Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Realno je da se ponisti, mislim dodeljivanje titule u ovoj sezoni je stvarno iluzorno. Evroliga neka odluci onda ko ce igrati iduce godine pa neka bude i Partizan zbog rezultata do korona pandemije. 

 

Naravno, ako Evroliga uopste ima planove da neko iz Aba igra. 

Link to comment
Share on other sites

Da, to mozete da cekate. F8 i da se igra u Bg, mada ne verujem da bi se igralo pred navijacima.

 

Mnogi predvidjaju da ce biti navijaca na sportskim borilistima tek iduce godine. Onda vam i nije bitno da li se igra u Bg ili na Tibetu, i ko zna u kakvom ce stanju biti ekipe i ko ce od igraca doci iz USA.. I da, da li ce morati u izolaciju po dolasku. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Jakob Aman said:

Možda nema planove za Aba ali sigurno ima za Eurokup. 

 

Imaju oni planove i za nastavak evrolige, problem je sto su ti planovi plod njihove maste.

 

Sve je manje mogucnosti da se nastavi evroliga - onda se tek evrokup nece nastavljati, pogotovo jer igraci dok se uigraju opet istekne im ugovor.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zvezdinho said:

Ovo je cisto smanjivanje troskova i nista vise. To dal ce da se igra videcemo, sto se ne bi igralo. Ako se bude igralo lako ce se angazovati neki stranac samo za PO ili F4.

Aha. Bas to tako ide. Zato i postoji period u kom se moze dovesti igrac.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam razumeo on govori o Evroligi i Atamanovom predlogu, nije spomenuo Aba. Pa nece valjda Efes biti prvak Evrope ako se sezona ne nastavi. Ili mozda hoce? 

Edited by Dl91
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Predragdjape said:

Na pogresnom si mestu postavio, odnosi se na Euroligu a ne ABA. 

Izmedju redova se odnosi i na ABA ligu.

 

 Slušam razne predloge i pokušaje lova u mutnom i nijedna sezona nije regularna ako je vi završavate administrativno. Ili će se završiti ili se neće završiti i vodiće se kao da nije postojala."

 

Niko u EL nije pomenuo da neko od timova treba da bude sampion, loveci u mutnom.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Eee tako. 😁 Pa niko u EL nije pomenuo bas zato sto nije posteno. Ili ce se zavrsiti nekako ili ce se ponistiti bez sampiona. Prosto valjda?  

Edit. Niti jedan predstavnik EL nije trazio titulu u domacem prvenstvu? 

Edited by Predragdjape
Link to comment
Share on other sites

Sami se nalaze u njegovim recima. Zakulisane radnje i tako to. 

 

Svakako se ceka odluka El, ako se nekim cudom nastavi sezona igrace se i Aba. U suprotnom, El sigurno nece proglasiti Efes za prvaka Evrope. Sta bi onda Aba trebalo da uradi....mislim da je jasno. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sprivel said:

Evo i kondicioni trener smatra da titulu treba udeliti Partizanu.

 

 

 

Ne smatra.

 

Quote

Mnogo veći problem predstavlja priča oko titule i plasmana u gornjem delu tabele. Profesor Koprivica veruje das u moguća samo dva rešenja.

 

Pitanje je kako će se klubovi odnositi prema tome, kakav će stav zauzeti. Partizan je bio prvi i bez obzira na poslednje kolo. Mi smo se veoma radovali tom plej-ofu, jer smo bili u izvanrednom trenutku, bili smo u formi i imali smo dobru atmosferu. Svi igrači su bili zdravi i postojalo ono što ja osetim, a to je kada na terenu vidite da se neko raduje utakmici i da je siguran da će pobediti, da uopšte ne misli da može da izgubi. Mnogo smo se radovali tome što je sledilo i onda je došao prekid. Moguće je više rešenja, ali dva su osnova. Ili će se sezona poništiti ili će priznati Partizanu da je bio najbolji u regularnom delu. Sa tim se verovatno neće složiti klubovi koji su imali šansu da zauzmu to mesto posle plej-ofa. Sve je neizvesno. Ja sam u Partizanu i da ga proglase šampionom, to nije isti osećaj kao kada to na terenu zaslužite.

 

Iskusni stručnjak je naglasio da nema poštenog rešenja u ovakvoj situaciji.

Ostaje nedorečenost i ne može se tome radovati neko ko iskreno voli sport i živi u njemu. Sa druge strane, problem je i da sve to što smo radili bude poništeno. Šta smo radili – ništa, zašto smo bili najbolji…Ili ovi drugi klubovi, koji su postigli neki uspeh, rezultat… Zašto da se sve to odjednom negira… Ni to nije lako. Bilo koje rešenje niti je pravedno niti jednostavno. U ovom trenutku ljudski životi su najvažniji. Vratiće se sport, biće još, sezona i ovo će se jednom juče zvati, dodao je professor Vladimir Koprivica.

 

Edited by pendulum
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...