Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Zaboravio sam spomenuti, nikako da se ne igra na šljaci 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 minutes ago, Sprivel said:

Jer duva vetar.

jbm mu miša ja mislim da su se već igrale neke zvanične tekme na otvorenom. NCAA npr

Edited by Ne sam Safete
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Tejlor Smit je novi igrač Mornara

Drugo pojačanje Mornara za novu sezonu je Tejlor Smit (27g, 199cm), doskorašnje krilo Nantera.

Smit je u Evropi, prije Nantera, nosio dres francuskog Gravelinsa, italijanskoj Raveni i Grčkog Kolosa.

Novo krilo Barana odlikuje sjajan skok i igra u reketu, naročito u defanzivi.

Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2020 at 10:14 PM, Sector said:

Sad vam je Kure kriv sto nas je Lesor tuzio. Covjek samo prenosi novosti. 

 

Niko mu ne brani da prenosi, ima odgovarajuci topik za to. Ovo mu nije prvi put da ovako slucajno omasuje. Mada dobro je dok ne kaci fudbalske vesti na kosarkaskom topiku i obrnuto, oh wait.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, begbie said:

Bio bi razuman potez da su oni imali neke strance u sezonama iza. Gibson, Rebec, Florenece, Gilbert, Rejnolds td u poslednjih 4-5 sezona. Da ima ljudi koje istinski zanima Cibona, motkama bi ih oterali iz kluba sve kolektivno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Dosta važna vest u komšiluku a potencijalno i u celom regionu je da je KK Rudeš postao KK Dinamo Zagreb. Videćemo kako će se ta priča razvijati.

Potpredsednik kluba je inače Neven Spahija već par godina, iako se prema pisanju naših medija stiče utisak da je tek sada postavljen na ovu funkciju...

 

Cibona je godinama u rasulu, Zagreb se ugasio a Cedevita preselila u Ljubljanu pa se mora priznati da su iz tog ugla pronašli odličan momenat za ovaj projekat. 

Link to comment
Share on other sites

Biće zanimljiv stav klubova oko završnice ABA u svetlu dešavanja u EL.

 

Za razliku od EL i EK, završnica ABA može da se odigra u bukvalno 3 dana i ne bi bila toliko problematična za organizaciju.

 

Ako Đordi kaže da će on (ECA) odlučiti oko učesnika sledeće sezone onda neće imati previše smisla da se cimaju oko svega, mada trofej je trofej. Ako kaže - igrajte ako imate uslova pa će šampion u EL, biće klanja. U zvaničnim propozocijama je wild card oduzet ABA i ne spominje se nigde, ali je na sastanku EL klubova pred sezonu rečeno da će ABA šampion imati prioritet. Dakle, to je nezvanično i Đordi može uvek da kaže drugačije.

 

Po onome što se vidi iz medija Zvezdi se ne igra nešto previše (pretpostavljam da računaju da imaju bolju polaznu tačku za EL ukoliko se ne odigra završnica ABA plus će imati lošiju osnovu od domaćih igrača ukoliko ne uspeju da vrate strance), Partizan, Budućnost i Mornar su načelno bili za. Cedevita se oprostila od ove sezone odavno. Svakako ostaje problem tog neodigranog poslednjeg kola.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...