Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

2 hours ago, Markoss said:

Ako bude kojim slucajem igrao F4, naravno da je najlogicnije da domacinstvo pripadne KKP i da se igra u Beogradu.

 

U svakom slucaju, za medjunarodna takmicenja je najbezbolnije da se pronadje host grad u kom ce igraci biti izolovani i u kom ce se odigrati zavrsnica bez publike. 

 

Mada kako su timovi krenuli da se rasipaju, mozda ideja da se umesto onog ABA Superkup turnira, odigra ovosezonska zavrsnica, uopste ne zvuci lose.

 

Nije najlogicnije jer Buducnost ima prednost nad Zvezdom, a ako bi se igralo u Beogradu ispalo bi kao da je Zvezda 2., a Buducnost treca.

 

Ili ce se igrati PO ili se sezona prekida.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Zaboravlja se na cinjenicu da sve ekipe imaju dosta Amerikanaca i da njihov povratak ovde nece ici lako.

 

Zaboravlja se da je potrebno i vreme da se ekipe vrate u optimalnu formu.

 

Ne zna se ko je cetvrta ekipa, a igranje pred praznim tribinama F4 apsolutno zakida prvoplasiranog. Jedina prednost su aklimatizacija na halu.

Nije pravedno svakako.

 

Uzimajuci sve u obzir, apsolutno ne vidim nacin za dogovor.

Stoga ce se desiti sledece:

 

1) ponistenje sezone

2) kkP sampion ako limar iz okoline cacka uspe da izlobira, sto je malo verovatno jer ce Coki i piljar jako biti protiv

 

Dakle, sve je na Djordiju kad je u pitanju mesto u EL sledece godine. Nije da sam nesto novo rekao.

Edited by Vamos Laki
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, goldberg said:

 

Nije najlogicnije jer Buducnost ima prednost nad Zvezdom, a ako bi se igralo u Beogradu ispalo bi kao da je Zvezda 2., a Buducnost treca.

 

Ili ce se igrati PO ili se sezona prekida.

 

Ne bi ispalo da Zvezda ima prednost, jer bi se svakako igralo bez publike i u hali u kojoj ne trenira CZ, vec je KKP domacin.

 

Al jbg, kako god okrenes neko ce biti ostecen. Nekima igraci nece da se vrate itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, MrTwister said:

Okle ljudima snage da u ovo vrijeme furaju neku klubasku pricu sa piljarima, limarima i nekim licemjernim foliranjem da njihov izmet smrdi manje, pojma nemam.

 

Ne pratiš, danas smo pobedili koronu, velika žurka posle Đurđevdana.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MrTwister said:

Okle ljudima snage da u ovo vrijeme furaju neku klubasku pricu sa piljarima, limarima i nekim licemjernim foliranjem da njihov izmet smrdi manje, pojma nemam.

Sta te je cacnulo? I treci je dobio svoje.

Ja uvek idem direktno, bez foliranja.

Za razliku od nekih koji glume postenje ovde, a onda odes na njihov tviter nalog i imas stosta da vidis.

 

Edited by Vamos Laki
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Vamos Laki said:

Sta te je cacnulo? I treci je dobio svoje.

Ja uvek idem direktno, bez foliranja.

Za razliku od nekih koji glume postenje ovde, a onda odes na njihov tviter nalog i imas stosta da vidis.

 

Ako mislis na mene, ne glumim ja nikakvo postenje, ako ti nesto nije jasno slobodno mi se tamo javi. Davno sam ja odustao od neke klubaske price tamo, otprilike nakon one 5 utakmice u Beogradu, tad je sve bilo jasno.

Nejasno mi je sto mislite da postignete sa takvom pricom u ovakvom trenutku, ovakve stvari obicno teze da zblize ljude jer je neprijatelj zajednicki za sve no izgleda da se ne odnosi to kad je ova regionalna kosarka u pitanju. Ja kriziram bez kosarke toliko da gledam neke vintage utakmice iz proslog vijeka.

Nekih mojih 0.02$ su da kad god bi bilo dozvoljeno da se takmicenja nastave u ABA ligi da bi bilo nezadovoljnih jer se sigurno ne moze svima ugoditi, nemoguce je naci rjesenje koje svima odgovara. Klubovi su takvi da se ni oko manjih stvari ne mogu dogovoriti bez neke drame a ne oko ovakve stvari, jer svako vuce na svoju stranu pocevsi od ovih smijesnih "predloga" iz sva 3 tabora. Nema smisla kritikovati jedne kad ni drugi nijesu izasli sa boljim predlogom ili rjesenjem. Nemam povjerenja da ovi klubovi mogu naci neki zajednicki jezik i donijeti odluku o ovoj sezoni (iako bi volio da me demantuju u srijedu sledecu i nadju neko rjesenje ultimativno) vec ce najvjerovatnije morati EL da se umjesa i tu presjece pa ce na kraju tom odlukom i biti odlucena sudbina ove sezone. Nijedno rjesenje nije idealno (bilo da se zakljuci sezona i odluci sampion bez plejofa ili da se igra naknadno sa ekipama u nekim okrnjenim sastavima i van takmicarske forme) i izvjesno da ko god na kraju izadje ko defacto sampion da ce to ici uz neki asterisk.
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

At Twister.

 

Tako nesto sam ja i rekao. Naravno da ce biti nezadovoljnih i jedino dobro resenje bi bilo nastavak regularnog ps PO. Sto nije ostvarivo. Takodje sam dodao da ce Djordi odluciti.

 

Manje vise poenta postova jednaka, al tebe je bocnulo ono piljar.

Sportski pozdrav

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Predragdjape said:

Prsite se da organizujete top 8 EC a ovamo vam ispada mnogo da organizujete f4 ABA. Vi bi da se j...e a da vam ne udje 😅 Salu na stranu, imate Ostoju a iza Ostoje... Pa, nece to vama biti problem. 😁

 

Комшије баш разноврсне, 3 модела: Куп преко судија, АБА преко зеленог стола, а ЕК као домаћини на терену. Трипл дабл нема шта.:lol_2:

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Markoss said:

 

Ne bi ispalo da Zvezda ima prednost, jer bi se svakako igralo bez publike i u hali u kojoj ne trenira CZ, vec je KKP domacin.

 

Al jbg, kako god okrenes neko ce biti ostecen. Nekima igraci nece da se vrate itd.

 

Nema smisla da se igra bez publike.

 

Ne mogu da zamislim sledecu sezonu u kojoj ce se LS, EL, NBA igrati pred praznim tribinama.

 

Ili ce se stvoriti uslovi da profesionalni sport normalno funkcionise ili nece.

 

F4, osim sto ne znamo ko ce biti cetvrti nije ni posten nacin da se odredi pobednik lige. Partizan je 2014. imao prednost domaceg terena iako je zavrsio iza Cedevite u regularnom delu prvenstva.

 

Pretpostavljam da je predlog o F4 u Podgorici dat kao packa podjednako besmislenom predlogu da se F4 odrzi u Beogradu.

Link to comment
Share on other sites

Poništenje, proglašenje prvaka i nastavak sezone imaju svoje pro et contra, nijedno rešenje nije skroz pravedno i oni koji budu na gubitku će kukati i palamuditi, oni kojima bude koristilo će braniti taj scenario. Neka se prelomi u konsultaciji sa Đordijem i ULEB-om i to je to. Ja sam bliži tome da se sezona završi na terenu, iako sam svestan da ova solucija itekako ima falinke, s obzirom da ne znamo sastave timova, kao i da bi se igrao F4 umesto PO. Verujem da bismo svi voleli, prvenstveno zbog naših i tuđih života, da do ovog sranja nije ni došlo, te da smo mogli voditi normalan život u proteklom periodu, a i uživati u košarci.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, goldberg said:

 

Nema smisla da se igra bez publike.

 

Ne mogu da zamislim sledecu sezonu u kojoj ce se LS, EL, NBA igrati pred praznim tribinama.

 

Ili ce se stvoriti uslovi da profesionalni sport normalno funkcionise ili nece.

 

F4, osim sto ne znamo ko ce biti cetvrti nije ni posten nacin da se odredi pobednik lige. Partizan je 2014. imao prednost domaceg terena iako je zavrsio iza Cedevite u regularnom delu prvenstva.

 

Pretpostavljam da je predlog o F4 u Podgorici dat kao packa podjednako besmislenom predlogu da se F4 odrzi u Beogradu.

 

Fudbalska sezona dobija epilog i to gotovo sigurno bez publike. Nisam nesto siguran da ce drugacije i sa kosarkom biti. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

 

Fudbalska sezona dobija epilog i to gotovo sigurno bez publike. Nisam nesto siguran da ce drugacije i sa kosarkom biti. 

Fudbal i kosarka ne mogu da se uporede s obzirom da su u fudbalu uglavnom svi igraci u BGu, i da krene sezona, nece im trebati puno da se pripreme. Dok sa kosarkom, glavni igraci(amerikanci) su u Americi, cak i da dodju trebaju proci kroz razne procedure, izolacija 24 dana itd. Teoretski, ako dodju u Maju, do kraja Maja izolacija, do kraja Juna pripreme, pa do kraja Jula pocetak... 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Predragdjape said:

Fudbal i kosarka ne mogu da se uporede s obzirom da su u fudbalu uglavnom svi igraci u BGu, i da krene sezona, nece im trebati puno da se pripreme. Dok sa kosarkom, glavni igraci(amerikanci) su u Americi, cak i da dodju trebaju proci kroz razne procedure, izolacija 24 dana itd. Teoretski, ako dodju u Maju, do kraja Maja izolacija, do kraja Juna pripreme, pa do kraja Jula pocetak... 

 

Ja pricam sa aspekta toga da je moguce da se zavrsnica kosarkaske sezone u Evropi odigra bez publike. Ako to moze da podnese finansijski dosta mocniji sport kao sto je fudbal, moze i kosarka.

 

A to sto ti navodis jeste ozbiljan problem. Bezveze bi bilo da se odigra bez stranaca, a ne vidim koje je resenje za to.

Link to comment
Share on other sites

Pritom treba imati u vidu da pojedini kosarkasi imaju vec bogatije ponude, pa ne verujem da ce rizikovati sa povratkom makar ostali bez odredjenog dela ugovora...  Ako se odigra gotovo sigurno ce biti bez publike. A finansijski gubici su izvesni i pored smanjenja plata... 

Link to comment
Share on other sites

Ma te samoizolacije ili karantini za igrace koji se budu vracali su smejurija. Bas ce Amerikanci da se vracaju da bi po Evropi bili 14 ili 28 u nekakvih 4 zida.

Ako bude moguce da se igra, bice testirani pri povratku i to je maksimum.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa i nece biti ekipe u istim sastavima. Mekadu je vec otisao, Beron izjavio da ne zna da li ce se vracati zbog cele ove situacije. Svi strani igraci Zvezde i Partizana su u inostranstvu. Jedino je Rason Tomas ostao u Bg.

 

Ko zna i u kakvom ce stanju biti igraci koji se vracaju iz USA. Tu je opet mogucnost povreda mnogo veca, tako da mnogi mozda nece da se vracaju i zbog tog rizika. Sto da ugrozavaju karijeru zbog par nedelja aktivnog igranja, pogotovo jer to i najavljuju. Promene formata radi brzeg zavrsetka sezone. 

 

Mislim realno, ne igras dugo i onda odjednom par nedelja treninga pa potom brz zavrsetak sezone. I to najvaznijeg dela sezone, gde ce mecevi biti na krv. 

 

Navijaca, to svi znamo, nece biti. 

Edited by Dl91
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Vamos Laki said:

Bolje da se ne igra ako ne mogu svi relevatni timovi da igraju u sastavima pre pandemije.

 

To bi bio vrhunac neregularnosti po meni.

Kako god se okrene bice neregularno. Ponistavanjem sezone u ABA ne mora da znaci da ce Zvezda igrati EL, izuzev ako ne poniste sezonu i u EL i donesu odluku da isti ucesnici igraju i naredne sezone.

 

Djordi je izjavio nakon isteka trogodisnjeg ugovora sa ABA ligom, da ce ubuduce EL igrati sampion ABA lige ili klub za koji ABA liga ODLUCI da igra EL, a da pritom ispunjava uslove EL.  Moze se ponistiti sezona, a vecina klubova glasa da KKP igra EL.

 

Siguran sam da i pored FMP- a, vecini klubova je KKP na celu sa Ostojom milliji od Covica, koji je uspeo skoro sa svima da se zameri.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...