se kaze i u prvim komentarima.

Ko je rekao da je neistina, da se genocid nije desio.Kvotuj tog skota,

ili opet podmeces

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Koe negira?

Zasto SR ne bi ocistila svoje "moralno pravo" da zrtvama da pravo? Pa zato sto je nije briga osim kad joj zatrebaju

Bosnjaci dolaze mnogo kasnije nakon ovog, nije isto.

 

Zasto? Pa poznato je, samo nema onih kojih bi mogli da naprave pricu a da nisu deo politicke price. kad se odalje, i ispricaju stvarnu pricu koja nije propagande dobice glas

Zaista je tuzno to sto stoji na ulazu, to je sramota za RH. Moje je misljenje da SR nema moralno pravo dok ne opere ruke od svojih zlocinaca u to vreme, i stvarno mi je zao da to govorim, ali ni pod razno necu odustati od toga. A ko ce? Pa jevreji govore o tome, istorija, stvarno je tuzno da se SR spustila na taj nivo da slavi zlo, kao neko opravdanje, da ima to moralno pravo ja bih prva bila da to podrzim, ali nema.

Ko negira? Pa oni koji kao prestavnici vlasti idu na pomen u Blajburg koljacima. Oni koji srozavaju brojke, oni koji forsiraju pricu da je to radni logor, oni koji se izvinjavaju zbog cokolada iz Srbije, oni koji govore da su to srpski mitovi, oni koji oslobode Dinu Sakic i sahrane Dinka u ustaskoj uniformi. Negiranje nije samo puko odbijanje da je genicid postojao vec i omalovazavanje i ponavljanje nekih vec vidjenih stvari u govoru, ponasanju.

Srbija nema moralno pravi, Hrvatska radi to sto radi. Ko ce onda da prica o tim nesrecnicima. Niko. Valjda ne zaluzuju da se pominju dok god ima mamlaza po Srbiji koji velicaju Mladica. Bas lepo. 

Nesto se desilo kasnije, pa nije isto??? Cekaj, koja je granice dokle vaze ta moralna nacela, koliko godina moze da prodje? Ko to odredjuje. Bosnjaci koji su okrvavili ruke i u drugom svetskom ratu a i u ovom imaju moralno pravo iako se nisu suocili sa svojim zlocinima, a neki drugi koji su takodje okrvavili ruke nemaju. Bosnjaci apsolutno imaju i imace pravo da u narednih bezbroj godina govore o svim strahotama koje su se desile, o genocidu koji im se dogodio. Nema tu rokova, pa moze jos 20 godina a posle ne. Uvek se treba pricati. Nema tu moralna prava i slicne gluposti.

Isto to vazi za Srbe i njihove zrtve. Za vek vekova se treba i mora pricati.

Suocavanja sa prosloscu, ciscenje svog dvorista.... Fraze koje postoje samo ovde. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Konsultuj malo historijske izvore, ideologiju osnivanja ravnogorskog pokreta i tekstove pisama koja su slali cetnicke vojvode medjusobno pa onda malo promisli da li su ti ljudi bili ikakvi pozitivci. Samo u Kalabicevom pismu Drazi imas da su poklali 8000 zena i djece u istocnoj Bosni, a Boga ti pitaj koje su stvarne dimenzije tog njihovog "antifasistickog" klanja svega sto nije srpsko. Jedini razlog zasto dimenzije klanja tih bradatih spodoba nisu u rangu sa ustaskim je izostanak podrske nacisticke Njemacke. Ideoloski izmedju njih i ustasa ne postoji razlika. 

Konsultuj ih i ti slobodno. Ne negiram ja četničke zločine. Samo poenta je šta se zapravo dogodilo, gde, i kojim redom hronološki, a ne šta neko misli da bi se dogodilo da je ovo, pa da je ono, pa da je možda bilo ovako ili onako... Za to što pričaš lako je sa ovolike distance tvrditi, sa podrškom nacista, samo zameniš ove sa ovima, i rešeno, sve je to isto, jer im je ideologija ista, važi. A zapravo je šbbkbb, bez ikakvog argumenta. Govoriti podjednako o četnicima tek tako, bez obzira o kojoj teritoriji, i u kom periodu raskomadane Jugoslavije u WW2 se radi, je glupost, kao nešto iz partizanskih čitanki. Bosna je cela bila krvava tokom rata, a zna se ko je, kako i gde krenuo sa krvoprolićem, i sa kojim planom, a tek onda dolazi do reakcija, među kojima jesu i četnički zločini. Ovu tezu, da su četnici i ustaše isti đavo, slobodno predoči stručnjacima za Holokaust, za početak ovima iz Yad Vashema, United States Holocaust Memorial Museum i Simon Wiesenthal Centra. Romskim muzejima stradanja takođe. Potomcima pilota spašenih u Operation Halyard, i njima treba možda objasniti da su u zabludi u vezi mnogo toga.

Link to comment
Share on other sites

Ma jasta, cetnici su samo reagovali na zlocine drugih, a to sto se u reagovanju desilo svasta nesto, pa to je kako ti kazes samo reakcija.To isto si naglasio u tvooj visokoumnoj recenziji filma AIDA, 

u Srebrenici se desila reakcija na zlocine druge strane.Opravdavas

zlocine, ma koliko se trudio da ,

uvek ce to ostati ista bagra i ustase

i cetnici, a ti nacionalisticki talog do kraja zivota

 

Edited by Foster
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, berti said:

Ko negira? Pa oni koji kao prestavnici vlasti idu na pomen u Blajburg koljacima. Oni koji srozavaju brojke, oni koji forsiraju pricu da je to radni logor, oni koji se izvinjavaju zbog cokolada iz Srbije, oni koji govore da su to srpski mitovi, oni koji oslobode Dinu Sakic i sahrane Dinka u ustaskoj uniformi. Negiranje nije samo puko odbijanje da je genicid postojao vec i omalovazavanje i ponavljanje nekih vec vidjenih stvari u govoru, ponasanju.

Njihov problem, to govori o tome kakvi su oni ljudi. Neces obrazovati nikog ko nece da bude obrazovan.

 

3 hours ago, berti said:

Srbija nema moralno pravi, Hrvatska radi to sto radi. Ko ce onda da prica o tim nesrecnicima. Niko. Valjda ne zaluzuju da se pominju dok god ima mamlaza po Srbiji koji velicaju Mladica. Bas lepo. 

Ko je pomenuo Mladica? Cekaj, dok stignemo do Mladica ima jedno 50 godina, jos ni sa Drazom nismo raskrstili.

 

3 hours ago, berti said:

Nesto se desilo kasnije, pa nije isto??? Cekaj, koja je granice dokle vaze ta moralna nacela, koliko godina moze da prodje? Ko to odredjuje.

 

Pa nije isto porediti nacisticku nemacku, WW2, i 90te.

 

3 hours ago, berti said:

Bosnjaci koji su okrvavili ruke i u drugom svetskom ratu a i u ovom imaju moralno pravo iako se nisu suocili sa svojim zlocinima, a neki drugi koji su takodje okrvavili ruke nemaju. Bosnjaci apsolutno imaju i imace pravo da u narednih bezbroj godina govore o svim strahotama koje su se desile, o genocidu koji im se dogodio. Nema tu rokova, pa moze jos 20 godina a posle ne. Uvek se treba pricati. Nema tu moralna prava i slicne gluposti.

Isto to vazi za Srbe i njihove zrtve. Za vek vekova se treba i mora pricati.

Suocavanja sa prosloscu, ciscenje svog dvorista.... Fraze koje postoje samo ovde. 

Brkas stvari. Valjda je jako tesko pratiti kad kazem da SR nema moralno pravo da se zali kako HR tretira zlocine iz WW2, posto ih tretira na isti nacin, samo kad su njeni. A kad su tudji onda su balvan u oku. Svojim zlocincima dize spomenike, jel eto "nisu oni bas bili takvi", a po HR bi sprovodili lustraciju :classic_smile:

I to bi jos da povuku paralelu NDH=Hrvati.

 

Jbte ponekad mi je vise drago nego obicno da sam otisla.

Link to comment
Share on other sites

Neka mi neko objasni na čije zločine su četnici reagovali zime 42-43 kada su celu okolinu Beograda zavili u crno ...

U Vraniću su dugog dana Svetog Nikole u nekoliko kuća pobili sve od beba u kolevkama do starica i staraca...

To sto su neki od njih bili borci iz I svetskog rata,ili što su im se sinovi borili i ginuli u Aprilskom ratu za četnike nije  bila olakšavajuća okolnost ...

Ni to sto su neke od tih familija tih dana slavile krsnu slavu ....

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Angelia said:

 

Ko je pomenuo Mladica? Cekaj, dok stignemo do Mladica ima jedno 50 godina, jos ni sa Drazom nismo raskrstili.

 

Relno i Draza bi mogao da priceka , jer  sa masovnim zlocinima iz perioda 1912ta-1915ta se nije ni pocelo. U skolama se o njima devinitivno nije ucilo, osim  mozda na univerzitetskom nivou.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Angelia said:

Njihov problem, to govori o tome kakvi su oni ljudi. Neces obrazovati nikog ko nece da bude obrazovan.

 

Ko je pomenuo Mladica? Cekaj, dok stignemo do Mladica ima jedno 50 godina, jos ni sa Drazom nismo raskrstili.

 

Pa nije isto porediti nacisticku nemacku, WW2, i 90te.

 

Brkas stvari. Valjda je jako tesko pratiti kad kazem da SR nema moralno pravo da se zali kako HR tretira zlocine iz WW2, posto ih tretira na isti nacin, samo kad su njeni. A kad su tudji onda su balvan u oku. Svojim zlocincima dize spomenike, jel eto "nisu oni bas bili takvi", a po HR bi sprovodili lustraciju :classic_smile:

I to bi jos da povuku paralelu NDH=Hrvati.

 

Jbte ponekad mi je vise drago nego obicno da sam otisla.

Dakle, da zakljucimo. Posto su Bosnjacima, Srbima i Hrvatima okrvavljene ruke i pre 50 godina, a i pre tridesetak, a niko se nije suocio sa vlastiti zlocinima i zlocincima, onda niko nema moralno pravo.... Ili pak neki imaju pravo, a neki ne.

A zemlja u koju su otisla je pravi primer moralnog suocavanje sa vlastitim zlocinima. Tako su temeljno obradili i osudili one junake iz My Lai price, tako su se lepo suocili sa time i dali primer divljacima kao sto su balkanci. Osudili krivce na ukupno 3,5 godina kucnog pritvora.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kronostime said:

I dobio Oskara.

Potplatili akademiju. 😂

Ne ozbiljno, Oskar u glavnoj kategoriji je davno prestao bit garancija da je film dobar, a novi "pravilnik" daje naslutiti da će biti sve gore i gore (iako je prošlogodišnji pobjednik Parazit filmčina i ne ulazi u običajeni kalup "oskarovskog" filma), ali nagrada za "strani" film se još uvijek nekako drži. Barem ja imam taj dojam.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, berti said:

Dakle, da zakljucimo. Posto su Bosnjacima, Srbima i Hrvatima okrvavljene ruke i pre 50 godina, a i pre tridesetak, a niko se nije suocio sa vlastiti zlocinima i zlocincima, onda niko nema moralno pravo.... Ili pak neki imaju pravo, a neki ne.

A zemlja u koju su otisla je pravi primer moralnog suocavanje sa vlastitim zlocinima. Tako su temeljno obradili i osudili one junake iz My Lai price, tako su se lepo suocili sa time i dali primer divljacima kao sto su balkanci. Osudili krivce na ukupno 3,5 godina kucnog pritvora.

Vidi, ja stvarno necu da se bavim takvim nacionalnim podmetanjima, nisam ni pominjala okrvavljene ruke na osnovu nacionalne pripadnosti, to mi nikad ne bi palo na pamet. Samo mi je jasno da pricam u prazno, bas zbog takvog razmisljanja o "ovi i oni' taj prostor ne mrda nigde dalje do medjunacionalnog prebacivanja zlocina. Ali eto barem time mozemo da se pohvalimo, ima nesto u cemu se vecina slaze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, DJORDJE said:

Relno i Draza bi mogao da priceka , jer  sa masovnim zlocinima iz perioda 1912ta-1915ta se nije ni pocelo. U skolama se o njima devinitivno nije ucilo, osim  mozda na univerzitetskom nivou.

Pa onda 1928- 1931. itd. 

Vidim da se i komemoracija žrtvama na Bleiburgu proglašava negiranjem genocida. Hrvatski državni vrh na Bleiburg ne ide odati počast nikakvim koljačima. Na Bleiburgu i križnom putu su stradali i mnogi nevini ljudi. Njima se odaje počast. Kada Nijemci obilježavaju dan  bombardiranja Dresdena, oni ne odaju počast zločincima iz SSa ili Gestapoa. U Hrvatskoj revitalizacije Ustaštva nema, kao niti relativizacije ustaških zločina. Naravno da uvijek ima pojedinca koji će bulazniti svašta, ili idiota koji će se na Bleiburgu pojavljivati u ustaškim kapama i svakakvim majicama, ali to niti je službeni stav države, niti većine koja u ovoj državi živi. Niti jedan takav ispad ne prođe bez osude u medijima, ili bez podnošenja prijava. Što se tiče Jasenovca, vidio sam da postoje ljudi koji to istražuju i koji tvrde da se radilo o logoru gdje su zatvorenici organizirali predstave da bi se zabavili. Osobno mi dođe loše kad to gledam, ali ponavljam, to nije stav većine niti je ikada bio. O umanjivanj u brojki ne znam što bi rekao, kao ni o napuhivanju istih. Licitiacija brojem stradalih u dnevnopolitičke svrhe je dno dna. Po meni se bez ozbiljne komisije neovisnih stranih stručnjaka taj problem neće riješiti. A možda nekima ni nije u interesu da se riješi. Nekima odgovara da bude što više sličnih neriješenih pitanja. Dobro dođe da se makne fokus sa stvari o kojima nerado pričaju (za razliku od tema o "onima preko" na koje se pale mase).

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Bugl Khan said:

Pa onda 1928- 1931. itd. 

Vidim da se i komemoracija žrtvama na Bleiburgu proglašava negiranjem genocida. Hrvatski državni vrh na Bleiburg ne ide odati počast nikakvim koljačima. Na Bleiburgu i križnom putu su stradali i mnogi nevini ljudi. Njima se odaje počast. Kada Nijemci obilježavaju dan  bombardiranja Dresdena, oni ne odaju počast zločincima iz SSa ili Gestapoa. U Hrvatskoj revitalizacije Ustaštva nema, kao niti relativizacije ustaških zločina. Naravno da uvijek ima pojedinca koji će bulazniti svašta, ili idiota koji će se na Bleiburgu pojavljivati u ustaškim kapama i svakakvim majicama, ali to niti je službeni stav države, niti većine koja u ovoj državi živi. Niti jedan takav ispad ne prođe bez osude u medijima, ili bez podnošenja prijava. Što se tiče Jasenovca, vidio sam da postoje ljudi koji to istražuju i koji tvrde da se radilo o logoru gdje su zatvorenici organizirali predstave da bi se zabavili. Osobno mi dođe loše kad to gledam, ali ponavljam, to nije stav većine niti je ikada bio. O umanjivanj u brojki ne znam što bi rekao, kao ni o napuhivanju istih. Licitiacija brojem stradalih u dnevnopolitičke svrhe je dno dna. Po meni se bez ozbiljne komisije neovisnih stranih stručnjaka taj problem neće riješiti. A možda nekima ni nije u interesu da se riješi. Nekima odgovara da bude što više sličnih neriješenih pitanja. Dobro dođe da se makne fokus sa stvari o kojima nerado pričaju (za razliku od tema o "onima preko" na koje se pale mase).

E vidis kad se tako nesto događa u Srbiji i gde neki pojedinci nesto zagovnaju ovdasnji čistunci odmah zalepe svim Srbima etiketu i još bi da onemoguće da bilo ko iz.Srbije spominje zločine nad Srbima. To traje 70 i vise godina ali naslednici Krcuna,Jove Kapičića, Tempa, Đure Pucara i druga ćopavog i dalje misle da je samo njihova priča istinita. Preskočili su ovde moje pominjanje i Blajburga i zlocina po Sloveniji( kočevski rog) zlocina u Baru i jos puno sličnog. Naravno ni reči o time nećemo pročitati ali kad oni kazu da se o svemu učilo i pisalo tako je i nema rasprave ili traze ban. E a kad je jedan od naslednika gore pobrojanih najbolji jugokomunistički oficir postreljao zarobljenike kao i njegovi idoli 1945 onda su krenuli da pričaju drugim jezikom. I onda krenu da to podmeću drugim forumasima. Obraza bez!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Perkos2 said:

E vidis kad se tako nesto događa u Srbiji i gde neki pojedinci nesto zagovnaju ovdasnji čistunci odmah zalepe svim Srbima etiketu i još bi da onemoguće da bilo ko iz.Srbije spominje zločine nad Srbima. To traje 70 i vise godina ali naslednici Krcuna,Jove Kapičića, Tempa, Đure Pucara i druga ćopavog i dalje misle da je samo njihova priča istinita. Preskočili su ovde moje pominjanje i Blajburga i zlocina po Sloveniji( kočevski rog) zlocina u Baru i jos puno sličnog. Naravno ni reči o time nećemo pročitati ali kad oni kazu da se o svemu učilo i pisalo tako je i nema rasprave ili traze ban. E a kad je jedan od naslednika gore pobrojanih najbolji jugokomunistički oficir postreljao zarobljenike kao i njegovi idoli 1945 onda su krenuli da pričaju drugim jezikom. I onda krenu da to podmeću drugim forumasima. Obraza bez!

Iskreno ne poznajem dovoljno prilike u Srbiji da bi mogao komentirati kakav je stav i mišljenje većine. Ono što sam primijetio da nam je zajedničko je da i jedni i drugi mislimo kako su nas komunisti 50 godina ugnjetavali u korist onih drugih. 

Link to comment
Share on other sites

Sad..da li "Oskar" jeste ili nije merilo nekakvog kvaliteta ovih dana,zaista jeste legitimno pitanje. Ono sto ja primecujem je da ova nagrada i dalje itekako znaci filmskim stvaraocima, autorima,radnicima,glumcima itd. Pre svega u samoj Americi. Dakle,to sta o ovome misle Crni,Alpaka,Berti,Perkos,Nakamura,Tamburinjo je nasa sloboda,ali nema bog zna kakvu tezinu..za mene je i dalje relevantno to sto filmskom establismentu "Oskar" i dalje predstavlja prestiznu i najznacajniju filmsku nagradu.

Hocu reci: mozemo i trebamo da imamo svoje misljenje,ali ne mozemo da ga namecemo drugima misleci da smo u iskljucivo mi u "pravu",ne mozemo da vredjamo druge,u ovom slucaju Americku filmsku akademiju,kao da je to Institut za merenje genocida,a ne filmskog kvaliteta. A otprilike smo tako postupili poslavsi ovaj film tamo.

Niko nije toliko glup da to ne vidi,a mi se onda nastavljamo cuditi sto nas niko ne razume i sto nas svi,eto,mrze jer smo Srbi..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Vidi, ja stvarno necu da se bavim takvim nacionalnim podmetanjima, nisam ni pominjala okrvavljene ruke na osnovu nacionalne pripadnosti, to mi nikad ne bi palo na pamet. Samo mi je jasno da pricam u prazno, bas zbog takvog razmisljanja o "ovi i oni' taj prostor ne mrda nigde dalje do medjunacionalnog prebacivanja zlocina. Ali eto barem time mozemo da se pohvalimo, ima nesto u cemu se vecina slaze.

Pa.na ovim prostorima su ruke krvavljene na osnovu nacionalne pripadnosti. Jedni su ubijali druge skoro uvek samo zbog druge vere i nacije. To su fakti. A sto se tice nacionalnog prebacivanja zlocina:

Trebalo bi da bombardujete Srbe - papa Jovan Pavle Drugi.
- Srbi su narod bez zakona i bez vere. To je narod razbojnika i terorista - Žak Širak.
- Molim se da se vatra nebeska obruši na Srbe - o. Pjer, poznati francuski sveštenik – humanitarac.
- Što se Srba tiče… To je danas jedan bolestan narod - general Žak Kot.
- Srbi nisu naročito pametni… Srpska deca se više neće smejati - Lorens Inglberger, bivši državni sekretar SAD.
- Srbi trguju ljudskim organima svojih žrtava kako bi obezbedili novac za svoj rat… Trebalo bi da đavolski bombardujemo Beograd - Pol DŽekson, urednik lista „Kalgari san”.
- Srbe treba baciti na kolena - Klaus Kinkel, nemački ministar inostranih poslova.
- Srbi su zločinački dupeglavci - Ričard Holbruk
- Srbi su dvodimenzionalan narod sa težnjom ka prostakluku… Životinje koriste svoje resurse znatno sređenije nego ovi naopaki stvorovi, čija pripadnost ljudskoj rasi je u velikom zakašnjenju - Ser Piter Justinov.
- Neka se Srbi podave u sopstvenom smradu - Helmut Kol, nemački kancelar.
- Rat protiv Srba nije više samo vojni sukob. To je bitka između dobra i zla, između civilizacije i varvarstva -Toni Bler, britanski premijer.
- NATO - srboistrebljivač „(DESERBIZATOR)” - fasistička antisrpska reklama za sprej koji uništava gamad. Kanal + francuske TV.
- Srbe treba spokojno bombardovati, jer će sve brzo zaboraviti - DŽejms Šej, portparol NATO.
- Prošle nedelje imali smo devetoro ubijenih Srba, ove nedelje – osmoro. To je jasan napredak - Bernar Kušner, Šef civilne misije UN na Kosovu i Metohiji.
 

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Bugl Khan said:

Iskreno ne poznajem dovoljno prilike u Srbiji da bi mogao komentirati kakav je stav i mišljenje većine. Ono što sam primijetio da nam je zajedničko je da i jedni i drugi mislimo kako su nas komunisti 50 godina ugnjetavali u korist onih drugih. 

Verujem ja da se i u Hrvatskoj misli tako o komunistima( ziv je jos Joza Manolic) verovatno i s'pravom mada ja mislim da je komunistima bila prevashodno njihova vlast bitna a da su vesto koristil to sto lako mogu da zavade narode na ovim prostorima. Skoro u nekoj emisiji gledam Nikolu Šainovića desnu ruku Milosevića koji otvoreno kaze "mi  smo bili komunisti,pa jugosloveni a kad smo videli da kreće raspad komunizma i podize se nacionalna svest kod Srba postali smo i Srbi" uz to instalirali su šešelja i vuka manitog da unazade sve vezano za nacionalni ponos Srba.  Bogami su uspeli i vise nego što su ocekivali, njihove sluzbe i dalje vladaju Srbijom a srpske nacionaliste predstavljaju miša vacić, šešelj i još po neki debil.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kronostime said:

 

 

 

O tome manje više i pričam ....

Dakle,prvo smo imali ono otkrivanje spomenika Stefanu Nemanji i priču kako smo ga eto "zaboravili" ... ulica u stogom centru grada zove se po njemu,o dinastiji Nemanjić se uči u osnovnoj i srednjoj školi,imali smo i seriju (bolje da nismo :ajme:) , da ne pišem o tome da su Nemanjići gradili zadužbine i danas postojeće...

Onda dolazi Vučić ničim izazvan i tras odjednom cela španska serija o "zaboravljenom" Nemanji koga niko nije ni zaboravio ...

Jedna besmislena i ničim izazvana (osim trpanja para u sopstvene džepove) situacija ...

 

To im nije bilo dovoljno pa prelazimo na Jasenovac i istu tvrdnju, sa tim što je ova njegova tvrdnja o "zaboravljanju " Jasenovca i NDH jedan poseban nivo bedastoće ...

Prvo zbog toga sto je masi ljudi sa ovih prostora neko skončao u tom Jasenovcu ili na nekom drugom NDH stratištu,pa pazi sada treba jedna moralna gnjida kakav je Vučić da ih podseća na to ....jer inače ljudi imaju običaj da zaborave priče svojih očeva i dedova kako su im najbliži stradali od ruke ustaša, treba obavezno jedan mali radikalski kompleksaš da im otvara oči ...

 

Dakle, ovo mi je poslednji post na ovoj temi ... O Jasenovcu je trebalo snimiti film, dobar film,sa dobrim režiserom i dobrim glumcima, onoga trenutka kada država bude sposobna da film finansira ili sufinansira bez da bude zloupotrebljen u samopromotivne svrhe spodoba tipa Vučić ....

 

A ovo pisanje o tome kako neko ko kritikuje film negira prirodu Jasenovca i ustaškog režima je isti spin kao i onaj da oni kojima se izgled spomenika Stefanja Nemanje i način na koji je projekat radjen i finansiran ne dopada zapravo mrze Nemanju i Srbiju...

 

Ono,bas,bas radikalski ....

 

 

 

  • Like 5
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

U ovi cijelu pricu o ustasam i cetnicima, bi trebalo ukljuciti i partizanske zlocine pa da se sve zaokruzi.

Partizani su takodje ubijali civile po nekom svom kriteriju, kao sto su bili npr najugledniji ljudi.

Inace zivot kod nas nema nikakvu cijenu, sto je najporaznije od svega, tako da ovaj film Dara iz Jasenovca, ako nista ce to da pokaze i bez nominacije za Oskara.

Ovi sto kritikuju film su sve strucnjak do strucnjaka, niko nije prakticno nista konkretno rekao, a najveci argument je da je drzava dala neke pare, znaci ovde se ne radi o filmu, nego je u pitanju politika, tacnije politikanstvo.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, berti said:

- Srbi su narod bez zakona i bez vere. To je narod razbojnika i terorista - Žak Širak.

- Molim se da se vatra nebeska obruši na Srbe - o. Pjer, poznati francuski sveštenik – humanitarac.
- Što se Srba tiče… To je danas jedan bolestan narod - general Žak Kot.
- Srbi nisu naročito pametni… Srpska deca se više neće smejati - Lorens Inglberger, bivši državni sekretar SAD.
- Srbi trguju ljudskim organima svojih žrtava kako bi obezbedili novac za svoj rat… Trebalo bi da đavolski bombardujemo Beograd - Pol DŽekson, urednik lista „Kalgari san”.
- Srbe treba baciti na kolena - Klaus Kinkel, nemački ministar inostranih poslova.
- Srbi su zločinački dupeglavci - Ričard Holbruk
- Srbi su dvodimenzionalan narod sa težnjom ka prostakluku… Životinje koriste svoje resurse znatno sređenije nego ovi naopaki stvorovi, čija pripadnost ljudskoj rasi je u velikom zakašnjenju - Ser Piter Justinov.
- Neka se Srbi podave u sopstvenom smradu - Helmut Kol, nemački kancelar.
- Rat protiv Srba nije više samo vojni sukob. To je bitka između dobra i zla, između civilizacije i varvarstva -Toni Bler, britanski premijer.
- NATO - srboistrebljivač „(DESERBIZATOR)” - fasistička antisrpska reklama za sprej koji uništava gamad. Kanal + francuske TV.
- Srbe treba spokojno bombardovati, jer će sve brzo zaboraviti - DŽejms Šej, portparol NATO.
- Prošle nedelje imali smo devetoro ubijenih Srba, ove nedelje – osmoro. To je jasan napredak - Bernar Kušner, Šef civilne misije UN na Kosovu i Metohiji.

 

Ove citate sam već negde video ranije.

Ako nisu izmišljeni... šta reći...  beše isti taj Toni Bler je dobio lovu od SNS-a da bude savetnik... al' da ne skrećemo sa teme...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bugl Khan said:

Zbog geografskog položaja zemlje se i živjelo puno bolje nego u ostalim državama istočnog bloka (koje su nas uglavnom odavno prestigle, što isto dosta govori o nama).

 

Geografski polozaj je tokom cijele istorije nije isao u nasu korist. Taj teritorij je cijelo vrijeme bio meta za osvajace koji su bili jaci, mocniji i koji su nas usput istrebljivali.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...