Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

1 hour ago, Knjizevnik_Laki said:

pogledah sad vise puta onaj faul u napadu od sinoc

iz kog god ugla da gledas cist faul

 

hvala kuperu, istinskom borcu za pravdu i istinu na kosarkaskim terenima

Ostecen je kkP, ali ni blizu onoga sto smo mi imali dole.

Prihvatio bih ovakvo sudjenje uvek u PG.

Link to comment
Share on other sites

Ma ljudi naravno da je bilo guranje Buducnosti juce, to je uvek tako tako ce i biti, ali vec napisah ako je iko na ti upozoravao jos od Alimpijevog finala to je Zvezda i navijaci Zvezde , ali tada smo od preko noci navijaca Byducnosti dobijali suprotne analize. Sad kad su u slicnoj kozi iako je ovo jos liga a ne finale besni su e pa mnogo ranije je liga trebala da reaguje na sve ono dole, ne mogu da zamislim sta nas u 13 kolu ceka dole ako to bude mec za domaci teren ili slicno.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, laki pepe said:

Da li je Hasan Martin najbolja iskopina ovog ljeta u ABA? Ili Mozli?

Ko od igraca igra preko ocekivanja? Mozda Radanov i Djordjevic? 

 

Mosley je pravi rudar i igrač sa sjajnim "motorom" ali je ipak Martin imho talentovaniji i kompletniji igrač. Može ponešto da uradi i iz prvog plana, a ne samo iz drugog. 

 

Radanov je definitivno "rising star" lige i drago mi je zbog toga, a čak na neki čudan način, baš mi je drago što to nije u Zvezdinom dresu. Nek igra Lazić. Đorđević mi nije neki igrač sa visokim plafonom, uredan i školski visoki koji je snalažljiv u reketu i korektan đubretar ali mi deluje dosta mlohavo i nisam video da ima domet van reketa.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, laki pepe said:

Da li je Hasan Martin najbolja iskopina ovog ljeta u ABA? Ili Mozli?

Ko od igraca igra preko ocekivanja? Mozda Radanov i Djordjevic? 

 

Odlicni pogoci su jos Tomas iz KkP i Mekintajer iz Cedevite. 

Meni se svidja i Rasad Von iz Igokee, malo podseća na Soni Vimsa. 

 

Link to comment
Share on other sites

Prihvatam za Tomasa da je dobar potez. Ali sveukupno za cijelu ligu dosta je to mrsavo. 

Nema tima da uz jedan dobar nije napravio jedan los potez. 

Braun, Parahovski, Mejers, Vud, Cirbes, Igokea pola rostera, Zadar sa Vrotenom, Cibona nekog centra. Ma bukvalno svaki tim sa parama je omanuo sa jednim od glavnih igraca.

Link to comment
Share on other sites

Igokea, Zadar I Cibona nemaju toliko love i ne verujem da su ti igraci nesto bili skupi. Više košta Art nego svi ostali promašaji zajedno. 

 

Zvezda se fino kocka sa Derikom, ali ne znamo jos da li je promašaj. 

 

U principu očekivano i ne mislim da je mršavo. 

 

Edit, čini mi se da je više losa selekcija, nego što je mršavo. 

Edited by propolis
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kankkunen said:

Tomas i Mekintajer su već bili dokazani igrači, to ne bih svrstao u "iskopine"

Iskreno za Tomasa nikad čuo, a Mekintajer igrao 2 sezone u Rusiji što apsolutno ništa ne govori. Pogotovo što u Zenitu nije pokazao ni trećinu od ove godine. 

 

Mozda nisu iskopine ala Mozli, ali su svakako odlicni pogoci. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, laki pepe said:

Mornar defanzivno nije na nivou ni KLS. Bas grupa placenika koja bez lopte izgleda kao da igra pikado.

 

Posebno je bilo smehotresno kada je Simanic obisao Bjelicu i Begica kao da skijas obilazi zastavice.

 

Cujem da hoce da dovedu Harrisa iz Primorske. Definitivno je novac pogresno rasporedjen u ABA ligi.

Link to comment
Share on other sites

 

15 minutes ago, Kankkunen said:

Treba pratiti neke "manje" lige i klubove ... Izrael, Nemačka, italija ...

već su počela neka imena da se pominju, sve se gleda i beleži.

Onda, ko pre devojci ... ili ko više ponudi :classic_smile:

 

Naravno, ali eto Volden kao primer. To što je bio vrhunski u ligi gde se odbrana igra kao u Kini dodje na naplatu i u prosečnoj Aba ligi. 

 

Italija i Nemačka su okej lige i tu vec moze da se "veruje" statistici. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, propolis said:

 

 

Naravno, ali eto Volden kao primer. To što je bio vrhunski u ligi gde se odbrana igra kao u Kini dodje na naplatu i u prosečnoj Aba ligi. 

 

Italija i Nemačka su okej lige i tu vec moze da se "veruje" statistici. 

Mora da se gleda, statistika je manje bitna ... I Klajburn je igrao u Izraelu, znači da nema pravila i nije bitna liga.

Samo mora da se prati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne moze se Tomas okarakterisati kao iskopina, imao je on odlicnu sezonu u Sasariju. Mozli je vec druga prica, tu se vidi dobar skauting.

 

CMM je imao solidnu reputaciju prije dolaska u ABA ligu, ali on meni daleko bolje izgleda nego sto sam ocekivao. U Zenitu mi se uopste nije dojmio.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

Nije li ovo sa sudijama, ugrozenosti srpskih klubova na osnovu nekog zamesateljstva Bokana i Tedeskog, te naprasni javni istupi Gurovica i Grbovics kontra ABA malo pretjerano. Pada li se na neciji spin tu?

 

Ne vidim ja da su u cijeloj prici srpski klubovi ostali zakinuti ili duzni. Prije bi drugi imali pravo da se zale.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...