Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

7 hours ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Imaju plan da Cedevita opstane kao neki razvojni klub u Hrvatskoj, ovaj novi bi se zvao Olimpija Cedevita,tj ne novi to je Olimpija , Cedevita je samo sponzor. Ipak u Olimpiji dobija tradiciju,veliku halu i navijace .

 

Ako je Cedevita samo sponzor, nema problema, ali sledeće sezone Olimpija treba da igra ABA 2 ligu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je fora to sto se cedevita seli u Ljubljanu, kao sto se Mega seli u bg. Fuzionisace se 2 kluba i ostaje jedino da se vidi sta ce biti sa Olimoijinim mestom u ABA 2. Tj.hoce li imati razvojni klub ili ce se stekovati za tu kintu sto nije realno.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, pepe sancez said:

Sta ti mislis o svemu ovome?

 

Ne sjecam se da sam procitao tvoj stav.

 

Zaboravih da pitam, odakle Velic iskopa Pilepica?

 

Kad je došao Čanak u Lietkabelis napravio je rekonstrukciju pa je Pilepić (uz Mavru i još par igrača) ostao bez kluba a Velić ga je već trenirao u Širokom pa je znao šta može dobiti od njega...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Olimpija da nastavi kao razvojni tim u ABA2, a Cedevita da prebaci sediste iz Zagreba u Ljubljanu i menja ime u Cedevita Olimpija u koji ce sredstva i kadar udruziti oba dosadasnja kluba. Na taj nacin bi Cedevita Olimpija nastavila kontinuitet prethodne Cedevite u Aba1 i na svoje ime dodati identitet i Olimpije koja ce zauvrat takodje ulagati, a imati 2 razvojna kluba - 1 u aba2 kroz nekadasnju Olimpiju i onaj klub koji igra hrvatsko prvenstvo. Kako zvuci?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

Olimpija da nastavi kao razvojni tim u ABA2, a Cedevita da prebaci sediste iz Zagreba u Ljubljanu i menja ime u Cedevita Olimpija u koji ce sredstva i kadar udruziti oba dosadasnja kluba. Na taj nacin bi Cedevita Olimpija nastavila kontinuitet prethodne Cedevite u Aba1 i na svoje ime dodati identitet i Olimpije koja ce zauvrat takodje ulagati, a imati 2 razvojna kluba - 1 u aba2 kroz nekadasnju Olimpiju i onaj klub koji igra hrvatsko prvenstvo. Kako zvuci?

 

Majstorski

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stondisha said:

 

Videli smo kako se završila epizoda sa fudbalom u Novom Pazaru... isto predviđam košarci...

Ne bih poredio ta 2 sporta, manja su ulaganja u košarku. Jedan od najzaslužnijih za uzlet KK Novi Pazar je Mirsad Jahović koji je (ne)posredno uključen i finansiranje privlačenjem sponzora iz Turske a koji vuku korene iz NP...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tedeski je ili opasan retard ili opasan mufljuz. 

Cedevita nema navijače i spaja se sa Olimpijom koju gleda plafon 200 ljudi. 

 

U Hrvatskoj postoje Split, Sibenik i Zadar kao temelj koji bi mogao da bude nešto, gradovi u kojima su se radjali sampioni, a on ide u mrtvu Ljubljanu. 

 

Taj čovek nema veze sa sportom, gotovo sam siguran jer to šta radi sa košarkašim klubom je čist kriminal. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, propolis said:

Tedeski je ili opasan retard ili opasan mufljuz. 

Cedevita nema navijače i spaja se sa Olimpijom koju gleda plafon 200 ljudi. 

 

U Hrvatskoj postoje Split, Sibenik i Zadar kao temelj koji bi mogao da bude nešto, gradovi u kojima su se radjali sampioni, a on ide u mrtvu Ljubljanu. 

 

Taj čovek nema veze sa sportom, gotovo sam siguran jer to šta radi sa košarkašim klubom je čist kriminal. 

 

spaja se sa olimpijom, zato sto ce od ljubljane imati oko 1-1,5m  po sezoni, docim ni od jednog drugog grada iz hr koje si nabrojao, kao i od spominjanog sarajeva, ne bi dobio ni cvonjka..

u svakom slucaju zadrzava reklamu, a dodavajuci 1-2 svojih meleona, nastavlja da se nada nekom trofeju :default_coffee:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pisao sam i ranije da Tedeskijeve namere nisu samo sportske, a posle ovog spajanja sam gotovo siguran da njegova ulaganje u kosarku vrlo malo imaju veze sa sportskom stranom. 

 

Ovo spajanje mi lici na kosarkaskog Frankenstajna.

 

Link to comment
Share on other sites

Nije Tedeski mufljuz. Stvorio je veliki omladinski pogon, dovodio talente. Imao je velike planove, ali jednostavno se umorio od luzerskog imidža koji su hrvatskoj klupskoj košarci nametnuli država i društvo. I ne mislim da mu je primarni cilj bio marketing.

 

Ovo sa Olimpijom djeluje mi kao izlazna strategija. Spuštanje sa vlasništva na nivo sponzorstva.

 

Link to comment
Share on other sites

Postoji potencijal iz te saradnje. Slovenci imaju jači brend i odličnu infrastrukturu, Tedeski kapital i know how kojim je u prošlosti omogućio da njegov klub igra i EL i EC, i to sasvim pristojno.
Drugo, očigledno je da su Slovenci na sve načine pokušavali da se zadrže u ABA i ovo im je jedini način koji im je ostao.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Poodle Care said:

Iskreno se nadam da u Hrvatskoj postoji neko dovoljno hrabar da objasni navijačima Cedevite da im se klub neće takmičiti u ABA ligi i EC.

"fakini" bi srusili zagreb kada bi im to neko saopstio.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Poodle Care said:

Iskreno se nadam da u Hrvatskoj postoji neko dovoljno hrabar da objasni navijačima Cedevite da im se klub neće takmičiti u ABA ligi i EC.

 

Razumeće to oba navijača Cedevite, takav je posao i korporativne zakonitosti. Realno, u Zagrebu ima mesta za jedan košarkaški klub- Cibonu, i ona treba da bude neka vrsta  projekta ako u Hrvatskoj žele da imaju jak klub, ona jedina ima taj potencijal. Bio je tu i onaj političko- mafijaški projekat KK Zagreb, igrao je čak i Evroligu, ali jednako slavno propao. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, quentin said:

Nije Tedeski mufljuz. Stvorio je veliki omladinski pogon, dovodio talente. Imao je velike planove, ali jednostavno se umorio od luzerskog imidža koji su hrvatskoj klupskoj košarci nametnuli država i društvo. I ne mislim da mu je primarni cilj bio marketing.

 

Ovo sa Olimpijom djeluje mi kao izlazna strategija. Spuštanje sa vlasništva na nivo sponzorstva.

 

 

OK - ako ide za sponzorstvo, onda dobrodošli u ABA 2 ligi. Ne može sa sponzorstvom i prelazak prava na klub.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dekkard said:

Nejasno je da li je sponzorstvo ili fuzija. Ako je ovo drugo, stara Cedevita ustupa mesto novom klubu u ABA 1.

 

OK. Novi tim je pod okriljem slovenačkog ili hrvatskog saveza? Ako je pod slovenačkim, onda kao novi tim treba da počne slovenačko prvenstvo od 4. lige. A tamo može da igra samo jedan stranac...

Ako se radi o strai Olimpiji, e onda ne može da igra 1. ABA ligu zbog ispadanja iz nje.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da Ceda svakako može da se povuče iz takmičenja, a da skupština ABA dodijeli upražnjeno mjesto Olimpiji. U tom slučaju formalna fuzija nije potrebna. Ali ima tu još dosta pitanja, sa brojem timova po državama (ispada da Hr gubi jedno mjesto), pa onda ko uskače u ABA 2 umjesto Olimpije, itd. Ali, where there's will, there's way.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...