Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

3 hours ago, propolis said:

Gagic I zvanično u Igokei.

Rekao bi da im ne treba Dorel Rajt. 

 

Grin, Talic

Evans, Von 

Von, Tomas, Kocic, 

Lesic, Ilic

Gagic, Stevic

 

Umesto Karnauskasa jedan plej ili kombo 1,2, ali i sa ovim sastavom bi trebalo glat da ostanu u Aba. 

 

Pa ne pitaju se oni tu mnogo, dovode igrace koje im preporuce menadzeri. Sada ocekujem da Vaughn ili Evans napuste klub cim dobiju povoljnu ponudu.

 

Nece nikada ABA liga ozbiljna dok god bilo kakve finansije imaju samo dva beogradska projekta, jedan podgoricki i klub koji finansira Tedeschi. Taman sam se ponadao da borba za PO moze da bude malo napetija i neizvesnija, kad ono klub koji ima malo vece finansije od Krke odlucuje da ipak previse trosi.

 

Pogotovo je uzasno sto se to desava u sred sezone. Prosle sezone smo imali Megu koja bukvalno nije nimalo nije bila zainteresovana za PO, uz bedne budzete Krke, Cibone, Zadra, nesto malo veci budzet Olimpije, Zvezdinu filijalu i autobusku stanicu zvanu Igokea.

 

Nadam se da ce se situacija u Primorskoj srediti i da ce moci da nastave punim tempom, jer ispada da nismo ni morali da igramo ABA ligu da se Crna Gora nije osamostalila. Crvena zvezda, Buducnost, Partizan, Mornar, Mega, FMP i jos 5-6 klubova umesto Zadra, Cibone, Krke, Primorske u raspadu i Igokee.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bekrinjo said:

Mavra otpisao za Zadar...

 

Uf tu se ne zna ko je u većem kanalu. Mora neki opaki crnja da dodje ako misle da opstanu, nista bledo ne pomaze.

Onaj Bostic im je bio najbolji pogodak od stranaca u zadnjih 10 godina, e takav im treba ako misle da ostanu u Aba. 

Link to comment
Share on other sites

Zadar ce ove sezone tesko izbjec ispadanje, bilo bi malo previse.

Samo da Igokea opstane, preiskusna je to ekipa da bi ispala, a posto se i Siroki lagano vraca, ko zna sta ce se izdesavat u drugoj ligi do kraja, tu su prognoze bas ono nezahvalne. Sto se tice Tuzlaka treba da uzivaju u ovoj sezoni i da sticu iskustvo za neke sledece. Dok su Sparsi samo jos skup propalih talenata...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pepe sancez said:

Pa imace ABA prohodnost u EC, sto i nije neka sreca ako savezi budu imali prohodnost u Fiba Ligu sampiona.

Da, ali to imaju i nacionalne lige ... nešto mi je Miško zagonetan u vezi Mege, kao da nije previše zainteresovan za plasman u ABA.

Šta znam, videćemo kako če se sve to odvijati, nisam baš optimista.

Link to comment
Share on other sites

U principu moze Aba I bez hrvatskih klubova. Ovakavi Zadar I Cibona kako izgledaju zadnjih 5,6 godina nisu nikakav faktor tako da i nije steta ukoliko izadju. 

Krka

COL

Igokea,

Siroki

Buducnost

Mornar

Zvezda

Partizan 

Fmp

Mega

Mzt

 

Jos jedan i eto 12 da se ne primeti da nema 2 raspada iz Hrvatske. 

 

Edit, taj potez bi im bio i poslednji ekser u sanduk u koji su stavili kosarku. 

Sve I sto su imali od rascepa je Barselona 92 i Atina 95 kad su sišli, posle toga su u konstantnom padu. 

Edited by propolis
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ja gledao uzivo Dinamik u KLS protiv Napretka. Nema onde nekih perspektivnih igraca, pogotovo domacih. Bas sam neprijatno bio iznenadjen njihovim 'kvalitetom'. Cini mi se da su igrali svi osim Salica. Pasajlic me bas razocarao s obzirom da je godinama unazad igrao ABA ligu. Onaj Turcin bas tanak, nista nisam video od njega. Vredan pomena je Slovenac Glas. Pismen igrac i sve kosarkaski izgleda kod njega. Ima prelep sut i moguce je da je on buduci reprezentativac. Vreme radi za njega.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, pepe sancez said:

Ko se od ABA 2 igraca kandiduje da bi mogao igrati prvu ligu sa na solidnom nivou? Mislim na domace, ne na strance.

 

od nasih u aba2 meni se najvise svidja kocovic, jovicoliki plej borca, skoro dva metra. mislim da bi on mogao da igra na visem nivou.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pavaroti said:

Pa i ovo je ozbiljna kosarka. Neka uloga u Zvezdi ala Kerol u Madridu? Ne trazi puno prostora a zahvalan je..

 

Kakav mec Ulubaya..

Pa da, Ok igrač koji može da odradi neku solidnu ulogu ... Lazić - Jeremić ... nisam siguran kome bih dao prednost.

Neki 8-9 igrač u rotaciji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Kankkunen said:

U FMP-u nema igrača za EL nivo,  ni blizu ... ima potencijala, al sve je to na dugom štapu.

 

Fmp trenutno ima vise El igraca nego Zvezda igrali egal i sa Olimpijom i Partizanom, dve najbolje ekipe Aba lige, ostale dobili. Uporedi sa Zvezdinom igrom.

Edited by VLADIMIR PERIC VALTER
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Fmp trenutno ima vise El igraca nego Zvezda igrali egal i sa Olimpijom i Partizanom, dve najbolje ekipe Aba lige, ostale dobili. Uporedi sa Zvezdinom igrom.

Jel tebi dobro? izvini što pitam ... šta vi ljudi gledate, ne mogu da verujem :ajme:

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...