Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

2 minutes ago, steva cenejac said:

 

Trebali bi da ga povečaju u odnosu na ovu sezonu. Žele da produže sa Čakarunom, Kuridžom i Marinkovićem, tako da več imaju sve igrače pod košem.

 

Hvala stevo.

 

Edit. Fali tu jos jedna cetvorka. Ovo su realno sve vise igraci za unutra, koji vole kontakt ili nemaju domet. Nesto tipa Marko Lukovic, Lazic ili mozda neko od Slo igraca, sta znam je li se ono zvase Zagorac.

 

@MrTwister

 

Mornar nadigrao Budućnost, sledi majstorica http://sportklub.rs/Kosarka/Crna-Gora/a287898-Mornar-nadigrao-Buducnost-sledi-majstorica.html

 

Imas li izvjestaj sa meca? Mornar opet na nivou zadatka. 

Edited by pepe sancez
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pepe sancez said:

 

Hvala stevo.

 

Edit. Fali tu jos jedna cetvorka. Ovo su realno sve vise igraci za unutra, koji vole kontakt ili nemaju domet. Nesto tipa Marko Lukovic, Lazic ili mozda neko od Slo igraca, sta znam je li se ono zvase Zagorac.

 

@MrTwister

 

Mornar nadigrao Budućnost, sledi majstorica http://sportklub.rs/Kosarka/Crna-Gora/a287898-Mornar-nadigrao-Buducnost-sledi-majstorica.html

 

Imas li izvjestaj sa meca? Mornar opet na nivou zadatka. 

Quote

Košarkaši Mornara nadigrali su Budućnost u četvrtom meču finalne serije. Barani su slavili sa 94:76. Stigli su od 0-2 do 2-2, pa će vlasnik titule biti poznat posle majstorice koja se igra u sredu u Podgorici.

KK Mornar

ABA, KK Mornar/MEDIA Pro

KK Mornar

Najefikasniji u timu Mornara bili su Strahinja Mićović sa 23, Nikola Rebić sa 15, Ivan Jelenić sa 13, Uroš Luković sa 12 i Marko Mugoša 11 poena. Kod Budućnosti, bolji od ostalih bili su Edvin Džekson sa 26, Nemanja Gordić sa 12 i Filip Barović sa 11 poena.

Mornar je u režiji Nikole Rebića koji je u prvoj deonici ubacio 10 poena, odlično otvorio meč i na radost navijača vodio sa 16:11. Međutim, Budućnost je pojačala stepen agresivnosti u odbrani, a Edvin Džekson je odigrao pravu simultanku sa defanzivcima ekipe iz Bara. Nanizao je 14 poena, a Budućnost je vodila sa 25:18.

Sve što su stvarali tokom prvog poluvremena, igrači Budućnosti su ispustili za tri minuta igre u drugoj deonici. Izabranici Mihaila Pavićevića su pre tajm-auta trenera Petra Mijovića napravili seriju 7:0 za 25:25.

Barani su do kraja prvog poluvremena bili bolji. Uspeli su da obezbede kontrolu u skoku, zaustavili su Edvina Džeksona. S druge strane, raspoloženom Nikoli Rebiću se pridružio Strahinja Mićović, pa je Mornar na odmor otišao sa viškom od pet poena – 44:39.

Posle sjajnih solo partitura Ivana Jelenića, Marka Mugoše, uz konstantno dobre Mićovića i Rebića, Mornar je sredinom trećeg kvartala pobegao na 64:53. Budućnost su u igri održavali Nemanja Gordić i Filip Barović.

Međutim, na krilima navijača, Barani su nastavili sa odličnom igrom, uspeli su vežu nekoliko poena posle ofanzivnih skokova u režiji Vukote Pavića i Uroša Lukovića, pa je uoči poslednje četvrtine na semaforu pisalo 73:59. Delovalo je u tom trenutku, a na osnovu svega viđenog do tada da će pitanje šampiona biti rešeno u odlučujućoj petoj utakmici.

Da će tako i biti postalo je jasno posle tri minuta igre. Budućnost nije uspela da postigne ni jedan poen, Mornar je pobegao na 77:59, a zatim mirno priveo meč kraju.

Odlučujuća peta utakmica igra se u sredu. Da li će Budućnost uspeti da iskoristi prednost domaćeg parketa i stigne do titule, ili će Barani posle 0-2, uspeti da odbrane tron, saznaćemo brzo.

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, quentin said:

Koliko god da je tendenciozan ovo je prvi opširniji izvještaj sa skupštine. Da se neko kredibilniji potrudio da dođe do informacije, ili da je sama ABA nešto sadržajno objavila, ne bismo sad ovo čitali.

 

Nego, pošto si upućen, interesuje me je li ovo glasanje stvarno ovako prošlo.

 

 

 

34 minutes ago, quentin said:

Deklaracija nije prihvaćena jer su za nju glasali samo KK Budućnost, KK Cedevita i KK Partizan. 

 

Zar stvarno očekuješ da obelodani nešto što ne ide u prilog klubu za koji navija?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, dekkard said:

 

 

Zar stvarno očekuješ da obelodani nešto što ne ide u prilog klubu za koji navija?

Ne znam. Pošto kaže da taj crnogorski Informer nije kredibilan, očekujem da nam kaže šta su tačno slagali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, pepe sancez said:

 

Hvala stevo.

 

Edit. Fali tu jos jedna cetvorka. Ovo su realno sve vise igraci za unutra, koji vole kontakt ili nemaju domet. Nesto tipa Marko Lukovic, Lazic ili mozda neko od Slo igraca, sta znam je li se ono zvase Zagorac.

 

 

Imaju oni svoju četvorku - Jan Kosi, 22, 204, koji je čak igrao u slovenačkoj reprezentaciji, ali bi trebalo da ode. Golemac voli izskusne košarkaše i za malde nema mesta (osim Šiška, za koga nisam siguran, da ipak neče da dobije nekog crnog partnera).

 

Zagorac je sa 35 godina ipak prestar, a drugih slovenačkih igrača na tom novoju nema.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, daba said:

Kao prvo da ti kazem ja ne zivim u Crnoj Gori pa da bih znao u kojem su rangu vase novine.

 

Ali s obzirom da im mimo njih imam neke dojave koje se itekako poklapaju sa ovim sto je napisano.

 

Nemam nameru da trolujem niti sam to ikada radio, ali dobro ti misli ono sto zelis ja ti se necu vise mesati u to.

Mislim da su vec isto pred finalnu seriju okacili plate igraca Buducnosti iz istih "pouzdanih izvora" pa nijesu bez mozda 1-2 slucajno pogodili od citavog rostera, dje sam ja napisao na proslom forumu da je to jedna glupost i neistina, sto nije sprijecilo ljude da to uzimaju zdravo za gotovo i sire znaseciju propagandu kao sto je i ovaj tekst.

 

Imam i ja isto neke dojave koje se ni blizu ne poklapaju sa ovim jer niko iole ozbiljan ne bi javno objavio kako je ko glasao jer je prvo neprofesionalno, drugo sto dovodi u pitanje opstanak i finansiranje lige sto je bio ultimatum MYD timovima akterima finalne serije zbog opsteg haosa koji je nakon iste nastao u medijima. Tako ako se nastavi sa ovim glupostima i pocnu se uzimati za ozbiljno to je samo dio onog sto nas ceka.

 

Ne namecem ja nikom moje misljenje, samo nemojte ocekivati da vas bilo ko uzme za ozbiljno kad izbacite nesto poput ovoga.

 

@quentin Mislim da nema nikog ko bi sa sigurnoscu mogao reci kako je ko glasao mimo samih aktera skupstine. kad neko od njih istupi i to otkrije drugacije se nece znati, ovako mozemo samo da spekulisemo i palamudimo sto uostalom ovi i rade. Oni nemaju legitimne izvore nit su bilo kad dali razloga ljudima i javnosti da povjeruju u bilo sta sto napisu.

 

@pepe sancez Gledao sam utakmicu i zasluzena pobjeda Mornara, malo je reci da je Buducnost bezivotna kroz citavu seriju ali sa ovakvom igrom i u Podgorici ce izgubiti u majstorici. Rebic i Micovic odigrali odlicno, cak i Mugosa je imao dobru rolu zadnje 2 utakmice. Kod Buducnosti najenergicnije djeluje Jackson pa mozes misliti kako ostali izgledaju 😄

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, MrTwister said:

Mogla bi se Cedevita preseliti u Sloveniju da finansira ubuduće Olimpiju. Da napusti Hrvatsku Tedeski i ekipa.

 

Da finansira ekipu iz ABA2 lige? Tedeski nikako da vidi da je problem Cedevite u jako losem radu klupskog sportskog sektora i klupskog menadzmenta. Nisu mu ni Budcnost, ni Crvena zvezda, ni Cibona ni nedostatak organizovane grupe navijaca krivi sto ima tako lose rezultate.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrTwister said:

Mogla bi se Cedevita preseliti u Sloveniju da finansira ubuduće Olimpiju. Da napusti Hrvatsku Tedeski i ekipa.

 

Tedeski će se izgleda pre spojiti sa Šangaj Šarksima, umesto jedinog logičnog- da se spoji sa Cibonom.

Link to comment
Share on other sites

Vidim da viđeniji hrvatski novinari-tviteraši kao gotovu stvar objavljuju fuziju Olimpije i Cedevite, te će novi klub igrati aba ligu. E sad, da li se taj novi klub vodi kao naslednik Cedevite, ili Olimpije... ako uopšte pričamo o novom klubu... jer Olimpija je ispala i nikako ne bi smela da igra aba1.

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

vodice se kao naslednik olimpije, koji ce zauzetio mesto cedevite, sto implicira da po zakonu ne bi smeli da nastupaju u abi i ec-u, al praksa je nesto drugo, a i ko da je bitno..

nit ce oni biti neki faktor u abi, tadeski ce zadrzati reklamu, jedino sto je olimpija opet nasla nacin  da van sporckim resenjima zadrzi se u abi :default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, pepe sancez said:

Hrvati su silovali Tedeskija pa onda kukaju sto im je kosarka u curcu.

 

Hrvati su odustali da izdvajaju milionske iznose na profesionalne klubove, Tedeski sa tim nema nikakve veze. Zasto bi drzava Hrvatska bila duzna da finansira njegov privatni klub? 

Ako je tacno da Tedeski odustaje od finansiranja Cedevite to je jako losa vest za ligu. Sta ja, kao gledalac koji zeli da vidi sto vise klubova u trci za prva cetiri i titulu imam od Olimpije i njenih ambicija da izbori opstanak na dozvoljen nacin? Liga u kojoj su Zvezda i Partizan vec od pocetka sezone u prva cetiri i glavni konkurenti za finale nije ono zbog cega se osnivala ABA liga.

 

Problem kosarke na ovim prostorima je sto Hrvatska i Slovenija, kao clanice EU vise nece da ulazu dovoljan novac u klubove, a privatnog kapitala nema dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

 

Hrvati su odustali da izdvajaju milionske iznose na profesionalne klubove, Tedeski sa tim nema nikakve veze. Zasto bi drzava Hrvatska bila duzna da finansira njegov privatni klub? 

Ako je tacno da Tedeski odustaje od finansiranja Cedevite to je jako losa vest za ligu. Sta ja, kao gledalac koji zeli da vidi sto vise klubova u trci za prva cetiri i titulu imam od Olimpije i njenih ambicija da izbori opstanak na dozvoljen nacin? Liga u kojoj su Zvezda i Partizan vec od pocetka sezone u prva cetiri i glavni konkurenti za finale nije ono zbog cega se osnivala ABA liga.

 

Problem kosarke na ovim prostorima je sto Hrvatska i Slovenija, kao clanice EU vise nece da ulazu dovoljan novac u klubove, a privatnog kapitala nema dovoljno.

nemaju struku i talentovane igrace :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

U BiH je šampion simpatični Široki, pobedili Sparse u majstorici.

 

Svi srpski klubovi koji su igrali u Širokom ističu neverovatnu gostoprimljivost i nikada nije bilo incidenata (Igokea excluded). Mogli su oni i ranije da se vrate u ABA ligu putem WC ali nisu hteli da bespotrebno troše novac, zato ih treba poštovati jer nikada nisam čuo da su nekome ostali dužni. Imaju opet par talentovanih igrača, izdvaja se Mateo Drežnjak. Inače im je trener Jusup a i Filip Kraljević im se priključio nakon odlaska iz Cibone...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, pepe sancez said:

Hrvati su silovali Tedeskija pa onda kukaju sto im je kosarka u curcu.

Posto vidim da bi moji stavovi mogli da budu pogresno protumaceni da se dopunim.

 

Znaci, nikako niko nije trebao davati Tedeskiju ono sto ima, tj. pare. Bas obratno, trebao mu ih je neko uzeti. 

 

Odnosno, da se nadje neko od palamuda sto se kunu u Drazenov dom, Kresu, Jugoplastiku, interes hrvatske kosarke i druga opsta mjesta, a kojim u svakoj generaciji s neba padne bar jedan jablan od 205-210, sto skace kao divokoza, da bar odglumi Miska i uzme Tedeskiju jedno pola miliona-milion od cca 15 sprcanih, ali da mi zauzvrat da nesto sto nema, da mu uredi sportski sektor i prvi tim. I da ga podrze javno u njegovom nastojanju, a ne da se slade svakim njegovim porazom, a "polomili" nogu i nogu ovim divokozama o kojima govorih, ucinivsi tako visestruku stetu kosarci, pa samim tim i hrvatskoj, za koju se zalazu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...