Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Opasan igrač Ulubay, radi sve. Nadam se da će nastaviti ovako i nadogradjivati se pa u prvi tim(pa nek i ne dolazi neko ako mu to smeta, iz kojih god razloga) . Baš talentovan košarkaš

 

FMP je mnoooogo više TIM od Zvezde, nažalost

😕

Jovanović, izgleda, ima štofa. Napad ima smisao, koristi ono što ima. Za Gavru je svakako TRENERČINA.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Gledam mlad tim koji ima bolji ucinak od Zvezde u ligi, i gledam tim bez trenera koji nema ni igru ni plan.

I u tome je glavna razlika sto jedan tim nema ideju kako i sta dok drugi tim zna kako treba da igra i sta da igra.I zato ne mozes da kazes da u FMP-u ima vise EL igraca...

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Mogu, zato sto bi npr  Radanov imao bolji ucinak u El od pola nasih igraca koji istu igraju.

Hoce to, ali u igrici. Mnogo toga moras uzeti u obzir kad pises o ovakvim stvarima, jebigica al ovako kad napises jasno je da pojma nemas o cemu pricas.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoly said:

Hoce to, ali u igrici. Mnogo toga moras uzeti u obzir kad pises o ovakvim stvarima, jebigica al ovako kad napises jasno je da pojma nemas o cemu pricas.

Ok, u pravu si rezultati me demantuju , ubijamo u EL, od bekova do centara svi dvocifreni, Stratos kao u Barsi, Derik leti po terenu.  Samo sam realan i idem na utakmice i znam sta gledam, znas nekad je bolje imati losijeg igraca ali sa voljom i zeljom nego neku zvezdu koju boli uvo da igra,uostalom nadam se da cemo ubrzo videti neke momke iz Fmp a u prvom timu pa ce teren pokazati .

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Manoly said:

Hoce to, ali u igrici. Mnogo toga moras uzeti u obzir kad pises o ovakvim stvarima, jebigica al ovako kad napises jasno je da pojma nemas o cemu pricas.

Tacno tako, kad bi baba imala patku fazon. Znatno su vece sanse da ni Radanov ne bi blistao, kao ni ostatak ekipe, iako je mozda moguce da bi bljesnuo neocekivano kao Gudura onomad. Ko ce to znati

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Tacno tako, kad bi baba imala patku fazon. Znatno su vece sanse da ni Radanov ne bi blistao, kao ni ostatak ekipe, iako je mozda moguce da bi bljesnuo neocekivano kao Gudura onomad. Ko ce to znati

Tesko da bi bljesnuo u timu koji nema trenera.Vidis i sam da mnogo bolji i iskusniji igraci ne mogu da se snadju.

 

 

Edited by Milan33
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

FMP konacno izgleda onako kako i treba da izgleda klub koji pravi igrace za Zvezdu.

 

Tu i treba da se daje lopta i sloboda igracima poput Radanova, ranije Simanica, Uskokovica. Da je vise pameti, a manje sujete to bi bio u21 ili u22 klub koji bi se svake sezone podmladjivao.

 

Sada se i vidi koliko je pogresno bilo ocenjivanje ucinka Radanova tokom ranijih sezona. Klub koji odavno vise nije profesionalni, nema rezultatske ciljeve, nema nikakvu podrsku medju ljubiteljima kosarke i treba da sluzi samo da mladji igraci steknu samopouzdanje i vestine i da budu na oku maticnom klubu.

 

Umesto toga 20 sekundi loptu je drvio F.Covic, bekovi odu u cosak, centar u blok, ovaj pripali ili prosledi loptu, sta je tu bilo zdravo i normalno?

 

Sve pohvale za Radanova, ostaje nada da ce neko strucan, a ne podoban praviti selekciju sledece sezone tako da se namerno ostavi prostor za ovog igraca.

 

Od ostalih vesti, Buducnost i Cedevita Olimpija su zabelezili nove, za njih znacajne pobede i ucvrstili se na vrhu tabele sa po 6 pobeda i jednim porazom.

 

Mec Mega - Primorska ce nam dati odgovor da li ima naznaka da ce gosti igrati takmicarsku kosarku ove sezone ili se sve to raspada. Mega je bas losa i trebalo bi da bude lagan zalogaj za klub iz Kopra.

 

Mornar je veliki favorit protiv nesrecnog Zadra i sve osim ubedljive pobede Barana bi bilo veliko iznenadjenje. Zadru se smesi skor 0-12.

 

Na kraju dana veciti derbi. Duel dve ekipe vec vidjene za finale i za 2-3 poraza u sezoni. Ispostavilo se da to i nece ici bas tako lako i ni jednoj ekipi nece biti drago da izgubi i zaostane bas mnogo za 1. mestom.

 

Sutra Cibona ceka Krku na cijoj klupi je novi trener Vladimir Anzulovic. Zanimljiv mec, borba za opstanak. 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, goldberg said:

FMP konacno izgleda onako kako i treba da izgleda klub koji pravi igrace za Zvezdu.

 

Tu i treba da se daje lopta i sloboda igracima poput Radanova, ranije Simanica, Uskokovica. Da je vise pameti, a manje sujete to bi bio u21 ili u22 klub koji bi se svake sezone podmladjivao.

 

Sada se i vidi koliko je pogresno bilo ocenjivanje ucinka Radanova tokom ranijih sezona. Klub koji odavno vise nije profesionalni, nema rezultatske ciljeve, nema nikakvu podrsku medju ljubiteljima kosarke i treba da sluzi samo da mladji igraci steknu samopouzdanje i vestine i da budu na oku maticnom klubu.

 

Umesto toga 20 sekundi loptu je drvio F.Covic, bekovi odu u cosak, centar u blok, ovaj pripali ili prosledi loptu, sta je tu bilo zdravo i normalno?

 

Sve pohvale za Radanova, ostaje nada da ce neko strucan, a ne podoban praviti selekciju sledece sezone tako da se namerno ostavi prostor za ovog igraca.

 

Od ostalih vesti, Buducnost i Cedevita Olimpija su zabelezili nove, za njih znacajne pobede i ucvrstili se na vrhu tabele sa po 6 pobeda i jednim porazom.

 

Mec Mega - Primorska ce nam dati odgovor da li ima naznaka da ce gosti igrati takmicarsku kosarku ove sezone ili se sve to raspada. Mega je bas losa i trebalo bi da bude lagan zalogaj za klub iz Kopra.

 

Mornar je veliki favorit protiv nesrecnog Zadra i sve osim ubedljive pobede Barana bi bilo veliko iznenadjenje. Zadru se smesi skor 0-12.

 

Na kraju dana veciti derbi. Duel dve ekipe vec vidjene za finale i za 2-3 poraza u sezoni. Ispostavilo se da to i nece ici bas tako lako i ni jednoj ekipi nece biti drago da izgubi i zaostane bas mnogo za 1. mestom.

 

Sutra Cibona ceka Krku na cijoj klupi je novi trener Vladimir Anzulovic. Zanimljiv mec, borba za opstanak. 

 

 

Lep tekst, kratak ali opet dosta toga napisano. Mislim da FMP treba da igra KLS i da se tu razvijaju mladi igraci. Tako su stasali Guduric i Dobric, kroz KLS. Deluje mi da kroz ABA ne mogu da prerastu sredinu kompletno da bi napravili sledeci korak. 

Primorska koliko znam resila je probleme. Taj vlasnik je izasao iz price sa tim iznajmljivanjem kola, isplacen je i sad ne pravi pare i tu je problem. Bar ne tolike da se oseti komfornim da baci milionce npr. Mislim da ce on sigurno izgurati pricu za ovu sezonu.

 

Cibona-Krka je cripple fight i sreca je njihova sto ima i gorih, sto nije tako lako.

Edited by Pavaroti
Link to comment
Share on other sites

@Pavaroti

Ako zanemarimo regularnost zbog dva tima koje imamo u ABA, ostalo je potpuno nelogično što si napisao za FMP.

Ti momci  sa sve indexom od po 30 po utakmici bi igrali užasno slabo takmičenje i imali bi nerealnu sliku njihovih kvaliteta/talenta.

I individualno i timski mnogo više napreduju kroz ABA nego što bi kroz KLS.

 

Možda bi neki U22/21 tim i ABA 2 već bila drugačija priča, iako je i to takmičenje dosta slabije od ABA 1. Time bi imali samo mlade igrače i, što je normalno, jedan tim u ABA 1. Taj mladi tim bi bio i manji trošak za sistem KKCZ. Ostaje jedino do motiva mladih igrača da igraju tu ligu.

 

Ne treba zaboraviti da igranje u KKCZ i KKP nosi i veeeeliki pritisak, a to puno utiče na njihov period privikavanja na prvi tim.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Matador said:

@Pavaroti

Ako zanemarimo regularnost zbog dva tima koje imamo u ABA, ostalo je potpuno nelogično što si napisao za FMP.

Ti momci  sa sve indexom od po 30 po utakmici bi igrali užasno slabo takmičenje i imali bi nerealnu sliku njihovih kvaliteta/talenta.

I individualno i timski mnogo više napreduju kroz ABA nego što bi kroz KLS.

 

Možda bi neki U22/21 tim i ABA 2 već bila drugačija priča, iako je i to takmičenje dosta slabije od ABA 1. Time bi imali samo mlade igrače i, što je normalno, jedan tim u ABA 1. Taj mladi tim bi bio i manji trošak za sistem KKCZ. Ostaje jedino do motiva mladih igrača da igraju tu ligu.

 

Ne treba zaboraviti da igranje u KKCZ i KKP nosi i veeeeliki pritisak, a to puno utiče na njihov period privikavanja na prvi tim.

Iz FMP igranjem u KLS-u ispali su Dobric i Guduric, pa malo i Davidovac. Ne vidim da im nesto fali.  Mislim da nema problema sa KLS-om. Ima li bi vremena za trening i da uzmu pravu lidersku ulogu. Ovaj FMP igra kolektivno, nema bas nekog lidera i pitanje je sta bi ovi igraci mogli u Zvezdi. U najboljem slucaju neki role player-i. Po meni, igrac mora biti lider sa poenima u rukama da bi presao kod nas da igra uopste.

 

Meni se uopste ne svidja sistem FMP-a u ABA ligi. Pa ni Mege, mislim da vecini igraca to odmaze, sta vise daje priliku Covicu da proda kao Apica negde i pre Zvezde, a igrac dosao u FMP zbog sanse da igra u KKCZ. 

 

Vece benefite dobija FMP od nas, nego mi od FMP-a.Od Mege niko nista ne dobija. Ta dva kluba su kancer nase kosarke. Vojvodina, Cacak, Nis, Vrsac, Kragujevac bi mogli isto da prave igrace za KKCZ i KKP i da nas ne kosta nista posle zavrsetka omladinskog staza.  Novac drzave ide samo u BG, tj u tri kluba tacnije.

 

Zamisli sad malog Uskokovica da je prvi plej u KG ili Vojvodini da igra ABA ligu i da ima podrsku navijaca ili pre Dobrica. Sazreli bi i ranije.  To je neko moje misljenje, ne mora da znaci da je tacno.

 

Mladima trebaja trening ali  i utakmice, definisane uloge...Za koga stave da treba da ide u KKCZ za koju godinu, mora dobiti lidersku ulogu. Mi sa ovim finansijama nismo nuzni da pravimo 20 igraca, 1-2 sasvim dovoljna, niti mozemo vise.

 

Sam Covic je pricao o dvanaest domacih igraca i sad ce imati cak i devet. Gde najvecu ulogu ima njegov sin od trideset godina. Smesno moras priznati?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...